Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

20191108_094718_Burst01_2 20191108_094740_Burst01 20191108_094747_Burst01 20191108_094801_Burst01 20191108_094818_Burst01 20191108_094842_Burst01 20191108_095004_Burst01 20191108_105446_Burst01 IMG_20191115_141212 IMG_20191115_141023 IMG_20191115_102453 IMG_20191115_100539

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2016/2017_sam

 Image0001Image0002

 

Dzień Sportu i Apel podsumowujący II semestr 2016/2017

W dniu 21.06.2017r. w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego przy udziale Samorządu Uczniowskiego zorganizowali Dzień Sportu. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe dla poszczególnych klas oraz dodatkowe konkursy dla wszystkich chcących sprawdzić swoje fizyczne umiejętności.

Wszyscy tego dnia spotkali się na boiskach szkolnych. Przy uśmiechach na buźkach i dźwiękach rozmaitej muzyki zorganizowanej przez pana Doriana szkolny zespół „Nauczyciele Dzieciom” zaprezentował figlarny występ po czym rozpoczęto rozgrywki sportowe.  Dla klas IV – VI  nauczyciele przygotowali wyścigi w skokach dodawanych, strzały na bramkę, skoki na skakance, rzuty piłką do pudła bez pudła, podbijanie piłeczki rakietką, slalom między pachołkami, rzuty woreczkami do celu i inne.

Najlepiej w ten dzień wypadła klasa 6a

Drugie miejsce zajęła klasa 6b

Trzecie klasa 4a

Wszystkim gratulujemy !!!

Kluczowym punktem imprezy było przedstawienie wyników plebiscytu na Super Klasę, a następnie obdarowanie laureatów i uczestników konkursów dyplomami i nagrodami. Wszystkie klasy pracowały niesamowicie w tym roku szkolnym, a zaszczytne miejsce Super Klasy przypadło podopiecznym pani Miry Roweckiej – klasie VI d – której to jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Natomiast za trud i wkład w samorozwój wszystkie klasy otrzymały od Samorządu Uczniowskiego słowa uznania i Certyfikaty Klasy z Klasą.

Ponad trzygodzinne zmagania w pełnym słońcu i przy lekkim wietrze dostarczyły uczestnikom przyjemnych wrażeń rekreacyjno-ruchowych, sporą dawkę adrenaliny i pozwoliły przede wszystkim w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień roku szkolnego. Jako Samorząd Uczniowski  jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy.

SU


 

Oto wrażenia i migawki z tego wydarzenia

Jest taki dzień, kiedy dzieci biorą „sprawy miasta w swoje ręce”. Ten dzień to dzień obrad Dziecięcej Sesji Rady Miasta Zielona Góra. 1 czerwca 2017r. uczniowie zielonogórskich szkół wnosili projekty uchwał, które ich interesują i bezpośrednio dotyczą. W obradach uczestniczyło 16 radnych. Naszą szkołę godnie reprezentował  przedstawiciel Samorządu Szkolnego Michał Urbański z klasy 6d.

Młodzi radni zgłaszali swoje projekty uchwał do prezydenta Miasta Zielona Góra pana Janusza Kubickiego oraz wiceprezydent pani Wiolety Haręźlak. Radny  Miasta Zielona Góra Paweł Sroczyński prowadził obrady z werwą i humorem. Młodzi radni zaproponowali m.in. założenie wypożyczalni rowerów miejskich i rozbudowę ścieżek rowerowych. budowę całorocznego lodowiska czy mini pola golfowego, parku linowego na Wzgórzach Piastowskich. Wyobraźcie sobie, że  największą liczbę głosów w kategorii inwestycji powyżej 1 mln zł. zdobyła właśnie wypożyczalnia rowerów miejskich – projekt naszego Michała, natomiast w kategorii poniżej 1 mln zł. najbardziej spodobały się ścieżki rowerowe na Wzgórzach Piastowskich. Projekt Michała od razu spotkał się z aprobatą większości. Widać było, już na pierwszy rzut oka,  u naszego samorządowca przygotowanie techniczne (samozadowolenie, krawat, spodnie na kant i lakierki oraz długopisy, konkretne notatki i gruby notes) a jak się później okazało dobre podejście merytoryczne i poważne stanowisko (wiedział co i o czym mówi).

Młodzi ludzie wrażliwi na problemy związane z ochroną środowiska i wierząc w dobroczynność rekreacji, opowiedzieli się za projektem Michała. Jeszcze raz Gratulacje! Prezydent Kubicki rozwinął temat i dodał, że wśród rowerów napędzanych siłą ludzkich mięśni znaleźć by się miały również te elektryczne.

Gościem specjalnym Dziecięcej Sesji Rady Miasta była Zosia Zaborowska uczestniczka turnieju Master Chef Junior. Zosia przygotowała super słodki poczęstunek. W moim odczuciu – pycha bo ani puszka ani pół okruszka nie zostało. W trakcie sesji młodzi zielonogórzanie uczestniczyli w bezpośredniej lekcji samorządności. Mogli też dowiedzieć się znacznie więcej o pracy radnych, tworzeniu lokalnego prawa oraz procedurach demokratycznych.

Opiekun: P. Mierzyński

 


A oto relacja fotograficzna z Sesji Dziecięcej Rady Miasta, ktora odbyła się 1 czerwca 2017 r.

z udziałem przedstawiciela naszej szkoły Michała Urbańskiego.

A także wywiad w tvzg, w którym nasz kolega prezentuje postulat młodzieży

o zorganizowaniu wypożyczalni rowerów miejskich.

oprac. M. Rowecka

https://tvzg.pl/decyzje-smakolyki-dzien-dziecka/
http://www.zielonanews.pl/dzieci-w-ratuszu-dzis-odbyla-sie-dziecieca-sesja-rady-miastazdjecia-12883/

 


Reprezentant naszej szkoły w Dziecięcej Radzie Miasta

1 czerwca 2017 roku- odbyła się kolejna edycja Dziecięcej Sesji Rady Miasta w Zielonej Górze, która na stałe wpisała się w kalendarz miejskich uroczystości i imprez.
Naszą szkołę – Zespół Edukacyjny nr 3 reprezentował Michał Urbański z klasy 6 d – Przewodniczący Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Tematem sesji było szkolnictwo, kultura, sport i rekreacja w Zielonej Górze.
Michał świetnie wywiązał się z powierzonego mu zadania i  godnie reprezentował naszą społeczność uczniowską. Solidnie przygotowywał się do posiedzenia Dziecięcej Sesji Rady Miasta. Tematy poruszane omawiane były na godzinie wychowawczej w klasie 6 d oraz z uczniami klasy 6 a. Młodzież przedstawiła swojemu reprezentantowi pomysły, którymi, według nich, warto się zająć, by życie dzieci w Zielonej Górze było lepsze.
Uczniowie między innymi proponowali rozbudowanie ścieżek rowerowych, a także zorganizowanie sieci rowerów miejskich. Ulgi na bilety do teatru i filharmonii. Finansowanie przez Miasto kosztów transportu miejskiego dla uczniów wybierających się na wycieczki w terenie poza szkołą. Pomysłów nie brakowało. Michał z zaangażowaniem prezentował potrzeby młodzieży z naszej szkoły.
Sesji Dziecięcej Rady Miasta przewodniczył radny Tomasz Sroczyński. Udział wziął także prezydent miasta Janusz Kubicki i wiceprezydent Wioleta Haręźlak.
Oprac. M. Rowecka

michał na posiedz dsrm


Sprostowanie

Samorząd Uczniowski pragnie przeprosić nauczycieli i uczniów za to, że zostali oni wprowadzeni w błąd podczas apelu podsumowującego drugi semestr.

Do wiadomości poszła informacja, że klasa 6c zdobyła pierwsze miejsce na półmetku Super Klasy. W rzeczywistości to klasa 6d otrzymała największą ilość punktów i tym samym zasłużyła na pierwszą lokatę. Duża karta z zestawieniem do wglądu wisi w holu szkoły na tablicy samorządu.

Chciałbym jako przewodniczący SU jeszcze raz bardzo przeprosić wszystkich zainteresowanych, nauczycieli wychowawców oraz dzieci za zaistniałą sytuację.

Jesteśmy dumni z waszych działań, zaangażowania i wszystkich starań. Współzawodnictwo nadal trwa, a my jesteśmy dopiero na półmetku rywalizacji.

Wynik ostateczny zostanie ogłoszony na koniec drugiego semestru. Wszystkim życzymy owocnej pracy w duchu walki.

Z poważaniem
Paweł Mierzyński
przewodniczący SU


Czas podsumowań

24 lutego w naszej szkole odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017 r. Na początku zabrał głos przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Paweł Mierzyński.
Opiekun krótko przedstawił działania SU na terenie naszej szkoły, a następnie ogłosił wyniki wyborów na Rzecznika Praw Ucznia. Został nim nauczyciel muzyki pan Dorian Zarzycki. Uczniowie byli zachwyceni i nagrodzili pana Doriana licznymi i głośnymi brawami.
W I semestrze klasy IV – VI SP oraz II i III Gim brały udział w konkursie „Super Klasy”.
Aby zdobyć czołowe miejsce klasa musiała mieć najwyższą średnią ocen, najwyższą średnią z zachowania, najlepszą frekwencję, najwięcej przeczytać książek, brać aktywny udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych, wykazać się aktywnością sportową oraz charytatywną, zebrać najwięcej nakrętek, organizować lub brać udział w imprezach szkolnych.
Pierwsze miejsce „Super Klasy” zdobyła klasa VI d, drugie miejsce klasa VI c i trzecie miejsce klasa IV a. Brawo!
W drugiej części apelu nastąpiło podsumowanie konkursów przedmiotowych i tematycznych. Nauczyciele wręczali uczniom dyplomy i drobne upominki za udział w licznych konkursach.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.


gazetka2


gazetka1

Gazetka Samorządu Uczniowskiego


Dyskoteka  zorganizowana przez samorząd uczniowski oraz naszego nowego nauczyciela muzyki Doriana Zarzyckiego.
Przewodniczący SU- Paweł Mierzyński
Opiekun – Marta Soczek
Disc jockey – Dorian Zarzycki
Zdjęcia – Adam Balawajder

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich