Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

Image0060 Image0058 Image0056 Image0055 Image0054 Image0052 Image0050 Image0048 Image0046 Image0044 Image0043 Image0041

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Certyfikaty

2015/16_ek

 2015/2016

Piknik 4 a w Starym Kisielinie

23 czerwca zaprosiłam swoich wychowanków na piknik. Przygotowałam trampolinę, piłkarzyki, koce, gry, kiełbaski z grilla, lody…. pełen relaks. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili, co widać na załączonych zdjęciach. Zapraszam do obejrzenia… Wszystkim uczniom i ich rodzinom życzę udanego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu 🙂 Kasia Loch


“Zielona szkoła” w Przemkowie klasy 5d

Od 13, aż do 17 czerwca 2016 uczniowie klasy 5d byli w Ośrodku Wczasów dziecięcych w Przemkowie. Mieli szczęście uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach. Brali udział  w rywalizacji grupowej na ścieżce ekologicznej, robili śliczne zakładki do książek z kwiatów zebranych na łące, bawili się na wydmie śródlądowej i podziwiali nietoperze w bunkrach poradzieckich. Przeżyli niezwykłą wyprawę rowerową. Mieli okazję odkryć w sobie talenty taneczne, uczestnicząc w warsztatach tanecznych. Poznali też miasto Głogów, po którym oprowadzał nas wspaniały przewodnik. Zwiedzili wieżę ratuszową, drugą, co do wielkości w Polsce. Podziwiali z góry panoramę miasta. Zobaczyli podziemia obronne w suchej fosie i z latarkami poruszali się po labiryntach podziemnych korytarzy. Wieczory młodzież spędzała  tańcząc na dyskotekach, piekąc kiełbaski na ognisku i oczywiście kibicując nasze drużynie w Mistrzostwach Piłki Nożnej Euro 2016. Pewnie uczniowie klasy 5d na „ zielonej szkole” poczuli już klimat nadchodzących wakacji.
M. Rowecka


Bo każdy ma w sobie coś w dziecka…
wycieczka do Bubulandu klasy 5c

   We wtorek 7.06.2016 r. klasa 5c udała się do sali zabaw „Bubuland” w towarzystwie wychowawczyni – p. Marty Soczek i p. Anny Frankowskiej. Zabawa była przednia! Skakanie w dmuchanym zamku, gra w berka czy chowanego to jedne z wielu rozrywek, które nas tego dnia czekały.
Dziewczynki i chłopcy urządzili sobie także „wojnę o krowę”. Dobrali się w dwa zespoły – dziewczyny vs. chłopcy. Każda grupa miała za zadanie wybrać sobie tak zwaną bazę – bezpieczne miejsce danego zespołu, w którym znajduje się skarb, czyli w tym przypadku łaciate zwierzę. Dziewczyny wybrały maleńki domek, a chłopcy chodzili po całym terenie. Gromadki walczyły dzielnie. Nie obyło się bez napadów wojennych i zakradania się do skarbu wrogów. Walka była zacięta i zakończyła się remisem, i zgodą między uczestnikami. Dawno się tak nie ubawiliśmy!
Wyjście zwieńczyliśmy konsumpcją lodów w „Fabryce Lodów Naturalnych”. Każdy otrzymał po dwie gałki swojego ulubionego smaku. Furorę zrobiło połączenie kiwi z bananem. Prawie wszyscy mieli je na swoim wafelku. Po atrakcjach powróciliśmy do szkoły, a potem udaliśmy do domów. Wyjście uważamy za udane i koniecznie chcielibyśmy je powtórzyć!!!
Joanna Wobalis, kl.5c


 Dzień Dziecka „na mokro”

   Klasa 5 d i 6 a 2 czerwca 2016 r. świętowały Dzień Dziecka na basenie. Woda okazała się ulubionym żywiołem młodzieży. Szaleństwa wodne sprawiły uczniom wielką radość. Miło było patrzeć na rozbrykaną w wodzie gromadkę. Dziękujemy Panu Leszkowi Sikorze- tacie Michała, za miłe towarzystwo, pomoc i opiekę.
M. Rowecka


Dzień Dziecka w klasie II c

   Jak od dawna już wiadomo, kiedy czerwiec się zbliża to i najważniejszy dzień – Dzień Dziecka. W naszej klasie pani postarała się przygotować nam wiele atrakcji i niespodzianek, którym nie było końca. Poznaliśmy trochę historii tego dnia, zabawiliśmy się w loterię – szczęśliwy los. Pani przekazała nam życzenia ze słodkim poczęstunkiem od pani Eli. Dziękujemy :). Na koniec jeszcze czekała na nas jedna niespodzianka – „na minutę lub na dwadzieścia lat”, a wszystko zależy od nas na jak długo. Dziękujemy Rodzicom za słodkie przysmaki.


Klasa 5 b w Barcikowicach

   Za nami kolejna wycieczka – tym razem wybraliśmy się do Barcikowic. Pani Jola –gospodyni, zadbała, aby nikt się nie nudził. Przygotowała mnóstwo atrakcji. Biegaliśmy po lesie, w poszukiwaniu skarbów, tańczyliśmy, zjedliśmy pyszną kiełbaskę. Dziewczyny odpoczywały przy basenie, chłopcy szaleli w lesie- pokonując tor przeszkód. Na koniec to co dzieci uwielbiają najbardziej – słodycze!!! Nasze w postaci waty cukrowej. Palce lizać.
Klasa VB – Ula Solarek, Ula Reder


Majowy sąd nad Gerebem w kl. Vc

   Klasa numer 10 jedną z sal sądowych? Niemożliwe? – a jednak! Wszystko za sprawą piątoklasistów, którzy po omówieniu „Chłopców z placu Broni” postanowili sami rozprawić się z jednym z bohaterów lektury – Gerebem i osądzić go według uczniowskiego kodeksu karnego. Na rozprawie oczywiście nie zabrakło sędziów, prokuratorów, oskarżycieli, obrońców, protokolanta i oczywiście naocznych świadków zdarzenia.
Procedura rozprawy toczyła się przy drzwiach zamkniętych. Oskarżano Gereba o zdradę przyjaciół, podstępy i spiski. Po wysłuchaniu wszystkich stron, z niecierpliwością każdy wyczekiwał wyroku sądu, a przede wszystkim nasz oskarżony Gereb.
Na mocy klasowego prawa skazano nielojalnego przyjaciela i zobowiązano go do odbycia 20 godzin prac społecznych. W uzasadnieniu usłyszeliśmy bardzo wiele pięknych słów o przyjaźni, lojalności, sprawiedliwości i prawdomówności.
Sprawiedliwości stało się zadość, a emocje związane z nietypową lekcją, uczniowie przeżywali przez wiele godzin.
Mam nadzieję, Kochani, że na długo zapamiętacie swoje role –  i tak jak ja – jeszcze nie raz wrócicie pamięcią do formy tych zajęć, gdyż przedstawiane przez Was argumenty merytoryczne i logiczne były na naprawdę wysokim poziomie. Cieszę się i gratuluję – M. Soczek.


Janoweic – Kolesin klasa II b i II c

   Dnia 19 maja wybraliśmy się z klasą II b na wycieczkę do Janowca. Tam mieliśmy okazję poznać zwyczaje panujące dawno temu na wsi. Każdy z nas mógł upiec swój chleb. Później pojechaliśmy do Kolesina, gdzie ciocia Jola i wujek Tomek oprowadzili nas po „Eko – parku”. Tam poznaliśmy  „10 kroków przyrody”. Podczas wycieczki mogliśmy zjeść dowoli pyszne naleśniki i zupę pomidorową. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy :).


Pierwsza pomoc w klasie II c

   Dnia 11 maja całą klasą wybraliśmy się pod Intermarche, gdzie czekał na nas autobus oraz instruktorzy PCK. Tam zapoznano nas z procedurą udzielania pierwszej pomocy.  Każdy z nas mógł spróbować przeprowadzić masaż serca, czy sztuczne oddychanie na fantomie. Widzieliśmy również wolontariuszy – chętne dorosłe osoby, które oddały osobom potrzebującym swoją krew. Na koniec czekały nas małe atrakcje, malowanie twarzy, malowanie kredą na chodniku i „małe conieco”. Dziękujemy pani Urszuli Reder, że o nas pamiętała. Drodzy koledzy pamiętajcie o bardzo ważnych numerach, które nam mogą uratować życie: 997, 998, 999 i 112.


5 d w “Planetarium WENUS”

   Klasa 5 d 10 maja 2016 roku miała szczęście  po raz kolejny udać się do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Wcześniej uczniowie zwiedzali Centrum Przyrodnicze, teraz mieli okazję zobaczyć Planetarium Wenus.Obejrzeli film „Nasz Wszechświat”.
Film zabiera widzów we wspaniałą podróż opowiadając, jak rozwijała się astronomia obserwacyjna i pokazując kilka teleskopów, przy pomocy których prowadzone są obserwacje z powierzchni Ziemi, jak i z orbity okołoziemskiej. Podróż podczas, której zbliżamy się do Słońca, przemierzamy gromady kuliste i otwarte oraz mgławice planetarne, docierając do centrum naszej galaktyki – Drogi Mlecznej. Poznajemy także niemal naocznie nasz Układ Słoneczny.
Po projekcji uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia fizyczne, np. poznając tajniki powstawania tęczy.
W powrotnej drodze do szkoły uczniowie odwiedzili nową Wytwórnię Lodów Naturalnych na os. Pomorskim, gdzie w miłej atmosferze, rozmawiając z właścicielami wytwórni lodów, degustowali lodowe desery.
M. Rowecka


Planetarium – klasa II a i II c

   Dnia 5 maja razem z klasą II a wybraliśmy się do Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Tam  obejrzeliśmy film ”Ziemia, Księżyc i Słońce”. Dowiedzieliśmy się dlaczego świeci słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co dzieje się na niebie?  W prosty i zabawny sposób przedstawione są w nim najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie. Seans pokazuje w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. Dowiedzieliśmy  się ponadto jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży,  czy lądowania na srebrnym Globie. Po seansie poszliśmy do laboratorium optycznego, gdzie mogliśmy samodzielnie wykonać doświadczenia przy pomocy światła. Zmęczeni, pełni nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły.


Wycieczka do Planetarium Wenus –
Centrum Nauki Keplera klasy 5c

   Nasza klasa w czwartek (5.05.br.) wybrała się do Planetarium. Od razu po wejściu do środka zrobiło się bardzo ciekawie, gdyż każdy mógł podejść do różnych wag, które pokazywały, ile ważymy na innych planetach, np. na Saturnie, Neptunie.
Na dolnym piętrze znajdowały się stoiska przeznaczone do eksperymentów, np.: do tworzenia tęczy czy lustro trójwymiarowe.Następnie poszliśmy na seans pod nazwą: ,,Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych rzeczach.
Po seansie poszliśmy do BubbleTea World. Każdy z nas kupił sobie napój, a niektórzy rozkoszowali się IceCream Rolls, czyli pałeczkami lodowymi robionymi na naszych oczach.
Wyjście zaliczamy do udanych, każdy tego dnia był zadowolony.
Kacper Zawadzki, 5c


DZIEŃ MATKI W IV A

   Dzień Matki w szkole? Nie było występów przygotowywanych tygodniami, nie było wręczania laurek wzruszonym mamom… Emocje  jednak były i to ogromne. Uczniowie mojej klasy zaskoczyli mnie, jak chyba jeszcze nikt i ….wręczyli mi laurkę zatytułowaną ” Dla naszej szkolnej mamy”. Nawet nie wiecie, jak wiele to dla mnie znaczy 🙂 Dziękuję Wam bardzo za ten dowód Waszego uznania, bo chyba nic piękniejszego nie może wychowawcy spotkać, jak być porównanym do MAMY! Uwielbiam Was, Kasia Loch


Występ IV a na Festynie Majowym

21 maja w ZE 3 odbył się festyn. Pogoda dopisała, uczestnicy też. W ramach Dnia Kultur nasza klasa zaprezentowała Brazylię. Dziewczyny świetnie tańczą, chłopcy marzą o karierach piłkarskich, więc ten kraj wybraliśmy nie przez przypadek… Przedstawiliśmy układ taneczny do piosenki będącej hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Brazylia 2014 “We Are One (Ole Ola)”. Do wspólnej zabawy dołączyły się dziewczyny z MegaTeam-u. Bawiliśmy się doskonale, a sądząc po ilości komplementów, możemy powiedzieć, że oglądającym też się podobało :)Plakat wykonany w ramach akcji ” Nasz portret własny” nosił tytuł ” IV a poczucie humoru ma” wywoływał uśmiechy na twarzach widzów- zdjęcia zostały wykonane w specjalnym programie, który pozwalał np. na zamianę twarzy. Chcę również podziękować rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu oraz wychowankom prezentującym swoje kolekcje na Wojciechowych Targach. Świetnie jest spędzać czas w towarzystwie tak miłych ludzi… Kasia Loch

Strony: 1 2 3 4 5 6

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 11-09-2017 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Szkolne imprezy, uroczystości

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930