Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

SAVE_20191104_192150 SAVE_20191104_192158 SAVE_20191104_192203 dav sdr dig IMG_2315 IMG_2313 IMG_2312 IMG_2311 IMG_2310 IMG_2309

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2016/2017_sw

Wesołe filcowanie


„Po koleżeńsku i bezpiecznie bawimy się w krainie kolorowych dzieci”

Reprezentacja naszej świetlicy – Bartek Jakubowski, Filip Bitner, Julia Jabłońska oraz Julia Kuczyńska – zajęła I MIEJSCE w Międzyszkolnym Konkursie Świetlic pod hasłem „Po koleżeńsku i bezpieczeństwie bawimy się w krainie kolorowych dzieci”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze.


Międzyszkolny Konkurs świetlic pod hasłem „W krainie baśni i bajek”

Już po raz trzeci, wychowawcy świetlicy szkolnej – panie – Dorota Konopacka, Małgorzata Lesicka, Ewa Przykuta – zorganizowały Międzyszkolny Konkurs Świetlic pod hasłem „W krainie Baśni i bajek”. Tegoroczna edycja poświęcona była baśniom autorstwa Charlesa Perrault. Do wspólnej zabawy zostały zaproszone reprezentacje świetlic szkolnych ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Zielonej Góry. Zaproszenie przyjęły zespoły ze świetlic szkolny przy SP 7, SP 8, SP 11, SP 15, SP 17, SP 22 oraz SP Zawada. W zmaganiach, nie tylko sportowych, wzięły udział również uczniowie naszej szkoły. W skład drużyny weszli: Antek Czerwiński I a, Jeremi Łepecki II a, Agata Radkowska III b. nad ich zmaganiami czuwała pani Malwina Popek.
Zabawa, jak zwykle, była przednia. Całą uroczystość otworzyła pani wicedyrektor Anna Baka, która serdecznie powitała wszystkie drużyny i wszystkim życzyła wspaniałej zabawy.
Każda drużyna zmagała się z takimi samymi zadaniami. Należało wykazać się jak największą znajomością baśni jasno określonych w regulaminie. Były pytania i odpowiedzi, krzyżówka, skojarzenia, puzzle oraz kolejność wydarzeń baśni. Wśród konkurencji sportowych, poza sprawnością, należało mieć również odrobinę szczęścia i bardzo celne oko.
Po zsumowaniu punktacji z poszczególnych konkurencji okazało się, że najlepiej baśnie Charlesa Perrault znają uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 i to oni zdobyli I miejsce. O kolejnych miejscach zadecydowała dogrywka. Po niej to na II miejscu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17. Natomiast III miejsce otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7. Drużyna naszej świetlicy zajęła IV miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
red.konopnicka


Wielkanocny kiermasz

Zajęcia plastyczne, to jedna z form spędzania czasu w świetlicy szkolnej. Są to również zajęcia, które sprawiają wychowankom wiele radości. Dlatego nic więc dziwnego, kiedy na stołach pojawiły się gipsowe motywy świąteczne, chętnych do pracy było wielu. Jajka – świeczniki, jajka – zawieszki, zające i szalone kurczaczki – można było puścić wodze fantazji. Wyobraźnia sprzyjała w tym roku chłopcom. Zadanie niby proste, ale…. Męska część artystów otrzymała od pań świąteczne kartki, które należało „tylko” a może „aż” udekorować posługując się techniką qullingu. Kochani, uwierzcie mi, chłopcy spisali się na medal. Wszystkie wykonane ozdoby pojawiły się na kiermaszu świątecznym.
red.konopnicka


Poezja w świetlicy

Jeszcze nie wiosennie, ale o wiośnie była mowa. Ale jak? Typowo poetycznie. 14 marca, czytanie na dywanie wyglądało zupełnie inaczej niż zwykle. Wychowanków świetlicy szkolnej odwiedzili bowiem zacni goście. Przynieśli ze sobą garść poezji. Panie Katarzyna Kulikowska i Elżbieta Muszyńska oraz pan Witold Stankiewicz czarowali naszych uczniów słowem. Kilka słów padło o znaczeniu poezji w życiu młodych ludzi i nie tylko. Całemu spotkaniu przyglądała się zaprzyjaźniona mama – malarka pani Sylwia Gromacka – Staśko. W czasie chwil poetycznej refleksji, malowała to, co słyszała. A słyszała wiele i pięknie malowała.
Spotkanie zakończyły pytania skierowane do artystów, bo kim jest poeta, jeśli nie nim. Był czas na podziękowania, laurki i kwiaty.
red. konopnicka


Studentka w świetlicy

Każdy wie, i ten mały i ten większy, że aby zostać nauczycielem, należy długo i intensywnie się uczyć. Krótko mówiąc, należy skończyć studia. W czasie pięcioletniej nauki każdy student powinien odbyć praktyki nauczycielskie. Pierwsze spotkania studentów z młodym człowiekiem jest zawsze stresujące. Bo czy aby wszystko pójdzie po myśli studenta, czy aby młody człowiek będzie chciał brać udział w zajęciach, czy aby …. I takich pytań jest wiele. Na takie spotkanie z młodym człowiekiem postanowiła wybrać się studentka pedagogiki, absolwentka naszego gimnazjum. Pani Agata przygotowała świetne zabawy, które my oczywiście znamy, ale lubimy się w nie bawić. Nikt nie musiał namawiać młodych ludzi do udziału w zajęciach. Pod bacznym okiem pani Doroty, pani Agata zaczarowała nas na chwil kilka, abyśmy puścili wodze fantazji i najzwyczajniej w świecie pobawili się. Zabawa była przednia.
red. konopnicka


Świąteczne warsztaty plastyczne

To już tradycja. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na korytarzach szkolnych pojawiły się zielone drzewka. To za sprawa współpracy świetlicy szkolnej z Państwowymi Lasami. Wychowawcy świetlicy – pannie Ewa Przykuta, Małgorzata Lesicka oraz Dorota Konopacka, już na początku listopada myślały o tym magicznym czasie. Najważniejsze było wyczarowanie choinek. Telefony, pisma i…. Jest decyzja. Szkoła otrzymała piękne drzewka. Kolejny krok to dekoracje. Wychowawcy zawsze mogą liczyć na kreatywność uczniów i ich rodziców. 15 grudnia w późnych godzinach popołudniowych w świetlicy stawili się ci, którzy chcieli mieć wpływ na to, jak będą wystrojone choinki. I zaczęło się… Mimo, iż tłoku nie było, robota szła ekspresem. To, co zostało przygotowane w tak krótkim czasie, przeszło najśmielsze oczekiwania wychowawców. Pomysły organizatorów szybko został podłapane przez uczestników warsztatów plastycznych. Śniegowe, wiórkowe kule, brokatowe gwiazdki oraz muśnięte magicznym pyłek ogromne szyszki – to efekt pracy zapalonej załogi.
Kiedy drzewka zostały wystrojone, było co podziwiać. Magia świąt rozpoczęła się na dobre. Rano każdy podziwiał dekoracje. I dziwił się – jak to możliwe, w tak krótkim czasie dokonać takiej zmiany. Dobrze, że nasze panie ze świetlicy szkolnej mają czarodziejską różdżkę oraz wspaniałych uczniów i rodziców.
red. konopnicka


Anioły, aniołki i…


Andrzejkowa Przerwa


Mały, pluszowy miś


ŚWIETLIKI
„Świetliki” to nazwa grupy tanecznej, która nazwę zawdzięcza miejscu, w którym powstała – naszej szkolnej świetlicy:) Spotykamy się w każdą środę i doskonale się bawimy. Poznajemy różne układy taneczne, gry i zabawy muzyczne. Naszym ulubionym momentem każdego ze spotkań są „wygłupy” przy piosence „Wlazł kotek na płotek”. Grupa ma już za sobą pierwszy występ, który miał miejsce z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebraliśmy mnóstwo pochwał, za które bardzo dziękujemy 🙂 Jestem wdzięczna moim tancerzom za to, że chcą ze mną spędzać czas i wspólnie się bawić:) Zapraszam też innych chętnych –  nie trzeba być mistrzem tańca, wymagamy tylko uśmiechu od  ucha do ucha….
Kasia Loch

Najbardziej „wyczesana” świetlica na świecie


„Przygoda z liściem”


„Plastycznie i nie tylko…”

W świetlicy zawsze panuje wesoły gwar. Wiadomo – przebywa w niej niesamowita trzycyfrowa liczba uczniów. Czas spędzają w różnorodny sposób. Ale co by nie robili, buziaki im się nie zamykają. Ale to oznaka dobrego samopoczucia i poczucia bezpieczeństwa. Jednym ze sposobów spędzania czasu w świetlicy przed lub po lekcjach są zabawy plastyczne. Uczniowie chętnie poznają nowe techniki plastyczne, aby potem wykonać doskonałe prace, które stanowią dekoracje sal świetlicowych.

Kiedy plastycznie się rozwiną, i pomysły na daną chwilę się skończą, nasi podopieczni z chęcią bawią się w dużej sali. Tam mają ogromna przestrzeń, która znakomicie wykorzystują.
red. konopnicka


„Moja jesienna kartka”

To już kolejna edycja międzyszkolnego konkursu świetlic pod hasłem „moja jesienna kartka”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze. Wychowawczynie ze świetlicy – Ewa Przykuta, Małgorzata Lesicka i Dorota Konopacka myślały, ze dzieci namalowały już wszystko o jesieni i z jesienią związane. Były jeże, wiewiórki, wrzosy, grzyby, kolorowe drzewa. Nikt nie przypuszczał, że jeszcze pojawią się nowe ujęcia jesieni. Pod bacznym okiem pań, powstały piękne prace, których autorami były Julia Sieminiak, Agata Radkowska oraz Iga Dąbrowska.
Na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu została zaproszona Julia Sieminiak. Wśród 98 prac z 13 świetlic szkolnych, znalazła się ta jedna, która została nagrodzona. Bowiem, moi drodzy, praca Julii otrzymała najwyższą nagrodę. Ale zanim ją otrzymała, Julia wzięła udział w ciekawych warsztatach plastycznych, w czasie których wykonała piękną wiewiórkę.
red. konopnicka


Czas na dynie

Kto powiedział, że jesień to smutna pora roku. Ale nawet gdyby tak było, my mamy doskonały pomysł na uśmiechy i zabawę. Jesień na pewno niesie ze sobą wspaniałe kolory: żółty, rudy, pomarańczowy, czerwony czy brązowy, czyli same wesołe barwy. A co my z nimi zrobimy? Oczywiście wykorzystamy do rozbawienia całej naszej społeczności. My, to znaczy Mały samorząd Uczniowski rozkręcił kolorowa, ale przede wszystkim dyniową zabawę. Każdy, kto miał świetny pomysł na wesołą dynię, mógł go zrealizować. Przed końcem października szkolne korytarze wypełnił kolor pomarańczowy i rudy. A może nawet jeszcze jakiś? Wasze pomysły przeszły wszelkie oczekiwania MSU oraz jego opiekunów – Ewy Przykuty, Małgorzaty Lesickiej i Doroty Konopackiej. Dynie w tym roku były naprawdę… A zresztą, sami zobaczcie….
red. konopnicka


Przygotowujemy niespodzianki

Do tego święta przygotowywaliśmy się pieczołowicie. Członkowie MSU przy ogromnym wsparciu swoich kolegów ze świetlicy, co roku przygotowują niespodziankę. W tym roku,
w czasie zajęć plastycznych, dzieci malowały farbami akrylowymi gipsowe róże. Następnie przyszedł czas na układanie życzeń. Pomysły były różne: od wesołych po te prosto z serca płynące.
Kiedy wszystko było gotowe, nadszedł czas na uściski, uśmiech i życzenia. Każde dziecko bowiem wie, że nauczyciel to bardzo ważna postać w młodym życiu ucznia.
red. konopnicka

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich