Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

SAVE_20191104_192150 SAVE_20191104_192158 SAVE_20191104_192203 dav sdr dig IMG_2315 IMG_2313 IMG_2312 IMG_2311 IMG_2310 IMG_2309

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2013/2014_sam

ZESTAWIENIE WYNIKÓW

„SUPERKLASA”

I semestr 2013/2014


Szczęśliwie zakończyliśmy  pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014.
Wielu uczniów ma  powód do dumy. Poznali  ogrom  nowego, a  ich umiejętności są zdecydowanie okazalsze.
W zestawieniu osiągnięć poszczególnych klas na czołowym miejscu w cyklicznym turnieju „SUPER KLASA” uplasowała się V B  z liczba punktów 24 !
BRAWO!
Klasa  V B w aż sześciu konkurencjach zdobyła pierwsze miejsce.
Na kolejnej pozycji  znajduje się IV B z ilością 22 punktów!
Też – BRAWA!
Pozostałe lokaty klas przedstawiały się następująco:
III miejsce klasa VI B – 16 punktów
IV miejsce klasa VA  – 10 punktów
V miejsce klasa VI A – 7 punktów.
Przypominamy, że w konkurencji uwzględniono następujące dane: frekwencję, średnią ocen, czytelnictwo, udział i wyniki w konkursach przedmiotowych, zbieractwo( nakrętki, makulatura, tonery i grosze), wolontariat, aktywność społeczną  i zaangażowanie w tworzenie realiów naszej szkoły.
Szczegółowe zestawienie wyników  poszczególnych klas znajduje się na tablicy SU. Nieliczni wyciągną wnioski, które będą motorem do pracy w kolejnym semestrze. Do  zakończenia roku jeszcze dużo czasu i …wszystko można zmienić!Trzymamy kciuki!
SU


Bal za nami.

Uczniowie, niektórzy nierozpoznawalni 🙂 pojawili się na balu karnawałowym  zorganizowanym 23 stycznia 2014 roku.Jak tradycja nakazuje,  wielu uczniów przygotowało strój. Była wróżka, Cyganka, Indianka i księżniczka. Karol był kowbojem a Weronika czarodziejką. Maja miała przepiękny kapelusz, Sandra piękne różowe  koturny i maseczkę a Natan ? Mumia? Wojownik? Nie ważne. Nad całością czuwała wyglądająca bardzo zaufanie, pani doktor Nikola. Piotrek z naszego gimnazjum miał czapeczkę jak Jackson a chłopaki, Wiktor i Kuba z V b przebrali się za wojowników  ninja? Przebierańców było co nie miara. Trudno wszystkie wymienić. Na pewno każdy zapamiętał tajemniczą damę w pięknej, niebieskiej, koronkowej sukni. Czy to była Wiktoria z VI a? Wenecką maseczkę wsunął również  na swój szanowny nos nasz wuefista pan Robert? Oczywiście wybraliśmy miss  i mistera balu:-) Martynka i Karol w nagrodę za zwycięstwo cieszyli się wspólnym tańcem.
Malwina w oczach uczestników bawiła się najlepiej a Julia z IV a  w przebraniu panny młodej zdobyła nagrodę za najciekawszy strój. Rytmy karnawałowe rozbrzmiewały w każdym zakątku naszej szkoły. Bawiliśmy się my i nasi nauczyciele. Rozbrzmiało też gromkie „sto lat” na przeszło  sześćdziesiąt głosów, bo Karolina z gimnazjum obchodziła właśnie urodziny. Dziękujemy SU oraz nauczycielom za organizację imprezy. Był bal i jest tylko jedno malutkie ale… ale…ale szkoda, że  był tak krótko:-)


Dnia 19 XI 2013 roku  uczniowie prezentowali swoja wiedzę i umiejętności w kwestii zdrowego żywienia.

Samorząd Uczniowski   klas IV – VI zorganizował turniej  wiedzy pod hasłem:

„ Smacznie , zdrowo, kolorowo.”

Całość imprezy tworzyły  dwie części.  Praktyczna  –  polegająca na wykonaniu stoiska ze zdrową żywnością oraz teoretyczna – sprawdzająca konkretną wiedzę dotyczącą odżywiania człowieka.

Wyczyny i wiedzę  uczniów oceniała autorytatywna komisja w składzie naszej szkolnej Pani pielęgniarki, Pani Kasi  – intendentki oraz Pani Eli ze świetlicy.

