Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

Image0005 Image0004 Image0003 Image0002 Image0001 Image0004 Image0003 Image0002 Image0001 Image0001 Image0006 Image0005

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińsk i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2015/2016_sp

Wycieczka do Barcikowic

Za nami kolejna wycieczka – tym razem wybraliśmy się do Barcikowic.

Pani Jola –gospodyni, zadbała, aby nikt się nie nudził. Przygotowała mnóstwo atrakcji. Biegaliśmy po lesie, w poszukiwaniu skarbów, tańczyliśmy, zjedliśmy pyszną kiełbaskę. Dziewczyny odpoczywały przy basenie, chłopcy szaleli w lesie- pokonując tor przeszkód.

Na koniec to co dzieci uwielbiają najbardziej – słodycze!!! Nasze w postaci waty cukrowej. Palce lizać.

Klasa VB – Ula Solarek, Ula Reder


VIII Majowy Festyn Rodziny

   Pogoda była piękna przez cały dzień. A kiedy słonko świeci, wszystkim jest radośniej. Tak też było 21 maja, w sobotę podczas VIII Majowego Festynu Rodzinnego. Uczestnicy dopisali w 100 %. A przyciągnął ich, przed wszystkim, ogrom przygotowanych atrakcji. Cała zabawa odbywała się w dwóch w miejscach: w budynku zespołu oraz na świeżym powietrzu.
W szkolnych holach dominowały „Wojciechowe targi”, czyli wystawy uczniowskich kolekcji. Kto poczuł w sobie plastyczną wenę, mógł wykonać figurki z masy solnej, przygotować kartkę na „Dzień Mamy”, pobawić się techniką decoupage oraz orgiami. W Sali gimnastycznej odbył się mecz siatkówki naszych absolwentów. Można było wziąć udział w małych warsztatach przyrodniczych oraz prostych doświadczeniach chemicznych. Przyprowadzona została również akcja „Red Hands Day”.
A co na świeżym powietrzu? Działo się dużo, a nawet – bardzo dużo. Na scenie występy: od grup przedszkolnych po uczniów podstawówki, skończywszy na teatralnych występach gimnazjalnych. Była piosenka, tańce, teatr. Największym hitem okazał się dmuchany zamek, gdzie nasi najmłodsi goście bawili się znakomicie. Na każdej takiej imprezie obowiązkowo musi być malowanie twarzy. I u nas tego nie zabrakło. A do świetnego wizerunku, zawsze doskonale pasują odpowiednio wymalowane paznokcie. O to już zadbały uczennice klasy VI a w małym saloniku manicure.
Prawdziwe show jednak zrobili nasi policjanci. Zrobili doskonałe widowisko – pies policyjny w akcji. Brawa otrzymali wszyscy: Młodszy Aspirant Adrian Wąsik, jego partner – pies oraz w roli pozoranta – strażak. Bo należy zaznaczyć, że na festynie nie zabrakło również straży pożarnej i wspaniałych pokazów.
Było bardzo sportowo, bo na boiskach odbywały się różnego rodzaju konkurencje sportowe, za które oczywiście można było otrzymać wspaniałe nagrody. W czasie turnieju rowerowego uczniowie demonstrowali swoje umiejętności oraz znajomość przepisów ruchu drogowego.
To co na każdym festynie powinno być – było. A… Zapomniałam o najważniejszym, czyli o smacznym jedzeniu. Nasze kochane panie kucharki przygotowały przepyszną grochówkę. Do tego można było skosztować kiełbaski i kaszanki z grilla. Dla łakomczuchów, mamy naszych uczniów, przygotowały najwspanialsze ciasta na świecie. Nikt głodny z festynu nie wyszedł.
Najlepszą recenzją takiej imprezy są opinie uczestników. Podczas festynu redaktorzy szkolnej gazetki, „Biuletynu informacyjnego” zbierali opinie o tym wydarzeniu. Oto niektóre z nich. Pani Irena Zalewska, babcia Julci Ścisłej: „Wspaniałe konkurencje, bardzo interesujący wóz strażacki”. Pani Kinga Walczak, mama Filipa i Kajetana Walczaków: „ Bardzo fajna zabawa, dużo atrakcji, szczególnie podoba nam się dmuchany zamek”. Państwo Izabella i Radosław Szwarcowie: „Nasz syn już nie chodzi tu do przedszkola, ale ciągle wspomina swoje panie: Martę Brzezińską i Iwonkę Belę. Jesteśmy więc na festynie z sentymentu. I będziemy wracać co roku! Za organizację – ocena celująca!”. Pani Bogusława Hryńczuk, mama Kai: „Wspaniała atmosfera, duża frekwencja, oryginalne zabawy. Jest ekstra”.
Pokuszę się o stwierdzenie, że warto organizować takie zabawy. Było wesoło, sportowo ale  przede wszystkim rodzinnie.
red.konopnicka


 

Naukowo i Sportowo 17 maja 2016

   Siódma edycja Konkursu dla Szkół Podstawowych „Nauka i Sport” już za nami! Wzięło w niej udział 58 uczniów reprezentujących SP 17, SP 18, SP 21, SP22, PSP Stary Kisielin.
Tradycyjnie, każdy uczestnik konkursu mierzył swoje siły w trzech konkurencjach: matematycznej, przyrodniczej i sportowej. Członkami jury z matematyki byli uczniowie klasy 2a i 3a Gimnazjum nr 8, nadzorowani przez p. Małgorzatę Druszcz i p. Beatę Fabisiak. Doświadczenia przyrodnicze przygotowały i oceniały p. Krystyna Szymanowska i p. vice dyrektor Karolina Szefler-Serylak. Najtrudniejsze w tym roku okazały się konkurencje sportowe przeprowadzane przez uczniów klasy 5a, pod czujnym okiem  p. Marzeny Onufrowicz. Nad całością przebiegu konkursu czuwała p. vice dyrektor Karolina Kopaczyńska. W organizacji imprezy pomagały uśmiechnięte uczennice z klasy 5d i 6a.
W trakcie konkursu dziennikarze z Gimnazjum nr 8 – Rogi, Wojtek Brzeszcz i Gilbert Kozanowski pod opieką Pani Doroty Głowienki „na gorąco” stworzyli i opublikowali Biuletyn Informacyjny wydarzenia „ Nauka i Sport”. Każdy uczestnik otrzymał „ jeszcze ciepły” egzemplarz na pamiątkę.
Uczestnicy wspaniale połączyli wiedzę matematyczno – przyrodniczą ze sprawnością fizyczną. Wszak już starożytni wiedzieli, iż trzeba dbać o umysł i ciało. Cieszymy się, że nadal młodzież chętnie mierzy się z królową nauk – matematyką.
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.

Laureatami konkursu zostali:

Goliński Krzysztof  SP17
Marczyńska Natalia SP21
Rawska Marta SP18
Skiruk Bartłomiej PSP Stary Kisielin
Brzoska Hubert  PSP Stary Kisielin

Tytuł Mistrza otrzymali:

Ector Nikola
Lisowska Karolina
Włodarczyk Wiktoria
Zuber Patrycja
Idaszewski  Oliwer
Lipiński Kamil
Macioszek Danuta
Siadaczka Agnieszka
Tylczyńska Martyna
Zaremba Maja
Żarczyński Paweł
Kowalska Izabela
Ector Olivier

Mirosława Rowecka i Małgorzata Druszcz


 

Dorośli dzieciom

   Wkrótce to, „co tygryski lubią najbardziej”, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji 3 czerwca br. o godz. 11.00 na boisku ZE – 3 odbędzie się apel pod hasłem „Dorośli dzieciom”. W programie m. in. występy artystyczne nauczycieli. Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Mieszkańców naszego osiedla, Przyjaciół szkoły.
Na zdjęciach – nauczycielski chór, ćwiczący piosenkę „Obyś zawsze dzieckiem był”, którą Dorota Głowienka i Dorian Zarzycki napisali specjalnie dla uczniów ZE – 3.
Organizatorzy


 

Uroczyście

   Dnia 9 maja 2016 roku w Zespole Edukacyjnym nr 3 w Zielonej Górze odbył się apel upamiętniający święta majowe: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi i 3 maja – 225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji.

   Tak niecodzienną lekcję historii przygotowali uczniowie klasy 5b – pod kierunkiem Urszuli Solarek, natomiast scenografią i oprawą muzyczną zajęła się pani Anna Frankowska.

   Mamy nadzieję, że tak krótka lekcja historii pozostanie w pamięci naszych uczniów, że skłoni wielu z Nas do refleksji nad znaczeniem hasła jakie nam przyświecało tego dnia – PATRIOTYZM.


Sukcesy sportowe

   5 maja odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 15 dziewczynek i 14 chłopców pod opieką Pani Ewy Przykuty i Marzeny Onufrowicz.

   Sukces!!!! Aż 4 medale (czekamy jeszcze na wyniki klasyfikacji szkół).
Natalia Marczyńska uczennica kl VI a –  III miejsce w skoku wzwyż
   Emilia Hosa uczennica kl V a  –  II miejsce w biegu na 300 metrów

                                                     III miejsce w biegu na 60 metrów
   III miejsce w sztafecie 4 x 100 metrów:
   Natalia Marczyńska uczennica kl VI a

Emilia Hosa uczennica kl V a

Patrycja Kamianowska uczennica kl V a

Julia Jaroszewska uczennica kl V d


Międzyszkolny Konkurs Klas Drugich
“Mały Omnibus”


 

Dzień Ziemi – 28 kwietnia 2016 r.

   Jak co roku w naszej szkole w kwietniu odbył się międzyklasowy konkurs z okazji  Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tym razem uczniowie klas IV – VI zmagali się z wykonaniem „Eku – ludków” z materiałów odpadowych, krzyżówkami ekologicznymi oraz wykonywali plakaty „Woda źródłem życia”. Do rywalizacji zagrzewały uczestników ich klasy – za „okrzyk” także otrzymywali punkty. I miejsce zajęła klasa 5 a, II – 5 c i III 4 a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z imprezy –  zapraszamy do obejrzenia.
Organizatorki: Karolina Szefler – Serylak, Karolina Kopaczyńska

 

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 10-09-2018 r.
Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Uroczyste obchody 30-lecia naszej szkoły

Mamy wielką przyjemność poinformować szanownych Rodziców, Uczniów, Absolwentów, Pracowników obecnych i Emerytów, że w roku 2018 odbędą się uroczyste obchody 30-lecia naszej szkoły. Główne uroczystości odbędą się w październiku 2018 roku. Szczegółowy plan obchodów podamy w późniejszym terminie. Organizatorzy zwracają się do Państwa z ogromną prośbą. Jeżeli ktoś z naszych absolwentów, pracowników, rodziców posiada zdjęcia związane z naszą szkołą o wszelakiej tematyce prosimy o wypożyczenie tych zdjęć i dostarczenie ich do pani Karoliny Kopaczyńskiej. Zdjęcia zostaną zeskanowane i umieszczone na wystawie w szkole. Zdjęcia zbieramy od lutego do czerwca 2018 roku.Z góry dziękujemy. Zapraszamy naszych absolwentów, pracowników do napisania krótkiej pracy ” Za co lubię moją szkołę”. Prace zbiera pani Iwona Król do końca czerwca 2018 roku. Liczymy na Wasze wsparcie !

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930