Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

Image0060 Image0058 Image0056 Image0055 Image0054 Image0052 Image0050 Image0048 Image0046 Image0044 Image0043 Image0041

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Certyfikaty

2011/2012_sp

Karta Rowerowa

      13 czerwca 2012 r w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową klas IV a i IV b. Zadaniem uczniów było włączyć się do ruchu, na skrzyżowaniu skręcić w lewo, pokonać slalom, jechać po łuku a następnie zatrzymać się w wyznaczonym miejscu. Czwartoklasiści doskonale radzili sobie na placu manewrowym zaliczając w ten sposób ostatnią część egzaminu na kartę rowerową.

Opiekun: mgr Krystyna Kluj i mgr Adam Balawajder


Zasiedmioglinogród

    4 czerwca 2012 r. klasa IV b wzięła udział w warsztatach „Zasiedmioglinogród”, przygotowanych w ramach Festiwalu Nauki na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na zajęciach uczniowie mieli za zadanie zbudować zamek średniowieczny z gliny. Dwie drużyny prześcigały się w pomysłach, jak ma wyglądać i co ma się w nim znajdować. Pomagali studenci wydziału tłumacząc, jaka była architektury średniowiecznego zamku i jakie elementy powinni zawrzeć w swoich budowlach. W rezultacie powstały dwie wspaniałe konstrukcje, nie zabrakło w nich murów obronnych wież i baszt, katapult, zbrojowni, kościoła. Udało się ulepić nawet księżniczkę i księcia oraz strażników na wieżach. Na zdjęciach przedstawiamy gotowe dzieła i ich autorów.

Karolina Kopaczyńska


Dzień Dziecka

        1 czerwca dzieci mają swoje święto. W tym dniu dzieci z klasy I c oraz I d wybrały się do sali zabaw “Arek”. W ciągu 2 godzin bawiły się wspaniale na zjeżdżalniach, w tunelach, na dmuchanej trampolinie. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. To był miły dzień! Oto kilka fotografii, a na nich nasza szalona zabawa.


 Lekcja o higienie

       W czwartek 31 maja gościliśmy w naszej klasie I d uczniów Gimnazjum nr 5, którzy przygotowali dla nas zajęcia o higienie. W ciekawej grze zadawali nam pytania dotyczące mycia zębów, higienie ciała z szczególnie rąk, niebezpiecznych chorób, przed którymi należy się chronić. To była ciekawa lekcja. Dziękujemy starszym kolegom.


Plener plastyczny z przygodami

     Mieliśmy profesjonalny plener malarski! Grupa uczniów zainteresowanych plastyką odwiedziła osobliwy Łagów. Utrwaliliśmy na kartkach nasze wrażenia z pobytu w tej pięknej okolicy, mieliśmy możliwość delektowania się.. rysunkiem z natury. Ale nie tylko. Zwiedzaliśmy miasteczko, raczyliśmy się wyjątkowymi deserami – mamy już tam swoje znane miejsca. I oczywiście nie obyło się bez przygody! Wybraliśmy się na spacer dookoła jeziora. Miało nam to zająć dwie godziny – zgodnie z zapewnieniami wiekowego mieszkańca Łagowa. Akurat! Szlak dookoła jeziora to przeszło 10 km! Daliśmy radę? Nawet największe marudy nie marudziły tylko świetnie, w dobrym czasie pokonały trasę. Była za to nagroda. Jaka? To słodka tajemnica uczestników pleneru 😉 Nikt nie narzekał. Zobaczcie sami.


Pszczoły uratowane!!

           Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że należy o nie dbać. Mamy nadzieje, że mieszkańcy osiedla także zadbają o owady i żadna chemia oraz niewłaściwe traktowanie nie będą miały miejsca. W kolorowym pochodzie demonstrowaliśmy nasze poglądy. Było przy tym wiele zabawy i radości. Zasadziliśmy kolorowe kwiaty. Otoczenie naszej szkoły wita co rano kolorowym akcentem.. i uczniów i pożyteczne owady. Jak było wesoło?

Widać na załączonych zdjęciach 😉

Przedstawiciel SU


 Bociania Olimpiada

       31 maja w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się po raz dziewiąty „Bociania Olimpiada”. Marcelina, Weronika i Paulina z klasy IV b wzięły udział w tym międzyszkolnym konkursie. W sześciu konkurencjach zmagało się 11 drużyn z Zielonej Góry. Uczniowie musieli m.in. podać, czym się żywi bocian, odpowiedzieć na pytania dotyczące jego liczebności i ochrony, rozwiązać bocianią krzyżówkę i wykazać się wiedzą na temat wyglądu i zwyczajów bociana białego i czarnego. Plastyczna konkurencja dowiodła talentu i pomysłowości dziewczynek – musiały zaprojektować i namalować logo Muzeum Bociana Białego w Kłopocie. Można je zobaczyć w sali nr 5. Po zaciętej rywalizacji drużyna wywalczyła II miejsce. Gratulacje!


 

Warsztaty filcowania na sucho „Filcakowe zwierzątka” podczas IV Majowego Festynu na os. Pomorskim.

       26 maja 2012 w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane warsztaty filcowania, w czasie których dzieci i młodzież mogli samodzielnie wykonać zwierzątka z wełny czesankowej. Zainteresowanie sztuką filcowania było ogromne, bowiem w warsztatach wzięło udział 52 dzieci. Najmłodszym w zmaganiach „z japońską igiełką”, oprócz instruktora, pani Dagmary, pomagali także rodzice. Gimnazjalistów dzielnie wspierała pani Teresa. Przekrój wiekowy uczestników był dość duży, od 6 latków do młodzieży gimnazjalnej, jednak wszyscy dzielnie sobie radzili w tej dość skomplikowanej sztuce i świetnie się bawili. Na kolejne spotkanie zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

K.Szefler – Serylak


XIII POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE „BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO

      25 maja uczennica klasy 6b Oliwia Maliszewska, zwyciężczyni szkolnego etapu konkursu, reprezentowała szkołę w XIII edycji powiatowego turnieju wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje z LUPO”. Konkurs został zorganizowany przez Miejską Komendę Policji. Oliwia zdobyła w nim 23 punkty na 28 możliwych do uzyskania, godnie reprezentując szkołę, wśród 23 szkół biorących udział w zmaganiach.

K.Szefler – Serylak


Międzyszkolny konkurs „Wiem wszystko o Zielonej Górze

     14 maja 2012 uczeń klasy 5a – Adam Mazanik reprezentował naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie historycznym „Wiem wszystko o Zielonej Górze” organizowanym przez Gimnazjum nr 4. Najładniejszą pracę plastyczną „Zielonogórskie obiekty sportowe” na konkurs przygotował uczeń klasy I c Krystian Niedźwiedzki. 28 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Talent Krystiana dostrzegli nie tylko nauczyciele naszej szkoły, ale także jury z Gimnazjum nr 4, Krystian zajął bowiem I miejsce, Adam otrzymał wyróżnienie. Uczniowie przygotowywali się do zmagań pod okiem pani Arlety Koniecznej i pani Karoliny Szefler – Serylak.

K.Szefler – Serylak


Przedstawienie ekologiczne

      Uczniowie klas Ic oraz Id przygotowali dla przedszkolaków i dzieci z klas młodszych przedstawienie pt.”O przyrodę dbamy, bo bardzo ją kochamy”. Uczniowie przebrani za różnorodne zwierzęta prosiły, aby w lesie nie śmiecić, nie łamać gałęzi drzew, nie płoszyć zwierząt i nie palić ognisk. Dziękowały tym ludziom, którzy kochają przyrodę i o nią dbają. Oto kilka fotografii z tego przedstawienia.


221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

        8 maja to dzień szczególny – Dzień Zwycięstwa, ważne wydarzenie historyczne, w wielu państwach Europy uważane za koniec II wojny światowej. W naszej szkole tego dnia przypominaliśmy o innym, równie istotnym wydarzeniu historycznym. Uczniowie klas 4b oraz 6b przygotowali przedstawienie upamiętniające 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, warto podkreślić, ze była to pierwsza europejska konstytucja. Przed oczyma widzów, pani dyrektor Stankiewicz, pani wicedyrektor Fabisiak, nauczycieli, wychowawców oraz uczniów klas IV – VI dumnie paradowały osoby odgrywające rolę twórców Konstytucji 3-go Maja: Stanisława Małachowskiego (Gracjan Maciejewski), Hugo Kołłątaja (Julia Cholewa), Ignacego Potockiego (Piotr Wobalis) czy wreszcie samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (Mateusz Skarupski). Następnie uczniowie przypomnieli, w jaki sposób doszło do uchwalenia konstytucji, wyrazili ogromną radość jaka zapanowała w polskim społeczeństwie. Także zaprezentowali smutne oblicze króla S.A. Poniatowskiego (Jan Aulich), siedzącego z zadumą i powagą na tronie, kiedy jasne stało się, że Konstytucja zostanie zniesiona. O tych bardzo ważnych, a jednocześnie dramatycznych wydarzeniach przypomniał Duch Historii (Vadim Szymański), całą uroczystość z dużym wdziękiem poprowadzili Paulina Łukaszewska oraz Zbigniew Strenk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

         Karolina Kopaczyńska

Strony: 1 2 3

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 11-09-2017 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Szkolne imprezy, uroczystości

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930