Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

Image0005 Image0004 Image0003 Image0002 Image0001 Image0004 Image0003 Image0002 Image0001 Image0001 Image0006 Image0005

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińsk i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2013/2014_sp

Wakacje czas zacząć,
czyli „Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014”

I co kochani? Ten cudowny czas nadszedł. A jeszcze jakiś czas temu mówiliście, że rok szkolny tak długo trwa, bo aż 10 miesięcy. Ale zawsze wiadomo, że po tych dziesięciu miesiącach czeka na nas wszystkich nagroda – błogie leniuchowanie. Błogie, bo bez książek do matematyki, historii czy angielskiego. Ale nie całkowicie bez książek, bo przez ten wakacyjny czas dobrze jest coś fajnego przeczytać. Poznać ciekawą historię, przeżyć niezwykłą przygodę. Bo wakacje to nie tylko bezgraniczny wypoczynek. To czas na naładowanie akumulatorów i poznanie ciekawych ludzi i miejsc.

Dobrze, moi drodzy. Koniec roku szkolnego nadszedł. Czekacie z niecierpliwością na świadectwa i …. Na uroczystym apelu, który był podsumowaniem całego roku szkolnego, pani dyrektor Bogumiła Stankiewicz pogratulowała wszystkim sukcesów w nauce i bardzo dobrych wyników a nauczyciele wręczali nagrody za udział w różnego rodzaju konkurach i akcjach. Pani Iwona Król wręczyła dyplomy za wzorowe czytelnictwo. Pani Urszula Reder, tradycyjnie podsumowała akcję zbiórki nakrętek i wręczyła anioły prawdziwym aniołom.

Pani Dorota Konopacka i Katarzyna Sadłowska podsumowały zbiórkę makulatury. W klasach młodszych zwycięstwo objęła klasa 3 d, II miejsce należy do 3 c a III miejsce do 1 a. W klasach starszych I miejsce zajął Patryk Kupnicki z klasy 5 a, II – klasa 5 b a na III miejsce zasłużyła Marcelina Stokłuska z klasy VI b.

Panie Karoliny – Szefler i Kopaczyńska przedstawiły zwycięzców w szkolnej akcji „Zbieramy zużyte baterie”. Na pierwsze miejsce zasłużył Patryk Kupnicki
z klasy 5 a   – zebrał aż 1204 sztuki.  II miejsce    należy do Oskara Janczaka z klasy 3 d – przyniósł on do szkoły 693 sztuki. III miejsce       otrzymała Daria Jankowiak z klasy 3 d – udało jej się nazbierać 576 baterii. Dzięki takiej aktywności klasa 3 d zajęła pierwsze miejsce biorąc pod uwagę zespoły klasowe. II miejsce zdobyła klasa 5 a, a na III miejscu znalazła się 3 c.

Pani Darosława Drewniak w imieniu swoim i  pań Katarzyny Zalewskiej oraz Doroty Konopackiej, podsumowała konkurs dla klas III  pod hasłem „Matematyczny ring”. A oto jego wyniki: I miejsce Maksymilian Żurakowski III b, II miejsce Adam Babirecki III d, III miejsce – Weronika Struj III c, Michał Urbański III c.

Dużo było tych nagród… Dyplomy również otrzymywali rodzice – „Przyjaciel szkoły”, „List gratulacyjny” za wyniki pociech.

Najważniejsze było jednak na końcu. Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego oraz Samorządu Uczniowskiego klas IV – VI ogłosili i wręczyli puchar „Super – klasy”. Jeśli chodzi o klasy młodsze, to puchar, dyplom i nagroda od Rady Rodziców trafiły w te same ręce co ubiegłego roku – uczniowie klasy 3 c wraz z wychowawcą panią Arletą Konieczną wywalczyli zwycięstwo. Na drugim miejscu znalazła się klasa 2 b, zaś trzecie miejsce trafiło do klasy 3 d. Jeśli chodzi o uczniów klas starszych, to puchar, dyplom i nagroda od Rady Rodziców trafiła w ręce uczniów klasy 5 b, której wychowawczynią jest pani Karolina Szefler – Serylak. Na II miejsce zasłużyli uczniowie klasy 6 b, a na III – klasa IV a.

Uściski, gratulacje i wielkie okrzyki – to był wielki wybuch radości po ogłoszeniu wyników.

Teraz tylko – szczęśliwych wakacji, z głową na karku i walizką pełną bogatych doświadczeń i przygód.

red. konopnicka


700 lat Maryjnej opieki nad Winnym Grodem

23 czerwca podczas uroczystej gali w Szkole Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze  został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs pod hasłem  „700 lat Maryjnej opieki  nad Winnym Grodem”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze wraz z Akcją Katolicka  przy parafii Podwyższenia Krzyża w Zielonej Górze.Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej (kl. I-III oraz IV-VI) lub fotografii (gimnazjum) ukazującej piękno 700-letniej kaplicy p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonej Górze, zabytkowej perły naszego miasta.

Nasi uczniowie zostali laureatami tego konkursu. Ola Olechnowicz  zajęła I miejsce, natomiast Agata Rusinowska zdobyła wyróżnienie. To wielki sukces! Gratulujemy! Mamy nadzieję, że  jeszcze nie raz będziemy podziwiali malarskie uzdolnienia dziewcząt.

red. konopnicka


Zielona szkoła we Wroniawach

Już tradycją stały się wyjazdy klas trzecich na zieloną szkołę. Tradycją stało się również miejsce wyjazdu. Wroniawy. Piękny pałac położony w  cudnym miejscu. Któż tam by się nie chciał wybrać i poodpoczywać. Ale o jakim odpoczynku ja mówię. Każdy trzecioklasista wie, że to nie wycieczka czy biwak. To przede wszystkim nauka, tylko w trochę innym miejscu. Przejdźmy jednak do konkretów.

23 czerwca dzieci z klas trzecich wyruszyły do pałacu we Wroniawach.  Dwoma autokarami 64 uczniów wraz z wychowawcami wyjechało na 4 dni na spotkanie z przygodą, przyrodą i zdrowiem. Pobyt był pełen  zabaw i nauki.

W pierwszy dzień, po przyjeździe uczniowie zostali zakwaterowani w pokojach, rozpakowali się, założyli pościel. Wzięli udział w powitalnym apelu, gdzie zostali zapoznani z regulaminem pobytu, zasadami bezpieczeństwa, rozkładem dnia i całym programem. Następnie wyruszyli na zwiad – wycieczkę po Wroniawach. Mimo zmęczenia, każdy chętnie brał udział w grach i zabawach na boiskach. Po kolacji odbyła się dyskoteka powitalna. Prysznic, toaleta wieczorna i cisza nocna zakończyły ten dzień.

Drugiego dnia po śniadaniu dzieci zwiedzały pałac i poznały jego historię. Zakupiły karty pocztowe, na których wypisywały pozdrowienia dla swoich bliskich. Później wyruszyły na pocztę wysłać korespondencję. Oczywiście na zabrakło chwili na małe zakupy w pobliskich sklepikach. Po obiedzie rozpoczęły się rozgrywki w „Dwa ognie”, ale deszcz uniemożliwił ich dokończenie. W związku z tym w dużej sali pałacu nasi wychowawcy zorganizowali nam zgaduj – zgadulę i inne zabawy. Wieczorem odbył się festiwal karaoke.

Trzeciego dnia wszyscy wyjechali na wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, skansenu budownictwa wielkopolskiego i parowozowni. Po obiedzie odbyła się gra terenowa – szukanie skarbu. Wieczorem czekało ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dnia czwartego, po porannym spacerze, odbyły się zajęcia edukacyjne – konkurs wiedzy o pałacu i jego historii. Później rozpoczęły się rozgrywki w ringo. Niestety to już był ostatni dzień pobytu, więc po obiedzie każde dziecko samodzielnie spakowało swój bagaż i przygotowywało się do wyjazdu. Odbył się pożegnalny apel, na którym wręczono dyplomy za zwycięstwa w poszczególnych konkursach.

W wakacyjnych nastrojach wyruszyli w drogę powrotną do Zielonej Góry.

„Naszym pałacowym wychowawcom DZIĘKUJEMY za WSZYSTKO!!!!”


    Janie Pawle II – kochamy Cię!

14 czerwca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze odbył się finał konkursu plastyczny pod hasłem „Janie Pawle II – kochamy Cię”. Szkice, kolarze, rysunki – w sumie nadesłano ponad 350 prac . Jury wybrało 78 najlepszych.  27 z nich zostało nagrodzonych m.in. aparatami cyfrowymi odtwarzaczami mp3 i hulajnogami, pozostałe otrzymały wyróżnienie w postaci dyplomu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z miasta i gminy Zielona Góra.

Konkurs został zorganizowany, by upamiętnić Jana Pawła II i zachęcić młodych ludzi do tego, by poznawali papieża. Dzieci i młodzież przedstawiły papieża dowolną techniką, w różnych momentach jego życia. Jury oceniało prace pod kątem zaangażowania, samodzielności i pomysłowości oraz autentyczności prac – mówi Łukasz Brodzik, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Wśród nagrodzonych uczniów nie zabrakło również naszych. Zaszczytne II MIEJSCE zajęła Oliwia Pisarska z klasy 2 b. Na III MIEJSCE zasłużyły prace Amelii Bardelas z klasy 1 a oraz Oliwii Pudelskiej z klasy 2 b. WYRÓŻNIENIA powędrowały do Agnieszki Warzywody z klasy 2 b, Kacpra Wańtucha z klasy 3 d, Weroniki Skowrońskiej z klasy 6 b oraz do  Patrycji Rutkowskiej z klasy 6 b.

red. konopnicka


Wycieczka do Wrocławia

Wycieczkę zaplanowaliśmy miesiąc wcześniej, w połowie maja, nie spodziewając się, że dzień naszego wyjazdu, będzie najbardziej upalnym dniem w historii czerwcowych upałów, a Wrocław najbardziej gorącym miastem w Polsce. O 7:30 zaopatrzeni w zapasy wody, nakrycia ochronne głowy, kremy z filtrami, a przede wszystkim, czy mimo wszystko w dobrych humorach wyruszyliśmy na wycieczkę. Tego dnia mieliśmy odwiedzić wrocławskie zoo oraz ogród japoński z niemal 100 letnią tradycją. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas 5b i 6b, a także 5a i 4a. Spacerując alejkami ogrodu zoologicznego podziwialiśmy zwierzęta z różnych regionów świata, część z nich pięknie eksponowała się w pełnym słońcu, inne szukały choćby odrobiny cienia. Obok licznych ssaków, które spacerowały po wybiegach, mogliśmy podziwiać foki w fokarium, odwiedziliśmy potężne terrarium, z licznymi przedstawicielami płazów i gadów, motylarnię. Następnie udaliśmy się na spacer alejkami i dróżkami ogrodu japońskiego, gdzie byliśmy obserwatorami fotograficznej sesji ślubnej, niektóre z dziewcząt wzdychały na sam widok uroczej panny młodej, planując, że same w tym miejscu zorganizują własną sesję, niekoniecznie ślubną. Życzymy spełnienia marzeń. Po niedługim, aczkolwiek bardzo przyjemnym spacerze, dla orzeźwienia i ochłody skorzystaliśmy z “uroków” wrocławskiej fontanny, znajdującej się przed Halą Ludową. Zapraszamy do galerii.
Organizatorzy i opiekunowie: Karolina Szefler-Serylak, Karolina Kopaczyńska, Iwona Król, Mirosława Rowecka


II LUBUSKI SEJMIK DZIECIĘCY

2 czerwca 2014 roku w ramach obchodów  Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć  w obradach II Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego.
Wybrana delegacja uczniów: Weronika Żmudzińska, Marcelina Stokłuska, Gabryś Kaszkowiak oraz Patryk Kupnicki zapoznali  się z zasadami funkcjonowania samorządu województwa. Pan Tomasz Możejko – przewodniczący sejmiku,  przedstawił całemu gremium zakres działalności sejmiku oraz poszczególnych komisji. Uczniowie mieli również okazję zrozumieć na czym polegają  zadania oraz kompetencje marszałka województwa i zarządu województwa.
Okoliczność 10 – lecia   akcesu Polski do UE była okazją do przypomnienia osiągnięć i  pozytywnych zmian zaistniałych w naszym kraju. Wszyscy uczestnicy wykazali się biegłą znajomością faktów, co było nagradzane atrakcyjnymi upominkami;-)
Marcelina  Stokłuska spisała się jako pełniąca obowiązki radnej sejmiku  i we współpracy z przedstawicielami innych szkół naszego województwa sprawnie wypracowała  projekty ustaw, które mogłyby uprzyjemnić naukę – egzystencję  rówieśnikom z lubuskiego.
Z pewnością udział uczniów w II Sejmiku Dziecięcym zainspiruje ich do aktywnego uczestnictwa  w działalności samorządowej.
Wszystkim chętnym do bliższego poznania zakresu działań Zarządu Województwa Lubuskiego oraz   Sejmiku Województwa Lubuskiego proponujemy odwiedzanie strony: www.lubuskie.pl
Marcel


Konkurs matematyczny „KANGUR 2014”

20 marca 2014 r. po raz dwudziesty drugi w regionie zielonogórskim (dwudziesty trzeci w Polsce) odbył się międzynarodowy konkurs “KANGUR MATEMATYCZNY”. Organizatorem był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, który współpracuje z Towarzystwem Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na spotkaniu w Strassburgu został on wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY.

Kangur Matematyczny integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówek po świecie. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział.

W roku szkolnym 2013/2014 zadeklarowało udział 6 809 uczniów z regionu zielonogórskiego. W poszczególnych grupach wiekowych rozkład uczestników był następujący: Żaczek – 972, Maluch – 2 427, Beniamin – 1 730, Kadet – 846, Junior – 536, Student – 298. We współzawodnictwie wzięło udział 187 szkół.

Na ogólnopolskim spotkaniu w Toruniu ustalono obowiązujące w całym kraju przedziały dla laureatów, natomiast przedziały dotyczące uczniów z wynikiem bardzo dobrym i wyróżnieniem ustalane są na poziomie regionu, przy założeniu, że wynik bardzo dobry uzyskuje 1% wszystkich uczestników, a wyróżnienie 10% ogółu (dotyczy to poszczególnych kategorii wiekowych).

W regionie zielonogórskim nagrodzonych zostało 744 uczniów. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły.

WYRÓŻNIENIE zdobyli – Julia Kowalska II a, Kacper Hamera II b, Agnieszka Warzywoda II b, Magda Łazowska II b, Julia Rzepniak II b, Małgorzata Zuber II b, Maksymilian Żurakowski III b, Michał Sikora III d, Adam Babirecki III d, Kacper Wańtuch III d, Aulich Jan, Stańczyk Bartosz VI b.

red. konopnicka


„Mały Omnibus” – międzyszkolny konkurs klas drugich

27 maja średnia sala gimnastyczna w naszej szkole zapełniła się Małymi Omnibusami z klas drugich z 11 zielonogórskich szkół podstawowych. Tego dnia  panie Arleta Konieczna i Elżbieta Goławska, pomysłodawczynie międzyszkolnego konkurs „Mały Omnibus”, po raz drugi zaprosiły do wspólnej zabawy. Ale czy na pewno rozwiązywanie trudnych zadać matematycznych, przyrodniczych, kulturowych, polonistycznych można nazwać zabawą? Oczywiście, że tak. Każdy uczestnik, świtanie się bawił mogąc podzielić się wiedzą z innymi. Wiadomo, że jak konkurs to i rywalizacja, ale zawsze z zachowaniem zasad fair play. I tak też było i teraz. Przejdźmy do szczegółów olimpiady.
Każda szkoła podstawowa wytypowała drużynę składającą się z trzech zawodników, którzy uczęszczają do klasy drugiej. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy II b: Magda Łazowska, Agnieszka Warzywoda i Michał Czubkowski. Aby wejść w  skład tej reprezentacji, uczniowie pisali test. Ci najlepsi zostali zaproszeni do udziału w „Małym Omnibusie”. Taka zasada panowała w naszej szkole. Tajemnicą zaś jest sposób typowania zawodników w innych szkołach.
Punkt 9 stawiły się wszystkie drużyny. Konkurs otworzyła pani dyrektor Bogumiła Stankiewicz. Powiedziała, że za wszystkich trzyma kciuki.
I zaczęło się ….
Pierwsze zadanie PRAWDA czy FAŁSZ. Można było zdobyć dwa punkty odpowiadając prawidłowo na zadane pytanie. Kolejne zadanie to test, gdzie maksymalna ilość punktów do zdobycia to 25. Potem konkurencja pod tajemniczym hasłem „Ring”. Uczniowie zmagali się tu z zadaniami przyrodniczo – matematycznymi. Rozwiązują prawidłowo wszystkie zadania można było zdobyć aż 15 punktów. Trochę relaksu było przy kolejnej konkurencji. Każda drużyna otrzymała koperty z … puzzlami. Należało prawidłowo ułożyć i podpisać dwa obrazki. Ortografia również jest ważna. O tym mogli się przekonać uczestnicy przystępując do kolejnego zadania. Każda drużyna mogła wcielić się
w rolę nauczyciela. Zaznaczali błędy i wpisywali poprawną formę. Na końcu zmagań na wszystkich czekała konkurencja sportowa. Omnibus musi być wszechstronny, dlatego też panie organizatorki postanowiły sprawdzić kondycję fizyczną. Zabawa przy tym była pełna emocji.
Po wszystkich konkurencjach, uczestnicy wraz z opiekunami, zostali zaproszeni na słodki poczęstunek a jury podliczało punkty.
Nikt nie wyszedł z pustymi rękami z naszej szkoły. A punktacja wyglądała następująco:
Szkoła Podstawowa nr 1 – 58 punktów
Szkoła Podstawowa nr 5 – 47 punktów
Szkoła Podstawowa nr 6 – 35 punktów
Szkoła Podstawowa nr 7 – 64 punkty
Szkoła Podstawowa nr 8 – 50 punktów
Szkoła Podstawowa nr 11 – 55 punktów
Szkoła Podstawowa nr 14 – 50 punktów
Szkoła Podstawowa nr 15 – 36 punktów
Szkoła Podstawowa nr 18 – 55 punktów
Szkoła Podstawowa nr 21 – 65 punktów
Szkoła Podstawowa nr 22 – 56 punktów.
Gratulujemy zwycięzcą!

red. Konopnicka


„O królewnie złośnicy i królu tańca”


Nasz mały zespół teatralny „Trzpioty”, którego instruktorem jest pani Arleta Konieczna, ma przed sobą wielki występ. Po eliminacjach na przeglądzie teatralnym, w czasie którego zdobył II miejsce, wyrusza w trasę. Trzeciego czerwca wystąpi na scenie w Świebodzinie. Tam odbędzie się kolejny etap przeglądu. „Trzpioty” nigdy jeszcze tak daleko nie zaszły. Teraz jest to ich chwila i moment sławy. Spisali się na medal.
Każdy mógł zobaczyć przedstawienie w piątek 16 maja w średniej sali gimnastycznej. Sala wypełniona była po brzegi. Tremy po małych aktorach nie było widać. Widz był pod wielkim wrażeniem kunsztu aktorskiego. Śmiech i wielkie brawa – to dominowało w czasie występu. Nikt nie wątpił, że „Trzpioty” zasłużyły na II miejsce i dalsze występy. Wielkie brawa jeszcze raz. Czapki z głów i trzymamy za was kciuki.

red. Konopnicka

Więcej zdjęć na facebooku.


   XXII REJONOWE MISTRZOSTWA
PIERWSZEJ POMOCY PCK

Po czternastoletniej przerwie, uczennice naszej szkoły wystartowały w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.  Żmudne przygotowania pod kierunkiem p. Ewy Cebuli oraz p. Urszuli Reder, które miały na celu przybliżenie zasad i nabycie  umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przyniosły efekt. Przedstawicielki naszej szkoły, Wiktoria Nagięło i Weronika Skowrońska, dzielnie zmagały się z innymi drużynami 15 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 7 podczas Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy i… zdobyły   V miejsce.
Cieszymy się z tej lokaty. Zwycięzcą gratulujemy.
Urszula   Reder


Konkurs dla szkół podstawowych „Nauka i Sport”           

Dnia 14 maja 2014 r. na terenie Zespołu Edukacyjnego nr 3, w samo południe, rozpoczął się konkurs dla szkół podstawowych „Nauka i Sport”, zorganizowany pod patronatem SODiD-u. Wzięło w nim udział 70 uczniów reprezentujących SP6, SP11, SP21 i ChSP „Salomon”.
Każdy uczeń musiał zmierzyć się w trzech konkurencjach: matematycznej, przyrodniczej oraz sportowej. Członkami jury byli uczniowie Gimnazjum nr 8 i klasy 5b SP 21, nadzorowani przez p. Agnieszkę Bereś i p. Karolinę Szefler-Serylak (doświadczenie przyrodnicze), p. Beatę Fabisiak i p. Małgorzatę Druszcz (zadania matematyczne) oraz p. Roberta Krzyżyńskiego (konkurencje sportowe). Pomocą i radą zagubionym w gąszczu korytarzy uczestnikom służyły uczennice klasy IVa.
Tytuł Laureata przyznano uczniom, którzy osiągnęli wynik powyżej 75% możliwych do zdobycia punktów, a tytuł Mistrza otrzymalizdobywcy co najmniej 50% punktów. Tradycją konkursu jest nietypowy sposób obliczania ostatecznych wyników – decyduje iloczyn punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, a nie ich suma.

Laureatami konkursu zostali:

 • Aleksander Buchowiecki z SP11
 • Michał Gierczak z SP11
 • Marika Huderek z SP21
 • Aleksandra Kozłowska z SP11
 • Mateusz Rudak z SP11.

Tytuł Mistrza otrzymali:

 • Michał Budzyński z SP6
 • Wiktor Cholewa z SP11
 • Iga Janowska z SP11
 • Wiktoria Kasprzak z SP21
 • Aleksandra Lipecka z SP11
 • Gracjan Maciejewski z SP21
 • Karol Majchrzak z SP21
 • Aleksandra Nowak z SP11
 • Marcelina Stokłuska z SP21
 • Olek Tarczyło z SP6
 • Wiktoria Wojciuszkiewicz z SP11
 • Maria Żuchowska z SP21.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Małgorzata Druszcz


Pielgrzymka do Rokitna

14 maja klasa II a i II b udała się do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pielgrzymka była dziękczynieniem za dar Komunii Św. Dzieci poznały niezwykłą historię powstania Sanktuarium w Rokitnie, a także Muzeum im. Jana Pawła II, gdzie znajdują się osobiste rzeczy podarowane przez Papieża.

O godz. 11.00 została odprawiona Eucharystia, w której uczestniczyły licznie zgromadzone dzieci komunijne  z terenu różnych diecezji.

 Po jakże udanych zakupach – pamiątek , dzieci udały się do Paradyża. Tam zwiedziły pocysterski klasztor (obecnie Seminarium Duchowne), piękne paradyskie ogrody. Na koniec diakon Łukasz postawił wszystkim lody, a niektórzy rozkoszowali się również słynnym paradyskim sernikiem.

Chętnie tam wrócimy.


  Zawody pływackie pod hasłem
„Bezpieczne wakacje nad wodą”


W dniu 13 maja 2014 r. na basenie przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze odbyły się zawody pływackie klas III pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” „Bezpieczne wakacje nad wodą”, których organizatorem były: KS „Korner”, WOPR Zielona Góra, SP 14, PSP, Policja oraz Fundacja „Bezpieczne miasto”.
W zawodach uczestniczyło 80 dzieci z 13 zielonogórskich szkół podstawowych. Trzecioklasiści  rywalizowały na dystansie 25 m
w trzech stylach: dowolnym, klasycznym oraz grzbietowym. Na starcie nie zabrakło również ucznia naszej szkoły. Zosia Cieślik z klasy III a dumnie reprezentowała i klasę i szkołę. W stylu dowolnym uzyskała czas 22:49 s., w stylu klasycznym – 27:75 s.
Podczas zawodów funkcjonariusz Policji przeprowadził pogadankę z uczestniczącymi dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się podczas wakacji oraz wypoczynku nad wodą. Dodatkową atrakcją był pokaz pierwszej pomocy, który zorganizowali Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

red. Konopnicka


„Polska – moja Ojczyzna”


Reprezentacja klas I – III naszej szkoły została zaproszona do udziału międzyszkolnym konkursie plastycznym i konkursie wiedzy pod hasłem „Polska – moja Ojczyzna”. Pomysłodawczyniami i organizatorkami tych konkursów były panie Renata Graczykowska – Lindenberg, Małgorzata Horanin i Bogusława Liwocha ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Zielonej Górze. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy
u uczniów na temat historii, kultury, tradycji, symboli Polski. Zrozumienie, że każdy Polak powinien troszczyć się o swoją ojczyznę.
W konkursie plastycznym prace Martyny Nowak i Konrada Majki z klasy III c zdobyły I miejsce.
Konkurs wiedzy był skierowany do uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III c – Weronka Struj oraz Michał Urbański.  Dwuosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w różnorodnych konkurencjach. Musiały się one wykazać znajomością: ciekawych miejsc w Polsce, legend, mapy Polski, historii, hymnu, herbów miast, wiedzą o znanych Polakach oraz umiejętnością: rozpoznawania tańców ludowych, rozwiązywania krzyżówki, układania puzzli, zastosowania prawidłowej pisowni.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, jak zawsze – sprawiedliwe. Poziom wiedzy uczestników był wysoki i dopiero dogrywka zadecydowała o zwycięstwie. Nasza drużyna zajęła II miejsce.
Konkurs zdobył duże uznanie wśród przybyłych gości. Dlatego też już teraz organizatorzy zapraszają na kolejną edycję konkursu
w przyszłym roku. A my na pewno weźmiemy w nim udział.

red. Konopnicka

Strony: 1 2 3 4 5 6

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 10-09-2018 r.
Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Uroczyste obchody 30-lecia naszej szkoły

Mamy wielką przyjemność poinformować szanownych Rodziców, Uczniów, Absolwentów, Pracowników obecnych i Emerytów, że w roku 2018 odbędą się uroczyste obchody 30-lecia naszej szkoły. Główne uroczystości odbędą się w październiku 2018 roku. Szczegółowy plan obchodów podamy w późniejszym terminie. Organizatorzy zwracają się do Państwa z ogromną prośbą. Jeżeli ktoś z naszych absolwentów, pracowników, rodziców posiada zdjęcia związane z naszą szkołą o wszelakiej tematyce prosimy o wypożyczenie tych zdjęć i dostarczenie ich do pani Karoliny Kopaczyńskiej. Zdjęcia zostaną zeskanowane i umieszczone na wystawie w szkole. Zdjęcia zbieramy od lutego do czerwca 2018 roku.Z góry dziękujemy. Zapraszamy naszych absolwentów, pracowników do napisania krótkiej pracy ” Za co lubię moją szkołę”. Prace zbiera pani Iwona Król do końca czerwca 2018 roku. Liczymy na Wasze wsparcie !

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930