Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

20191108_094718_Burst01_2 20191108_094740_Burst01 20191108_094747_Burst01 20191108_094801_Burst01 20191108_094818_Burst01 20191108_094842_Burst01 20191108_095004_Burst01 20191108_105446_Burst01 IMG_20191115_141212 IMG_20191115_141023 IMG_20191115_102453 IMG_20191115_100539

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2017/2018_sam

Integracyjna dyskoteka szkolna z okazji Dnia Dziecka!

W przeddzień najmilszego czerwcowego dnia, tj. 31.05.2018r., Samorząd Szkolny przygotował dla naszej społeczności szkolnej coś wyjątkowego. Wszyscy wiemy, że dobra zabawa to podstawa Dnia Dziecka!!! Chcieliśmy, aby każdy wracał tego dnia do domu z uśmiechem na ustach, a powody do tego daliśmy trzy:

  1. Tańce, hulanki, swawole… a nawet „prysznic” na świeżym powietrzu, czyli szkolna dyskoteka dla małych i dużych (pan Dorian wystąpił w roli prowadzącego),
  2. Po dyskotece czekały w stołówce na wszystkich pyszne lody sponsorowane przez Radę Rodziców…
  3. … A żeby tego było mało, po wspólnej zabawie wszyscy uczniowie z klas 4-7 SP zostali zwolnieni do domu, by mogli wspólnie z najbliższymi cieszyć się dniem.

Mamy nadzieję, że przygotowane atrakcje przypadły wszystkim do gustu, a niespodzianka w postaci wolnego popołudnia – również się udała.

Marta Soczek – opiekunka SU

Piżamowy dzień

Piątek, 6 kwietnia 2018 roku. Tę datę wszyscy uczniowie naszej szkoły zapamiętają na długo… Dlaczego? Otóż właśnie wtedy (w związku z przegranym przez belfrów meczu z okazji pierwszego dnia wiosny) mogliśmy w szkole zaobserwować niecodzienną sytuację. Nauczyciele przez cały dzień prowadzili lekcje, dyżurowali i spacerowali po szkole w… piżamach. Niektórzy się dziwili, kolejni uśmiechali,  ale jedno jest pewne – wszyscy się dobrze dzięki temu bawili. Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i pokazali, że prócz tego, że są świetnymi dydaktykami – mają jeszcze dystans do siebie. Zapraszamy również do udziału w innych przedsięwzięciach Samorządu Szkolnego.

Śpiąca (jak widać na załączonym obrazku) – opiekunka SU – Marta Soczek

IMG_5009


Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018

9 marca w naszej szkole odbył się apel podsumowujący półmetek tegorocznych zmagań edukacyjnych – zorganizowany przez p. M. Soczek i D. Zarzyckiego (SU).

Konferansjerzy – Julia Ścisła i Kacper Zawadzki (uczniowie kl. 7c) powitali społeczność szkolną, nauczycieli oraz dyrekcję oraz przedstawili wyniki klasyfikacji.

Uczniowie nagrodzili brawami swoich kolegów i koleżanki, którzy osiągnęli średnią 4,75 i wyższą.

Pani wicedyrektor Anna Baka podziękowała wszystkim uczniom za trud i wysiłek oraz pogratulowała tym najlepszym. Za różnego rodzaju osiągnięcia i dużą ilość podjętych przedsięwzięć wyróżnione zostały kl. 6a, 7c i 7d.

Nauczyciele wręczyli również dyplomy i upominki nagrodzonym uczniom w organizowanych lub koordynowanych przez siebie konkursach.

Na zakończenie prowadzący pożyczyli wszystkim dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do obranego celu. Wyrazili również nadzieję, że wyczytane grono poszerzy się o innych członków, którzy cieszyć się będą już za kilka miesięcy ze świadectw z czerwonym paskiem.

Wszystkim bardzo dziękujemy za współpracę.

Oprac. M. Soczek, fot. A. Balawajder


Sukces w Samorządowym Konkursie Nastolatków

Mam wielką przyjemność ogłosić, że uczennice klasy 7c, tj. Martyna NowakWeronika Rudnicka oraz Anna Maciąga zostały nominowane do Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w kategorii junior.

Martyna Nowak  za swoje działania wolontarystyczne znalazła się w zacnym gronie laureatów. Bardzo się cieszę, serdecznie gratuluję, no i oczywiście życzę dalszych sukcesów.

Wych. M. Soczek


Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego organizowanego przez SU!

Przed bożonarodzeniową przerwą SU zaprosił  uczniów naszej szkoły (wraz z wychowawcami) do udziału w zabawie fotograficznej. Tematem konkursu było wykonanie pomysłowego i oryginalnego zdjęcia oddającego klimat świąt. Na inicjatywę samorządu odpowiedziały klasy: 1a, 1c, 4a, 4b, 5a, 6a, 7b oraz 7c.

O ocenę fotografii poprosiliśmy panią wicedyrektor – Beatę Fabisiak, która – musicie przyznać – miała niełatwe zadanie.

Poniżej przedstawiamy rozstrzygnięcie oraz zdjęcia klas:

I miejsce – kl. 6a,

II miejsce – kl. 1c,

III miejsce – kl. 7c,

Wyróżnienie – kl. 7b.

Klasom: 1a, 4a, 4b bardzo serdecznie dziękujemy za udział, wyróżnionym klasom oraz wychowawcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zabawach organizowanych przez SU.

Marta Soczek i Dorian Zarzycki


Tablica SU… czyli, co w trawie piszczy?!

Wydaje się nam, że to w szkole najpopularniejsza tablica, zaraz po gablotce z zastępstwami (uśmiech). Znajdziecie tu informacje o: przedstawicielach samorządu, ostatnich lub nadchodzących wydarzeniach, czasem fotorelację lub informację o konkursach SU, a także – interesujący wszystkich codziennie… – „szczęśliwy numerek”.

Przy okazji – chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Falubazowe Mikołajki” i zbierali słodycze dla dzieci. Zielonogórski klub przekazał szkole w podzięce gadżety na Bieg Mikołajkowy.

Gorące podziękowania także dla klas: 1a, 1c, 4a, 4b, 5a, 6a, 7b i 7c oraz ich wychowawców za przyłączenie się do przedświątecznej zabawy fotograficznej. Wyniki konkursu po nowym roku.

Ponownie zapraszamy do współpracy z SU! Jeśli macie jakieś pomysły na uatrakcyjnienie naszych działań – zgłoście się do nas!

Pozdrawiamy – M. Soczek wraz z SU


Samorząd Uczniowski ZE-3

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, którzy uczniowie prężnie w tym roku szkolnym działają w Samorządzie Uczniowskim, podajemy jego skład:

Przewodniczący: Michał Urbański – kl. 7d

Z-ca przewodniczącego: Oliwia Ratajczyk – kl. 7b

Członkinie: Zuzanna Cieślak – kl. 7c, Nicola Jerzy – kl. 5b

Na co dzień SU dba o to, by codziennie na tablicy pojawiał się nowy „szczęśliwy numerek”, czyli numer w dzienniku pewnego szczęściarza, który danego dnia nie może być odpytywany z żadnego przedmiotu. SU jest ponadto organizatorem różnych akcji i zabaw, a także koordynuje rozmaite zbiórki. Jeśli chcesz się włączyć do prac, podać ciekawy pomysł, który możemy wykorzystać lub porozmawiać – zapraszamy do kontaktu.

Opiekunowie: M. Soczek, D. Zarzycki


Samorządowe Wróżby Andrzejkowe

1 grudnia  Samorząd Uczniowski przygotował niespodzianki dla społeczności szkolnej, którymi były andrzejkowe wróżby. Każdy, kto chciał w hallu na długiej przerwie, mógł dowiedzieć się, jakie imię będzie nosił jego przyszły wybranek lub wybranka, co ciekawego spotka daną osobę w najbliższym czasie, a także kim zostanie w przyszłości. Było mnóstwo śmiechu! Kolejki do poszczególnych stanowisk były bardzo długie, a do wspólnej zabawy dali się namówić nawet nauczyciele. Chcieliśmy wywołać uśmiech na twarzach uczniów i spędzić razem miło czas. Obserwując zainteresowane i zadowolone miny dzieci, mamy nadzieję, że nam się udało!

Oprac. M.Soczek


Wybory Rzecznika Praw Ucznia

1 grudnia odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia Zespołu Edukacyjnego nr 3. Przeprowadzili je członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy zebrali 137 ważnych głosówWybory 49 głosami wygrał pan Dorian Zarzycki, przed paniami: Katarzyną Loch i Martą Soczek. To będzie druga kadencja p. Zarzyckiego. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować w imieniu swoim, jak i wszystkich wymienionych i wyróżnionych nauczycieli za zaufanie, którym nas obdarzyliście – Drodzy Uczniowie – oddając głos właśnie na nas. Jednocześnie przypominam, że Rzecznik jest w sytuacjach problematycznych cały czas do Waszej dyspozycji.

Marta Soczek


Szkolna impreza integracyjna

9 listopada na parterze naszej szkoły odbyła się pierwsza w tym roku impreza pod hasłem „Janusz party”. Chętne dzieci i młodzież z klas IV-VII SP po godzinie 16:00 zaczęli powoli ponownie witać mury naszej szkoły, by wspólnie się pobawić i potańczyć, a także wziąć udział w plebiscycie na … najlepszego „Janusza” i „Januszową” zabawy. Dla niewtajemniczonych – przypomnijmy, że „Januszami” zwykło nazywać się ludzi niezaznajomionych z trendami mody, nieprzywiązującą wagi nie tylko do ubioru, ale także do innych spraw. Ponadto, jak podaje Słownik slangu i mowy potocznej,  tzw. „janusze” myślą, że wiedzą wszystko na każdy temat, wypowiadają się w każdej dziedzinie, a tak naprawdę o niczym nie mają bladego pojęcia. Pod koniec zabawy przedstawiciele SU w składzie: Michał Urbański, Oliwia Ratajczyk, Zuzanna Cieślak i Nicola Jerzy ogłosili wyniki i… najlepiej ucharakteryzowaną „królową” imprezy została Maja Witkiewicz z kl. 7B, natomiast „królem” Norbert Szulc, uczeń 7d. W nagrodę za czynny udział w przedsięwzięciu i wsparcie inicjatywy SU –  wszyscy uczestnicy zabawy następnego dnia byli „niepytani”. Wspólnie z uczniami bawili się opiekunowie SU – p. Marta Soczek, p. Dorian Zarzycki, a także p. Adam Balawajder, który jest ponadto autorem zdjęć. Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Oprac. Marta Soczek

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich