Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

20191108_094718_Burst01_2 20191108_094740_Burst01 20191108_094747_Burst01 20191108_094801_Burst01 20191108_094818_Burst01 20191108_094842_Burst01 20191108_095004_Burst01 20191108_105446_Burst01 IMG_20191115_141212 IMG_20191115_141023 IMG_20191115_102453 IMG_20191115_100539

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2015/2016_sp

 
Wycieczka do Barcikowic

Za nami kolejna wycieczka – tym razem wybraliśmy się do Barcikowic.

Pani Jola –gospodyni, zadbała, aby nikt się nie nudził. Przygotowała mnóstwo atrakcji. Biegaliśmy po lesie, w poszukiwaniu skarbów, tańczyliśmy, zjedliśmy pyszną kiełbaskę. Dziewczyny odpoczywały przy basenie, chłopcy szaleli w lesie- pokonując tor przeszkód.

Na koniec to co dzieci uwielbiają najbardziej – słodycze!!! Nasze w postaci waty cukrowej. Palce lizać.

Klasa VB – Ula Solarek, Ula Reder


VIII Majowy Festyn Rodziny

   Pogoda była piękna przez cały dzień. A kiedy słonko świeci, wszystkim jest radośniej. Tak też było 21 maja, w sobotę podczas VIII Majowego Festynu Rodzinnego. Uczestnicy dopisali w 100 %. A przyciągnął ich, przed wszystkim, ogrom przygotowanych atrakcji. Cała zabawa odbywała się w dwóch w miejscach: w budynku zespołu oraz na świeżym powietrzu.
W szkolnych holach dominowały „Wojciechowe targi”, czyli wystawy uczniowskich kolekcji. Kto poczuł w sobie plastyczną wenę, mógł wykonać figurki z masy solnej, przygotować kartkę na „Dzień Mamy”, pobawić się techniką decoupage oraz orgiami. W Sali gimnastycznej odbył się mecz siatkówki naszych absolwentów. Można było wziąć udział w małych warsztatach przyrodniczych oraz prostych doświadczeniach chemicznych. Przyprowadzona została również akcja „Red Hands Day”.
A co na świeżym powietrzu? Działo się dużo, a nawet – bardzo dużo. Na scenie występy: od grup przedszkolnych po uczniów podstawówki, skończywszy na teatralnych występach gimnazjalnych. Była piosenka, tańce, teatr. Największym hitem okazał się dmuchany zamek, gdzie nasi najmłodsi goście bawili się znakomicie. Na każdej takiej imprezie obowiązkowo musi być malowanie twarzy. I u nas tego nie zabrakło. A do świetnego wizerunku, zawsze doskonale pasują odpowiednio wymalowane paznokcie. O to już zadbały uczennice klasy VI a w małym saloniku manicure.
Prawdziwe show jednak zrobili nasi policjanci. Zrobili doskonałe widowisko – pies policyjny w akcji. Brawa otrzymali wszyscy: Młodszy Aspirant Adrian Wąsik, jego partner – pies oraz w roli pozoranta – strażak. Bo należy zaznaczyć, że na festynie nie zabrakło również straży pożarnej i wspaniałych pokazów.
Było bardzo sportowo, bo na boiskach odbywały się różnego rodzaju konkurencje sportowe, za które oczywiście można było otrzymać wspaniałe nagrody. W czasie turnieju rowerowego uczniowie demonstrowali swoje umiejętności oraz znajomość przepisów ruchu drogowego.
To co na każdym festynie powinno być – było. A… Zapomniałam o najważniejszym, czyli o smacznym jedzeniu. Nasze kochane panie kucharki przygotowały przepyszną grochówkę. Do tego można było skosztować kiełbaski i kaszanki z grilla. Dla łakomczuchów, mamy naszych uczniów, przygotowały najwspanialsze ciasta na świecie. Nikt głodny z festynu nie wyszedł.
Najlepszą recenzją takiej imprezy są opinie uczestników. Podczas festynu redaktorzy szkolnej gazetki, „Biuletynu informacyjnego” zbierali opinie o tym wydarzeniu. Oto niektóre z nich. Pani Irena Zalewska, babcia Julci Ścisłej: „Wspaniałe konkurencje, bardzo interesujący wóz strażacki”. Pani Kinga Walczak, mama Filipa i Kajetana Walczaków: „ Bardzo fajna zabawa, dużo atrakcji, szczególnie podoba nam się dmuchany zamek”. Państwo Izabella i Radosław Szwarcowie: „Nasz syn już nie chodzi tu do przedszkola, ale ciągle wspomina swoje panie: Martę Brzezińską i Iwonkę Belę. Jesteśmy więc na festynie z sentymentu. I będziemy wracać co roku! Za organizację – ocena celująca!”. Pani Bogusława Hryńczuk, mama Kai: „Wspaniała atmosfera, duża frekwencja, oryginalne zabawy. Jest ekstra”.
Pokuszę się o stwierdzenie, że warto organizować takie zabawy. Było wesoło, sportowo ale  przede wszystkim rodzinnie.
red.konopnicka


 

Naukowo i Sportowo 17 maja 2016

   Siódma edycja Konkursu dla Szkół Podstawowych „Nauka i Sport” już za nami! Wzięło w niej udział 58 uczniów reprezentujących SP 17, SP 18, SP 21, SP22, PSP Stary Kisielin.
Tradycyjnie, każdy uczestnik konkursu mierzył swoje siły w trzech konkurencjach: matematycznej, przyrodniczej i sportowej. Członkami jury z matematyki byli uczniowie klasy 2a i 3a Gimnazjum nr 8, nadzorowani przez p. Małgorzatę Druszcz i p. Beatę Fabisiak. Doświadczenia przyrodnicze przygotowały i oceniały p. Krystyna Szymanowska i p. vice dyrektor Karolina Szefler-Serylak. Najtrudniejsze w tym roku okazały się konkurencje sportowe przeprowadzane przez uczniów klasy 5a, pod czujnym okiem  p. Marzeny Onufrowicz. Nad całością przebiegu konkursu czuwała p. vice dyrektor Karolina Kopaczyńska. W organizacji imprezy pomagały uśmiechnięte uczennice z klasy 5d i 6a.
W trakcie konkursu dziennikarze z Gimnazjum nr 8 – Rogi, Wojtek Brzeszcz i Gilbert Kozanowski pod opieką Pani Doroty Głowienki „na gorąco” stworzyli i opublikowali Biuletyn Informacyjny wydarzenia „ Nauka i Sport”. Każdy uczestnik otrzymał „ jeszcze ciepły” egzemplarz na pamiątkę.
Uczestnicy wspaniale połączyli wiedzę matematyczno – przyrodniczą ze sprawnością fizyczną. Wszak już starożytni wiedzieli, iż trzeba dbać o umysł i ciało. Cieszymy się, że nadal młodzież chętnie mierzy się z królową nauk – matematyką.
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.

Laureatami konkursu zostali:

Goliński Krzysztof  SP17
Marczyńska Natalia SP21
Rawska Marta SP18
Skiruk Bartłomiej PSP Stary Kisielin
Brzoska Hubert  PSP Stary Kisielin

Tytuł Mistrza otrzymali:

Ector Nikola
Lisowska Karolina
Włodarczyk Wiktoria
Zuber Patrycja
Idaszewski  Oliwer
Lipiński Kamil
Macioszek Danuta
Siadaczka Agnieszka
Tylczyńska Martyna
Zaremba Maja
Żarczyński Paweł
Kowalska Izabela
Ector Olivier

Mirosława Rowecka i Małgorzata Druszcz

 

 

Dorośli dzieciom

   Wkrótce to, „co tygryski lubią najbardziej”, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji 3 czerwca br. o godz. 11.00 na boisku ZE – 3 odbędzie się apel pod hasłem „Dorośli dzieciom”. W programie m. in. występy artystyczne nauczycieli. Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Mieszkańców naszego osiedla, Przyjaciół szkoły.
Na zdjęciach – nauczycielski chór, ćwiczący piosenkę „Obyś zawsze dzieckiem był”, którą Dorota Głowienka i Dorian Zarzycki napisali specjalnie dla uczniów ZE – 3.
Organizatorzy

 


 

Uroczyście

   Dnia 9 maja 2016 roku w Zespole Edukacyjnym nr 3 w Zielonej Górze odbył się apel upamiętniający święta majowe: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi i 3 maja – 225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji.

   Tak niecodzienną lekcję historii przygotowali uczniowie klasy 5b – pod kierunkiem Urszuli Solarek, natomiast scenografią i oprawą muzyczną zajęła się pani Anna Frankowska.

   Mamy nadzieję, że tak krótka lekcja historii pozostanie w pamięci naszych uczniów, że skłoni wielu z Nas do refleksji nad znaczeniem hasła jakie nam przyświecało tego dnia – PATRIOTYZM.

 
 

 
Sukcesy sportowe

   5 maja odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 15 dziewczynek i 14 chłopców pod opieką Pani Ewy Przykuty i Marzeny Onufrowicz.

   Sukces!!!! Aż 4 medale (czekamy jeszcze na wyniki klasyfikacji szkół).
Natalia Marczyńska uczennica kl VI a –  III miejsce w skoku wzwyż
   Emilia Hosa uczennica kl V a  –  II miejsce w biegu na 300 metrów

                                                     III miejsce w biegu na 60 metrów
   III miejsce w sztafecie 4 x 100 metrów:
   Natalia Marczyńska uczennica kl VI a

Emilia Hosa uczennica kl V a

Patrycja Kamianowska uczennica kl V a

Julia Jaroszewska uczennica kl V d


 

Dzień Ziemi – 28 kwietnia 2016 r.

   Jak co roku w naszej szkole w kwietniu odbył się międzyklasowy konkurs z okazji  Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tym razem uczniowie klas IV – VI zmagali się z wykonaniem „Eku – ludków” z materiałów odpadowych, krzyżówkami ekologicznymi oraz wykonywali plakaty „Woda źródłem życia”. Do rywalizacji zagrzewały uczestników ich klasy – za „okrzyk” także otrzymywali punkty. I miejsce zajęła klasa 5 a, II – 5 c i III 4 a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z imprezy –  zapraszamy do obejrzenia.
Organizatorki: Karolina Szefler – Serylak, Karolina Kopaczyńska


 

Konkurs Międzyszkolny
„Jan Paweł II – Świadek Miłosierdzia”

 „Jan Paweł II- Świadek Miłosierdzia” to tytuł konkursu, organizowanego przez naszą szkołę. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Miasta Zielona Góra. Odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

 • szkoły podstawowe klasy 1-3 – praca plastyczna;
 • szkoły podstawowe klasy 4–6 – plakat;
 • szkoły gimnazjalne  klasy 1-3 – prezentacja multimedialna.

Finał konkursu odbył się 27 kwietnia 2016 r. w Sali „ Szukałem was” parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Była  to siódma  edycja konkursu związanego z osobą Św. Jana Pawła II. W tym roku zaszczycił nas  swoją obecnością  Ks. Biskup Tadeusz Lityński, który wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Prońko wręczył nagrody uczniom 14 szkół. Podziękowania otrzymali również opiekunowie nagrodzonych dzieci i młodzieży, a także sponsorzy konkursu.
W przepięknych pracach plastycznych, prezentacjach multimedialnych ukazane zostało całe bogactwo miłosierdzia, którego świadkiem był Jan Paweł II. Uczestnicy konkursu, zaproszeni goście, dziennikarze z wielkim podziwem oglądali wykonane prace, interesujący sposób przedstawienia tematu, jego głębię. W klimat uroczystości znakomicie wpisał się program słowno-  muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły: Dominiki Skarupskiej, Wiktorii Szmagier, Weroniki Operchał, Michała Urbańskiego.
Dziękujemy uczestnikom konkursu, ich opiekunom za udział. Zapraszamy za rok.

Laureaci konkursu

Prace plastyczne I – III

Pierwsze miejsce

 • Oliwia Włodarska SP  11
 • Jakub Czaplicki SP w Drzonkowie
 • Kornelia Kołłątaj   ZE nr 3

Drugie miejsce:

 • Natasza Kotylak SP 1
 • Julia Karpińska SP 14
 • Weronika Prońko  SP 11
 • Julia Fularz SP w Przylepie
 • Wiktoria Góralczyk SP w Drzonkowie
 • Maja Baran SP w  Ochli
 • Martyna Taciak ZE nr 3

Trzecie miejsce:

 • Tomasz Tomaszewicz SP w Ochli
 • Aleksander Pierzchlewski Chrześcijańska Szkoła Podstawowa
 • Gabriella Mądra  ZE nr 3

  Wyróżnienia:
 • Blanka Mróz SP w Przylepie
 • Oliwia Dąbrowska S P 1
 • Joanna Smogór SP 6
 • Hubert Łotocki   SP w Przylepie

Klasy IV – VI Praca plastyczna- plakat 

Pierwsze miejsce:

 • Maja Grzelak SP 17
 • Julia Kaczmarczyk S P w Drzonkowie
 • Kacper Wańtuch ZE nr 3

Drugie miejsce:

 • Hanna Harasimiuk SP 1
 • Jagoda Górniak SP 11
 • Kinga Walczak SP w Ochli
 • Emilia Majewska ZE nr 3

Trzecie miejsce:

 • Jerzy Biczyk ZE nr 3
 • Aleksandra Białostocka SP Drzonków

Wyróżnienia:

 • Piotr Szechowski SP 1
 •   Julia Wójciak SP 17

Nagrody za prezentacje multimedialne

Pierwsze miejsce:

 • Kacper Styra Gimnazjum Zielona Góra – Drzonków

Drugie miejsce :

 • Marek Gorzelany Gimnazjum nr 9

Trzecie miejsce:

 •  Weronika Zawrotniak Gimnazjum w Drzonkowie
 • Jakub Bielewicz Gimnazjum nr 4 Sportowe

Wyróżnienia

 • 1.Marcin Kachel G 8 ZE nr 3
 • 2.Mateusz Kachel G 8 ZE nr 3 

Wielkie brawa dla zwycięzców oraz osób wyróżnionych!

Wiecej zdjęć na facebooku.

 


 
Czytam, bo lubię

   27 kwietnia 2016r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Czytam, bo lubię”. Uczniowie z naszej szkoły prezentowali przeczytane książki, które zrobiły na nich największe wrażenie. Gościem  specjalnym był pan Robert Krzyżyński i pani Agnieszka Nowicka. Nauczyciele z naszej szkoły, zaprezentowali dzieciom swoje ulubione książki. Ich wypowiedzi, w których wyrazili swoją miłość do książek, zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Spotkanie zorganizowały panie:  Jolanta Kamińska – Obolewicz, Katarzyna Loch i Iwona Król. Pani Marta Soczek pomagała wybrać najlepsze prezentacje.

Najlepiej zaprezentowali swoje ulubione książki następujący uczniowie:

Julia Kowalska 4a, Patrycja Pawłowska 3a, Weronika Operchał 2b

Wyróżnienie otrzymali :

Vincent Orłowski 1 a gimnazjum, Julia Rzepniak 4a,
Filip Zimowski 3a, Zofia Loch 2b

Za udział w konkursie dziękujemy:

Mai Nowickiej 3a, Amelce Bardelas 3a, Julii Jędrych 5c, MartynieTaciak 3a, Amelii  Zimowskiej 2a, Wiktorii Simińskiej 4a, Amelii Stokłusce 4a, Tymonowi Przybylskiemu 4a, Michałowi Buremu 4a.


 
Koncert dla nauczycieli ZE – 3

   W kwietniu nauczyciele ZE – 3 wzięli udział w koncercie zespołu New Message. W wydarzeniu, które miało miejsce w siedzibie stowarzyszenia „Możesz Inaczej”,  uczestniczyli również przyjaciele szkoły, a także emeryci. Wśród nich – Danuta Bogucka, była dyrektor SP – 21. W koncercie mogli wziąć udział WSZYSCY pracownicy zespołu.
Było bardzo lirycznie, muzycznie i integracyjnie.

 


 

Informują, komentują, oceniają

   Od kwietnia wydawany jest w naszej szkole „Biuletyn Informacyjny”. Gazetkę tworzą: Agata Radkowska, Weronika Operchał, Helena Hellwing, Julia Kuczyńska, Julia Jabłońska, Lena Romanowska, Bartosz Warzywoda ze szkoły podstawowej oraz  Marika Huderek, Anna Janczak, Weronika Rogowska, Gilbert Kozanowski i Wojciech Brzeszcz z gimnazjum. Korespondentami zostali: Julia Rutkowska, Zofia Loch, Julia Olechnowicz, Hanna Dera.
Opiekunowie: Dorota Głowienka, Arleta Konieczna

 


 
NASZA WIZJA LEKTURY

   Chętne klasy miały za zadanie przebrać się za bohaterów wybranej książki oraz przygotować odpowiednią scenografię. Byłyśmy szczerze zaskoczone Waszą pomysłowością i doskonałym przygotowaniem. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście. Komisja w składzie: Katarzyna Lasik, Iwona Król oraz Adam Balawajder wybrała zwycięzców. Oto oni:
I miejsce – III a
II miejsce – I e
III miejsce – IV a oraz VI a
Wyróżnienia: I a, I c, II b, V b

Serdecznie  gratulujemy,  pozostałym  klasom dziękujemy  za uczestnictwo. Podziękowania należą się też wychowawcom i polonistom za to, że „chciało im się chcieć”.
Dziękujemy też Radzie Rodziców ZE 3 za ufundowanie nagród.

   Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się na parterze szkoły oraz do udziału w kolejnych organizowanych przez nas konkursach.
Iwona Król, Katarzyna Loch

 


 
Sukces Alana Borodzieja
 

   Alan Borodziej – uczeń klasy 4a zajął I MIEJSCE w konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr 3 BAŚŃ MATEMATYCZNA. Jego praca okazała się bezkonkurencyjna! Na galę wręczenia nagród laureatom uczniowie gimnazjum  przygotowali przedstawienie oparte na tekście Alana 🙂 Przeczytajcie sami i przyznajcie, że świetne...
Serdecznie gratuluję i pękam z dumy : Kasia Loch

WŚCIBSKIE ZERO

Drogą wścibskie zero szło, napotkało duże „O”.
Ze zdumienia aż westchnęło i na drodze przystanęło.

 Kto ty jesteś?- pyta zero- gdyż wyglądasz  jak me ksero.
Lecz oryginał lepszy znacznie! No i zero jak nie zacznie…

Grube jesteś jak pączuszek , za okrągły masz ten  brzuszek .
Idziesz ciężko chwiejnym krokiem, pewnie mieszkasz tu za rogiem.

Kto ty jesteś? Skąd pochodzisz? Czemu się tak dziwnie toczysz?.
Czemu nie znam cię grubasie? Czemu brak Ci tali w pasie?

 Odpowiedzieć nie zdołało, bo dla zera wciąż to  mało.
Zawstydzone ,,O” wciąż stało, a zero pytania dalej  zadawało.

Popatrz na mnie, jestem zgrabne, uśmiechnięte i powabne.
Chód dostojny niczym paw, nie popełniam żadnych gaf.

Na to ,,O” się  nadymało i jak stało, powiedziało:
A więc takie jesteś śmiałe, wścibskie i zrozumiałe!?

Lecz Ci powiem coś, kolego, że być grubszym to nic złego.
Ja mam znaczeń wiele w środku, a ty jesteś puste, psotku.

 Co Pan Nic znaczysz tyle i zostajesz zawsze w tyle.
Nie doceni cię czytelnik, nie zaprosi żaden śpiewnik.

I coś jeszcze dodam tutaj, podobieństwa w nas nie szukaj!
Nie wyglądam jak twe ksero, jestem ważne „O”, a ty zwykłe zero !

 

Strony: 1 2 3

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich