Gimnazjum nr 8 _ Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

IMG_9752 IMG_9749 IMG_9733 02105224 02105197 02105194 02105165 02105163 IMG_3530 IMG_3470 IMG_3422 IMG_3415

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Certyfikaty

Wydarzenia 2017/2018_sp

Sukces dziewcząt z kl. 7c

Mam przyjemność powiadomić, że uczennica kl. 7c – Weronika Rudnicka zajęła II miejsce w konkursie na najpiękniejszą bombkę choinkową, organizowanym przez Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze. W tym samym konkursie – Julia Jędrych zdobyła nagrodę specjalną.

Dziewczęta 9 grudnia uczestniczyły w gali podsumowującej konkurs w Centrum Przyrodniczym i odebrały pamiątkowe nagrody. Przeprowadzono również licytację przepięknych prac i dochód przeznaczono na cele charytatywne. Galę uświetniły świąteczne przeboje w wykonaniu Jakuba Szalpuka oraz wolontariusze z Fundacji „Dr Clown”.

Warte podkreślenie jest to, że uczennice mogły dzięki swojej aktywności konkursowej, godnie reprezentować szkołę na forum miasta. Udzieliły wywiadu mediom, którego fragment możemy obejrzeć tutaj: https://gorzow.tvp.pl/35150197/charytatywne-bombki-konkursowe-moc-ksztaltow-i-kolorow. Zaprezentowały nie tylko swoje talenty, ale i przyczyniły się do promocji placówki  w telewizji regionalnej.

Szczerze gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Wych. M. Soczek


Mikołajkowy Kiermasz Słodkości

5 grudnia 2017r. klasa 7c była organizatorem kiermaszu szkolnego. W mikołajkowych już nastrojach uczniowie dyżurowali przy stoisku i zaopatrywali rówieśników (i nie tylko) w pyszności własnej roboty. Nie zabrakło smakowitych ciast, babeczek, galaretek w różnych smakach i innych przysmaków. Akcja bardzo się wszystkim podobała, a przede wszystkim cel naszego działania. Dziękuję swoim podopiecznym, a także ich Rodzicom za zaangażowanie i wszelką pomoc.

Wych. M. Soczek


Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów

 


„Górnicza brać”

Pod tym hasłem, dla uczniów klas pierwszych, panie – Arleta Konieczna, Elżbieta Goławska, Ewa Przykuta, Dorota Konopacka i Małgorzata Lesicka, przygotowały spotkanie z górnikiem. A raczej z dwoma górnikami.
Tego dnia każdy uczeń klasy pierwszej był odświętnie ubrany. Górnicy to przecież nasi zacni goście, więc trzeba ich godnie przyjąć. I tak też uczyniliśmy. Było dużo niespodzianek, zarówno dla uczniów, jak i gości. Piosenki, tance, wiersze i laurki z podziękowaniami. W zamian otrzymaliśmy garść wiedzy z życia górnika. A zapach ropy naftowej długo unosił się w Sali. Wiadomo, że ktoś u nas był.
Dziękujemy za miłe chwile i czas nam poświęcony.
red.konopnicka


MIKOŁAJKI W VI A

6 grudnia to wyjątkowy dzień w roku. Wszyscy- i duzi i mali, oczekują na prezenty. Ten dzień również w naszej klasie był pełen niespodzianek. Zaczęło się od podarunków-już tradycyjnie jeden element prezentu miał być wykonany własnoręcznie. Kiedy już podjedliśmy trochę pierników i innych słodkości, przyszedł czas na ucztę duchową. W ramach prezentu od rodziców wybraliśmy się na Koncert Mikołajkowy do Zielonogórskiej Filharmonii. Muzycy zaskoczyli nas najbardziej…. grając przepięknie muzykę m. in.  z filmu ” Kraina lodu”. Popołudnie również spędziliśmy wspólnie na tradycyjnych już warsztatach, podczas których tworzyliśmy ozdoby świąteczne do klasy i ubieraliśmy choinkę. Sala 203 wygląda przepięknie dzięki pracy moich wychowanków i ich rodzin. Bardzo dziękuję, że mogliśmy razem spędzić czas:) K.Loch


PLANETARIUM WENUS I CENTRUM PRZYRODNICZE KEPLER –  WYCIECZKA 7B

17 października – klasa 7b pojechała do Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodniczego Keplera na interaktywne zajęcia  umożliwiające uczniom samodzielne przeprowadzenie doświadczeń lub obserwacji.

 


Andrzejki w klasie 7b

2017/2018

Uczniowie klasy 7b z wych. Urszulą Solarek spotkali się by spędzić ze sobą więcej czasu. Były tańce, karaoke, wróżby .

Zorganizowana impreza andrzejkowa, pełna wrażeń i pozytywnych emocji, była wspaniałą okazją do dobrej zabawy.


Mikołajkowe wyjście na przedstawienie teatralne „Mity”

6 grudnia uczniowie ZE-3 nie tylko obdarowywali się uśmiechami i podarkami, ale też uczestniczyli we wspaniałym spektaklu teatralnym. Przedstawienie przygotował Teatr Współczesny w Krakowie, który wystąpił gościnnie w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Podgórnej. Uczniowie klas: IV a, V b, VII a, VII b, VII c oraz VII d z uwagą śledzili  przebieg przedstawienia i przypomnieli sobie losy mitologicznych bogów i bohaterów. Fabuła i zamysł spektaklu były strzałem w dziesiątkę! Wydaje mi się, że nasi podopieczni na długo zapamiętają refren piosenki końcowej…:

„To jest właśnie mitologia,

grecko-włoska patologia!”

… i z uśmiechem będą powracać do wydarzeń zaprezentowanych na scenie oraz z pewnością siebie opowiadać na pytania z zakresu mitologii na zajęciach j. polskiego czy historii.

Marta Soczek


Nauczyciele w oczach uczniów

Jeszcze przy okazji Święta Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela, członkowie Samorządu Uczniowskiego połączyli swoje siły z klasą VIA, której wychowawczynią jest p. K. Loch. W jakim celu? Otóż, by dowiedzieć się przy okazji tego wyjątkowego dla całej oświaty święta, który nauczyciel cieszy się poważaniem uczniów w różnych ciekawych płaszczyznach. Pod okiem p. K. Loch szóstoklasiści przygotowali ankiety i szkolna społeczność mogła zdecydować, któremu belfrowi  przyznać odznaczenia w kategoriach: „Złoty wykładowca”, „Złote lusterko”, „Chodzący uśmiech” i „Bratnia dusza”. Po zliczeniu głosów okazało się,  że uczniowie wyróżniają jednego z opiekunów SU – p. Doriana Zarzyckiego, którego bardzo ucieszyło rozstrzygnięcie.

Oprac. Marta Soczek


Miła niespodzianka

Każdemu na pewno w życiu zdarzyło się być mile zaskoczonym do tego stopnia, że trudno mu było ukryć łzy wzruszenia i zapanować nad drżącym głosem. Taką chwilę nieposkromionej radości zafundowała mi moja wspaniała klasa 7c. Po raz kolejny pokazali, że pomysłowości to im nie brakuje. W dzień moich urodzin zrobili mi wielką niespodziankę i zorganizowali… klasowe przyjęcie na moją cześć. Żeby wszystko przygotować musieli między lekcjami mieć chwilę… I co zrobili? – Wymyślili, że … wyślą mnie „na dywanik”. Gdy już zmierzałam do klasy, przedstawicielka urodzinowej ekipy „upolowała mnie” na korytarzu i zawiadomiła, że pani dyrektor prosi mnie do siebie, gdyż musi pilnie ze mną pilnie pomówić… Sprawa taka pilna się nie okazała, a po powrocie z gabinetu do klasy … moi podopieczni przywitali mnie gromkim „sto lat”, tortem, przekąskami… W takich momentach człowiek dostaje skrzydeł i czuje, że może latać. Ja mam tak każdego dnia, kiedy mogę z nimi współpracować. Dziękuję klaso 7c i cieszę się, że razem podążamy – nie tylko edukacyjną, ale i wychowawczą ścieżką…

Wychowawczyni – Marta Soczek


Mikołajkowo w 7c

Tradycyjnie, 6 grudnia, uczniowie 7c z chęcią obdarowywali się upominkami mikołajkowymi. Jeszcze w listopadzie odbyło się tajne głosowanie i nikt nie mógł wyjawić, kogo wylosował. Dla wielu utrzymanie takowej wieści w tajemnicy było nie lada wyzwaniem.  W tym roku wręczaliśmy sobie m.in. książki, gry, bony, bardzo modne tej jesieni  – popsockety, kosmetyki, małe słodkości, ale chyba największe zainteresowanie wzbudził… bacik skokowy Asi. Ten wyjątkowy dzień pozostanie w pamięci – jak każdy, w którym możemy się spotkać, porozmawiać, zapomnieć o troskach dnia codziennego i choć na moment o obowiązkach szkolnych. Takie chwile są magiczne i uświadamiają, że nie ma nic piękniejszego niż sprawianie radości drugiemu człowiekowi, a zwłaszcza dzieciom!


Dzieci z klasy 1c udzielają pierwszej pomocy w przypadku zranienia
 

UCZNIOWIE 1C NA PRZEDSTAWIENIU “KAROLCIA”


WIZYTA NIEZWYKŁEGO MIKOŁAJA W KLASIE 1C


DZIEŃ MISIA W KLASIE 1C
 

MIKOŁAJ W KLASIE 7B

Zgodnie z tradycją  uczniowie klasy 7b– gościli Świętego Mikołaja.


Marcin Kraszewski z klasy VI a zajął  I miejsce


w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce honorowego krwiodawstwa organizowanym przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża . Gratulacje!

marcin konkurs


Samorząd Uczniowski ZE-3

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, którzy uczniowie prężnie w tym roku szkolnym działają w Samorządzie Uczniowskim, podajemy jego skład:

Przewodniczący: Michał Urbański – kl. 7d

Z-ca przewodniczącego: Oliwia Ratajczyk – kl. 7b

Członkinie: Zuzanna Cieślak – kl. 7c, Nicola Jerzy – kl. 5b

Na co dzień SU dba o to, by codziennie na tablicy pojawiał się nowy „szczęśliwy numerek”, czyli numer w dzienniku pewnego szczęściarza, który danego dnia nie może być odpytywany z żadnego przedmiotu. SU jest ponadto organizatorem różnych akcji i zabaw, a także koordynuje rozmaite zbiórki. Jeśli chcesz się włączyć do prac, podać ciekawy pomysł, który możemy wykorzystać lub porozmawiać – zapraszamy do kontaktu.

Opiekunowie: M. Soczek, D. Zarzycki


Samorządowe Wróżby Andrzejkowe

1 grudnia  Samorząd Uczniowski przygotował niespodzianki dla społeczności szkolnej, którymi były andrzejkowe wróżby. Każdy, kto chciał w hallu na długiej przerwie, mógł dowiedzieć się, jakie imię będzie nosił jego przyszły wybranek lub wybranka, co ciekawego spotka daną osobę w najbliższym czasie, a także kim zostanie w przyszłości. Było mnóstwo śmiechu! Kolejki do poszczególnych stanowisk były bardzo długie, a do wspólnej zabawy dali się namówić nawet nauczyciele. Chcieliśmy wywołać uśmiech na twarzach uczniów i spędzić razem miło czas. Obserwując zainteresowane i zadowolone miny dzieci, mamy nadzieję, że nam się udało!

Oprac. M.Soczek


Wybory Rzecznika Praw Ucznia

1 grudnia odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia Zespołu Edukacyjnego nr 3. Przeprowadzili je członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy zebrali 137 ważnych głosów. Wybory 49 głosami wygrał pan Dorian Zarzycki, przed paniami: Katarzyną Loch i Martą Soczek. To będzie druga kadencja p. Zarzyckiego. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować w imieniu swoim, jak i wszystkich wymienionych i wyróżnionych nauczycieli za zaufanie, którym nas obdarzyliście – Drodzy Uczniowie – oddając głos właśnie na nas. Jednocześnie przypominam, że Rzecznik jest w sytuacjach problematycznych cały czas do Waszej dyspozycji.

Marta Soczek


Andrzejkowo u pierwszaków

„Andrzejki”, czyli „Wieczór wróżb” odbył się w klasach pierwszych – 1 b oraz 1 c zgodnie z tradycją 30 listopada. Do tego szalonego późnego popołudnia panie Arleta Konieczna i Elżbieta Goławska, dokładnie się przygotowały. Do pomocy zaprosiły rodziców, którzy spisali się na medal. Obie klasy były, jak tradycja nakazuje, doskonale przygotowane. Zapach świec delikatnie unosił się w salach. Poza tym, czuć było atmosferę dobrej zabawy. A zabawa była przednia. Obie klasy zaczęły od wróżb, bo każdy uczeń chciał znać swoją przyszłość.  Lanie wosku odbyło się obowiązkowo. Uczniowie, o tym co ich czeka, mogli się dowiedzieć z: kręcenia butelką, dorysuj z zawiązanymi oczami twarz Andrzejowi, ciasteczek z wróżbą, przebijania serc szpilką, magicznego kręgu, tajemniczej liczba oraz zegara przyszłości. Poza wróżbami był słodki poczęstunek i wspólne tańce. Nikt z nas, dorosłych, nie przypuszczał, że pierwszaki taka potrafią tańczyć.
Kiedy zabawa się skończyła, jedna z pań wychowawczyń usłyszała pytanie: Kiedy będą następne Andrzejki?
Niestety, dopiero za rok…


Honorowe Krwiodawstwo

To już 38 edycja konkursu plastycznego o tematyce honorowego krwiodawstwa. Organizatorem konkursu jest Polski Czerwony Krzyż, Związek Nauczycielstwa Polskiego i Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. Nagrodzone przez komisje prace trafiają na wystawę do Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze –  na uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy.
W tym roku podsumowanie odbyło się 30 listopada 2017 r. o godz. 10.00. na konkurs wpłynęło 702 prace plastyczne z 74 placówek oświatowych. I kolejny raz komisja konkursowa miała ogromny problem z wybraniem tych najlepszych. Z naszego Zespołu Edukacyjnego, opiekunowie koła PCK i Klubu „Wiewiórka” również dostarczyli dzieła naszych uczniów. Jakaż radość była, kiedy okazało się, że wśród nagrodzonych znalazło się pięcioro naszych uczniów.
W kategorii klas I – III Szkoły Podstawowej tytuł Laureata i zaszczytne I Miejsce otrzymali: Bartosz Konopacki z klasy I b, Hanna Staszczak z klasy III c oraz Maja Domańska z klasy III e. W kategorii klas IV – VI szkoły Podstawowej tytuł Laureata i zaszczytne I Miejsce otrzymali: Marcin Kraszewski z klasy VI a oraz Wiktoria Wobalis z klasy VII d.
Gratulujemy naszym uczniom!!!
red.konopnicka


DZIEŃ MISIA W VI A:)

Ten uroczy dzień z pewnością hucznie obchodzą przedszkolaki, ale my też postanowiliśmy cofnąć się do czasów cudownego dzieciństwa:) W szkolnych ławkach zasiedli przedstawiciele pluszowego królestwa. Oto kilka fotek, które ( mamy nadzieję) wywołają uśmiech 🙂 K. Loch


Klasa Ia pomaga zwierzętom ze schroniska

Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczyniami aktywnie włączyli się w akcje „PSU NA BUDĘ”. To wyjątkowa akcja, dzięki której mogliśmy pomóc psom i kotom ze schroniska. Dzieci zbierały karmę, która ma pomóc przetrwać zimę potrzebującym zwierzętom. Dzieci
z klasy Ia pokazały swoje wielkie i gorące serca, które pomagają nie tylko potrzebującym ludziom, ale też zwierzakom.

 

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Plan lekcji

Plan lekcji ważny od 11-09-2017 r.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Szkolne imprezy, uroczystości

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Kalendarz

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
     
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031