Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Nabór 2018/2019

Wydarzenia w ZE3

Image0004 Image0003 Image0002 Image0001 IMG_9661 IMG_9660 IMG_9658 IMG_9655 IMG_9653 IMG_9650 IMG_9648 IMG_9646

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2018 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece lub w sali 107 Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze, ul. Os. Pomorskie 13.

Certyfikaty

2015/2016

„Dorośli dzieciom”

   Na ten dzień czekali wszyscy – i uczniowie i nauczyciele. Ci ostatni chyba bardziej, bo szykowali niespodziankę dla swoich uczniów. Ale zacznę od początku. Nauczyciele postanowili przygotować apel z okazji „Dnia dziecka”. Od początku do końca wszystko mieli przygotować sami. I tak też zrobili. Jedna grupa ćwiczyła swoje kwestie. Wszystko było utrzymane w tajemnicy przed wszystkimi. Do drugiego występu zostali zaproszeni wszyscy chętni. Polonistka naszego zespołu – pani Dorota Głowienka napisała piosenkę, a absolwent naszej szkoły – Dorian Zarzycki, napisał muzykę. Obie grupy robiły próby późnymi popołudniami. Wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik. I takie też było. Nawet pogoda była specjalnie zamówiona.
Każdemu dopisywał humor. Po raz pierwszy w naszym zespole w apelu, w jednym momencie, wzięli udział wszyscy – od przedszkolaka, po ucznia szkoły podstawowej aż po młodzież gimnazjalna.
Apel rozpoczął się bardo muzycznie. Całą uroczystość mieli zaszczyt poprowadzić pani Dorota Konopacka i Dorian Zarzycki. I udało im się to znakomicie. Jako pierwsi tańczyli „Fikacze” w swoim „Różowym łabędziu”. Nikt się tego nie spodziewał. Występ znakomity, a najpilniejszy i najzgrabniejszy był …… różowy łabędź. Brawo tancerze.
Kolejną atrakcją był występ wokalny naszego prowadzącego. Dorian, dla wszystkich dzieci, zaśpiewał piosenkę, która promuje jego najnowszą płytę. Był zestresowany, bo taka publika jest wymagająca. Ale efekt okazał się znakomity. Pierwszych fanów Dorian już zdobył.
Po nim występowała ukochana pani naszych przedszkolaków – pani Iwonka Bela. Wyskoczyła na scenę w obstawie misia, a drugiego jeszcze dostała do pomocy. I najwspanialej na świecie wydeklamowała wiersz pt. „Misiu”. Braw zebrała burzę…
Potem nadszedł czas na ostatni występ. Muzyka wypełniła całe boisko. I nagle pojawiły się one…. W czarnych kapturach, jak z Gwiezdnych Wojen (tak mówiły po występie dzieci). Muzyka ucichła, peleryny czarne zostały zrzucone i okazało się, że …. To były nasze panie. I zaśpiewały. Świetną piosenkę, która wszystkim wpadła w ucho.
Na koniec imprezy pani dyrektor Małgorzata Prońko oddała we władanie swój gabinet nowym dyrektorom – Oli Małysze, Michałowi Urbańskiemu i piotrowi Urbańskiemu. To oni dziś będą zajmować dyrektorski fotel. Ponoć wezwali na dywanik nowego sekretarza, zamówili najdroższy plac zabaw i ze wszystkiego byli dumni. W końcu znają się na robocie już od dawna.
Apel zakończyły wspólne tańce. Było cudnie i wesoło.
Dzieciaki nasze kochane – to wszystko dla Was. Radości w tym dniu.
red. konopnicka


Młodzi redaktorzy w „UZetce”

   Tegoroczny VIII Rodzinny Festyn Majowy należał do wyjątkowych nie tylko dlatego, że po raz pierwszy w jego historii pojawiły się wyjątkowe atrakcje, ale również dlatego, że relacja o nim ukaże się w najnowszym numerze uniwersyteckiego miesięcznika „UZetka”. Autorami artykułu będą redaktorzy szkolnej gazetki, „Biuletynu Informacyjnego”. Podczas festynu zbierali oni opinie uczestników  o tym wydarzeniu. Oto niektóre z nich. Pani Irena Zalewska, babcia Julci Ścisłej: „Wspaniałe konkurencje, bardzo interesujący wóz strażacki”. Pani Kinga Walczak, mama Filipa i Kajetana Walczaków: „ Bardzo fajna zabawa, dużo atrakcji, szczególnie podoba nam się dmuchany zamek”. Państwo Izabella i Radosław Szwarcowie: „Nasz syn już nie chodzi tu do przedszkola, ale ciągle wspomina swoje panie: Martę Brzezińską i Iwonkę Belę. Jesteśmy więc na festynie z sentymentu. I będziemy wracać co roku! Za organizację – ocena celująca!”. Pani Bogusława Hryńczuk, mama Kai: „Wspaniała atmosfera, duża frekwencja, oryginalne zabawy. Jest ekstra”.
Dziękujemy za wypowiedzi!
Redakcja „Biuletynu Informacyjnego” G-8
Opiekun: Dorota Głowienka


 

VIII Festyn Majowy

21 maja 2016 r odbył się VIII festyn majowy. Jak co roku atrakcji nie zabrakło. Były występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów, malowanie twarzy, konkursy sportowe, mecz piłki siatkowej no i oczywiście dobre jedzenie. Na korytarzu szkoły uczniowie prezentowali swoje hobby i zdjęcia klasowe.
Dużym zainteresowanie wśród maluchów i nie tylko cieszył się pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji zwłaszcza zademonstrowanie ataku psa policyjnego na pozoranta.
Pogoda w czasie festynu była znakomita.
Zapraszamy za rok!

