Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Nabór 2018/2019

Wydarzenia w ZE3

Image0016 Image0015 Image0014 Image0013 Image0012 Image0011 Image0010 Image0009 Image0008 Image0007 Image0006 Image0005

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2018 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece lub w sali 107 Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze, ul. Os. Pomorskie 13.

Certyfikaty

Osiągnięcia uczniów_17/18

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

Po raz pierwszy w dziejach odbył się Przedmiotowy Konkurs z Matematyki dla klas siódmych. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Michał Bury (kl.7b), Weronika Struj (kl.7c), Adam Babirecki i Michał Urbański (kl.7d). Zadania konkursowe były dużą niewiadomą i okazały się wyjątkowo trudne. Świadczy o tym obniżenie progu procentowego z 85% na 82,5%, promującego do następnego etapu.  Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, a laureatami tego konkursu zostali Adam Babirecki i Michał Urbański. Będą oni reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim,  który odbędzie się 11. maja.  Gratulujemy wszystkich dotychczasowych sukcesów i życzymy dalszych!

M. Druszcz


BRAWO!

Z ogromną dumą zawiadamiam, że dwie uczennice naszej szkoły dostały się do wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Są to Agnieszka Warzywoda ( 6a) i Julia Widz ( 7d). Gratuluję i życzę powodzenia w maju:) K.Loch


Konkurs plastyczny: „ Moja szkoła promująca zdrowie”

  Bartosz Kazimierski z klasy 5B zdobył tytuł laureata w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Lubuskie Kuratorium Oświaty- „ Moja szkoła promująca zdrowie”

 Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w dniu 9 marca 2018 roku w trakcie Konferencji Jubileuszowej-25 lat Lubuskich Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

       Bartek w swojej pracy wykonanej techniką collage’u przedstawił wszystko, co decyduje o tym, że jesteśmy zdrowi: prawidłowe odżywianie, sport, właściwe, pozytywne nastawienie do świata

 I wygrał!  Gratulujemy!


OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nadeszły wreszcie, długo wyczekiwane wyniki sesji zimowej konkursu „OLIMPUSEK” z języka angielskiego dla klas I-III. Konkurs odbył się 9 stycznia 2018 roku i wzięło w nim udział 36 uczniów reprezentujących klasy I-III w naszej szkole (15 uczniów z klas I, 1 uczeń z klasy II oraz 20 uczniów z klas III). Uczniowie rozwiązywali na każdym poziomie sprawdzian konkursowy składający się z 21 pytań wielokrotnego wyboru. Na podstawie rozwiązanych sprawdzianów wyłonieni zostali uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą. Klasyfikacji uczestników dokonano na podstawie uzyskanej przez nich końcowej sumy punktów za cały sprawdzian konkursowy i przypisano im odpowiednie miejsce w rankingu.

W sesji zimowej konkursu „OLIMPUSEK” z języka angielskiego dla klas I-III ogromny sukces osiągnęli uczniowie naszych klas pierwszych !!! Wśród 1766 pierwszoklasistów z całej Polski biorących udział w konkursie uzyskali następujące wyniki:

  • GABRIELA GRZESIK KLASA 1 B – DYPLOM LAUREATA I NAGRODA KSIĄŻKOWA
    (3 MIEJSCE)
  • LAURA JASIEWICZ KLASA 1 C – DYPLOM LAUREATA I NAGRODA KSIĄŻKOWA
    (5 MIEJSCE)
  • GABRIELA KONOPSKA KLASA 1 A – DYPLOM LAUREATA (12 MIEJSCE)
  • IGNACY PUCHACEWICZ KLASA 1 C – DYPLOM LAUREATA (13 MIEJSCE)

Pozostali uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami uznania. Gratulujemy sukcesów    i życzymy osiągnięć w kolejnych konkursach!
Agnieszka Grzesik


WYNIKI „PINGWINA” – KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Kolejny Ogólnopolski Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty. W „Pingwinie” wzięło udział 12 uczniów z klas 4 – 7. Zmierzyli się oni z 30 zadaniami o podwyższonym stopniu trudności. Na rozwiązanie ich mieli tylko 45 minut. W konkursie sukces osiągnęło troje uczniów. Michał Urbański z klasy 7d uzyskał tytuł laureata zdobywając 5 miejsce w kraju. Dominika Skarupska z klasy 7b i Adam Babirecki z klasy 7d uplasowali się ex aeguo na 10 miejscu w kraju zdobywając wyróżnienie. Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami uznania. Wszystkim młodym matematykom gratulujemy i życzymy osiągnięć w kolejnych konkursach!

M. Druszcz


WYNIKI „OLIMPUSA” Z MATEMATYKI

Znamy już wyniki jesiennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki. W konkursie wzięło udział osiemnastu miłośników matematyki z naszej szkoły. Dwóch uczniów z klasy 7d uzyskało tytuł laureata. Michał Urbański zajął I m-ce w kraju, uzyskując maksymalną liczbę punktów. Adam Babirecki zajął 13 m-ce. Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów    w kolejnych konkursach.

Jednocześnie ruszył ranking na Szkolnego Omnibusa. Zostanie nim uczeń, który łącznie ze wszystkich przedmiotów w których brał udział, uzyska największą sumę punktów. Po sesji jesiennej pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Bartosz Warzywoda (kl.4b), na drugim miejscu uplasowała się Malwina Zając (kl.4b), a trzecie miejsce zajmuje Weronika Struj (kl.7c). Gratulacje!

Już w styczniu kolejna sesja Olimpusa. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

G. Druszcz


Sukces dziewcząt z kl. 7c

Mam przyjemność powiadomić, że uczennica kl. 7c – Weronika Rudnicka zajęła II miejsce w konkursie na najpiękniejszą bombkę choinkową, organizowanym przez Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze. W tym samym konkursie – Julia Jędrych zdobyła nagrodę specjalną.

Dziewczęta 9 grudnia uczestniczyły w gali podsumowującej konkurs w Centrum Przyrodniczym i odebrały pamiątkowe nagrody. Przeprowadzono również licytację przepięknych prac i dochód przeznaczono na cele charytatywne. Galę uświetniły świąteczne przeboje w wykonaniu Jakuba Szalpuka oraz wolontariusze z Fundacji „Dr Clown”.

Warte podkreślenie jest to, że uczennice mogły dzięki swojej aktywności konkursowej, godnie reprezentować szkołę na forum miasta. Udzieliły wywiadu mediom, którego fragment możemy obejrzeć tutaj: https://gorzow.tvp.pl/35150197/charytatywne-bombki-konkursowe-moc-ksztaltow-i-kolorow. Zaprezentowały nie tylko swoje talenty, ale i przyczyniły się do promocji placówki  w telewizji regionalnej.

Szczerze gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Wych. M. Soczek


Marcin Kraszewski z klasy VI a zajął  I miejsce


w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce honorowego krwiodawstwa organizowanym przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża . Gratulacje!


Honorowe Krwiodawstwo

To już 38 edycja konkursu plastycznego o tematyce honorowego krwiodawstwa. Organizatorem konkursu jest Polski Czerwony Krzyż, Związek Nauczycielstwa Polskiego i Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. Nagrodzone przez komisje prace trafiają na wystawę do Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze –  na uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy.
W tym roku podsumowanie odbyło się 30 listopada 2017 r. o godz. 10.00. na konkurs wpłynęło 702 prace plastyczne z 74 placówek oświatowych. I kolejny raz komisja konkursowa miała ogromny problem z wybraniem tych najlepszych. Z naszego Zespołu Edukacyjnego, opiekunowie koła PCK i Klubu „Wiewiórka” również dostarczyli dzieła naszych uczniów. Jakaż radość była, kiedy okazało się, że wśród nagrodzonych znalazło się pięcioro naszych uczniów.
W kategorii klas I – III Szkoły Podstawowej tytuł Laureata i zaszczytne I Miejsce otrzymali: Bartosz Konopacki z klasy I b, Hanna Staszczak z klasy III c oraz Maja Domańska z klasy III e. W kategorii klas IV – VI szkoły Podstawowej tytuł Laureata i zaszczytne I Miejsce otrzymali: Marcin Kraszewski z klasy VI a oraz Wiktoria Wobalis z klasy VII d.
Gratulujemy naszym uczniom!!!
red.konopnicka


Sukces uczniów kl. 7c

Mimo mi poinformować, że uczniowie 7c w składzie: Julia JędrychDominika KamzelewskaAnna Maciąga oraz Maciej Krynicki zdobyli wyróżnienia w konkursie “Na skrzydłach przyjaźni” w ramach ogólnopolskiej kampanii “Zachowaj trzeźwy umysł”. Podsumowanie konkursu odbyło się 7 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze. Siódmoklasiści wraz z innymi uczniami oraz p. pedagog Agnieszką Nowicką – uczestniczyli w gali, odebrali dyplomy, nagrody książkowe, a także inne miłe upominki. Gratuluję Wam i życzę dalszych literacko-plastycznych sukcesów!

