Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

2018/2019-2019/2020_sw

Świętujemy z Seniorami

Na zaproszenie pana Doriana, w świetlicy szkolnej pojawili się niecodzienni goście. Naszych wychowanków odwiedziła grupa seniorów. Przyszli do nas w konkretnym celu – abyśmy wspólnie obchodzili święto Odzyskania Niepodległości. Były rozmowy, ale przede wszystkim muzyka. Seniorzy wspólnie z dziećmi śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej.
Nasi wychowankowie byli szczęśliwi. Powód bardzo prosty. Ktoś dla nich zrobił niespodziankę i przygotował piękny koncert. Swe podziękowanie wyrazili składając na ręce jednej z seniorek kartkę własnoręcznie wykonana.  


Przygoda z liściem

23 października 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w Międzyszkolnym konkursie świetlic pod hasłem „Przygoda z liściem”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 15 w Zielonej Górze. Pod bacznym okiem pani Eli Kurjańskiej uczennice reprezentujące naszą świetlicę – Gabriela Grzesik oraz Julia Smoter, rozwiązywały testy i zadania, aby jak najlepiej wypaść na konkursie.
Drużyny biorące udział w konkursie musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą – były pytania o gatunki drzew, rodzaje grzybów oraz mieszkańców lasu. W tym roku bohaterem konkursu był lis pospolity.
W konkursie brało udział 11 drużyn. Nasz zespół zajął 8 miejsce. Gratulujemy.


Ciekawa wizyta w świetlicy

Piątek zapowiadał się jak zwykle, a jednak było inaczej. Pani Danusia i Pani Ela zaprosiły  na zajęcia Panią  intendentkę z przedszkola – Aleksandrę Prokopiuk, która opowiadała nam o swojej pracy, ale przede wszystkim o piramidzie zdrowia i o przestrzeganiu właściwych nawyków żywieniowych i zdrowym stylu życia.  Najważniejsze to: dużo ruchu, dużo warzyw i owoców, ciemne pieczywo, kasze, wartościowe białko i jak najmniej słodyczy i zdrowie zapewnione. Podziękowaliśmy naszemu gościowi  piękną jesienną laurką i piosenką „Witaminy wolę ja”.


Wizyta w gabinecie weterynaryjnym

18 października 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką Pani Danusi Piwońskiej odwiedziły Panią weterynarz Hannę Koźmińską w gabinecie na Osiedlu Pomorskim.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt, który służy do diagnozowania zwierząt. Zobaczyły salę operacyjną. Rozmawiały o zwyczajach zwierząt. Dowiedziały się, a właściwie przypomniały sobie, że trzeba bardzo dbać o higienę zwierząt, które mają w domu, a także
o własną higienę i myć ręce po zabawach ze zwierzętami, aby nie zarazić się pasożytami. „Opieka nad zwierzętami to przyjemność, ale też duży obowiązek dla całej rodziny, więc rozważnie podejmujcie decyzję o posiadaniu zwierzątka w domu” – powiedziała na koniec Pani Doktor.
Dzieci podziękowały Pani weterynarz za wizytę i wręczyły własnoręcznie wykonaną kolorową laurkę.


Życzenia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

16 października 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się mini koncert z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, przedstawicielka  pracowników obsługi oraz wychowawcy świetlicy. Dzieci zaśpiewały pięknie kilka piosenek przygotowanych pod kierunkiem Pani Eli Kurjańskiej oraz recytowały wiersze. Na koniec obecnym Paniom i Panom wręczyły  własnoręcznie wykonane laurki. Był to czas spędzony  w miłej i przyjaznej atmosferze.WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE

         Kolorowo i świątecznie zrobiło się w świetlicy szkolnej. 04 kwietnia 2019 r. od godz. 16.15 rodzice wraz z dziećmi wyplatali wianki ozdabiając je później gałązkami bukszpanu, barwinka, winobluszczu oraz elementami wielkanocnymi: pisankami, kolorowymi kwiatkami, wstążkami itp. Można było również sprawdzić swoje zdolności „krawieckie” ponieważ szyliśmy żółto-czerwone koguciki, jedni ręcznie, a inni na maszynie. Efekt zadowolił wszystkich: dzieci, rodziców, wychowawców i Panią Kierownik.

