Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

SAVE_20191104_192150 SAVE_20191104_192158 SAVE_20191104_192203 dav sdr dig IMG_2315 IMG_2313 IMG_2312 IMG_2311 IMG_2310 IMG_2309

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2015/2016_sw

 Majowe kwiaty

   W majowe, środowe popołudnie, w świetlicy szkolnej spotkali się ci, którzy lubią zajęcia plastyczne. Zaproszenie wychowawców świetlicy do wspólnego tworzenia „cudów” przyjęli zarówno uczniowie, jaki i rodzice i nauczyciele. Tematem warsztatów były „Majowe kwiaty”. Hasło ciekawe, ale intrygująca okazała się technika – Iris folding. Tajemnicza nazwa, ale bardzo prosta. Należy tylko poznać i opanować wszystkie szczegóły. A te szczegóły są bardzo proste – przygotowujemy kolorowe paski papieru, które składamy na pół i wg wzoru przyklejamy taśmą. Proste, prawda?
   Uczestnicy to potwierdzili. Bardzo szybko opanowali technikę. Każdy pracował w skupieniu. W godzinę zostały przygotowane piękne prace plastyczne.
   Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
red. konopnicka

 
Międzyświetlicowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

   4 lutego 2016 r. reprezentacja naszej świetlicy wzięła udział w jakże pięknym koncercie, którego organizatorami byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze. Już po raz trzeci odbyło się spotkanie w świecie muzycznych dźwieków. Dziś mogliśmy cofnąć się do czasu Świąt Bożego Narodzenia i usłyszeć piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci uczęszczających do świtlic szkolnych na terenie Zielonej Góry. W tym roku w roli solisty wystąpiła Lenka Romanowska z pastorałką pt. „Kolędowy czas”. Nasz zespół wokalny, ze względów zdrowotnych, lekko wyszczuplał i w koncercie udział wziął duet – Hania Dżyga i Kiara Harasimiuk. Cała trójka spisała się znakomicie. Lence udało sie wyśpiweać drugie miejsce. Gratulujemy wszystkim….
red. konopnicka

 

Świąteczne warsztaty plastyczne

   W późne, grudniowe popołudnie sale świetlicy szkolnej wypełniły się gwarem rozmów, śmiechem, brzmieniem kolęd i ….. zapachem przepysznych rogalików. Na ten dzień panie Małgosia, Ewa i Dorota zaprosiły dzieci i rodziców na świąteczne warsztaty plastyczne. Do zacnego grona artystycznej grupy dołączyła jedna z wychowaczyń – pani Darosława. Zadanie okazało się banalne – wszyscy sprawdzili się w roli  wspaniałych artystów. Powstały przepiekne choinki wykonane techniką serwetkową. Kiedy w tle słychać było najpiekniejsze polskie kolędy, praca nabierała tempa. Brokat, gwiazdki, renifery, aniołki, czyli wszystko co związane jest ze świętami, było potrzebne i w 100 % wykorzystane. Zapału i weny nie zabrakło nikomu. A efekty pracy zaskoczyły (pozytywnie) wszystkich. Pani były dumne … i ze swoich podopiecznych i z ich rodziców.
PS Pani Darka też spisała się znakomicie.
red. konopnic

Wizyta górników
   Nie ma to jak święto. I to święto górników. Ponoć obchodzą je z przytupem. Ale co ciekawe – mężczyźni górnicy bawią się osobno a kobiety nie mają na ich imprezę wstępu. Z kolei panie mają swoją uroczystość, na którą chłopcy nie mogą wejść. Taka to już ich tradycja.
A tego i wiele innych ciekawostek dowiedziały się dzieci ze świetlicy w przeddzień obchodów święta górniczego. Tego dnia, świetlicę szkolną odwiedzili znakomici goście z PGNiG – u – górnik tata pan Henryk Mundry i górnik syn – pan Sławomir Mundry. I to była prawdziwa niespodzianka. Nie tylko dzieci, ale i panie, dowiedziały się wiele ciekawostek o pracy górniczej. Zobaczyły prawdziwą siarkę oraz kruszec, z którego wydobywa się ropę naftową. A i samą ropę naftową mogliśmy podziwiać (jej zapach pozostał w sali na długo).
Pytań było wiele, odpowiedzi zadowalały słuchaczy. Już dawno nie było takiego zainteresowania. Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcie, laurka z podziękowaniem i …. kolejna niespodzianka – słodkości i górnicza czapka, czyli czako.
red. konopnicka
 
 
 „Malowanie budy dla psa”

    W Leroy Merlin obchodzone jest „Święto bohatera domu” i właśnie w związku z tą okazją odwiedziliśmy potężny sklep. Razem z Panią Agnieszką zwiedziliśmy wszystkie działy, które na tę okazję zostały niezwykle ustrojone. My też uczestniczyliśmy czynnie w zabawie.
   Nasi „mali plastycy” – uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej,  dokonali dzieła malując pięknie budę dla psa. Powstała, kolorowa, wesoła, obwieszona pysznymi przekąskami. Na pewno psy z naszego miejskiego schroniska będą przyjemnie mieszkać. To nie wszystko. Dokonywaliśmy również wyboru najlepiej zaaranżowanego stoiska. Obdarowani certyfikatem i podarunkami wróciliśmy pełni wrażeń do szkoły. Każdy kupujący może zagłosować na budę. Szkoła, która uzyska najwięcej głosów otrzyma atrakcyjne nagrody.  

 

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich