Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

Image0060 Image0058 Image0056 Image0055 Image0054 Image0052 Image0050 Image0048 Image0046 Image0044 Image0043 Image0041

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Certyfikaty

2007/2008

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008
20 czerwca 2008 – odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008. Podczas uroczystości pani dyrektor Bogumiła Stankiewicz wręczyła nagrody najlepszym uczniom, a następnie klasy wraz z wychowawcami udały się do swoich sal gdzie nastąpiło rozdanie świadectw.

 

Kawałek wiersza zieloną kredką pisany
W prestiżowej imprezie poetyckiej, obejmującej zasięgiem województwo lubuskie, jedną z pięciu laureatek została Lidka Majewska z kl. 3a. Organizator imprezy: Dom Harcerza w Zielonej Górze.
Opiekun: mgr Dorota Głowienka

 

Wywiad z p. prezydent, Wioletą Haręźlak
W ostatniej przed wakacjami audycji radiowej naszym gościem była p. prezydent Wioleta Haręźlak. Rozmawialiśmy o wycieczkach, sposobach spędzania wolnego czasu oraz o wyjeździe młodzieży Gimnazjum nr 8 szlakiem Jana Pawła II. Animatorem tego przedsięwzięcia był ks. Arkadiusz Cygański. Nagrania dokonały: Iga Pietrońska i Monika Renc.
Opiekun: mgr Dorota Głowienka

 

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
I miejsce w etapie okręgowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w kategorii szkół gimnazjalnych:
Wiktoria Jamont
Ludwina Szymańska
Organizator: Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.
Opiekun grupy: mgr Urszula Reder

 

 

Szkolni reporterzy w “Gazecie Lubuskiej”
Tablicowy Klub Korespondentów, stała rubryka “Gazety Lubuskiej”, to miejsce, w którym zamieszczją swoje fotreportaże uczniowie kl. IIc: Monika Renc, (szefowa grupy), Agata Markowicz, Paweł Szczepankowski i Anna Nowaczyk. Do tej pory w GL ukazały się następujące artykuły: “Mamy kolejne nowe boiska”, “Rzeź na psychice”, “Będą też japońskie opowieści”, “Gimnazjaliści wśród studentów”, “Na szkolne konflikty – mediacje” , “Wiosenny konkurs ortograficzny”.
Stronę “Szkolni reporterzy donoszą” prowadzi red. Leszek Kalinowski. Możecie czytać ją w każdy wtorek.
Opiekun grupy: mgr Dorota Głowienka

 

 

Samorządowy Konkurs Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”
Laureaci XIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków “8 wspaniałych” w Zielonej Górze:
Dorian Zarzycki kl. 3a
Adam Caturian kl. 3a
Pomysłodawczyni konkursu posłanka na Sejm RP Jolanta Fabisiak Prezes Fundacji “Świat na Tak”
Patronat honorowy Prymas Polski ks. Kardynał Józef Glemp
Opiekun grupy: mgr Urszula Reder

 

 

Podóże kształcą
Zielonogórzanin, Tomasz Jagiełło, przedstawił uczniom naszego gimnazjum wrażenia z podróży po Iranie, Pakistanie i Indiach. Przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną urozmaicił barwnymi opowieściami i egzotycznymi pamiątkami przywiezionymi z wyprawy.
Organizatorka pokazu: mgr Dorota Głowienka

 

 

Zawody strzeleckie
W zawodach strzeleckich zorganizowanych w Klubie Gwardia przez KMP w Zielonej Górze nasi uczniowie zaprezentowali się z sukcesem, czego dowodem jest III miejsce Grzegorza Jastrzębskiego z kl. IIb
Opiekun: mgr Ewa Cebula

 

Olimpiada Promująca Zdrowy Styl Życia
II miejsce na szczeblu rejonowym w Olimpiadzie Promującej Zdrowy Styl Życia zajął Adam Caturian z kl. 3a
Opiekun: mgr Urszula Reder

 

Piłka nożna chłopców
Szkolna drużyna piłki nożnej chłopców wzięła udział w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej odbywających się w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Zespół zajął II miejsce, przegrywając rywalizację tylko jedną bramką.
Opiekun: mgr Stanisław Gąsior

 

 

Międzygimnazjalny turniej piłki siatkowej dziewcząt
W nietypowy sposób uczciliśmy rocznicę Konstytucji 3 maja. W turnieju piłki siatkowej dziewcząt, zorganizowanym na tę okoliczność przez gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze, zajęliśmy III miejsce.
Opiekun: mgr Ewa Cebula

 

Nasze pomponiary
Już niedługo – 5 czerwca – nastąpi otwarcie kolejnego boiska ze sztuczną nawierznią. Uroczystość uatrakcyjni występ szkolnych cheerleaderek z kl. IIc i IIb. Nasze pomponiary przedstawią układ choreograficzny w rytmie muzyki latynoskiej.
Opiekun: mgr Ewa Cebula

 

Piłka siatkowa dziewcząt
Jak co roku, drużyna siatkowa dziewcząt reprezentowała gimnazjum nr 8 w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Nie powtórzyliśmy zeszłorocznego sukcesu, kiedy zajęliśmy III miejsce w mieście, jednak walczyliśmy zgodnie ze sportowym duchem walki.
Gloria victis!
Opiekun: mgr Ewa Cebula

 

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Kolejny raz drużyna dziewcząt stanęła na podium w cyklicznie odbywającej się imprezie organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zeszłym roku zajęliśmy II miejsce w mieście, a w tym III.
Opiekun: mgr Ewa Cebula

 

Kolejne laury w konkursie poetyckim
Czworo naszych uczniów: Anita Idryjan, Paweł Szczepankowski, Aneta Kiżuk, Iza Fabisiak znalazło się w grupie wyróżnionych XII konkursu poetyckiego ph. “Ja i mój świat”. Konkurs zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Opiekun: mgr Urszula Malinowska, mgr Dorota Głowienka

 

Debaty to nasza specjalność
Klasa radiowa reprezentowała naszą szkołę w debatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry. Pierwsza z nich odbyła się ph. “Czym jest szczęście”, druga dotyczyła wpływu mediów na młodzież. Wystąpienia uczniów IIc: Pawła Szczepankowskiego, Anny Nowaczyk, Igi Pietrońskiej zauważone zostały nie tylko przez uczestników debat. Redaktorzy GL – Grażyna Zwolińska i Leszek Kalinowski – powołali się na nie w swoich artykułach.
Opiekun: mgr Dorota Głowienka

 

Egzamin gimnazjalny 2008
22 kwietnia 2008 uczniowie klas III piszą test humanistyczny a
23 kwietnia test matematyczno – przyrodniczy.

 

IX Mistrzostwa BRD szkół gimnazjalnych Zielonej Góry
8 kwietnia 2008 – w Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego w Zielonej Górze odbyły się IX Mistrzostwa Zielonej Góry w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurencje: test pisemny ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz jazda rowerem po torze przeszkód. Spośród wszystkich gimnazjów z Zielonej Góry nasza drużyna w składzie R. Tomiak, P. Jasinowski, oraz K. Górniaczyk zajęła III miejsce i przeszła do finału. Opiekun – mgr A. Balawajder

 

 

XIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
4 kwietnia 2008 w Poznaniu odbył się III etap konkursu na szczeblu międzywojewódzkim (regionalnym) pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, Ministra Edukacji Narodowej oraz Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki:
Damian Sucholas- uzyskał tytuł laureata na szczeblu międzywojewódzkim(regionalnym)
Wojciech Lewandowski- uzyskał tytuł finalisty na szczeblu międzywojewódzkim (regionalnym)
Opiekun: mgr Monika Machnicka

 

V Finał Wiosennego Konkursu Ortograficznego
27 marca 2008 – odbył się V Finał Wiosennego Konkursu Ortograficznego w WiMBP im. C.Norwida, w którym wzięli uczniowie naszego gimnazjum.
Opiekun: mgr Ula Malinowska, mgr Ewa Mikulewicz, mgr Dorota Głowienka

 

 

Konkurs Historyczny
15 marca 2008 – etap wojewódzki Konkursu Historycznego. Organizatorem Konkursu Historycznego był Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wlkp. Finalistą etapu wojewódzkiego z naszego gimnazjum został Damian Sucholas.
Opiekun: mgr M. Machnicka

 

 

Konkurs poetycki pt. “Miłość Niejedno ma Imię”
Finał konkursu poetyckiego pt. “Miłość Niejedno ma Imię” 13 marca 2008 w podscenium zielonogórskiego amfiteatru odbyła się jubileuszowa X Biesiada Słowa. W specjalnym koncercie wystąpili młodzi aktorzy. Publiczność usłyszała m.in. nagrodzone wiersze laureatów konkursu Miłość Niejedno ma imię. W tym trzy uczennice naszego Gimnazjum: Lidia Majewska, Magdalena Głowienka i Marysia Machowska
Opiekun: mgr U. Malinowska, mgr D. Głowienka

 

 

XIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny
XIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887- 1922. O niepodległość i granice” Organizator: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej Finaliści II etapu rejonowego zakwalifikowani do etapu III regionalnego: Damian Sucholas, Wojtek Lewandowski
Opiekun: mgr M. Machnicka

 

Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej
Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej “W Polsce bije serce świata” /N. Davies/- a czy Twoje serce bije dla Polski? Organizator: Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z kuratoriami oświaty i ośrodkami metodycznymi. Finaliści etapu wojewódzkiego zakwalifikowani do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w maju/czerwcu 2008 r. w Warszawie: Paulina Archaniołowicz, Kasia Sipowicz, Aneta Kiżuk, Monika Renc, Justyna Barańska
Opiekun: mgr M. Machnicka

 

Konkurs geograficzny dla uczniów gimnazjum – etap rejonowy
Dnia 21.02.2008 odbył się II stopień Konkursu Geograficznego – zawody rejonowe. W Konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych miasta Zielona Góra, powiatu zielonogórskiego oraz krośnieńskiego. Do etapu rejonowego przystąpiło 53 uczniów , którzy w zawodach szkolnych uzyskali nie mniej niż 80% punktów możliwych do zdobycia. Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwali Organizatorzy : Bogumiła Stankiewicz – dyrektor Gimnazjum nr 8, Leolanda Paprzycka – z-ca dyrektora Gimnazjum nr 8, Małgorzata Mikunda – Żwir – nauczyciel geografii w Gimnazjum nr 8 oraz goście z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. : Ferdynand Sańko – Lubuski Wicekurator Oświaty i Bogusław Baszczak – Starszy wizytator.

 

XVI Światowy Dzień Chorego
Z okazji Światowego Dnia Chorego wolontariusze naszego gimnazjum odwiedzili pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu “Nestoria” w Zielonej Górze. Nasi wolontariusze złożyli chorym życzenia, wręczyli kwiaty i upominek. Członkowie SK PCK i Caritas zapewnili, że niezawodnie – tak jak dotychczas – będą umilać seniorom czas repertuarem artystycznym i towarzyszeniem w trudach codziennego życia.
Opiekun: mgr U. Reder

 

Muzeum Techniki w Berlinie
14 grudnia 2007 uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Techniki w Berlinie. Co tam zobaczyli, i czy warto było pojechać wiedzą tylko oni.
Opiekun: mgr A. Bereś

 

Wigilia w Gimnazjum nr 8
21 grudnia 2007 – w szkole odbyły się wigilie klasowe, do których gimnazjalisci przygotowali się sumiennie. Na pięknie przystojonych stołach pojawiły się potrawy wigilijne oraz ciasto i napoje. Zgodnie z tradycja uczniowie razem z wychowawcą łamali się opłatkiem i składali życzenia.

 

 

Klub Radiowy … w gazecie!
Nową formułę kontaktu z odbiorcą wymyśliła klasa radiowa. Oprócz audycji w Radiu Index postanowiła spróbować sił w programach interaktywnych. Jeden z nich nadany w SP 21 opisała “Gazeta Lubuska”
Opiekun: mgr D. Głowienka, mgr A. Piechowska

 

 

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny
Monika Renc z kl. II c oraz Katarzyna Sipowicz i Wojciech Lewandowski z kl. III a zostali wyróżnieni w międzynarodowym konkursie fotograficznym Muzealne Spotkanie z Fotografią. Ich prace będą pokazywane w wielu krajach europejskich.
Opiekun: mgr D. Głowienka, mgr M. Lemański

 

 

“Zabawa z matematyką”
1 grudnia 2007 – uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali konkurs dla szkół podstawowych w ramach działania 3 “Zmagania matematyczne” wspólnie z młodzieżą działająca w KMM “Pitagoras”. Liczba osób biorących udział – 107. Wyniki konkursu: Mistrzowie – 20. Dwie osoby zdobyły maksymalną liczbę punktów- K. Kochański SP 15 i N. Wołkowska – SP 18. Uczniowie mieli rozwiązać 3 zadania matematyczne i wykonać 3 konkurencje sportowe.
Organizator: mgr A. Gandecka, mgr J Gandecki

 

 

Szkolny konkurs z fizyki
30 listopada 2007 – odbył się szkolny konkurs z fizyki. Do konkursu rejonowego zakwalifikowały się: Agnieszka Renc kl. IIIa, Zuzanna Mroczek kl. IIIa i Damian Sucholas kl. IIIa
Organizator: mgr K. Szymanowska

 

Szkolny konkurs z historii
29 listopada 2007 – odbył się szkolny konkurs z historii. Do konkursu rejonowego zakwalifikowały się: Damian Sucholas kl. IIIa, Wojciech Lewandowski kl. IIIa i Mateusz Urbański kl. IIIa
Organizator: mgr M. Machnicka

 

Szkolny konkurs biologiczny
26 listopada 2007 – odbył się szkolny konkurs biologiczny. Do konkursu rejonowego zakwalifikowały się: Katarzyna Sipowicz kl. IIIa, Wojciech Januszek kl. IIIa i Tomasz Bogucki kl. IIIa
Organizator: mgr K. Żyłowska

 

Szkolny konkurs z j. polskiego
23 listopada 2007 – odbył się szkolny konkurs z języka polskiego. Do konkursu rejonowego zakwalifikowały się: A. Renc kl. IIIa, Z. Mroczek kl. IIIa, A. Kiżuk kl. IIIc, M. Renc kl. IIIa, E. Król kl. IIIa, L. Kozanowska kl. IIIc, P. Archaniołowicz kl. IIIa, K. Sipowicz kl. IIIa
Organizator: mgr D. Głowienka, mgr E. Mikulewicz

 

Szkolny konkurs z matematyki
23 listopada 2007 – odbył się szkolny konkurs z matematyki. Do konkursu rejonowego zakwalifikowały się: Zuzanna Mroczek kl. IIIa i Agnieszka Renc kl. IIIa
Organizator: mgr A. Gandecka i mgr J. Gandecki

Szkolny konkurs chemiczny
22 listopada 2007 – odbył się szkolny konkurs chemiczny. Do konkursu rejonowego zakwalifikowały się: Zuzanna Mroczek kl. IIIa i Agnieszka Renc kl. IIIa
Organizator: mgr K. Szymanowska

 

Ogólnopolski konkurs z historii
16 listopada 2007 – odbył się ogólnopolski konkurs z historii “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1881 – 1922 o niepodległość i granice rzeczpospolitej”. W konkursie brali udział: Damian Sucholas kl. IIIa, Wojciech Lewandowski kl. IIIa i Mateusz Urbański kl. IIIa
Opiekun: mgr M. Machnicka

 

Szkolny konkurs geograficzny
15 listopada 2007 – odbył się szkolny konkurs z geografii. Do konkursu rejonowego zakwalifikowały się: Krystian Strykowski kl. IIIa
Organizator: mgr M. Żwir

 

Występy w Bibliotece Wojewódzkiej
10 listopada 2007 – odbyły się występy naszych uczniów w Bibliotece im. K. C. Norwida, z okazji Święta Niepodległości. Kółko teatralne prowadzone przez p. Małgorzatę Kałagate przedstawiło “Dziady” nawiązujące do Święta Zmarłych. Następnie chór pod opieką p. Urszuli Reder zaśpiewał pieśni patriotyczne, by uczcić Święto Niepodległości.
Organizator: mgr M. Kałagate, mgr U. Reder

 

 

Polsko-Niemieckie rozgrywki sportowe
23 października 2007 – odwiedziła nas grupa 24 uczniów z zaprzyjaźnionej Sandower Realschule w Cottbus. Drużyna chłopców rozegrała trzy mecze w Turnieju Szkół im. Jana Pawła II a dziewczęta grały w siatkówkę. Po rozgrywkach pani dyrektor L. Paprzycka wręczyła puchary i pamiątkowe dyplomy. Grupa niemiecka została ugoszczona obiadem na stołówce SP 21 a następnie zwiedzała centrum miasta. W czerwcu planowany jest wyjazd grupy polsko-niemieckiej do Oświęcimia.
Organizator: mgr P. Kostrzewski

 

 

Dzień Papieski
16 października 2007 – Dzień Papieski. Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel a w kościele msza. W holu szkoły tuż obok dużej płaskorzeźby przedstawiającej Ojca Świętego, zorganizowano wystawę projektów. Technika była dowolna, powstały naprawdę bardzo ciekawe prace. Najbardziej spodobała się praca w formie taśmy filmowej, na której były kadry z życia papieża, dokładne mapki i opisy. Wykonał ją zespół w składzie: P. Archaniołowicz, W. Jamont, L. Szymańska, A. Renc, P. Kielich, K. Sipowicz i D. Gorzelak. Drugie miejsce zajęła praca w formie publikacji M. Renc i A. Markowicz. Trzecie miejsce za multimedialną prezentację o papieżu przypadło A. Caturianowi, M. Urbańskiemu i D. Zarzyckiemu.
Organizatorzy: mgr M. Machnicka, mgr M. Wilusz i ks. A. Cygański

 

 

Inauguracja roku szkolnego 2007/2008
3 września 2007 – na uroczystym apelu pani dyrektor B. Stankiewicz powitała serdecznie społeczność szkolną. Po przemówieniu nauczyciele i uczniowie uczcili minutą ciszy śmierć byłej dyrektorki szkoły pani Lucji Truszczyńskiej oraz pilotów z grupy “Żelazny”, którzy zginęli podczas pokazów lotniczych Air Show w Radomiu. Po apelu uczniowie udali się do klas na pierwsze po wakacjach spotkania z wychowawcami.

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 11-09-2017 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Szkolne imprezy, uroczystości

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930