Opiekun: M. Soczek

ART DARE YOU – projekt artystyczny dla dzieci przedszkolnych

Dzieci z grupy Sówki biorą udział w niezwykłym ogólnopolskim przedsięwzięciu artystycznym “Art dare you”. Pierwszym etapem było nagranie wyzwania dla dzieci z grupy “Mali Artyści” w przedszkolu w Kobierzycach. Oto efekt pracy naszych przedszkolaków.
Sówki także otrzymały wyzwanie od dzieci z grupy “Biedronki” z Warszawy Rembertowa… Muszą teraz wykonać 3 prace plastyczne:
1. inspirowaną twórczością Bridget Riley,
2. opartą o kolor czarny,
3. wykonaną z wełny.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!


Finał konkursu “OJCZYZNO MA” już za nami !

9 listopada 2017 r. odbył się finał konkursu ” Ojczyzno ma”. Konkurs zorganizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej odbył się w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Tematyka konkursu była związana z historią i religią Naszej Ojczyzny. Szkołę reprezentowali : Krzysztof Woś, Mariusz Dera, Natan Bożemski.

Do ścisłego finału przeszedł Krzysztof Woś.

Gratulujemy finaliście! Dziękujemy Mariuszowi i Natanowi za godne reprezentowanie szkoły. Do konkursu naszym uczniom pomogły się przygotować  pani Elżbieta Fiałkowska i pani Iwona Król


Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „Olimpus”

7 listopada rozpoczął się bój o matematyczne sukcesy w roku szkolnym 2017/2018.Miłośnicy matematyki wzięli udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej „Olimpus”. Olimpiada jest testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane są 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. Ciekawe i interesujące zadania sprawiają, że uczniowie z przyjemnością je rozwiązują. Uczestnicy konkursu  rozwijają swoje umiejętności matematyczne, sprawdzają wiedzę i zdolność logicznego myślenia.

W matematycznych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły, a wśród nich sześcioro debiutantów z klasy 4b: Martyna Bania, Helena Helwing, Kacper Kubiak, Hubert Lipiec , Bartosz Warzywoda, Malwina Zając. Klasy piąte reprezentowały: Laura Busse, Natalia Dzierwa, Magdalena Ryba. Najliczniejsza była reprezentacja klas siódmych. Uczniowie:

– 7b: Dominika Skarupska i Michał Hochenzy,

– 7c: Julia Jędrych, Weronika Struj i Joanna Wobalis,

– 7d: Adam Babirecki, Michał Sikora, Michał Urbański i Kacper Wańtuch.

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki, które zostaną przekazane do szkoły do 3 stycznia 2018 roku.

Małgorzata Druszcz


Konkurs: „Jan Paweł II autorytetem  w drodze ku przyszłości”

Kornelia Kołłątaj została laureatką konkursu: „Jan Paweł II autorytetem  w drodze ku przyszłości” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 im. J. Brzechwy w Zielonej Górze.

Przepiękną racą plastyczną zdobyła wyróżnienie! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


MIKOŁAJ BISZCZANIK UCZESTNIK FINAŁU POLSKI W TENISIE STOŁOWYM DZIECI

8 pażdziernika 2017 r.w Częstochowie odbył się FINAŁ POLSKI W TENISIE STOŁOWYM DZIECI.

W hali sportowej rywalizowało ze sobą wielu bardzo dobrych zawodników.

Naszą szkołę godnie reprezentował MIKOŁAJ BISZCZANIK.

Jedyny zawodnik turnieju nie trenujący tenisa stołowego w klubie sportowym.

Dziękujemy i gorąco gratulujemy Mikołajowi tak wysokich osiągnięć sportowych ???? ???? ????


Mikołaj Biszczanik awansował do finału Polski w tenisie stołowym.

30.09.2017 r. (w sobotę) na hali sportowej WOSiR w Drzonkowie odbył się Ogólnopolski Eliminacyjny Turniej dzieci i młodzieży w tenisie stołowym.

Naszą szkołę reprezentował Mikołaj Biszczanik.

W trudnych pojedynkach pokonał wielu swoich rywali. Efektem jest awans do wielkiego finału Ogólnopolskiego Turnieju w tenisie stołowym z udziałem 64 dziewcząt i chłopców (po 16 dziewcząt i chłopców z każdego turnieju eliminacyjnego).

Finał Polski odbędzie się 8.10.2017 r. podczas 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open w hali sportowej w Częstochowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia ????


Międzyszkolna liga tenisa stołowego 2017/2018

30.09.2017 r. na hali sportowej WOSiR w Drzonkowie odbył się pierwszy Turniej Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego 2017/2018.

Naszą szkołę z sukcesami reprezentował Mikołaj Biszczanik.

Gratulujemy ????

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 7-05-2018 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Maj 2018
P W Ś C P S N
     
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031