Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

Image0060 Image0058 Image0056 Image0055 Image0054 Image0052 Image0050 Image0048 Image0046 Image0044 Image0043 Image0041

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Certyfikaty

2010/2011

Zakończenie roku szkolnego klas III
Nareszcie wakacje! Dzisiaj 21 czerwca w Gimnazjum nr 8 zakończył sie rok szkolny klas III. Zakończenie roku szkolnego przebiegło w nastroju radości jak i refleksji w związku z odejściem klas III Gimnazjum. Na uroczystej akademii, podczas której najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję oraz pracę na rzecz szkoły. Na zakończenie dyrektor szkoły Bogumiła Stankiewicz życzyła wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom udanego wypoczynku wakacyjnego, a absolwentom sukcesów na nowym etapie życia. 


“Wyprawa po budyń” najlepsza!
Utworem “Wyprawa po budyń” Weronika Łukaszewicz z II b wygrała konkurs “Baju Baju”, który polegał na napisaniu baśni. Jury konkursu doceniło oryginalny pomysł i zastosowaną stylizację językową. Zwycięska baśń>>tutaj<<. Organizator konkursu – Gimnazjum nr 7 im. Unicef w Zielonej Górze.
Opiekun: mgr Dorota Głowienka

 

 

 


 

III Majowy Festyn

14 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się III Majowy Festyn na osiedlu Pomorskim. Nasza szkoła gościła mieszkańców osiedli Pomorskiego, Kaszubskiego i Śląskiego oraz gości innych części naszego miasta. Pogoda dopisała, a przygotowane atrakcje sprawiły, że odwiedziło nas bardzo dużo dzieci. Powodzeniem – jak co roku – cieszyły się zorganizowane przez p. Ewę Cebulę gry i zabawy sportowe. Po raz pierwszy odbył się marsz Nordic Walking prowadzony przez p. Grażynę Wyczałkowską. Grupa nie była zbyt liczna, ale bardzo zadowolona. Wszystkich, którym brakło odwagi, by spróbować obiecujemy – to był pierwszy marsz, nie ostatni. Młodzież mogła się wykazać umiejętnościami w turnieju rowerowym. A strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborze przygotowali dla nas pokaz swoich umiejętności – i woda się lała! Na scenie można było podziwiać pokaz tańca zespołów Twister, TOY oraz występy grupy przedszkolnej i klasy 3B ze szkoły podstawowej. Przy wejściu serwowano herbatę, kawę, słodkie przekąski oraz grill. Wyjątkową atrakcją był festynowy salon piękności prowadzony przez p. Agnieszkę Bardelas, p. Marzenę Nowicką oraz p. Martę Wilusz – efekty działalności salonu można zobaczyć na zdjęciach. Chętni mogli wziąć udział w marszu na orientacje z planem osiedla w ręku. Pani A. Bereś zaprezentowała doświadczenie – zagadkę. Wszyscy, którzy prawidłowo ją rozwiązali otrzymali nagrody, a dodatkowo degustowali “festynowe lody” przygotowane w tajemniczy sposób bez umieszczania ich w zamrażalniku. Uczniowie Akademii Umiejętności zaprezentowali ciekawe doświadczenia przyrodnicze. Dopisała nam pogoda i humor.
Koordynator: Agnieszka Bereś

 

 


“Wiem wszystko o Zielonej Górze”
W konkurencji odbywającej się w ramach XVI międzyszkolnego konkursu “Wiem wszystko o Zielonej Górze” Maciej Michalski z kl. IIb zajął III miejsce. Maciej wykonał prezentacje multimedialną pt. “Zielona Góra dawniej i dziś”.
Gratulujemy.
Opiekun: mgr Leolanda Paprzycka

 

 

 


 

Wizytacja Księdza Biskupa
Spotkania w miejscach nauki i pracy wpisane są w porządek wizytacji kanonicznej parafii.
W tych okolicznościach, 4.kwietnia br., odwiedził naszą szkołę ksiądz biskup Stefan Regmunt. Ojciec Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej został przyjęty w stołówce szkolnej. W imieniu społeczności uczniowskiej Zespołu Edukacyjnego nr 3 zaszczyt powitania ks. biskupa oraz prezentacji programu artystycznego o Patronie naszej szkoły przypadł uczniom Szkoły Podstawowej nr 21.
Ks. biskup przemówił do zgromadzonych reprezentantów wszystkich placówek naszego zespołu na temat roli krzyża w życiu człowieka. Z urokiem nawiązał dialog z najmłodszymi słuchaczami, nagradzając obrazkami najaktywniejszych. Podczas spotkania z gronem pedagogicznym wykazał żywe zainteresowanie problemami szkoły. Wyraził szacunek dla trudu nauczycieli i udzielił błogosławieństwa.


Konkurs na wywiad ze znanym zielonogórzaninem rozstrzygnięty!
16 marca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym młodym dziennikarzom. Pierwszą nagrodę zdobyły Karolina Colonna-Walewska i Maja Kurmańska z SP-21, drugie miejsce zajął Michał Kalinowski SP-18, trzecie – Kacper Lemański, Aleksandra Łukasiewicz oraz Alan Robert ze Społecznej SP-1. Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Klimko, Klaudia Topór, Natalia Jendrzejczak oraz Zuzanna Paszkowska i Alina Balan z SP-21. Nagrane przez uczniów wywiady zostaną wyemitowane w Radiu Plus Zielona Góra w młodzieżowym magazynie Młodzi Plus.
Organizatorzy: mgr Dorota Głowienka, mgr Jolanta Stachurska, mgr Zofia Szachowicz


Pomagamy kwestując
Jak wiele mocy wygenerowanych jest w braci wolontariackiej naszego gimnazjum, przekonały się liczne instytucje pozarządowe, które od lat zapraszają nas do pomocy w organizowanych zbiórkach. Tak pozyskane pieniądze i żywność trafiają do najbardziej potrzebujących.
W tym roku szkolnym w kwestach i akcjach charytatywnych PCK, Caritas, Fundacji “Dziewczynka z zapałkami”, Banku Żywności, Stowarzyszenia “Mikołaj Dzieciom”, uczestniczyło liczne grono uczniów naszej szkoły. Nie liczyli godzin przestanych w marketach czy na ulicy. Dzięki nim wiele osób otrzymało wsparcie w potrzebie. W tym gronie znalazł się również młody mieszkaniec naszego osiedla Damian Merda. 13 marca br. podczas kwesty zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas przy kościele, zbieraliśmy fundusze na zakup protezy tak jemu potrzebnej do normalnego życia. Dobra praca zwielokrotnia. Jesteście szlachetni. Pokazujecie,że żaden człowiek w potrzebie nie zostaje sam.
Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w akcję charytatywne.
Opiekun: mgr Urszula Reder


Zajączek z Seniorami
Po raz pierwszy w osiedlowym klubie Grymas zorganizowane zostało spotkanie wielkanocne dla samotnych seniorów zamieszkujących osiedle Pomorskie i Śląskie. Imprezę – podobnie jak podczas spotkań opłatkowych – ubogaciły występny artystyczne naszych gimnazjalistów. Niewielu uczniów ma okazję mieszkać z własnymi dziadkami, toteż takie oficjalne uroczystości rekompensują im częściowo tę sytuację. Serdeczność, życzliwość, głośno artykułowana wdzięczność, nie tylko kreują familijną atmosferę, ale są przykładem budowania mostów międzypokoleniowych, tak potrzebnych społeczeństu.
Opiekun: mgr Urszula Reder


Jesteśmy wicemistrzami w ratownictwie
Wśród uczniów naszego gimnazjum jest grupa entuzjastów ratownictwa. Pod czujnym okiem Społecznych Instruktorów Młodzieżowych z I LO oraz p. E . Cebuli i p. U. Reder doskonaliła umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia trwały długo, ale były ekscytujące. Arkany udzielania pierwszej pomocy zostały ocenione dwukrotnie.
Pierwszy raz w Konkursie ,,Wiedzy i umiejętności” przedmedycznych realizowanym w ramach programu profilaktycznego SŁONECZNIEJ, który odbył się w Gimnazjum nr 3. Konkurs adresowany był wyłącznie dla klas II .Naszą szkołę reprezentowała E. Bierwiczonek (kl. II a), M. Jasińska (kl. II b), W. Rogozińska(kl. II b). Dziewczynki wywalczyły II miejsce spośród wszystkich zielonogórskich gimnazjów.
Po raz drugi zmierzyły się w mistrzostwach ratownictwa organizowanych przez PCK .Drużyna naszego gimnazjum w składzie Klaudia Bąk ( kl. III a ) oraz Eliza Bierwiczonek (kl. II a) zdobyły również II miejsce . Gratulujemy! Opiekun: mgr Urszula Reder, mgr Ewa Cebula


Zmieniają świat na TAK
W XIV edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków “Ośmiu wspaniałych” w gronie młodych zielonogórzan, którzy z charyzmą i godną naśladowania ofiarnością, wrażliwością i wytrwałością dostrzegają potrzebę podejmowania działań, by zmieniać na lepsze jakość życia innych ludzi, znaleźli się nasi uczniowie. Olga Konieczyńska (kl. III a) uplasowała się w ścisłym gronie laureatów, zaś Michał Piotrowski (kl. III a) został finalistą. Oboje podczas gali w Zielonogórskim Pałacu Ślubów 31.03.2011r. odebrali z rąk Pani Prezydent Wioletty Halęźlak dyplomy i nagrody.
Oldze i Pawłowi szczerze gratulujemy i życzymy, by nie wyczerpali zasobów dobroczynnych pokładów, które w nich są.
Opiekun: mgr Urszula Reder


Dziennikarka obywatelska
Strzałem w dziesiątkę okazały się artykuły Kariny Ostapiuk, która już od dwóch lat publikuje felietony w portalu www.mmzielonagora.pl. Podczas niedawnego spotkania w “Gazecie Lubuskiej” Karina otrzymała z rąk redaktor naczelnej “Gazety Lubuskiej”, Iwony Zielińskiej, legitymację prasową dziennikarki obywatelskiej. Najnowszy felieton Kariny można przeczytać tu:www.mmzielonagora.pl
Opiekun: mgr Dorota Głowienka, red. Leszek Kalinowski


Po film do Mediateki
23 lutego II b wzięła udział w wyjątkowych zajęciach “filmowych” zorganizowanych przez WiMBP im. C. K. Norwida. W ten sposób młodzież nie tylko poznała nowy dział “Norwida” – Mediatekę, ale także zaczęła realizować zadania wynikające z projektu edukacyjnego ph. “Noc filmowa”. Szczegóły spotkania oraz fotorelacja w linku poniżej. www.goramediow.pl
Organizatorzy: mgr Dorota Głowienka, mgr Ewa Cebula, mgr Marzena Nowicka


Zakochani dla chorych
Szkolne Koło Caritas-podobnie jak w ubiegłym roku – zorganizowało akcję ,,Zakochani dla chorych” z okazji Światowego Dnia Chorego. Klasy oraz indywidualni uczniowie zostali poproszeni o przyniesienie do biblioteki szkolnej czekolad lub słodyczy w kształcie serca. Zbiórka trwała do 18 lutego 2011 r. Podarowane przez uczniów czekolady i bombonierki wraz z wdzięcznymi, własnoręcznie wykonanymi laurkami walentynkowymi zostały wręczone młodzieży niepełnosprawnej z naszego osiedla. Za udział w akcji pragniemy szczególnie podziękować następującym uczniom:
Dawidowi Biedasze – kl. III A,
Klaudii Bielińskiej – kl. III A,
Dawidowi Czajkowskiemu – kl. III A,
Ani Czerwińskiej – kl. III A,
Oli Glince – kl.III B,
Adrianowi Kani – kl. III B,
Ani Kaszubskiej – kl. III B,
Krzysiowi Kurdykowi – kl. III A,
Mateuszowi Skowrońskiemu – kl. III A,
Hubertowi Zakrzewskiemu – kl. III A.
Opiekun: mgr Urszula Reder


Klasa filmowa
Od nowego roku szkolnego rusza w naszej szkole nowy “profil” – klasa filmowa. Dzięki współpracy z Mediateką będzie można poznawać wyjątkowe produkcje, dyskutować o nich, analizować warsztat filmowy lub po prostu dobrze spędzić czas. Pilotażowe spotkanie z cyklu zaplanowanego na następny rok odbyło się już teraz. Więcej informacji w poniższym linku. www.goramediow.pl
Organizator: mgr Dorota Głowienka

Strony: 1 2

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 11-09-2017 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Szkolne imprezy, uroczystości

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930