Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

2017/2018_sw

Wielkanocne warsztaty plastyczne

Do świąt należy się doskonale przygotować. Dbamy nie tylko o porządek. Nie zapominamy o świątecznych dekoracjach. I taki cel przyświecał wychowawcom świetlicy, którzy zorganizowali świąteczne warsztaty plastyczne dla uczniów i rodziców. Zaczęło się od latających piórek. Bo cóż to za wielkanocne dekoracje bez kolorowych piórek? Potem każdy uczestnik plastycznej zabawy uruchomił wyobraźnię i zaczęło się dziać. Oczywiście panie pracujące w świetlicy miały przygotowane elementy dekoracyjne tak na wszelki wypadek, gdyby komuś wyobraźnia spłatała figla. Ale nic takiego się nie wydarzyło.
Tego wspólnego, artystycznego popołudnia powstawały dzieła. Mieliśmy piękne, oryginalne palmy wielkanocne, kolorowe kurki w gniazdach na patyku. Nie zabrakło oczywiście wesołych zajączków.
Czas spędzony nie poszedł na marne. Każdy, kto był na warsztatach, miał czym udekorować swój dom.
red. konopnicka


 W krainie baśni i bajek

9 marca 2018 r. wychowawcy świetlicy szkolnej – panie Małgorzata Lesicka, Dorota Konopacka i Ewa Przykuta – po raz czwarty zaprosiły wychowanków świetlic szkolnych z zielonogórskich szkół podstawowych do wspólnej zabawy. Tegoroczna edycja Międzyszkolnego Konkursu Świetlic pod hasłem „W krainie baśni i bajek” poświęcona była baśniom polskim. W konkursie udział wzięło osiem drużyn. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Naszą świetlicę reprezentowały Gabrysia Konopska, Matylda Kopczyk oraz Nikola Stopka. Dziewczynki przygotowywała pani Malwina Popek. I bardzo dobrze im poszło. Po wszystkich zadaniach, nasza drużyna walczyła w dogrywce o II miejsce. W rezultacie otrzymały zaszczytne III miejsce.
Wszystkie zespoły zmierzyły się z pięcioma zadaniami typu: krzyżówka, puzzle, pytania i odpowiedzi, kolejność wydarzeń oraz skojarzenia oraz z trzema konkurencjami sportowymi: tor przeszkód, suszenie butów i rzut do studni.
Nad całością przebiegu konkursu czuwało zacne jury w składzie: Urszula Reder, Grażyna Kaczmarek oraz Malwina Popek. Po przeprowadzeniu dogrywki miedzy dwoma szkołami, na podium stanęły drużyny ze szkół:
I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 15
II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 17
III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 21

Kolejno uplasowały się drużyny ze szkól:
Szkoła Podstawowa nr 18
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 11
Szkołą Podstawowa nr 8
Szkoła Podstawowa Zawada.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
red.konopnicka


Święto kobiet w świetlicy

Obchodziliśmy w świetlicy „Dzień chłopaka”. Dlatego nic dziwnego, że przyszedł czas na święto wszystkich małych kobietek. Dziewczyny były doskonale przygotowane na obchody swojego święto. A rozpoczęliśmy zabawę od pokazu mody. Chłopcy oceniali nie tylko gust i doskonały dobór ubrania. Szukali również królowej gracji. Królową mody i gracji została Julia. Kolejną koronę mogły zdobyć te dziewczynki, które odważyły się
i zaprezentowały swój talent wokalny. Zdobyły ją Liwia i Zosia. Najlepsze poczucie humory i pamięć do świetnych dowcipów miała Oliwia i to ona zdobyła koronę królowej dowcipu. Orientacją i refleksem wykazała się Kornelia. Najlepiej tańczy Zosia, a najpiękniejszy uśmiech ma Nikola.
Tego dnia nie zabrakło słodyczy, koron, śmiechu i upominków.
red.konopnicka


Wieczór kolęd
„…Dziś do Betlejem
trzeba nocą iść,
bo Narodzenia
czas wypełnił dni,
tam gdzie stajenka
razem z bydlątkami,
leży dzieciąteczko
i na sianku śpi”.

Późnym popołudniem z korytarza szkolnego tuż obok świetlicy, dobiegał piękny śpiew. Do niego dołączyły dźwięki muzyki płynącej ze skrzypiec i fletów. To było magiczne. Kiedy szło się za śpiewem, wkraczało się do innego świata. Świata szczęścia, spokoju i miłości.
To muzyczne spotkanie, które zostało przygotowane przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej, przy ogromnym wsparciu wychowawców świetlicy, przeznaczone zostało dla tych, którzy odwiedzili tego dnia naszą szkołę. Rodzice, bo to o nich mowa, zobaczyli i usłyszeli najpiękniejsze życzenia świąteczne, płynące z dziecięcych serc. A do tych życzeń dołączyła się również pani wicedyrektor Anna Baka.
red.konopnicka


Świąteczne warsztaty plastyczne

Można by rzec, że stało się to już tradycją świetlicy szkolnej. Jak co roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, wychowawcy świetlicy zaprosili uczniów wraz z rodzicami na warsztaty plastyczne. Temat zajęć – jak zwykle mocno świąteczny. Pomysł ubiegłorocznych lampionów tak się spodobał dzieciom i rodzicom, iż w tym roku również można było wykonać własny lampion. Każda para – rodzic i dziecko – miała zrealizować dwa własne pomysłu. Uwierzcie, każdy wyszedł z pięknym, oryginalnym , świecącym cudem. Bo jak inaczej nazwać to, co powstało w czasie tych warsztatów.
Aby każdemu uczestnikowi warsztatów i wszystkim naszym przyjaciołom i ich przyjaciołom, nie zabrakło w ten świąteczny czas, światełka.
red.konopnicka


„Co Ci Andrzej wywróży”, czyli wieczór wróżb

Wtorkowe popołudnie w świetlicy zapowiadało się bardzo ciekawie. W salach było już pusto, ale coś się działo. Delikatne światełka wskazywały na to, ze panie coś szykują. Punkt 17 w zasadzie nikogo już nie powinno być. Świetlica powinna być zamknięta. A tu niespodzianka. Panie Agnieszka, Ewa Małgosia, Dorota, zaparkowały swoje miotły i w czarodziejskich kapeluszach zapraszały wszystkich – uczniów i rodziców – do wspólnej zabawy. To dziś w świetlicy odbywał się rodzinny wieczór wróżb. A było komu wróżyć. Tradycyjne buty rozpoczęły wspólna zabawę. Wiemy już u kogo będziemy się bawić na hucznym weselu. Potem nastąpił szybki podział na grupy i…… Zaczęło się…. Każdy chciał wiedzieć, co go czeka jutro, za tydzień, za rok.
Wieczór andrzejkowy nie byłby prawdziwym wieczorem, gdyby zabrakło lania wosku. Interpretacja woskowych dzieł była fantastyczna. Ale co i komu wyszło, nie zdradzimy. Niech zazdroszczą ci, którym zabrakło czasu na wspólną zabawę.
red.konopnicka


Moja jesienna kartka

Już po raz 5 wychowawcy świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 17 zaprosili wychowanków uczęszczających do świetlic innych szkół podstawowych do wspólnej zabawy plastycznej pod hasłem „Moja jesienna kartka”. Z naszej świetlicy na konkurs wychowawcy – panie Ewa Przykuta, Małgorzata Lesicka oraz Dorota Konopacka – zgłosiły 6 prac. I jakież miłe było zaskoczenie, kiedy trójka z uczniów została zaproszona na spotkanie podsumowujące konkurs.
Przed podaniem wyników i wręczeniem nagród, wszyscy zaproszeni uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Każdy uczeń wykonał swojego, kolorowego kota. Prace wyszły przepiękne. Tak jak i te konkursowe.
W Międzyszkolnym Konkursie Świetlic wzięło udział 112 wychowanków z 18 zielonogórskich szkół. Z naszej szkoły nagrodzone I miejscem zostały prace: Ewy Tyrcz, Matyldy Kopczyk oraz Bartosza Konopackiego.
red.konopnicka


„Kosz pełen darów. Dynia”

W październiku uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Świetlic pod hasłem „Kosz pełen jesiennych darów. Dynia”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze. Pod bacznym okiem pań – Ewy Przykuty, Małgorzaty Lesickiej oraz Doroty Konopackiej, powstała przepiękna, wielkich rozmiarów jesienna mozaika. Nad dziełem pracowało 10 uczniów – oczywiście nie wszyscy od razu. A było co robić. Za taki trud należy się nagroda – praca zajęła II miejsce. Gratulujemy.
red.konopnicka


„Przygoda z liściem”

19 października 2017 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej 15 odbyła się XV edycja Międzyświetlicowego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów klas III  pod hasłem „Przygoda z liściem”. W przyrodniczych łamigłówkach udział wzięło dziewięć drużyn – SP 1, SP 5, SP 11, PSP 7, SP 8, SP 15, SP 21, SP 22 oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Montessori.
Zmagania konkursowe toczyły się w ośmiu konkurencjach:

  • Grzybowa Zgaduj-Zgadula
  • Tajemnicze drzewo
  • W lesie zabrania się …
  • Jesteśmy mieszkańcami lasów…
  • Zadanie plastyczne – leśne zwierzę zamieszkujące polskie lasy
  • Po co???
  • Ptasia krzyżówka
  • Quiz

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała szanowna, dobrze dobrana komisja. Naszą świetlice reprezentowała Kiara Harasimiuk oraz Jeremi Łepecki, których do konkursu przygotowała pani Elżbieta Kuriańska.
Mimo ogromnych starań, naszym reprezentantom nie udało się wskoczyć na podium.

Wyniki konkursu:
I miejsce – PSP 7 (58 punktów)
II miejsce – SP 11 (57,5 punktu)
III miejsce – SP 5 (56,5 punktu)
SP 8 (55 punktów)
SP 22 (55 punktów)
SP 15 (54,5 punktu)
SP 1 (54 punkty)
SP 21 (52 punkty)
SP im. Marii Montesorri (51,5 punktu)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
red.konopnicka


„Uśmiechu na co dzień”

Takie słowa usłyszeli nauczycieli naszego zespołu podczas uroczystego apelu z okazji „Dnia Nauczyciela”. Punktualnie o godzinie 11, w przeddzień święta naszych Belfrów, w sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie szkoły, począwszy od pierwszoklasistów a kończąc na gimnazjalistach. W taki sposób uczniowie chcieli wyrazić nauczycielom podziękowania. A jest za co dziękować.
Uroczysty apel przygotowali wychowawcy świetlicy wraz ze swoimi wychowankami, którzy na co dzień uczęszczają do świetlicy szkolnej. Krótki program artystyczny wyrażał wszystko, co uczniowie chcieli przekazać nauczycielom. Były piosenki, życzenia i małe niespodzianki. Życzenia kierowane były do wszystkich nauczycieli – czy to przedmiotowców czy specjalistów. Uczniowie nie zapomnieli również o pniach sprzątających, które w naszej szkole zawsze stoją na straży porządków.
Potem przyszedł czas na ……. Odznaczenia. Otóż uczniowie klasy 6 a przeprowadzili wśród swoich kolegów małą ankietę. Potem punkty zostały zliczone. I oto co  wyszło:
W kategorii Belfer Komandos (to nauczyciel do zadań bojowych, propagator nienagannego zachowania uczniów, tropiący młodzież biegającą, korzystającą z telefonu  niezgodnie z regulaminem) I Miejsce zajął Pan Adam Balawajder, II Miejsce – Pani Katarzyna Loch, III Miejsce – Pani Iwona Król.
W kategorii Złoty Wykładowca (prowadzi ciekawe lekcje, jest zawsze przygotowany, cieszy się sympatią uczniów i jest dla nich autorytetem – I Miejsce zajął Pan Dorian Zarzycki, II Miejsce – Pani Małgorzata Druszcz, Pani Katarzyna Loch, III Miejsce – Pani Iwona Król.
W kategorii Złote Lusterko – (najlepiej ubrany nauczyciel, który bezapelacyjnie dyktuje trendy w modzie) – I Miejsce zajął Pan Dorian Zarzycki, II Miejsce – Pani Katarzyna Loch, III Miejsce – Pani Anna Frankowska.
W kategorii Chodzący Uśmiech – (nauczyciel, któremu dopisuje dobry humor i pogoda ducha) – I Miejsce zajął Pan Dorian Zarzycki, II Miejsce – Pani Małgorzata Druszcz, Pani Katarzyna Loch, III Miejsce – ksiądz Piotr.
W kategorii Bratnia Dusza – (nauczyciel godny zaufania, taki któremu można powierzyć tajemnicę, bo uczniowie wiedzą, że zatrzyma ją dla siebie) – I Miejsce zajął Pan Dorian Zarzycki, II Miejsce –Pani Katarzyna Loch, III Miejsce – Pani Małgorzata Druszcz.
Gratulujemy i życzymy samych dobrych dni.
red.konopnicka


W piątek 29 września w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Panie przygotowały szereg konkurencji podczas których wyłoniliśmy Króla: Mądrości, Uśmiechu, Sportu, Siły, Zręczności, Tańca, Dowcipu. Była super zabawa. Na koniec upominki od dziewczyn balonowe szable.

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Dziennik elektroniczny

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20