IV a

Jako nowy nabytek rzeszy uczniów klas starszych zaprezentowała się okazale:-)

Pięknie i obficie zastawiony stół cieszył nie tylko podniebienie ale i oko. Słoneczniki i zdrowe jadło? To jest to!

Julka całą sobą informuje, że u nich wszystko doskonałe, tak jak plakat, który dodatkowo z własnej inicjatywy  wykonali uczniowie tej klasy.

V b

Sam miód?

Pojawił się też   przetwory, galaretki, pyszne sałatki owocowe ale nie mogło też  zabraknąć ciemnego pieczywa. Promocja zdrowych wypieków? To pewnie zasługa Pani wychowawczyni.

Va 

Postawiła na owoce i warzywa w koreczkowym wydaniu. Prosto, estetycznie ale przede wszystkim wyjątkowo  zdrowo:-)

VI a

Klasa z klasą? Oczywiście!  Poinformowani na  ostatnią chwilę  potrafili bez narzekania stanąć na wysokości zadania:- ) To się nazywa współpraca 🙂

Wykonany przez tatę Karola  sok aroniowy, domowej roboty święcił triumfy, lemoniada Wiktorii tez przednia. Uczniom tej klasy dziękujemy  również za wyrozumiałość i tolerancję.

VI b

Piękny obrus w stylu ludowym okrasił całość. Przytulnie w koszyczkach zaprezentowane jedzonko  zachęcało do konsumpcji. Chętnych do skosztowania specjałów naprawdę nie brakowało.

Wszystkim klasom oraz wychowawcom klas serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałych prezentacji oraz za doskonałą,  pouczająca zabawę.

Tabela wyników – Turniej: „ Smacznie, zdrowo, kolorowo.”

klasa

stoisko

quiz

lokata

IV a

15

1

II msc (16)

               Va

12

2

III msc(14)

Vb

15

3

         Imsc(18)

 VIa

10

2

IVmsc(12)

 VIB

9

3

IVmsc(12)

 

1.Stoisko- dobór odpowiednich składników pokarmowych, prawidłowe łączenie składników, obróbka, estetyka i pomysłowość podania( 0-15 pkt)

2. Quiz – trzy pytania dotyczące zdrowego odżywiania (0-3 pkt)


ZIELONO W SZKOLE?

       Lubimy nie tylko wyjazdy na zielona szkołę ale chcemy aby w naszej szkole było zielono:-) Plakat o trwającej akcji zazieleniania szkoły  przeczytała Pani Asia od języka angielskiego. Zrobiła nam ogromna przyjemność. Przyniosła mnóstwo sadzonek. Uczniowie Gimnazjum nr 8 pod bacznym okiem  i zgodnie z instruktażem Pani Asi  zasadzili  mnóstwo ziół, bylin i innych roślin.

Ernest i Kewin  kopał ugór.  Dominik, Dawid  i  Nikodem równał ziemię i sadził sadzonki, natomiast  Kacper  – jeden i drugi -z klasy II 😉 spokojnie mogą zakładać przydomowy ogródek. Sami zobaczcie na zdjęciach.

 Serdecznie dziękujemy za wszystko!

Będziemy dbać o roślinki. Na wiosnę dosadzimy nowe.


DZIEŃ PLUSZAKA.

Było kudłato, puszyście, mięciutko, kolorowo, wesoło i zwyczajnie. Po  prostu …po  przyjacielsku.

Tak obchodziliśmy dnia 25XI 2013 roku  – „ Święto pluszaka”.

Wielu uczniów  z klas I-VI  w ramach akcji zorganizowanej przez SU przyszło do szkoły z zabawkami. Nasze ukochane pluszaki  niczym  książkowy Plastuś wyruszyły dzisiaj  w wielki świat. Były misie, łosie, króliczki, wilczki, małpki, słoniki, żabki i chyba trochę psów. Niezłe ZOO..hehe

Ulubieniec  Kuby z Vb miał rozmiary najokazalsze. Dziewczyny z VI B gustują w tradycyjnych misiaczkach a Wojtek z III klasy miał przepięknego wilka. Oczywiście malutki,  niebieski misiaczek Weroniki też przyciągał uwagę tak jak wszystkie zabawki które pojawiły się dzisiaj w szkole.

-I co?

 -Oczywiście! Było wspaniale!

 

 

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich