Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

IMG_3316 IMG_3314 DSC_7242 DSC_7229 DSC_7205 119 094 093 088 087 086 085

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2018 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece lub w sali 107 Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze, ul. Os. Pomorskie 13.

Certyfikaty

2013/2014_sw

„Po koleżeńsku i bezpiecznie bawimy się
w krainie kolorowych dzieci”

Jak w kilku słowach można opisać konkurs, w którym brała udział drużyna ze świetlicy szkolnej? Było wesoło, fair play i to dzięki Mikołajowi, mądrze a przede wszystkim bezpiecznie i kolorowo. Już po raz dziewiąty nauczyciele ze Szkoły Podstawowej przygotowali międzyszkolny konkurs świetlic pod hasłem „Po koleżeńsku i bezpiecznie bawimy się w krainie kolorowych dzieci”. Tegoroczna edycja poświęcona była bezpieczeństwu w sieci. Co nie oznacza, że przed wakacjami nie było kilka przestróg. Drużyny czteroosobowe zmagały się w konkurencjach sportowych, plastycznych i wiedzy o bezpieczeństwie. Jak za prawidłowo wykonane testy, zagadki, rebusy i zadania plastyczne każda reprezentacja mogło zdobyć punkty, tak w zadaniach sportowych punktowane były tylko trzy pierwsze miejsca. A należy zaznaczyć, że nie były to zwykłe konkurencje sportowe. Nie liczył się tylko spryt i sprawność fizyczna. Ważną rolę odegrało również logiczne myślenie.
Naszą świetlicę reprezentowali Mikołaj Biszczanik z klasy I a, Klaudia Kulikowska z klasy II b, Agata Rusinowska z klasy III d, Kacper Krzyziński z klasy III d oraz pani Dorota Konopacka. Od samego początku szczęście naszym dopisywało. Praca plastyczna była przemyślana i dopracowana a hasło do niej ułożone znakomicie. Test wiedzy rozwiązany bardzo dobrze – 25 punktów na 26 możliwych. I do pierwszej konkurencji sportowej wszystko szło idealnie. Małe potknięcie, a raczej precyzja,  spowodowało, że nie załapaliśmy się do pierwszej, punktowanej trójki. Drużynie posmutniały miny. Ale nie potrzebnie, ponieważ precyzja i dokładność zostały docenione. Jury postanowiło przyznać naszej drużynie dodatkowy punkt za przestrzeganie zasad regulaminu, a ściślej mówiąc – zasady fair play. I tak dzięki Mikołajowi i jego fantastycznej postawie, zespół z naszej świetlicy zajął III miejsce. Pani Dorotka była ze wszystkich dumna i po zawodach zabrała szczęśliwą ekipę na lody.
red. Konopnicka


Międzyświetlicowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

To spotkanie można opisać w trzech słowach: zimowo, muzycznie, świątecznie. Taka atmosfera panowała 16 stycznia 2014 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze w czasie Pierwszego Międzyświetlicowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie muzycznym udział wzięli uczniowie z 4 szkół. Naszą świetlicę reprezentowały – solistka Emilia Hosa oraz zespół – Patrycja Kamianowska, Zosia Cieślik, Olga Dzienisiewicz, Kinga Koszela, Emilia Hosa i Marta Frączak.  Całą galę obserwował członek zespoły „Lemon” Piotr Budniak. On również zasiadł w komisji konkursowej. Emilka pastorałką „Gwiazdeczka” wyśpiewała IV miejsce, zaś zespół zaprezentował kolędę „Lulajże Jezuniu” i zajął III miejsce. Nad uzdolnionymi dziewczynkami czuwały panie Dorota Konopacka, Katarzyna Zalewska i Ewa Przykuta.
redaktor Konopnicka


Karta z kalendarza – międzyświetlicowy  konkurs plastyczny

Organizatorzy tegorocznej edycji konkursu plastycznego pod hasłem „Kartka z kalendarza”, panie Ewa Przykuta i Dorota Konopacka, postanowił trochę zamieszać. Kalendarz na nowy 2014 rok będzie składał się z bajkowych lub baśniowych miesięcy. Zadaniem każdego uczestnika plastycznej zabawy było przygotowanie sceny z bajki lub baśni z udziałem głównych bohaterów. Dla utrudnienia scena ta miała odbywać się w jednej z czterech pór roku.
Regulamin konkursu rozesłany został do wszystkich szkolnych świetlic w zielonej Górze. Do zabawy zaproszeni zostali również uczniowie naszej szkoły.
Prace zaczęły napływać w dużych ilościach. Tak jak dużo mamy baśni i bajek, tak też dużo było pomysłów. Uczniowie naszej szkoły przygotowali 53 prace., zaś dzieci ze świetlic szkolnych z Zielonej Góry – 34.
Na podsumowanie organizatorzy zaprosili autorów tych prac, które zostały zauważone przez komisję konkursową. 13 grudnia uczniowie pojawili się wraz z opiekunami. W napięciu czekali na rozstrzygnięcie. Ale i tu organizatorki trochę namieszały. Gości przywitała pani dyrektor Bogumiła Stankiewicz wraz z wicedyrektorem panią Danutą Piwońską. I już chciały wręczać nagrody…. Ale nic z tego. Panie Dorota i  Ewa zaprosiły uczestników na warsztaty plastyczne. Każde dziecko i każdy wychowawca stworzył w czasie warsztatów swoją, niepowtarzalną bombkę świąteczna. Poprzez malowanie farbami do szkła powstawały oryginalne wzory. Każda praca miała w sobie świąteczne elementy. Dopiero po ciężkiej pracy przyszedł czas na podsumowanie.
Oto wyniki międzyświetlicowego konkursu:
Wiosna
I MIEJSCE Lena Walczak SP 11,
WYRÓŻNIENIE Julia Stepnowska SP 22
Lato
I MIEJSCE Julia Lewandowska SP 1,
WYRÓŻNIENIE Julia Suchocka SP 17
Jesień
I MIEJSCE Bartosz Kuźnik SP 11,
WYRÓŻNIENIE Oksana Szkoda SP 8
Zima
I MIEJSCE Martyna Rodziewicz SP 17,
WYRÓŻNIENIE Pola Zdanowicz SP 11
A oto wyniki szkolnego konkursu:
Wiosna
I MIEJSCE Joanna Wobalis 3 c,
WYRÓŻNIENIE Weronika Strój 3 c
Lato
I MIEJSCE Julia Jędrych 3 c,
WYRÓŻNIENIE Amelia Bardelas 1 a
Jesień
I MIEJSCE Oliwia Pudelska 2 b,
WYRÓŻNIENIE Michał Czubkowski 2 b
Zima
I MIEJSCE Oliwia Pisarska 2 b,
WYRÓŻNIENIE Wojciech Kluczyński 3 a
Dzień po rozdaniu nagród, organizatorzy otrzymali krótką wiadomość dotyczącą spotkania: „Dziękujemy za warsztaty i możliwość udziału w takim konkursie. Dzieci bawiły się cudownie, bo na co dzień nie mają możliwości malować farbami na szkle”.
Cóż…. Takie słowa powodują, że warto coś fajnego zrobić dla innych.
redaktor Konopnicka


„ZDROWYM BYĆ – ZDROWO ŻYĆ”

Aby być zdrowym, należy się prawidłowo odżywiać, ubierać i uprawiać sporty. O tym wiem i to stosujemy. Ale nie zaszkodzi o tym przypomnieć. Już kolejny raz wychowawcy ze szkolnej świetlicy przy SP nr 11 w Zielonej Górze zaprosili do plastycznej zabawy uczniów, którzy uczęszczają do świetlic szkolnych na terenie całej Zielonej Góry. Hasło przewodnie konkursu to „Zdrowym być – zdrowo żyć”. Każda świetlica szkolna miała przygotować dwie prace. Nad swoimi dziełami pracowały dwa trzyosobowe zespoły pod okiem wychowawców: Ewy Przykuty, Doroty Konopackiej, Katarzyny Lasik i Elżbiety Kurjańskiej.
27 listopada ekipa w składzie: Julia Jędrych, Julia Kowalska oraz Weronika Rudnicka wyruszyła na podsumowanie konkursu. I cóż się okazało? Wszystkie prace były ciekawe, wykonane różnorodną techniką, więc i konkurencja była wysoka. Dziewczynki odebrały wyróżnienie i torbę niespodzianek. I już zaczęły myśleć nad pracą do kolejnej edycji.

 redaktor  Konopnicka


  „MOJA JESIENNA KARTKA”

25 listopada wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 17 na rozstrzygniecie międzyświetlicowego konkursu plastycznego pod hasłem „Moja jesienna kartka”.  Organizatorem całej zabawy byli nauczyciele pracując w świetlicy szkolnej. Kartki napływały z każdych stron naszego miasta w dużej, a nawet bardzo dużej ilości. Udział w konkursie wzięło 12 szkolnych świetlic, a dzieci przygotowały aż 187 kartek. Nasza świetlica również wykonała swoje pocztówki. Pomysłów było dużo a i pracy przy ich realizacji wiele. Ale opłacało się. Praca Oliwii Pisarskiej zajęła I MIEJSCE. Natomiast kartka Julii Jędrych otrzymała WYRÓŻNIENIE. We wszystkim oczywiście pomagały panie – Ewa Przykuta i Dorota Konopacka.
redaktor Konopnicka


PRZYGODA Z LIŚCIEM

Już po raz kolejny, drużyna ze świetlicy szkolnej, została zaproszona do udziału w międzyświetlicowym konkursie przyrodniczym pod hasłem „Przygoda
z liściem”, którego organizatorem byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej
nr 15 w Zielonej Górze. Tegoroczna edycja odbyła się 21 października pod patronatem Nadleśnictwa z Sulechowa. Naszą świetlicę reprezentowali: Julia Widz, Maksymilian Żurakowski i  Michał Urbański. Uczniowie zmagali się
z zadaniami przyrodniczymi i  ekologicznymi. Również musieli wykazać się umiejętnościami plastycznymi.
Mały oddech drużyny mogły złapać oglądając program artystyczny
w wykonaniu uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej SP 15. Tematem głównym programu było zachowanie w lesie, podczas spacerów oraz na piknikach.
Miło nam obwieścić, iż uczniowie naszej szkoły zajęli III MIEJSCE.
redaktor konopnicka


 Święto pieczonego ziemniaka 

23 września br. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 21 oraz klasa III B Gimnazjum nr 8 wraz z wychowawcami i rodzicami licznie zgromadzili się na placu przy kościele na os. Kaszubskim na integracyjnej imprezie plenerowej.
23 września to dzień imienin Tekli, a jak głosi przysłowie ,,na świętej Tekli będziemy ziemniaki piekli”. Postanowiliśmy urzeczywistnić to przysłowie.
Grupa trzecioklasistów SP 21 i Gimnazjum 8, pod troskliwym nadzorem rodziców Bartka Biegańskiego, od podstaw przygotowała ognisko. Uczniowie z panią Ulą przynieśli chrust z lasu, otoczyli palenisko kamieniami, poustawiali wokół ogniska krzesła. Państwo Biegańscy ofiarowali własne drewno kominkowe, by zagwarantować komfortowe warunki do pieczenia ziemniaków. Przygotowanie ogniska okazało się bardzo budującą i wzniosłą chwilą: po pierwsze, ze względu na wzorowe zaangażowanie wszystkich uczniów, po drugie – na ujmująco piękną współpracę gimnazjalistów z młodszymi kolegami. Brawo za taką postawę!
Przy płonącym ognisku królował dobry nastój. Z ogniska wydobywała się magiczna moc, podczas której wszechobecnie odczuwało się braterską moc. Uczestnicy spotkania ochoczo śpiewali przy wtórze gitary, pląsali, bawili się i piekli ziemniaki w rozżarzonym popiele. Na ziemniakach uczta się nie zakończyła. Z rozkoszą rumieniliśmy przy ognisku pyszne kiełbaski. Przy dobrym humorze dopisywał też apetyt.
Po uczcie kulinarnej nastąpiła ,,siłownia umysłowa”. Chętni przedstawiciele poszczególnych klas popisywali się wiedzą o Zielonej Górze, wiedzą o naszych osiedlach i o szkole, a także wiedzą z lektur szkolnych. Efekt zmagań przedstawia się następująco:
I miejsce zdobyła  Oliwka Pisarska, II miejsce ex aequo – Maja Masiel i Daria Tulibacka, III miejsce – Madzia Łazowska. Na zwyciężczynie konkursu czekały sympatyczne nagrody.
Chwilowy kapuśniaczek nie był w stanie ostudzić towarzyszącego nam entuzjazmu.
Jak na dobrze wychowanych ludzi przystało, starannie posprzątaliśmy teren po wspólnej zabawie, by  pozostawić po sobie miłe wrażenia.

            Urszula Reder

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 29-01-2018 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Luty 2018
P W Ś C P S N
     
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728