Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

Image0005 Image0004 Image0003 Image0002 Image0001 Image0008 Image0007 Image0006 Image0005 Image0004 Image0003 Image0002

Certyfikaty

2008/2009

“Zakończenie roku szkolnego 2008/2009”
W dniu 19 czerwca 2009 r. w Gimnazjum nr 8 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009. Pani dyrektor Bogumiła Stankiewicz wręczyła nagrody najlepszym uczniom. Po apelu klasy wraz z wychowawcami udały się do swoich sal, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw.
I Majowy Festyn na Osiedlu Pomorskim
16 maja 2009r w naszej szkole odbył się I Majowy Festyn na Osiedlu Pomorskim. Pomimo aury, która była dla nas bezlitosna – cały dzień padało – impreza była udana. Odwiedziło nas wielu mieszkańców Osiedla i gości z miasta. Dzieci bawiły się biorąc udział w licznych konkursach z nagrodami. Na scenie, z powodu deszczu było bardzo pusto ale zaplanowane występy odbywały się na sali gimnastycznej i cieszyły się uznaniem. Prezentowały się między innymi dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 24, Szkoły Podstawowej nr 21, uczniowie naszego Gimnazjum oraz taneczne i sportowe formacje działające w naszym mieście. Rodzice uczniów G8 zadbali o to, by nikt nie odszedł głodny. Pod parasolami dymił grill i pachniało ciasto. Odwiedzili nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborze, policjanci i żużlowcy. Na koniec, gdy łaskawie zaświeciło słońce zgromadzeni goście mogli uczestniczyć w spektaklu Teatru Terminus Aquo z Nowej Soli. Impreza zakończyła się losowaniem nagrody głównej Loterii fantowej. Odtwarzacz MP3 wylosowała uczennica SP 21.
Organizator: mgr Agnieszka Bereś
“Liga Ortograficzna”
Ogólnopolski konkurs “Liga Ortograficzna”, zorganizowany przez Wydawnictwo Mac Edukacja z Kielc, dwukrotnie odbył się w Gimnazjum nr 8. W lutym miał miejsce etap rejonowy, a w marcu – wojewódzki. Do naszej szkoły zjechali uczestnicy konkursu i ich opiekunowie z całego województwa lubuskiego. Zwyciężczynią etapu wojewódzkiego okazała się Martyna Połukord z Gimnazjum w Mieszkowicach. Najlepsza w Zielonej Górze była Monika Renc z Gimnazjum nr 8. Zajęła piąte miejsce.
Koordynatorka konkursu w woj. lubuskim: mgr Dorota Głowienka Członkowie komisji sprawdzającej: mgr Urszula Reder, mgr Ewa Mikulewicz, mgr Katarzyna Loch
Międzyszkolny panel dyskusyjny
Dyskusja panelowa ph. “Dlaczego warto być dobrym?” 11 marca zgromadziła w Gimnazjum nr 8 ponad siedemdziesięciu uczestników z Gimnazjum w Kisielinie oraz zielonogórskich szkól. Rozmawiano o potrzebie dobra i sposobach na jego czynienie. W panelu ekspertów zasiedli: Ewa Andrzejewska, poetka; Joanna Jucha, psycholożka; siostra Maria Piętak, urszulanka; red. Tomasz Biel, Radio Plus; red. Leszek Kalinowski, “Gazeta Lubuska”. Dyskusję otworzyła Lidia Gryko, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty UM w Zielonej Górze. Nad jej przebiegiem czuwali uczniowie kl.III c (medialnej).
Organizatorka panelu: mgr Dorota Głowienka
I Międzygimnazjalny Konkurs Poetycki
49 utworów przysłali uczniowie gimnazjów z całego województwa na międzyszkolny konkurs poetycki. Jury wybrało siedem utworów, wśród nich naszych uczennic. Maria Machowska z III c zajęła pierwsze miejsce, a Magdalena Głowienka z II b – czwarte. Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 1 ze Świebodzina.
Opiekunowie: mgr Katarzyna Loch, mgr Dorota Głowienka
XI Lubuska Biesiada Słowa
Finał konkursu poetyckiego “Miłość niejedno ma imię”, odbywający się w ramach XI Lubuskiej Biesiady Słowa, najbardziej prestiżowej imprezy poetyckiej w regionie, okazał się szczęśliwy dla naszych uczennic. Maria Machowska z III c i Magdalena Głowienka z II b zostały jego laureatkami. Ich wiersze będą opublikowane w pokonkursowym tomiku. Organizator konkursu – Zielonogórski Ośrodek Kultury.
Opiekunowie: mgr Dorota Głowienka, mgr Katarzyna Loch