Więcej na facebooku.

 


 

Dorośli dzieciom

   Wkrótce to, „co tygryski lubią najbardziej”, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji 3 czerwca br. o godz. 11.00 na boisku ZE – 3 odbędzie się apel pod hasłem „Dorośli dzieciom”. W programie m. in. występy artystyczne nauczycieli. Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Mieszkańców naszego osiedla, Przyjaciół szkoły.
Na zdjęciach – nauczycielski chór, ćwiczący piosenkę „Obyś zawsze dzieckiem był”, którą Dorota Głowienka i Dorian Zarzycki napisali specjalnie dla uczniów ZE – 3.
Organizatorzy


 

Konkurs Międzyszkolny :„Jan Paweł II – Świadek Miłosierdzia”

 „Jan Paweł II- Świadek Miłosierdzia” to tytuł konkursu, organizowanego przez naszą szkołę. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Miasta Zielona Góra. Odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

 • szkoły podstawowe klasy 1-3 – praca plastyczna;
 • szkoły podstawowe klasy 4–6 – plakat;
 • szkoły gimnazjalne  klasy 1-3 – prezentacja multimedialna.

   Finał konkursu odbył się 27 kwietnia 2016 r. w Sali „ Szukałem was” parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze.  Była  to siódma  edycja konkursu związanego z osobą Św. Jana Pawła II. W tym roku zaszczycił nas  swoją obecnością  Ks. Biskup Tadeusz Lityński, który wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Prońko wręczył nagrody uczniom 14 szkół. Podziękowania otrzymali również opiekunowie nagrodzonych dzieci i młodzieży, a także sponsorzy konkursu. W przepięknych pracach plastycznych, prezentacjach multimedialnych ukazane zostało całe bogactwo miłosierdzia, którego świadkiem był Jan Paweł II. Uczestnicy konkursu, zaproszeni goście, dziennikarze z wielkim podziwem oglądali wykonane prace, interesujący sposób przedstawienia tematu, jego głębię. W klimat uroczystości znakomicie wpisał się program słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły: Dominiki Skarupskiej, Wiktorii Szmagier, Weroniki Operchał, Michała Urbańskiego.
Dziękujemy uczestnikom konkursu, ich opiekunom za udział. Zapraszamy za rok.

Laureaci konkursu

Prace plastyczne I – III

Pierwsze miejsce

 • Oliwia Włodarska SP  11
 • Jakub Czaplicki SP w Drzonkowie
 • Kornelia Kołłątaj   ZE nr 3

Drugie miejsce:

 • Natasza Kotylak SP 1
 • Julia Karpińska SP 14
 • Weronika Prońko  SP 11
 • Julia Fularz SP w Przylepie
 • Wiktoria Góralczyk SP w Drzonkowie
 • Maja Baran SP w  Ochli
 • Martyna Taciak ZE nr 3

Trzecie miejsce:

 • Tomasz Tomaszewicz SP w Ochli
 • Aleksander Pierzchlewski Chrześcijańska Szkoła Podstawowa
 • Gabriella Mądra  ZE nr 3

Wyróżnienia:

 • Blanka Mróz SP w Przylepie
 • Oliwia Dąbrowska S P 1
 • Joanna Smogór SP 6
 • Hubert Łotocki   SP w Przylepie

Klasy IV – VI Praca plastyczna- plakat

Pierwsze miejsce:

 • Maja Grzelak SP 17
 • Julia Kaczmarczyk S P w Drzonkowie
 • Kacper Wańtuch ZE nr 3

Drugie miejsce:

 • Hanna Harasimiuk SP 1
 • Jagoda Górniak SP 11
 • Kinga Walczak SP w Ochli
 • Emilia Majewska ZE nr 3

Trzecie miejsce:

 • Jerzy Biczyk ZE nr 3        ( Katrzyna Lasik)
 • Aleksandra Białostocka SP Drzonków

Wyróżnienia:

 • Piotr Szechowski SP 1
 •   Julia Wójciak SP 17

Nagrody za prezentacje multimedialne

Pierwsze miejsce:

 • Kacper Styra Gimnazjum Zielona Góra – Drzonków

Drugie miejsce :

 • Marek Gorzelany Gimnazjum nr 9

Trzecie miejsce:

 •  Weronika Zawrotniak Gimnazjum w Drzonkowie
 • Jakub Bielewicz Gimnazjum nr 4 Sportowe

Wyróżnienia

 • 1.Marcin Kachel G 8 ZE nr 3
 • 2.Mateusz Kachel G 8 ZE nr 3 

Wielkie brawa dla zwycięzców oraz osób wyróżnionych!

Wiecej zdjęć na facebooku.

Strony: 1 2 3 4

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 7-05-2018 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
     
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930