Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

IMG_20191115_141212 IMG_20191115_141023 IMG_20191115_102453 IMG_20191115_100539 IMG_20191115_100123 SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2015/16_ek

 2015/2016

Piknik 4 a w Starym Kisielinie

23 czerwca zaprosiłam swoich wychowanków na piknik. Przygotowałam trampolinę, piłkarzyki, koce, gry, kiełbaski z grilla, lody…. pełen relaks. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili, co widać na załączonych zdjęciach. Zapraszam do obejrzenia… Wszystkim uczniom i ich rodzinom życzę udanego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu 🙂 Kasia Loch


„Zielona szkoła” w Przemkowie klasy 5d

Od 13, aż do 17 czerwca 2016 uczniowie klasy 5d byli w Ośrodku Wczasów dziecięcych w Przemkowie. Mieli szczęście uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach. Brali udział  w rywalizacji grupowej na ścieżce ekologicznej, robili śliczne zakładki do książek z kwiatów zebranych na łące, bawili się na wydmie śródlądowej i podziwiali nietoperze w bunkrach poradzieckich. Przeżyli niezwykłą wyprawę rowerową. Mieli okazję odkryć w sobie talenty taneczne, uczestnicząc w warsztatach tanecznych. Poznali też miasto Głogów, po którym oprowadzał nas wspaniały przewodnik. Zwiedzili wieżę ratuszową, drugą, co do wielkości w Polsce. Podziwiali z góry panoramę miasta. Zobaczyli podziemia obronne w suchej fosie i z latarkami poruszali się po labiryntach podziemnych korytarzy. Wieczory młodzież spędzała  tańcząc na dyskotekach, piekąc kiełbaski na ognisku i oczywiście kibicując nasze drużynie w Mistrzostwach Piłki Nożnej Euro 2016. Pewnie uczniowie klasy 5d na „ zielonej szkole” poczuli już klimat nadchodzących wakacji.
M. Rowecka


Bo każdy ma w sobie coś w dziecka…
wycieczka do Bubulandu klasy 5c

   We wtorek 7.06.2016 r. klasa 5c udała się do sali zabaw „Bubuland” w towarzystwie wychowawczyni – p. Marty Soczek i p. Anny Frankowskiej. Zabawa była przednia! Skakanie w dmuchanym zamku, gra w berka czy chowanego to jedne z wielu rozrywek, które nas tego dnia czekały.
Dziewczynki i chłopcy urządzili sobie także „wojnę o krowę”. Dobrali się w dwa zespoły – dziewczyny vs. chłopcy. Każda grupa miała za zadanie wybrać sobie tak zwaną bazę – bezpieczne miejsce danego zespołu, w którym znajduje się skarb, czyli w tym przypadku łaciate zwierzę. Dziewczyny wybrały maleńki domek, a chłopcy chodzili po całym terenie. Gromadki walczyły dzielnie. Nie obyło się bez napadów wojennych i zakradania się do skarbu wrogów. Walka była zacięta i zakończyła się remisem, i zgodą między uczestnikami. Dawno się tak nie ubawiliśmy!
Wyjście zwieńczyliśmy konsumpcją lodów w „Fabryce Lodów Naturalnych”. Każdy otrzymał po dwie gałki swojego ulubionego smaku. Furorę zrobiło połączenie kiwi z bananem. Prawie wszyscy mieli je na swoim wafelku. Po atrakcjach powróciliśmy do szkoły, a potem udaliśmy do domów. Wyjście uważamy za udane i koniecznie chcielibyśmy je powtórzyć!!!
Joanna Wobalis, kl.5c


 Dzień Dziecka „na mokro”

   Klasa 5 d i 6 a 2 czerwca 2016 r. świętowały Dzień Dziecka na basenie. Woda okazała się ulubionym żywiołem młodzieży. Szaleństwa wodne sprawiły uczniom wielką radość. Miło było patrzeć na rozbrykaną w wodzie gromadkę. Dziękujemy Panu Leszkowi Sikorze- tacie Michała, za miłe towarzystwo, pomoc i opiekę.
M. Rowecka


Dzień Dziecka w klasie II c

   Jak od dawna już wiadomo, kiedy czerwiec się zbliża to i najważniejszy dzień – Dzień Dziecka. W naszej klasie pani postarała się przygotować nam wiele atrakcji i niespodzianek, którym nie było końca. Poznaliśmy trochę historii tego dnia, zabawiliśmy się w loterię – szczęśliwy los. Pani przekazała nam życzenia ze słodkim poczęstunkiem od pani Eli. Dziękujemy :). Na koniec jeszcze czekała na nas jedna niespodzianka – „na minutę lub na dwadzieścia lat”, a wszystko zależy od nas na jak długo. Dziękujemy Rodzicom za słodkie przysmaki.


Klasa 5 b w Barcikowicach

   Za nami kolejna wycieczka – tym razem wybraliśmy się do Barcikowic. Pani Jola –gospodyni, zadbała, aby nikt się nie nudził. Przygotowała mnóstwo atrakcji. Biegaliśmy po lesie, w poszukiwaniu skarbów, tańczyliśmy, zjedliśmy pyszną kiełbaskę. Dziewczyny odpoczywały przy basenie, chłopcy szaleli w lesie- pokonując tor przeszkód. Na koniec to co dzieci uwielbiają najbardziej – słodycze!!! Nasze w postaci waty cukrowej. Palce lizać.
Klasa VB – Ula Solarek, Ula Reder


Majowy sąd nad Gerebem w kl. Vc

   Klasa numer 10 jedną z sal sądowych? Niemożliwe? – a jednak! Wszystko za sprawą piątoklasistów, którzy po omówieniu „Chłopców z placu Broni” postanowili sami rozprawić się z jednym z bohaterów lektury – Gerebem i osądzić go według uczniowskiego kodeksu karnego. Na rozprawie oczywiście nie zabrakło sędziów, prokuratorów, oskarżycieli, obrońców, protokolanta i oczywiście naocznych świadków zdarzenia.
Procedura rozprawy toczyła się przy drzwiach zamkniętych. Oskarżano Gereba o zdradę przyjaciół, podstępy i spiski. Po wysłuchaniu wszystkich stron, z niecierpliwością każdy wyczekiwał wyroku sądu, a przede wszystkim nasz oskarżony Gereb.
Na mocy klasowego prawa skazano nielojalnego przyjaciela i zobowiązano go do odbycia 20 godzin prac społecznych. W uzasadnieniu usłyszeliśmy bardzo wiele pięknych słów o przyjaźni, lojalności, sprawiedliwości i prawdomówności.
Sprawiedliwości stało się zadość, a emocje związane z nietypową lekcją, uczniowie przeżywali przez wiele godzin.
Mam nadzieję, Kochani, że na długo zapamiętacie swoje role –  i tak jak ja – jeszcze nie raz wrócicie pamięcią do formy tych zajęć, gdyż przedstawiane przez Was argumenty merytoryczne i logiczne były na naprawdę wysokim poziomie. Cieszę się i gratuluję – M. Soczek.


Janoweic – Kolesin klasa II b i II c

   Dnia 19 maja wybraliśmy się z klasą II b na wycieczkę do Janowca. Tam mieliśmy okazję poznać zwyczaje panujące dawno temu na wsi. Każdy z nas mógł upiec swój chleb. Później pojechaliśmy do Kolesina, gdzie ciocia Jola i wujek Tomek oprowadzili nas po „Eko – parku”. Tam poznaliśmy  „10 kroków przyrody”. Podczas wycieczki mogliśmy zjeść dowoli pyszne naleśniki i zupę pomidorową. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy :).


Pierwsza pomoc w klasie II c

   Dnia 11 maja całą klasą wybraliśmy się pod Intermarche, gdzie czekał na nas autobus oraz instruktorzy PCK. Tam zapoznano nas z procedurą udzielania pierwszej pomocy.  Każdy z nas mógł spróbować przeprowadzić masaż serca, czy sztuczne oddychanie na fantomie. Widzieliśmy również wolontariuszy – chętne dorosłe osoby, które oddały osobom potrzebującym swoją krew. Na koniec czekały nas małe atrakcje, malowanie twarzy, malowanie kredą na chodniku i „małe conieco”. Dziękujemy pani Urszuli Reder, że o nas pamiętała. Drodzy koledzy pamiętajcie o bardzo ważnych numerach, które nam mogą uratować życie: 997, 998, 999 i 112.


5 d w „Planetarium WENUS”

   Klasa 5 d 10 maja 2016 roku miała szczęście  po raz kolejny udać się do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Wcześniej uczniowie zwiedzali Centrum Przyrodnicze, teraz mieli okazję zobaczyć Planetarium Wenus.Obejrzeli film „Nasz Wszechświat”.
Film zabiera widzów we wspaniałą podróż opowiadając, jak rozwijała się astronomia obserwacyjna i pokazując kilka teleskopów, przy pomocy których prowadzone są obserwacje z powierzchni Ziemi, jak i z orbity okołoziemskiej. Podróż podczas, której zbliżamy się do Słońca, przemierzamy gromady kuliste i otwarte oraz mgławice planetarne, docierając do centrum naszej galaktyki – Drogi Mlecznej. Poznajemy także niemal naocznie nasz Układ Słoneczny.
Po projekcji uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia fizyczne, np. poznając tajniki powstawania tęczy.
W powrotnej drodze do szkoły uczniowie odwiedzili nową Wytwórnię Lodów Naturalnych na os. Pomorskim, gdzie w miłej atmosferze, rozmawiając z właścicielami wytwórni lodów, degustowali lodowe desery.
M. Rowecka


Planetarium – klasa II a i II c

   Dnia 5 maja razem z klasą II a wybraliśmy się do Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Tam  obejrzeliśmy film ”Ziemia, Księżyc i Słońce”. Dowiedzieliśmy się dlaczego świeci słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co dzieje się na niebie?  W prosty i zabawny sposób przedstawione są w nim najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie. Seans pokazuje w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. Dowiedzieliśmy  się ponadto jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży,  czy lądowania na srebrnym Globie. Po seansie poszliśmy do laboratorium optycznego, gdzie mogliśmy samodzielnie wykonać doświadczenia przy pomocy światła. Zmęczeni, pełni nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły.


Wycieczka do Planetarium Wenus –
Centrum Nauki Keplera klasy 5c

   Nasza klasa w czwartek (5.05.br.) wybrała się do Planetarium. Od razu po wejściu do środka zrobiło się bardzo ciekawie, gdyż każdy mógł podejść do różnych wag, które pokazywały, ile ważymy na innych planetach, np. na Saturnie, Neptunie.
Na dolnym piętrze znajdowały się stoiska przeznaczone do eksperymentów, np.: do tworzenia tęczy czy lustro trójwymiarowe.Następnie poszliśmy na seans pod nazwą: ,,Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych rzeczach.
Po seansie poszliśmy do BubbleTea World. Każdy z nas kupił sobie napój, a niektórzy rozkoszowali się IceCream Rolls, czyli pałeczkami lodowymi robionymi na naszych oczach.
Wyjście zaliczamy do udanych, każdy tego dnia był zadowolony.
Kacper Zawadzki, 5c


DZIEŃ MATKI W IV A

   Dzień Matki w szkole? Nie było występów przygotowywanych tygodniami, nie było wręczania laurek wzruszonym mamom… Emocje  jednak były i to ogromne. Uczniowie mojej klasy zaskoczyli mnie, jak chyba jeszcze nikt i ….wręczyli mi laurkę zatytułowaną ” Dla naszej szkolnej mamy”. Nawet nie wiecie, jak wiele to dla mnie znaczy 🙂 Dziękuję Wam bardzo za ten dowód Waszego uznania, bo chyba nic piękniejszego nie może wychowawcy spotkać, jak być porównanym do MAMY! Uwielbiam Was, Kasia Loch


Występ IV a na Festynie Majowym
 

21 maja w ZE 3 odbył się festyn. Pogoda dopisała, uczestnicy też. W ramach Dnia Kultur nasza klasa zaprezentowała Brazylię. Dziewczyny świetnie tańczą, chłopcy marzą o karierach piłkarskich, więc ten kraj wybraliśmy nie przez przypadek… Przedstawiliśmy układ taneczny do piosenki będącej hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Brazylia 2014 „We Are One (Ole Ola)”. Do wspólnej zabawy dołączyły się dziewczyny z MegaTeam-u. Bawiliśmy się doskonale, a sądząc po ilości komplementów, możemy powiedzieć, że oglądającym też się podobało :)Plakat wykonany w ramach akcji ” Nasz portret własny” nosił tytuł ” IV a poczucie humoru ma” wywoływał uśmiechy na twarzach widzów- zdjęcia zostały wykonane w specjalnym programie, który pozwalał np. na zamianę twarzy. Chcę również podziękować rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu oraz wychowankom prezentującym swoje kolekcje na Wojciechowych Targach. Świetnie jest spędzać czas w towarzystwie tak miłych ludzi… Kasia Loch


IV a w Centru Edukacji Ekologicznej
 

   20 maja nasza klasa powtórnie odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej. Tym razem byliśmy rozwiązać test. Uczniowie podzieleni na grupy mieli do wykonania kilka zadań związanych głównie z recyklingiem. Najlepszy wynik osiągnęła grupa chłopców: Miłosz, Tymon, Mateusz, Sebastian i Alan. Brawo, Panowie! Niestety, zabrakło nam jednego punktu, by dostać się do miejskiego finału 🙁 Jednak, jak zawsze, jestem dumna ze swoich wychowanków. Tak trzymać Kasia Loch


Piknik w kolibie myśliwskiej

   14 maja 2016 r. uczniowie klasy Ib wraz z rodzinami wzięli udział w „Pikniku Rodzinnym” w Rajewie. Celem pikniku była m.in. promocja zdrowego stylu życia, umocnienie relacji rodzic-dziecko, poznanie profesji myśliwego i życia zwierząt leśnych. Na początku Państwo Justyna i Rafał Stawowi przywitali wszystkich zebranych. Natomiast wychowawca Wioletta Wilińska wraz z rodzicami podziękowali  gospodarzom za przygotowanie i zorganizowanie wspaniałego spotkania.
Następnie tata Maksa opowiedział o przygotowaniach i organizacji polowań myśliwskich.  Pokazał też róg do grania hejnałów łowieckich, na którym zagrał fragment jednego z nich.  Wszystkie dzieci próbowały zagrać na myśliwskim instrumencie. Pan Rafał pokazywał też wiele eksponatów związanych z łowiectwem, które każde dziecko i dorosły mógł dotknąć.
Później dzieci  wraz z opiekunami udały się na atrakcyjną  przejażdżkę w ostępy leśne. Tam mieli okazję zobaczyć powalone drzewa, ścięte przez zamieszkujące bobry. Po powrocie dzieci z apetytem zajadały się kiełbaskami pieczonymi przy ognisku.
W czasie pikniku nie było czasu na nudę.  Rozegrano wiele konkurencji rekreacyjno-sportowych przeprowadzanych przez wychowawcę klasy. Grano w gumę, przeciągano linę, były też zabawy z piłką, zatańczono również „belgijkę”.
Całej eskapadzie towarzyszyła wyjątkowa tego dnia słoneczna pogoda, dobry humor i pozytywna energia. Tego rodzaju przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie bardzo dobra współpraca wychowawcy z rodzicami.
Nie możemy się doczekać następnych tego typu spotkań.

 


IV a na akcji PCK
 

   9 maja  IV a uczestniczyła w akcji zorganizowanej przez PCK. Dowiedzieliśmy się, jak udzielać pierwszej  pomocy, czym jest autotransfuzja. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli korzystać z tej wiedzy w praktyce…. Niektórzy załapali się na malowanie twarzy, a wszyscy na pyszne lody:) Dziękujemy przesympatycznym wolontariuszom z PCK za wspólnie spędzony czas.
K.Loch

 


DZIEŃ ZIEMI W IV A
 

   5 maja w naszej szkole odbyła się impreza związana z Dniem Ziemi. Klasa brała udział w różnych konkurencjach – tworzenie Ekoludka, rozwiązywanie krzyżówki, rysowanie plakatu. Powstały prawdziwe arcydzieła, co widać na załączonych zdjęciach:) I znów znaleźliśmy się na podium- zajęliśmy III miejsce! Brawo dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu. Dziękujemy pani Beatce Fabisiak za fachową pomoc i opiekę podczas zawodów.
K. Loch


Rodzice nam czytają

   Rodzice uczniów klasy Ib z chęcią odwiedzają ich, by poczytać książki. 4 maja do naszych dzieci przyszła mama Kuby. Pani Aleksandra Urbanowska czytała dzieciom lekturę Czesława Janczarskiego: „Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci z uwagą słuchały treści opowiadania. A później chętni czytali fragmenty lektury. Wszystko odbywało się w cichej i miłej atmosferze.  Aż tu nagle… do sali weszli strażacy z pytaniem: „Czy tu się gdzieś pali?” Miny dzieci były bezcenne. Już za chwilę wiedziały, że to była wizyta-niespodzianka przygotowana specjalnie dla nich przez mamę Kuby.
Podopiecznych Wioletty Wilińskiej odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raculi. Strażacy opowiadali o swojej pracy oraz odpowiadali na pytania dzieci. Wśród nich był jedenastoletni chłopiec w mundurze – członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – u wielu uczniów wywołał skojarzenia z bohaterem lektury. Młody strażak zachęcał  dzieci do wstępowania w szeregi OSP. Niecodzienni goście pokazali  też wyposażenie strażaka. Dzieci z radością przymierzały m.in.: hełm strażacki z lampą elektryczną, aparat tlenowy ze sprężonym powietrzem, kominiarkę itp. Z ciekawością dotykali ubranie ognioodporne – chroniące przed wysoką przed temperaturą, które jak zauważyły, miało zapach dymu. Radości przy tym było co niemiara.
Na koniec uczniowie pięknie podziękowali gościom za wizytę i mile spędzony czas.

 


,,O przyrodę dbamy, bo bardzo ją kochamy”

   Pod takim hasłem uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą, przygotowali przedstawienie o ochronie Ziemi. Przebrani za mieszkańców lasu: mrówki, trzmiele, motyle, biedronki, żabki, zające…. wskazywali na konieczność ochrony przyrody. Z tym apelem uczniowie zwrócili się zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Ziemi będą dbać i troszczyć się o nią.
Przedstawienie, które odbyło się 28 kwietnia br.,  obejrzały dzieci z klas młodszych naszej szkoły.


Klasa 5 d wybrała się 22 kwietnia 2016 r.
na wyprawę pociągiem
do stolicy Wielkopolski – Poznania.

Uczniowie wzięli udział w szkoleniu na czeladnika wyrobu Świętomarcińskiego  rogala w Muzeum Rogala. Podziwiali Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Teatr Wielki i Bibliotekę Raczyńskich. Zwiedzili ratusz i spotkali się z koziołkami na ratuszowej wieży. Poznali kolebkę państwa polskiego. Obejrzeli  mauzoleum pierwszych władców Polski – Mieszka I oraz   Bolesława Chrobrego. Zjedli obiad w Pyra Barze, gdzie podawano tradycyjne wielkopolskie potrawy z ziemniaka.
Podróż pociągiem sprawiła uczniom wiele radości i niezapomnianych przeżyć.
Oprac. M. Rowecka

 

Jeszcze krótka retrospekcja z wycieczki do Poznania klasy 5 d. Oto kilka zdjęć, które zrobili  rodzice towarzyszący nam w wyjeździe – Pani Katarzyna Urbańska, Pani Bogumiła Wańtuch, Pani Marzena Olechnowicz, Pani Julita Wojciechowska i Pan Łukasz Krzyziński.
Bardzo dziękujemy im za pomoc w organizacji wycieczki, wspaniałe towarzystwo i serdeczną opiekę podczas wyjazdu.
Wychowawca Mira Rowecka wraz z uczniami klasy 5 d.


IV a w Planetarium
 

   21 kwietnia klasa IV a odwiedziła zielonogórskie Planetarium. Oglądaliśmy film pt. „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dla niektórych z nas była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Było bardzo ciekawie, wszyscy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni. Była piękna pogoda, a na autobus musielibyśmy długo czekać, więc…. do szkoły wróciliśmy na pieszo 🙂 K.Loch


„Żywa lekcja historii”

   Klasy – 5a i 5d  były gośćmi szkoły Salomon- wzięły udział w „Żywej lekcji historii” przygotowanej przez uczniów goszczącej nas szkoły. Lekcja była bardzo ciekawa i obrazowa, przedstawiono uczniom historię powstania państwa polskiego  w formie spektaklu. Dziękujemy uczniom szkoły Salomon za zaproszenie i piękną, ciekawą lekcję.
Opracowała. M. Rowecka


Legendy polskie

Uczniowie klasy 5 d oglądali spektakl Teatru Wrocławskiego „Legendy polskie”. Poznali sceniczne wersje najważniejszych polskich legend, np. „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O królu kruków”, „ O królu Popielu”. W atrakcyjnej formie powtórzyli sobie znane legendy.
Oprac. Mira Rowecka


Wiejska sielanka

   19 kwietnia, to był wspaniały dzień na wycieczkę, o czym przekonały się uczniowie klasy Ib i Ie. Dzieci pod opieką pań: Darosławy Drewniak, Wioletty Wilińskiej, Ewy Przykutej oraz mam i babć pojechały do Kluczewa – Starej Chaty u Kowala. Olbrzymie wrażenie na dzieciach wywarła wizyta w kuźni, gdzie gospodarz – pan Krzysztof wykuwał przy dzieciach podkowy. Wspaniale przy tym zabawiał wychowanków rozmową. Potem dzieci wiele czasu spędziły na świeżym powietrzu, gdzie bawiły się w stare i nowe zabawy podwórkowe. Niezwykłym przeżyciem dla nich było spotkanie z domowymi zwierzętami, które mogły pogłaskać, nakarmić zobaczyć w jakich warunkach żyją itd. Niezapomnianych chwil dostarczyły im także przejażdżki bryczką zaprzężoną w konia, a czas oczekiwania w kolejce do przejazdu umilały sobie harcami na nowocześnie urządzonym placu zabaw. Zwieńczeniem pobytu w Starej Chacie u Kowala było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Każde dziecko, z właściwym dla siebie temperamentem piekło kiełbaskę przyczepioną na kiju. Potem kiełbaska wędrowała do świeżutkiej bułki okraszana była keczupem –  ten sposób powstawało coś na wzór hot-doga, ale w wiejskiej wersji. Taki posiłek własnoręcznie przygotowany przez siebie doskonale smakował, a na dodatek, kto chciał mógł dostać dodatkową porcję. Gospodarze częstowali małych i dużych gości gorącą herbatką, masłem własnej produkcji, świeżymi drożdżowymi rogalikami i innymi wiejskimi smakołykami.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy promenadę nad jeziorem w Wolsztynie. Tam podziwiliśmy wiosenne kwiaty i ptaki, m.in. mewy, kaczuszki i łabędzie. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka, mówiły że z chęcią udałyby się na podobną jeszcze raz.
Wioletta Wilińska


Teatralna przygoda

   W środę – 13 kwietnia – razem z klasą VIa pod opieką Pani Soczek i Pani Frankowskiej udaliśmy się do Lubuskiego Teatru. Oglądaliśmy przedstawienie pt. „Tymoteusz wśród ptaków”. Bajka opowiadała o misiu, który zaopiekował się znalezionym jajkiem kukułki. Po spektaklu mieliśmy lekcję teatralną. Poznaliśmy zakamarki teatru, zobaczyliśmy, co dzieje się za kurtyną i mogliśmy stanąć na prawdziwej scenie. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda teatr od strony aktorów. Wrażenie było niesamowite! Wycieczka była bardzo udana.
Mikołaj Walczak z kl.Vc

Strony: 1 2 3

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich