Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

IMG_0281 IMG_0280 IMG_0279 IMG_0277 IMG_0276 IMG_0274 IMG_0273 IMG_0272 IMG_0270 IMG_0269 IMG_8849 IMG_8841

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Certyfikaty

2009/2010

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010
W dniu 26 czerwca 2010 r. w Gimnazjum nr 8 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010. Pani dyrektor Bogumiła Stankiewicz wręczyła nagrody najlepszym uczniom. Po apelu klasy wraz z wychowawcami udały się do swoich sal, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw.
Festyn Majowy
12 czerwca 2010 r. w naszym gimnazjum odbył się II Festyn Majowy. Pogoda dopisała, więc przyszło wielu gości – mieszkańcy osiedla, rodzice i uczniowie. Uczestnicy chętnie brali udział w przygotowanych atrakcyjnych konkurencjach sportowych, loterii fantowej. Rozwiązywali rebusy i krzyżówki oraz mogli zapoznać się z działalnością grupy przyrodniczej i przeprowadzić ciekawe doświadczenia fizyczne. Poza tym można było podziwiać występy wielu artystów i zjeść coś smacznego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udaną zabawę i zapraszamy w przyszłym roku. 🙂
Organizator :mgr Agnieszka Bereś, mgr Krystyna Żyłowska
Dzień Sportu
1 czerwca 2010 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Między sobą rywalizowały wszystkie klasy w poszczególnych konkurencjach:
– skoki na kręcące
– skoki z miejsca dodawanych
– rzuty na celność do kosza
– strzały piłką do małej bramki
– sztafeta dookoła boiska
Po zaciętej walce zwyciężyła kl. IIa.
Oprócz tego odbył się turniej siatkówki drużyn mieszanych i w tej konkurencji zwyciężyła klasa IIIa.
Organizator :mgr Agnieszka Bardelas, mgr Ewa Cebula, mgr Robert Krzyżyński
Konkur literacki” Bądźmy świadkami miłości”
Uczennica klasy IIIB,Magdalena Głowienka, została wyróżniona w konkursie literackim” Bądźmy świadkami miłości” organizowanym przez Prywatne Szkoły Katolickie im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Nowej Soli. Gratulujemy.
Opiekun :mgr Katarzyna Loch
Egzaminy próbne
12, 13 i 14 maja w naszej szkole gimnazjaliści klas pierwszych i drugich pisali egzaminy próbne z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej, i językowej. Dało to uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotychczas zdobywanej, zobaczenia jak będzie wyglądać prawdziwy egzamin w klasie III i jakie braki muszą jeszcze uzupełnić.
VII Wiosenny Konkurs Ortograficzny
Uczennica klasy III B, Justyna Borys, została wyróżniona w VII Wiosennym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. K. Norwida. Sukces jest ogromny, gdyż w konkursie wzięło udział ponad 750 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Gratulacje!
Opiekun: mgr Katarzyna Loch
Eliminacje powiatu Zielona Góra Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
23 kwietnia 2010 r. MCKiE zorganizowało eliminacje powiatu Zielona Góra Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięły po cztery najlepsze zielonogórskie drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, które wyłonione zostały na drodze wcześniejszych eliminacji. Uczniowie zmagali się w następujących konkurencjach: rozwiązywanie testu z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy, jazda na rowerze po torze przeszkód oraz przejazd przez miasteczko ruchu drogowego.
Nasza drużyna w składzie: Dawid Czajkowski kl. 2a, Patryk Choma kl. 2a i Patryk Ratajczak kl. 2a zdobyła czwarte miejsce.
Opiekun: mgr Adam Balawajder
Lekcja otwarta
Na początku kwietnia w siedzibie Radia Plus Zielona Góra radiowcy z młodzieżowego magazynu Młodzi Plus zorganizowali lekcję otwartą dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 21 im. Karola Wojtyły. W trakcie zajęć szóstolasiści mogli zwiedzić siedzibę radia, poćwiczyć dykcję, a nawet wziąć udział w nagrywaniu audycji. Profesjonalnymi radami służyli dziennikarze Radia Plus: red. Monika Barkowicz, red. Pawł Ptaszyński oraz inż. Olga Kiszka. Lekcja odbyła się w ramach Akademii Umiejętności, projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.
Organizator: mgr Dorota Głowienka
Tragiczny wypadek
W związku z tragicznym wypadkiem prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem dnia 12 kwietnia 2010 r. uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym na czele udali się na cmentarz, by uczcić śmierć ofiar tej katastrofy, a także z okazji 70 rocznicy mordu w Katyniu.
Konkurs poetycki
Uczennica klasy III B, Magdalena Głowienka, zajęła I miejsce w miejskim konkursie poetyckim ” W poszukiwaniu straconego czasu”. Wręczenie nagród odbyło się 29 marca 2010 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym. Oto nagrodzony wiersz:
*** Wygodniej byłoby mi
stracić pamięć
bo szkoda cofnąć czas
Przypomnij mi rano
powiedz, w czym tkwi błąd
zmienię
pewniejsza niepomyłek
straty obciążeniaOpiekun: mgr Katarzyna Loch
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej
12 marca 2010 r. odbył się finał Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych.
Reprezentacja Gimnazjum nr 8:
Przemysław Kocieł (kapitan) kl. 3a
Michał Adamkiewicz kl. 3a
Paweł Dudziak kl. 3a
Adrian Staszczyk kl. 3c
Mateusz Skowroński kl. 2a
Piotr Przybyszewski kl. 2a
Rezerwa: P. Buszyński, K. Petryka, M. Wrzeniak, K. Witkowski
W finale po zaciętych meczach przegrywamy z reprezentacją Gimnazjum nr 6 i 1, lecz wygrywamy z reprezentacją Gimnazjum nr 2, co ostatecznie daje nam III miejsce w Zielonej Górze.
Opiekun: mgr Robert Krzyżyński
Ogólnopolski konkurs poetycki
Magda Głowienka z klasy III b została laureatką ogólnopolskiego konkursu poetyckiego pod hasłem “Miłość niejedno ma imię” organizowanego przez ZOK. Wręczenie nagród odbyło się 10 marca 2010 r. “Hydro (za)gadce”.
Opiekun: mgr Dorota Głowienka i mgr Katarzyna Loch
Zakochani dla chorych
Z okazji XVIII Światowego Dnia Chorego oraz święta zakochanych członkowie SK Caritas odwiedzili młodzież niepełnosprawną zamieszkującą nasze osiedle. Na spotkaniu przedstawicieli wszystkich klas postanowiliśmy zebrać słodkie upominki i wręczyć je chorym w ich domach wraz z własnoręcznie wykonanymi przez wolontariuszki z kl. IIa walentynkami. Nasze odwiedziny sprawiły nieopisaną radość młodym ludziom i ich najbliższym.
12 lutego br. przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej uczestniczyli w spotkaniu walentynkowym w Domu Dziennego Pobytu. Oprócz części artystycznej złożyliśmy życzenia oraz podarowaliśmy bombonierki. Na szczególne wyróżnienie za zaangażowanie w tę akcję charytatywną zasługują: K. Bąk kl. IIa, P. Janiak kl. IIIb, M. Jasińska kl. Ib, A. Dzikowicz kl. Ic, E. Mycek kl. IIIb, A. Rusinowicz kl. IIIb, J. Sibilski kl. IIIb, K. Szymkowiak kl. IIIc.
Opiekun: mgr Urszula Reder
Dzień 8 marca
8 marca 2010 r. Samorząd Uczniowski zorganizował apel z okazji Dnia Kobiet. Z pośród wszystkich scenek najbardziej podobały się scenki przedstawiające typy kobiet. W rolę kobiet wcieliły się: p. K. Żyłowska (zdolna dziewoszka), L. Paprzycka (kumpelka), A. Gandecka (kokietka), M. Nowicka (feministka) oraz p. J. Gandecki jako sportsmenka. Odbyły się również wybory miss: najpiękniejsza – Z. Sosiewicz, najzabawniejsza – O. Frelka, najsympatyczniejsza – K. Michaliszyn. Kółko teatralne zaprezentowało przedstawienie dotyczące oblicz miłości na przestrzeni wieków. Wielką niespodzianką okazało się “Jezioro łabędzie” w wykonaniu p. A.Gandeckiej i naszego kolegi z klasy I.
“Życzymy Wam dobrego jutra”
“Życzymy Wam dobrego jutra, przyjaciół, szczęścia, zapału, uporu…” Takimi życzeniami grupa wolontariuszy Gimnazjum nr 8 kultywowała piękną polską tradycję kolędowania i składania życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Przygotowany przez nas montaż słowno-muzyczny niósł ciepłe, życzliwe, przepełnione ludzką wrażliwością na innych treści, kreował upragnioną atmosferę rodzinnego świętowania i bliskości. Pierwszymi odbiorcami życzeń i świątecznego programu artystycznego 22 grudnia 2009 r. tuż przed spotkaniami “wigilijnymi” w klasach była cała społeczność uczniowska i grono pedagogiczne naszej szkoły.
6 stycznia 2010 r. powędrowaliśmy do Domu Księży Emerytów. Księża wnikliwie wsłuchiwali się w prezentowane przez nas kwestie i jak zwykle spontanicznie włączyli się do śpiewu. Wspólne kolędowanie nadawało spotkaniu uroczysty i podniosły ton.
Ze zmodyfikowaną częścią artystyczną, wzbogaconą m.in. o taniec szkolnej formacji “Płaskostopie” pod kierunkiem p. E. Cebuli, o wspólne zabawy i śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu i gitary, zostaliśmy entuzjastycznie przyjęci w Domu Dziennego Pobytu “Nestoria”. Nasz kolega Karol tak urzekł swoją grą, iż jako wolontariusz będzie systematycznie uczyć gry na tym instrumencie jednego z seniorów.
Z radością przyjęliśmy zaproszenie klubu “Grymas” na coroczne spotkanie opłatkowo – noworoczne dla chorych i samotnych mieszkańców naszego osiedla, które odbyło się 15 stycznia br. Nasz “Koncert noworoczny” został bardzo wysoko oceniony za poziom artystyczny, natomiast nasza opiekunka, p. U. Reder za przygotowanie uczniów i udział po raz dziesiąty w jubileuszowym spotkaniu otrzymała piękny chleb w kształcie serca.
Opiekun: mgr Urszula Reder mgr Ewa Cebula
Rekolekcje adwentowe w Rokitnie
11-13 grudnia 2009 r. – członkowie Szkolnego Koła Caritas z opiekunką p. U. Reder uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych adresowanych do Szkolnych Kół Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Obok spotkań modlitewnych i formacyjnych mieliśmy okazję podzielić się doświadczeniami, a także promować nasze formy działalności. Podczas warsztatów rozwiązywaliśmy trudne problemy, z którymi na co dzień spotyka się młodzież, obejrzeliśmy wiele wartościowych prezentacji multimedialnych oraz ambitne filmy, nauczyliśmy się nowych piosenek religijnych przy akompaniamencie gitary. Dla nas wszystkich był to czas niezwykły. Zajęcia trwały intensywnie od rana do późnych godzin wieczornych, ale nikt nie narzekał na zmęczenie. Rekolekcjonista ks. Jacek Błaszkiewicz kreował sympatyczną aurę spotkania i zaserwował nam kaloryczną ucztę dla ducha.
Opiekun: mgr Urszula Reder
Tydzień Wolontariatu
7 – 11 grudnia 2009 r. – Tydzień Wolontariatu został uwieńczony uroczystym apelem, podczas którego zaprezentowano idee i formy pracy trze organizacji wolontarystycznych działających na terenie naszej szkoły. Najdłużej – 10 lat – istnieje Szkolne Koło PCK, które wypracowało piękne tradycje, zwłaszcza w zakresie integracji uczniów z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną z osiedla oraz na rzecz osób potrzebujących. SK PCK ma w swoim dorobku liczne sukcesy, m. in. w olimpiadach promujących zdrowy styl życia na szczeblu centralnym, a także w rejonowych i okręgowych zawodach ratowniczych.
Od 3 lat funkcjonuje i dynamicznie się rozwija Szkolne Koło Caritas. Zostało powołane 18 maja 2006 r. w dniu urodzin Patrona naszej szkoły. Członkowie koła ofiarnie angażują się w szeroko rozumianą działalność charytatywną. Grupy wolontariuszy systematycznie odbywają zajęcia wśród chorych z Domu Dziennego Pobytu “Nestoria”, odwiedzają księży seniorów w Domu Księży Emerytów proponując różnorodną ofertę spotkań wzbogaconych przygotowanym programem artystycznym. Najmłodszą propozycją szkolnego wolontariatu jest zawiązany jesienią tego roku Klub Ośmiu, który pragnie zmieniać “Świat na Tak”. Za prekursorów tej organizacji w szkole można uznać grono 5 laureatów Samorządowego Konkursu Nastolatków “8 wspaniałych” (A. Reder, A. Nowaczyk, A. Caturjana, D. Zarzyckiego i K. Jarguz), którzy pokazali jak niewiele osób może wiele zmienić na lepsze w swoim środowisku.
Podczas apelu opiekunka trzech szkolnych organizacji wolontarystycznych, p. U. Reder, podziękowała za wspaniałą pracę wolontariuszy i nagrodziła książkami najaktywniejszych młodych ludzi. Pani Ula zachęcała, by podczas trzyletniego pobytu w gimnazjum nie stać biernie, gdy tyle osób czeka na pomoc i tak wiele spraw wymaga zmiany na lepsze. Zabawne plakaty i pełne perswazji rymowanki wykonane przez uczniów agitowały także do zaangażowania się w wolontariat. Opiekunka szkolnego wolontariatu przedstawiła informacje o najbliższych kwestach, m.in. o WOSP.
Opiekun: mgr Urszula Reder
“Dla serc szlachetnych…”
Czas Świąt Bożego Narodzenia intensyfikuje naszą wrażliwość na najuboższych. Wiele organizacji pozarządowych zwraca się do szkolnych wolontariuszy o pomoc w przeprowadzeniu akcji charytatywnych. Wolontariusze z naszego gimnazjum i tym razem nie zawiedli. Niektórzy decydowali się na ofiarne kwestowanie podczas kilku dyżurów dziennie. I jak co roku zbierali żywność na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, na rzecz Stowarzyszenia “Mikołaj Dzieciom” M. Niewiedział, która adresowała swoją pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Klenicy oraz dla dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo, a także na rzecz Fundacji “Dziewczynka z Zapałkami”.
Bo jak stwierdził Adam Asnyk:
“dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą ”
Opiekun: mgr Urszula Reder
Z wizytą w WSKiK
Dni Honorowego Krwiodawstwa stały się powodem wizyty klasy II a (18. XI) i klasy I b (24.XI) w Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć “wędrówkę” krwi od dawcy do biorcy. Empirycznie pogłębili swoją wiedzę nt. krwi, leków krwiopochodnych i krwiodawstwa. Chociaż wrażenia były czasami “odlotowe”, pozostaje nadzieja, że za kilka lat niektórzy zechcą dołączyć do szlachetnego grona dawców krwi.
Opiekun: mgr Urszula Reder
Konkurs PCK rozstrzygnięty
Lubuski Zarząd Okręgowy PCK w Zielonej Górze od 1972 r. corocznie organizuje konkurs plastyczny o tematyce związanej z honorowym krwiodawstwem. W tym roku na konkurs nadesłano 679 prac z całego województwa. 19 listopada 2009 r. w WiMBP im. C. K. Norwida nagrodzono autorów 30 najlepszych plakatów. Jedyną laureatką na szczeblu gimnazjów została uczennica naszej szkoły Klaudia Klimek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: mgr Urszula Reder
Otrzęsiny klas pierwszych
Dnia 18 listopada 2009r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Nasze kociaki bawiły się w następujących konkurencjach:
– najlepsze logo klasy,
– quiz wiedzy o szkole,
– sprawdzian równowagi z ping pongiem,
– zwinnościowy tor przeszkód,
– rysowanie portretu wychowawcy,
– rzuty piłką do kosza (wychowawcy),
– picie mleka,
– jedzenie kisielu z niespodzianką,
Po licznych próbach wytrzymałości uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona gimnazjalistów naszej szkoły.
Zwyciężyła klasa 1 d, która otrzymała dyplom Certyfikat zwalniający z pytań i kartkówek w ciągu dwóch dni oraz słodkie niespodzianki.
Organizator: Samorząd Szkolny
Dzień Nauczyciela
Dnia 14 października 2009r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Nasi uczniowie przygotowali remix piosenek zespołu “Wilki”, zaśpiewali również utwór “Dla Ciebie”. Następnie nasze oczy cieszył występ akrobatyczny w wykonaniu Z. Sosiewicz z kl. III a, oraz wiersz zarecytowany przez P. Borkowską też z kl. III a. Kolejnym punktem programu była konkurencja dla nauczycieli – jedzenie ciasta bez użycia rąk. Zwyciężczynią została pani Katarzyna Loch.
Organizator: Samorząd Szkolny
Lubuski Tydzień Seniora
O seniorach z Domu Dziennego Pobytu “Nestoria” na os. Pomorskim pamiętamy nie tylko od święta. Grupy wolontariuszy regularnie odwiedzają pensjonariuszy i proponują różne formy przygotowanych przez siebie zajęć. Z okazji Tygodnia Seniora członkowie SK Caritas i SK PCK dedykowali zebranym tematyczną inscenizację dotyczącą uroków “jesieni życia”. Nasz program artystyczny uatrakcyjnił koncert gitarowy O. Konieczyńskiej oraz zespół taneczny “Plaskostopie” pod kierunkiem p. E. Cebuli, który zaprezentował układ choreograficzny w rytmach reggae. Do życzeń i bukietów kwiatów dołączyliśmy wspólne śpiewy przy akompaniamencie gitary i zabawy ruchowe, które poprowadziła opiekunka wolontariuszy p. U. Reder.
Opiekun: mgr Urszula Reder
Projekt “AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI”
W latach 2009/2011 realizowany będzie w naszej szkole projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zaplanowano w nim następujące działania:
Akademia efektywnego uczenia się
Akademia matematycznych umiejętności
Akademia języka angielskiego
Akademia sportu
Akademia artystyczna
Akademia dla niedowiarków
Akademia dla przyrodników
Akademia dziennikarstwa radiowego
Akademia dziennikarstwa prasowego
Akademia mediów elektronicznych
Akademia praktycznych umiejętności
Zapisy i szczegółowe informacje o kolejnych działaniach u prowadzących zajęcia.
Koordynator projektu: mgr Dorota Głowienka
Inauguracja roku szkolnego 2009/2010
01 września 2009r. o godz. 9.00 Dyrektor szkoły Bogumiła Stankiewicz powitał nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Szczególnie gorące słowa skierował do uczniów klas pierwszych. Po apelu uczniowie udali się do klas na pierwsze po wakacjach spotkania z wychowawcami.List Ministra Edukacji Narodowej do uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów i przyjaciół polskiej oświaty. 2,76 MB

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 11-09-2017 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Szkolne imprezy, uroczystości

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930