Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Nabór 2018/2019

Wydarzenia w ZE3

Image0007 Image0006 Image0005 Image0004 Image0003 Image0002 Image0001 20180420_115534 20180420_111920 20180420_111837 20180420_111642 20180420_111638

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2018 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece lub w sali 107 Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze, ul. Os. Pomorskie 13.

Certyfikaty

2017/2018_sam

Piżamowy dzień

Piątek, 6 kwietnia 2018 roku. Tę datę wszyscy uczniowie naszej szkoły zapamiętają na długo… Dlaczego? Otóż właśnie wtedy (w związku z przegranym przez belfrów meczu z okazji pierwszego dnia wiosny) mogliśmy w szkole zaobserwować niecodzienną sytuację. Nauczyciele przez cały dzień prowadzili lekcje, dyżurowali i spacerowali po szkole w… piżamach. Niektórzy się dziwili, kolejni uśmiechali,  ale jedno jest pewne – wszyscy się dobrze dzięki temu bawili. Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i pokazali, że prócz tego, że są świetnymi dydaktykami – mają jeszcze dystans do siebie. Zapraszamy również do udziału w innych przedsięwzięciach Samorządu Szkolnego.

Śpiąca (jak widać na załączonym obrazku) – opiekunka SU – Marta Soczek

IMG_5009


Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

9 marca w naszej szkole odbył się apel podsumowujący półmetek tegorocznych zmagań edukacyjnych – zorganizowany przez p. M. Soczek i D. Zarzyckiego (SU).

Konferansjerzy – Julia Ścisła i Kacper Zawadzki (uczniowie kl. 7c) powitali społeczność szkolną, nauczycieli oraz dyrekcję oraz przedstawili wyniki klasyfikacji.

Uczniowie nagrodzili brawami swoich kolegów i koleżanki, którzy osiągnęli średnią 4,75 i wyższą.

Pani wicedyrektor Anna Baka podziękowała wszystkim uczniom za trud i wysiłek oraz pogratulowała tym najlepszym. Za różnego rodzaju osiągnięcia i dużą ilość podjętych przedsięwzięć wyróżnione zostały kl. 6a, 7c i 7d.

Nauczyciele wręczyli również dyplomy i upominki nagrodzonym uczniom w organizowanych lub koordynowanych przez siebie konkursach.

Na zakończenie prowadzący pożyczyli wszystkim dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do obranego celu. Wyrazili również nadzieję, że wyczytane grono poszerzy się o innych członków, którzy cieszyć się będą już za kilka miesięcy ze świadectw z czerwonym paskiem.

Wszystkim bardzo dziękujemy za współpracę.

Oprac. M. Soczek, fot. A. Balawajder


Sukces w Samorządowym Konkursie Nastolatków

Mam wielką przyjemność ogłosić, że uczennice klasy 7c, tj. Martyna NowakWeronika Rudnicka oraz Anna Maciąga zostały nominowane do Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w kategorii junior.

Martyna Nowak  za swoje działania wolontarystyczne znalazła się w zacnym gronie laureatów. Bardzo się cieszę, serdecznie gratuluję, no i oczywiście życzę dalszych sukcesów.

Wych. M. Soczek


Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego organizowanego przez SU!

Przed bożonarodzeniową przerwą SU zaprosił  uczniów naszej szkoły (wraz z wychowawcami) do udziału w zabawie fotograficznej. Tematem konkursu było wykonanie pomysłowego i oryginalnego zdjęcia oddającego klimat świąt. Na inicjatywę samorządu odpowiedziały klasy: 1a, 1c, 4a, 4b, 5a, 6a, 7b oraz 7c.

O ocenę fotografii poprosiliśmy panią wicedyrektor – Beatę Fabisiak, która – musicie przyznać – miała niełatwe zadanie.

Poniżej przedstawiamy rozstrzygnięcie oraz zdjęcia klas:

I miejsce – kl. 6a,

II miejsce – kl. 1c,

III miejsce – kl. 7c,

Wyróżnienie – kl. 7b.

Klasom: 1a, 4a, 4b bardzo serdecznie dziękujemy za udział, wyróżnionym klasom oraz wychowawcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zabawach organizowanych przez SU.

Marta Soczek i Dorian Zarzycki


Tablica SU… czyli, co w trawie piszczy?!

Wydaje się nam, że to w szkole najpopularniejsza tablica, zaraz po gablotce z zastępstwami (uśmiech). Znajdziecie tu informacje o: przedstawicielach samorządu, ostatnich lub nadchodzących wydarzeniach, czasem fotorelację lub informację o konkursach SU, a także – interesujący wszystkich codziennie… – „szczęśliwy numerek”.

Przy okazji – chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Falubazowe Mikołajki” i zbierali słodycze dla dzieci. Zielonogórski klub przekazał szkole w podzięce gadżety na Bieg Mikołajkowy.

Gorące podziękowania także dla klas: 1a, 1c, 4a, 4b, 5a, 6a, 7b i 7c oraz ich wychowawców za przyłączenie się do przedświątecznej zabawy fotograficznej. Wyniki konkursu po nowym roku.

Ponownie zapraszamy do współpracy z SU! Jeśli macie jakieś pomysły na uatrakcyjnienie naszych działań – zgłoście się do nas!

Pozdrawiamy – M. Soczek wraz z SU


Samorząd Uczniowski ZE-3

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, którzy uczniowie prężnie w tym roku szkolnym działają w Samorządzie Uczniowskim, podajemy jego skład:

Przewodniczący: Michał Urbański – kl. 7d

Z-ca przewodniczącego: Oliwia Ratajczyk – kl. 7b

Członkinie: Zuzanna Cieślak – kl. 7c, Nicola Jerzy – kl. 5b

Na co dzień SU dba o to, by codziennie na tablicy pojawiał się nowy „szczęśliwy numerek”, czyli numer w dzienniku pewnego szczęściarza, który danego dnia nie może być odpytywany z żadnego przedmiotu. SU jest ponadto organizatorem różnych akcji i zabaw, a także koordynuje rozmaite zbiórki. Jeśli chcesz się włączyć do prac, podać ciekawy pomysł, który możemy wykorzystać lub porozmawiać – zapraszamy do kontaktu.

Opiekunowie: M. Soczek, D. Zarzycki


Samorządowe Wróżby Andrzejkowe

1 grudnia  Samorząd Uczniowski przygotował niespodzianki dla społeczności szkolnej, którymi były andrzejkowe wróżby. Każdy, kto chciał w hallu na długiej przerwie, mógł dowiedzieć się, jakie imię będzie nosił jego przyszły wybranek lub wybranka, co ciekawego spotka daną osobę w najbliższym czasie, a także kim zostanie w przyszłości. Było mnóstwo śmiechu! Kolejki do poszczególnych stanowisk były bardzo długie, a do wspólnej zabawy dali się namówić nawet nauczyciele. Chcieliśmy wywołać uśmiech na twarzach uczniów i spędzić razem miło czas. Obserwując zainteresowane i zadowolone miny dzieci, mamy nadzieję, że nam się udało!

Oprac. M.Soczek


Wybory Rzecznika Praw Ucznia

1 grudnia odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia Zespołu Edukacyjnego nr 3. Przeprowadzili je członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy zebrali 137 ważnych głosówWybory 49 głosami wygrał pan Dorian Zarzycki, przed paniami: Katarzyną Loch i Martą Soczek. To będzie druga kadencja p. Zarzyckiego. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować w imieniu swoim, jak i wszystkich wymienionych i wyróżnionych nauczycieli za zaufanie, którym nas obdarzyliście – Drodzy Uczniowie – oddając głos właśnie na nas. Jednocześnie przypominam, że Rzecznik jest w sytuacjach problematycznych cały czas do Waszej dyspozycji.

Marta Soczek


Szkolna impreza integracyjna

9 listopada na parterze naszej szkoły odbyła się pierwsza w tym roku impreza pod hasłem „Janusz party”. Chętne dzieci i młodzież z klas IV-VII SP po godzinie 16:00 zaczęli powoli ponownie witać mury naszej szkoły, by wspólnie się pobawić i potańczyć, a także wziąć udział w plebiscycie na … najlepszego „Janusza” i „Januszową” zabawy. Dla niewtajemniczonych – przypomnijmy, że „Januszami” zwykło nazywać się ludzi niezaznajomionych z trendami mody, nieprzywiązującą wagi nie tylko do ubioru, ale także do innych spraw. Ponadto, jak podaje Słownik slangu i mowy potocznej,  tzw. „janusze” myślą, że wiedzą wszystko na każdy temat, wypowiadają się w każdej dziedzinie, a tak naprawdę o niczym nie mają bladego pojęcia. Pod koniec zabawy przedstawiciele SU w składzie: Michał Urbański, Oliwia Ratajczyk, Zuzanna Cieślak i Nicola Jerzy ogłosili wyniki i… najlepiej ucharakteryzowaną „królową” imprezy została Maja Witkiewicz z kl. 7B, natomiast „królem” Norbert Szulc, uczeń 7d. W nagrodę za czynny udział w przedsięwzięciu i wsparcie inicjatywy SU –  wszyscy uczestnicy zabawy następnego dnia byli „niepytani”. Wspólnie z uczniami bawili się opiekunowie SU – p. Marta Soczek, p. Dorian Zarzycki, a także p. Adam Balawajder, który jest ponadto autorem zdjęć. Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Oprac. Marta Soczek

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 23-04-2018 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
     
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30