Dziękujemy i życzymy WESOŁYCH Świąt!!!


Kreatywni na 101

W dniu 29 marca w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia  w ramach w akcji  „Kreatywni na 101”, których celem było pobudzanie kreatywności i wyobraźni, rozwój umiejętności manualnych oraz zdolności pracy w grupie. Uczniowie wspólnie wykonali i ozdobili tekturową makietę domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz wykonali figurki dalmatyńczyków z plasteliny. Wszyscy starali się aby dalmatyńczyków było dokładnie 101. Czy im się udało ?
Gotową pracę zgłosiliśmy  do konkursu plastycznego, w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody. 
M. Lesicka


Polska 15 lat w Unii Europejskiej

Te piękne prace wykonały  w świetlicy szkolnej  pod kierunkiem D. Piwońskiej uczennice klasy IV e Nikola Stopka i Matylda Kopczyk . Wezmą one udział w regionalnym konkursie plastycznym „Polska 15 lat w Unii Europejskiej” zorganizowanym przez posła do parlamentu europejskiego prof. Dariusza Rosatiego.

18 lutego w poniedziałek rano świetlica szkolna zamieniła się w miejsce udzielające pierwszej pomocy. Mama Szymona Malickiego, która jest ratownikiem medycznym przeszkoliła nas jak właściwie zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Sami próbowaliśmy wykonywać masaż serca na manekinie i wiemy, że nie jest to łatwa praca. Dziękujemy mamie Szymona za poświęcony nam czas.

„Wieczór kolęd”

8 stycznia przed zebraniami z rodzicami o godz.17.00 średnia sala gimnastyczna zamieniła się w szczególnie uroczyste miejsce. W pięknej scenerii, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zaprezentowały przygotowany wcześniej repertuar kolęd i piosenek świątecznych przed rodzicami i nauczycielami. Występy wokalne uświetniły grą na skrzypcach: Maja Rożnowska i Gabrysia Ko-nopska, a na organach Julia Świetlik. Była to uroczysta chwila i doskonały moment do złożenia szczególnych życzeń noworocznych ro-dzicom, które przekazała Pani Dyrektor Dorota Konopacka.

Świąteczny Anioł

11 grudnia 2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Plastycznego Konkursu Świetlic „Świąteczna Kartka z Aniołkiem” organizowanym przez świetlicę szkolną SP 8. W konkursie wzięły udział: Matylda Kopczyk i Zosia Woźna a przygotowane zostały pod okiem pani Małgorzaty Lesickiej  i Ewy Przykuty. Zosia Woźna zajęła III miejsce a Matylda Kopczyk została wyróżniona.
Serdecznie gratulujemy.


We wtorek 11 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Uczestniczyły w nich dzieci, ich rodzice oraz w niektórych przypadkach  młodsze rodzeństwo. Wszyscy  wykonywali białe gwiazdy z torebek śniadaniowych oraz  czerwone gwiazdki z rolek po papierze. Bawiliśmy się świetnie i miło spędziliśmy czas. Wykonane gwiazdy zostały zabrane do domu, a małe czerwone gwiazdki zawiesiliśmy na choince przed świetlicą. Uczestnicy byli tak zadowoleni, że zadeklarowali  przyjście na kolejne tego typu spotkanie. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i miłą atmosferę.
 Warsztaty zorganizowały i przeprowadziły: kierownik świetlicy –  A. Bardelas oraz wychowawczynie D. Piwońska i E. Kurjańska.


Moja jesienna kartka

W tym roku w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Świetlic organizowanym przez świetlicę szkolną SP 17 pod hasłem „Moja jesienna kartka” wzięło udział 4 uczniów z naszej świetlicy: Kalina Jerzy, Bartek Konopacki, Nina Kopczyk i Julian Lesicki  pod opieką pań: Małgorzaty Lesickiej i Ewy Przykuty. Rozstrzygnięcie odbyło się 16 listopada 2018 r. o godz. 9.00. Podczas uroczystego wręczenia nagród uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych i własnoręcznie wykonywali sowy, które były piękną pamiątką pokonkursową.
Serdecznie gratulujemy.

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Dziennik elektroniczny

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20