Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

IMG_3316 IMG_3314 DSC_7242 DSC_7229 DSC_7205 119 094 093 088 087 086 085

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2018 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece lub w sali 107 Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze, ul. Os. Pomorskie 13.

Certyfikaty

Miśki_13/14

Grupa XII

“MIŚKI”                                            

nauczycielki :

 Lidia Świątek 

Justyna Świderska 

pomoc nauczyciela: Olga Majewska


Misiaki to najstarsza grupa w przedszkolu – sześciolatki.

Jest nas 25 najgrzeczniejszych i najfajniejszych dzieci pod słońcem, w tym 12 pięknych dziewczynek i 13 przystojnych chłopaków.

Jesteśmy jak te misiaki – milutkie, mięciutkie i do przytulania. Mamy fajną , kolorową salę, swoją własną szatnię i łazienkę. Posiłki zjadamy na szkolnej stołówce znajdującej się na I piętrze – nasza sala mieści się piętro wyżej. Poruszamy się więc po korytarzach szkolnych prawie jak jej uczniowie .

Nasi sąsiedzi z korytarza to dwie grupy : Pandy i Zebry.

Jesteśmy grupą bardzo żywą, energiczną . Lubimy śpiewać, tańczyć, ćwiczyć a także chętnie malujemy, rysujemy, wycinamy, kleimy – tworzymy przeróżne prace plastyczne prawie tak doskonałe jakby je wykonywali prawdziwi artyści. Oczywiście najbardziej uwielbiamy się bawić– jak to misiaki.

Bawiąc się poznajemy otaczającą nas dookoła rzeczywistość , wzbogacając swoja wiedzę z różnych dziedzin – pomagają nam w tym nasze panie organizując nam ciekawe zabawy i zajęcia. Znamy się prawie ,, jak łyse konie ,, – jesteśmy już razem cztery lata –  od maluchów. Mamy tu swoich przyjaciół i jest nam razem bardzo dobrze. Do naszych zabaw zapraszamy często naszych rodziców  z nami się wspólnie bawią i działają tak jak my.

Naszym kolejnym etapem jest – pierwsza klasa , ale to dopiero za rok. Będziemy już starsi i będzie nam dużo łatwiej , bo  można  powiedzieć , że “już jesteśmy jedną nogą w szkole,, .  


Jesienne wariacje

 warsztaty plastyczne w Gr.12

Środa –   X. 2013 – godzina 16 30 tego popołudnia spotkaliśmy się  z naszymi rodzicami. Zaprosiliśmy ich na wspólną zabawę w jesiennym nastroju. Dzieci wcześniej zgromadziły różnorodne liście i starannie je ułożyły do wysuszenia.

Na dużych arkuszach szarego papieru nasze panie narysowały kontury drzew, które będziemy mieli za zadanie ozdobić według własnych pomysłów kolorowymi liśćmi. Przygotowaliśmy więc farby, pastele , pędzle, kubeczki z wodą W małych grupkach, bez szczególnego doboru przystąpiliśmy do pracy. Fajnie nam się malowało !!!  Zmienialiśmy liściom kolory na takie , które nam się akurat podobały, dodawaliśmy kropki, kreski – śmieszne wzory i odbijaliśmy  je na naszych drzewach. Z kolei inne liście kładliśmy na wybranych miejscach drzewa i obrysowaliśmy je , następnie były  one  kolorowane w środku – oczywiście w dowolny sposób.

Na kolejnym drzewie rodzice postanowili przykleić zasuszone liście i zebrane małe gałązki . Drzewa wyszły przepięknie  i kolorowo, a ile przy tym było zabawy!


W przedszkolnym ogródku

Czwartek – 10.10.2013 o godz. 930  gotowi do pracy w naszym ogródku. Pogoda nam sprzyja,  zachęca do pobytu na dworze i do prac ogródkowych . Przedtem jednak rozmawiamy o tym , w jaki sposób sadzimy  rośliny cebulkowe  i co jest nam potrzebne , aby prawidłowo je posadzić . Odpowiedni sprzęt ogrodniczy przygotował nam nasz pan woźny. Z dużą energią i zapałem przystąpiliśmy do pracy . Każde dziecko posadziło swój kwiatek samo wybierając dla niego miejsce.Dominika pieczołowicie przysłoniła ziemią cebulkę tulipana!!

Kubuś też się solidnie napracował !!!! Nasze panie również dzielnie sadziły cebulki , tam gdzie dzieci pokazały wybrane miejsce !!!

Świetnie nam się pracowało , sprawnie posadziliśmy wszystkie cebulki . Pozostało nam czekać teraz na efekty pracy, które będą widoczne dopiero na wiosnę. Okna grupy XII znajdują się akurat po stronie , naszego ogródka, a więc chyba będziemy pierwszymi, którzy zauważą kwiatki w ogrodzie . Nazwa też spodobała się wszystkim dzieciom, którą wylosował Gabryś – kolega z grupy XI  – OGRÓDEK WESOŁEJ ŻYRAFY.Mamy nasze drzewko . Sami je posadziliśmy w naszym ogródku. Będziemy o nie dbać i pilnować, aby rosło razem z nami. Na pewno , kiedy przyjdzie właściwa pora zakwitnie  i zaskoczy nas pięknym różowym kolorem . Tak właśnie kwitnie Magnolia – nasza Magnolia. Gdy na dworze zrobi się już zimno to ,, ubierzemy je w zimowe ubranko ,,.


11 listopada

Czwartek  7 listopada był kolejnym wyjątkowym dniem w naszej grupie. Rano odwiedziliśmy naszych sąsiadów-  Babcie i Dziadków z Dziennego Domu Pobytu “Nestoria” jeszcze do niedawna sąsiadów z za ściany. Dziś galowo ubrani wspólnie będziemy  wykonywać kotyliony z okazji święta  11 listopada.  Tworząc piękne biało – czerwone ozdoby, które zabierzemy ze sobą do domu dowiadywaliśmy się jak  to kiedyś  nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o wolność naszego kraju i o nasz piękny język. Dumnie i uroczyście zabrzmiały więc słowa :  “Kto ty jesteś – Polak mały …” recytowane przez  te najstarsze i najmłodsze pokolenia Polaków wspólnie razem .


Szarugi jesienne 

  Kolejny ważny czwartek – 28 listopada wspólnie z grupą  X i XI wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych  o tematyce jesiennej  pt. “Listopadowa pogoda – szarugi jesienne”. Zabawy było co niemiara, w ruch poszły pędzle, farby  i szczoteczki do zębów wykorzystane nieco inaczej niż zazwyczaj (oczywiście  te szczoteczki już  zużyte –nie służące do mycia zębów, a tym razem do namalowania deszczowych kropli). Kolorowo i nastrojowo zrobiło się na naszym szkolnym korytarzu, wszyscy podziwiali parasole o ciekawych wzorach i wesołe deszczowe kropelki.

Strony: 1 2 3 4

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 29-01-2018 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Luty 2018
P W Ś C P S N
     
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728