Młodzi Plus
Od stycznia uczniowie klas medialnych – 1a i IIIc – realizują projekt “Młodzi Plus”. W cotygodniowej audycji radiowej prezentują autorskie felietony, wywiady, sondy, swobodne rozmowy na temat związany z przewodnim motywem programu. Rozmowy czy felietony są następnie zamieszczane we wtorkowej rubryce “GL” – “Wieści spod tablicy”. Audycji “Młodzi Plus” możecie słuchać w każdą sobotę od 15 – 16 i w niedzielę od 18 – 19 w Radiu Plus na 91,7 FM.
Opiekun grupy: mgr Dorota Głowienka, Tomasz Biel (Radio Plus), Leszek Kalinowski (“Gazeta Lubuska”)
Konkurs “Czy znasz swoje prawa?”
W szkolnym konkursie “Czy znasz swoje prawa?”, który odbył się w grudniu I miejsce zajęli: Monika Renc kl. IIIc, Agata Markowska kl. IIIc i Martin Kępa kl. IIIb.
Opiekun grupy: mgr L. Paprzycka
Młodzi dziennikarze zwiedzają redakcję pisma
Uczniowie klas dziennikarskich – Monika Renc, Anna Nowaczyk, Paweł Szczepankowski, Karina Ostapiuk – którzy regularnie piszą do “Gazety Lubuskiej”, odwiedzili redakcję pisma. Spotkali się z redaktorem Leszkiem Kalinowskim i fotoreporterem Mariuszem Kapałą. Pytali, co robić, by pisać i fotografować jak najlepiej.
Opiekun grupy: mgr Dorota Głowienka
Konkurs z języka polskiego
W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Prace zostały sprawdzone przez p. D. Głowienkę, p. K. Loch oraz p.E. Mikulewicz. Do zawodów II stopnia zakwalifikowali się: K. Jarguz, M. Mikulewicz, M. Renc, S. Nożewska, J. Doktor, P. Piotrowski, A. Nogal, M. Głowienka, K. Ostapiuk, J. Szachow, N. Włoszczyna.
Nasi w Radiu Zielona Góra i “Gazecie Lubuskiej”
Anna Nowaczyk i Monika Renc – obie z III a – zostały docenione przez profesjonalne media. Ania bierze udział w nagraniach radiowej telenoweli w RZG ( emisja codziennie o 8.55), natomiast Monika praktykuje w GL. Jej artykuły możecie czytać w każdy wtorek w Tablicowym Klubie Reportera, a także zawsze wtedy, gdy warto zrelacjonować ważne wydarzenie, przeprowadzić sondę, skomentować.
Opiekun: mgr D. Głowienka
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny
Zuzanna Mroczek z ubiegłorocznej IIIa została laureatką międzynarodowego konkursu fotograficznego “Muzealne Spotkania z Fotografią”. Jej prace będą pokazywane w wielu europejskich muzeach.
Opiekun: mgr D. Głowienka, Marek Lemański
Odmłodzona “Sortownia”
Radiowy magazyn “Sortownia” poszerzył swój skład o pierwszoklasistów z Ia. Do zespołu dołączyli: Klaudia Bąk, Joanna Borowik, Natalia Wilusz, Mariusz Wieczorek i Olga Konieczyńska. Audycji możecie słuchać w każdą niedzielę o 12.30 w Radiu Index.
Opiekun: mgr D. Głowienka, Aleksandra Piechowska (Radio Plus)
Odwiedziliśmy naszą telewizję
Telewizja łączy pokolenia. Przekonali się o tym radiowcy ze szkolnego magazynu “Sortownia”, na zaproszenie TVP3 Lubuska biorący udział w dniach otwartych telewizji. Byli ci, którzy odeszli trzy lata temu, w zeszłym roku i tworzący ja teraz. W wejściach “na żywo” dzielili się wrażeniami ze zwiedzania telewizji, a także opowiadali o swoich planach związanych z dziennikarstwem.
Opiekun: mgr D. Głowienka
“Chrzest kotów”
26 października 2008 – tradycją gimnazjum jest “chrzest kotów”, czyli otrzęsiny uczniów rozpoczynających naukę. Samorząd szkolny zaproponował pierwszakom 3 zadania po wypełnieniu, których pierwszoklasiści stawali się pełnoprawnymi gimnazjalistami, za którymi już nikt nie będzie miauczał na korytarzu gimnazjum. W nagrodę za dzielną postawę, uczniowie klasy III c przedstawili komediową parafrazę mitów “Amor w Zielonej Górze”
Opiekun: mgr A. Bereś
Kwesta w Intermarche
24 – 26 października 2008 – liczna grupa wolontariuszy kwestowała w Intermarche przy ul. Wyszyńskiego na rzecz łódzkiej Fundacji “Dziewczynka z zapałkami”.
Opiekun: mgr U. Reder
X Mistrzostwa BRD szkół gimnazjalnych Zielonej Góry
22 października 2008 – w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji “Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyły się X Mistrzostwa Zielonej Góry w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurencje: test pisemny ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz jazda rowerem po torze przeszkód. Niestety w tym roku nasza drużyna w składzie: Alan Trela, Dawid Molenda i Wiktor Oleksiński z kl. IIc nie przeszła do finału.
Opiekun – mgr A. Balawajder
Zbiórka pieniędzy
12 października 2008 (niedziela).
W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z ubogich rodzin. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas kwestowali na ten cel w niedzielne przedpołudnie przy kościele na naszym osiedlu.
Opiekun: mgr U. Reder
Kwesta z okazji 64-tego Tygodnika Miłosierdzia
5 października 2008 (niedziela) z okazji 64-tego Tygodnia Miłosierdzia Caritas zorganizował kwestę pieniężną do puszek przeznaczoną dla najbardziej potrzebujących. Aktywnie włączyli się do niej: Tomek Kożuch, Paweł Krycki, Grzegorz Szymański.
Opiekun: mgr U. Reder
VIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
1 – 2 października 2008 po raz drugi uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum uczestniczyli w ogólnopolskim spotkaniu integrującym całą społeczność Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II, które odbyło się w Częstochowie na Jasnej Górze. Spotkanie zgromadziło 20 tysięcy przedstawicieli różnych placówek oświatowych. Towarzyszyło mu hasło: “Jan Paweł II wychowawca młodzieży”. Pielgrzymka była okazją do wspólnego świętowania jubileuszu: 10-lecia działalności Rodziny Szkół i 30 rocznicę powołania kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Organizator: ks. A. Cygański
Opiekun: mgr A. Bereś oraz mgr U. Reder
Kwesta podczas Dni Zielonej Góry
8 – 12 września 2008 – na uliczną kwestę organizowaną tradycyjnie podczas Dni Zielonej Góry przez Zarząd Rejonowy PCK wyruszyły rzesze wolontariuszy z zielonogórskich szkół. Młodzież czerwonokrzyska zrzeszona w naszym kole od lat entuzjastycznie uczestniczy w tym przedsięwzięciu. W tym roku zbierano pieniądze na wyposażenie najuboższych uczniów w podręczniki i przybory szkolne.
Opiekun: mgr U. Reder
Niezawodni wolontariusze
6 września 2008 (sobota) podczas festynu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 11 wolontariusze naszego gimnazjum przeprowadziły kwestę ph. “Pomóżmy Wojtkowi”. Zebrane pieniądze przekazały na ręce mamy chorego kolegi. Słowa wdzięczności należą się nauczycielce SP 11 p. Marii Chudej, która kolejny raz aktywnie i z wielkim sercem włączyła się do akcji oraz p. Marianowi Łysakowskiemu, kolekcjonerowi dzwonków, który zlicytował 1 dzwonek na rzecz Wojtka.
Opiekun: mgr U. Reder
Lubuski Tydzień Seniora
5 – 13 września 2008 uczniowie pod opieką p. U. Reder przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali trzykrotnie podczas okolicznościowych spotkań z seniorami.
5 września uczniowie kl. IIIc zaprezentowali kabaretową parafrazę mitów “Amor w Zielonej Górze” w restauracji “Zawada” na Chynowie dla 100-osobowej grupy seniorów z Zawady, władz Gminy Zielona Góra i gości z Klubu Seniora z Niemiec.
13 października uczniowie kl. IIIc odwiedzili z przygotowanym repertuarem osiedlowy Dom Dziennego Pobytu oraz kapłanów z Domu Księży Emerytów. Seniorzy w obu miejscach okazali dużą radość i wdzięczność.
Opiekun: mgr U. Reder
Inauguracja roku szkolnego 2008/2009
1 września 2008 – na uroczystym apelu pani dyrektor Bogumiła Stankiewicz powitała serdecznie społeczność szkolną. Po apelu uczniowie udali się do klas na pierwsze po wakacjach spotkania z wychowawcami.

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 11-09-2017 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Szkolne imprezy, uroczystości

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Październik 2017
P W Ś C P S N
     
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031