Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

rozpoczęcie-roku-szkolnego-9 rozpoczęcie-roku-szkolnego-8 rozpoczęcie-roku-szkolnego-7 rozpoczęcie-roku-szkolnego-6 SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2018/2019_sw

WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE

         Kolorowo i świątecznie zrobiło się w świetlicy szkolnej. 04 kwietnia 2019 r. od godz. 16.15 rodzice wraz z dziećmi wyplatali wianki ozdabiając je później gałązkami bukszpanu, barwinka, winobluszczu oraz elementami wielkanocnymi: pisankami, kolorowymi kwiatkami, wstążkami itp. Można było również sprawdzić swoje zdolności „krawieckie” ponieważ szyliśmy żółto-czerwone koguciki, jedni ręcznie, a inni na maszynie. Efekt zadowolił wszystkich: dzieci, rodziców, wychowawców i Panią Kierownik.

Dziękujemy i życzymy WESOŁYCH Świąt!!!


Kreatywni na 101

W dniu 29 marca w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia  w ramach w akcji  „Kreatywni na 101”, których celem było pobudzanie kreatywności i wyobraźni, rozwój umiejętności manualnych oraz zdolności pracy w grupie. Uczniowie wspólnie wykonali i ozdobili tekturową makietę domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz wykonali figurki dalmatyńczyków z plasteliny. Wszyscy starali się aby dalmatyńczyków było dokładnie 101. Czy im się udało ?
Gotową pracę zgłosiliśmy  do konkursu plastycznego, w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody. 
M. Lesicka


Polska 15 lat w Unii Europejskiej

Te piękne prace wykonały  w świetlicy szkolnej  pod kierunkiem D. Piwońskiej uczennice klasy IV e Nikola Stopka i Matylda Kopczyk . Wezmą one udział w regionalnym konkursie plastycznym „Polska 15 lat w Unii Europejskiej” zorganizowanym przez posła do parlamentu europejskiego prof. Dariusza Rosatiego.

18 lutego w poniedziałek rano świetlica szkolna zamieniła się w miejsce udzielające pierwszej pomocy. Mama Szymona Malickiego, która jest ratownikiem medycznym przeszkoliła nas jak właściwie zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Sami próbowaliśmy wykonywać masaż serca na manekinie i wiemy, że nie jest to łatwa praca. Dziękujemy mamie Szymona za poświęcony nam czas.

„Wieczór kolęd”

8 stycznia przed zebraniami z rodzicami o godz.17.00 średnia sala gimnastyczna zamieniła się w szczególnie uroczyste miejsce. W pięknej scenerii, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zaprezentowały przygotowany wcześniej repertuar kolęd i piosenek świątecznych przed rodzicami i nauczycielami. Występy wokalne uświetniły grą na skrzypcach: Maja Rożnowska i Gabrysia Ko-nopska, a na organach Julia Świetlik. Była to uroczysta chwila i doskonały moment do złożenia szczególnych życzeń noworocznych ro-dzicom, które przekazała Pani Dyrektor Dorota Konopacka.

Świąteczny Anioł

11 grudnia 2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Plastycznego Konkursu Świetlic „Świąteczna Kartka z Aniołkiem” organizowanym przez świetlicę szkolną SP 8. W konkursie wzięły udział: Matylda Kopczyk i Zosia Woźna a przygotowane zostały pod okiem pani Małgorzaty Lesickiej  i Ewy Przykuty. Zosia Woźna zajęła III miejsce a Matylda Kopczyk została wyróżniona.
Serdecznie gratulujemy.


We wtorek 11 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Uczestniczyły w nich dzieci, ich rodzice oraz w niektórych przypadkach  młodsze rodzeństwo. Wszyscy  wykonywali białe gwiazdy z torebek śniadaniowych oraz  czerwone gwiazdki z rolek po papierze. Bawiliśmy się świetnie i miło spędziliśmy czas. Wykonane gwiazdy zostały zabrane do domu, a małe czerwone gwiazdki zawiesiliśmy na choince przed świetlicą. Uczestnicy byli tak zadowoleni, że zadeklarowali  przyjście na kolejne tego typu spotkanie. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i miłą atmosferę.
 Warsztaty zorganizowały i przeprowadziły: kierownik świetlicy –  A. Bardelas oraz wychowawczynie D. Piwońska i E. Kurjańska.


Moja jesienna kartka

W tym roku w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Świetlic organizowanym przez świetlicę szkolną SP 17 pod hasłem „Moja jesienna kartka” wzięło udział 4 uczniów z naszej świetlicy: Kalina Jerzy, Bartek Konopacki, Nina Kopczyk i Julian Lesicki  pod opieką pań: Małgorzaty Lesickiej i Ewy Przykuty. Rozstrzygnięcie odbyło się 16 listopada 2018 r. o godz. 9.00. Podczas uroczystego wręczenia nagród uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych i własnoręcznie wykonywali sowy, które były piękną pamiątką pokonkursową.
Serdecznie gratulujemy.

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich