Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

20191108_094718_Burst01_2 20191108_094740_Burst01 20191108_094747_Burst01 20191108_094801_Burst01 20191108_094818_Burst01 20191108_094842_Burst01 20191108_095004_Burst01 20191108_105446_Burst01 IMG_20191115_141212 IMG_20191115_141023 IMG_20191115_102453 IMG_20191115_100539

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

Echo klas_18/19

NIEZWYKŁY GOŚĆ W VIIA

Opiekunki maja zaprosiły kogoś niezwykłego. Ogromny autorytet, osobę znaną z pracowitości, profesjonalizmu i otwartości- Panią Lucynę Brzezińską, nauczycielkę przedszkola ” Wesoła Żyrafa”. Część uczniów mojej klasy była Jej wychowankami w przedszkolu. Miałam również ogromną przyjemność realizować praktyki w grupie Pani Lucyny, tym bardziej ucieszyła mnie wieść, że będzie naszym gościem. Pani Lucyna z ogromną pasją opowiedziała nam o tym trudnym zawodzie, plusach i minusach, ścieżce kariery zawodowej. Bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej- na przykład z wychowankami:) K.Loch

VII A W FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ

13 maja braliśmy udział w koncercie….muzyki z filmów Disney’a. Byliśmy najstarsi na sali, ale bawiliśmy się doskonale, bo większość z nas przypomniała sobie czasy beztroskiego dzieciństwa. Prawdziwa uczta muzyczna! W drodze powrotnej pstryknęliśmy fotkę przy najbardziej znanym napisie w Zielonej Górze:) K.Loch

Relaksacja przed egzaminem w 8c

Sprawdzian ósmoklasisty już coraz bliżej i każdy zaczyna się już powoli zastanawiać, jak to wszystko będzie wyglądało. Prędzej czy później może pojawić się stres, który jest zjawiskiem absolutnie naturalnym w takich sytuacjach. Nie mniej jednak siła odczuwanych emocji zależy w dużej mierze od nas samych, a dokładnie od tego, jak ukształtujemy nasze możliwości poradzenia sobie z sytuacją stresową.

Z pomocą przyszła nam niezastąpiona pani socjoterapeutka – Gabriela Podgórna i 5 kwietnia przeprowadziła w naszej klasie warsztaty relaksacyjne. Ósmoklasiści mieli możliwość poznania wielu ciekawych odprężających ćwiczeń redukujących stres oraz napięcie. Mogli się zintegrować i kształcącymi działaniami – urozmaicić sobie powtórki, które w ostatnim czasie są bardzo liczne. Dziękujemy pani Gabrysi za pomoc i wsparcie w procesie dydaktyczno-wychowawczym.

Marta Soczek z klasą  
 
OGROMNY SUKCES AGNIESZKI

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Agnieszka Warzywoda ( 7a) została laureatką konkursu z języka angielskiego. Na tym jednak nie koniec. Agnieszka dołączyła również do grona laureatów Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego! W ósmej klasie zostaje tylko matematyka i w czasie egzaminów Agnieszka będzie odpoczywać:) Gratuluję Ci bardzo. I jak zwykle, PĘKAM Z DUMY! K.Loch

DZIEJE SIĘ W VII A!

Postanowiliśmy z przytupem przywitać wytęsknioną wiosnę. Zaczęliśmy już 20 marca ( astronomiczny początek wiosny) wizytą w Teatrze Lubuskim. Obejrzeliśmy doskonały spektakl pt. ” Bestia”. Rzecz dotyczy trudnych relacji w szkole, koleżeństwa, hejtu. Daje do myślenia. POLECAMY! Dodatkową atrakcją był udział w spektaklu znanego nam z warsztatów Pana Kurasia. Wieczorem zebraliśmy się w szkole na dorocznej ” nocce filmowej”. Było karaoke, planszówki, bitwy na poduszki, wspólne przeżywanie zakończenia filmu… Na szczęście od rana nie było lekcji ( tak uczciliśmy kalendarzowy początek wiosny- dzień wagarowicza). Ogarnęliśmy klasę, zjedliśmy wspólne śniadanie, pograliśmy w ” Mafię” i uciekliśmy ze szkoły…..na warsztaty w ramach projektu ” Świat Nauki”:) Potem zmęczeni( ale zadowoleni) wróciliśmy do domów. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, ale przede wszystkim za to, że mam taką super klasę, w której wychowankowie potrafią spędzić czas bez komórek i świetnie się przy tym integrować:) K.Loch

Święto Kobiet w 6a

Wszyscy uczniowie klasy 6A uroczyście świętowali Dzień Kobiet.

Chłopcy przygotowali niespodzianki, które ucieszyły i rozbawiły nasze dziewczyny.

Martyna rządziła ustawiając wszystkich w sympatycznym szeregu.

Nie był to łatwe!

Urządziliśmy kawiarenkę i każdy miał rozmawiać z każdym.

Hmm.. nie można było nic podsłuchać!

Każdy mówił i mówił i był ogromny szum;-)

Potem losowaliśmy ubranka z czarnego wora i były przebieranki!

Maja miała ogromne okulary chyba Martyny, Mikołaj spódnicę Amelki?

Maciek kapelusz Michała a Gabrysia skarpety?

Nie wiem czyje. Było fajnie.

Przebrani i rozbawieni zatańczyliśmy dookola klasy.

Były tańce z balonami i bez.

Potem Lenka dała upust swoim umiejętnościom kosmetycznym i wymalowała chłopaków.

Do takiej zabawy potrzebne były kalorie!

Smakowaliśmy wypieki przygotowane przez mamę Gracjana i Michała.

Na zakończenie każda dziewczynka otrzymała kwiatka w różowej doniczce.

Było miło..

Powtórzymy to w następnym roku.

Dziękujemy naszym chłopakom!

NIETYPOWA LEKCJA

” Pały wszędzie, dopy wszędzie. Co to będzie, co to będzie?”- Brzmi znajomo? To parafraza słynnego cytatu z II cz. ” Dziadów” Adama Mickiewicza. Jest to lektura obowiązkowa, a już niedługo egzamin…Siódmoklasiści postanowili pomóc swoim starszym kolegom z 8c przygotować się do tego ważnego testu. Poprowadziłam lekcję powtórkową, której temat brzmiał: Dramat na scenie, czyli przedstawienie. Uczniowie obu klas mieli okazję usystematyzować swoją wiedzę i w dość nietypowy sposób powtórzyć treść lektury. 7a przygotowała tzw. parodię pierwowzoru literackiego, w której przenieśliśmy obrzęd dziadów do….szkoły:) Najgorszą kategorią ” szkolnych grzechów” okazało się  nieudzielenie pomocy kolegom i koleżankom….My, mamy nadzieję, pomogliśmy:) Dziękuję wychowawcy klasy 8c, Pani Marcie Soczek i Pani wicedyrektor Karolinie Kopaczyńskiej za obecność. K. Loch

DZIEŃ KOBIET W VII A

Nasi panowie, jak zwykle, pamiętali o Dniu Kobiet. Dostałyśmy piękne kwiatki, pyszne czekoladki…Bezcenne jednak było ” Sto lat” na stojąco:) Dziękujemy, Chłopaki!

VII A NA ” SIŁCE”

28 marca nasza klasa w ramach godziny wychowawczej odwiedziła super miejsce. Byliśmy w AKTON FITNESS na spotkaniu z niezwykłym człowiekiem. Właściciel siłowni- Pan Rafał Prokopiuk, jest prawdziwym wzorem do naśladowania. Jako nastolatek chorował z powodu otyłości. Siła charakteru, hart ducha, konsekwencja w realizacji marzeń i ogrom pracy nad ciałem i umysłem przyniosły naszemu rozmówcy m.in. tytuł Mistrza Świata Federacji WBBF w kategorii Model i Wicemistrza Świata Federacji WPF w kategorii Man Psysique.

Niestety,  tego dnia wypadł też tłusty czwartek….Mieliśmy ( przynajmniej ja miałam) ogromny dylemat: kultywować tradycję czy walczyć ze słabościami? Dwie skrzynki pączków od Oskara, torba chrustów upieczonych przez Olka….. Tradycja wygrała, tym większy podziw dla Pana Rafała 🙂 K.Loch

Klasy czwarte postanowiły pokazać jak wyglądają ostatki w Anglii i zorganizowały Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika. 

Tego dnia szkolne ławki na korytarzu uginały się od ton przepysznych naleśników. Każdego naleśnika można było zjeść z domowym dżemem, czy konfiturą, a nawet… bitą śmietaną i kremem czekoladowym. Naleśniki były usmażone tradycyjnie z mąki pszennej, ale znalazły się także i orkiszowe. Zwykłe jasne, kakaowe oraz…. czerwone i niebieskie!

Nikt nie wyszedł głodny tego dnia ze szkoły.

Oto relacje uczniów klasy 4b z Dnia Naleśnika:

Maja: „Naleśniki różne różniaste, wszystkie pyszne mniam mniam”.

Kuba U: „W dniu naleśnika najadłem się pysznych naleśników. najbardziej smakowały mi niebieskie z Nutellą i bitą śmietaną”.

Rafał: „ Cieszyłem się, że sprzedałem dużo naleśników i zarobiłem pieniądze dla naszej klasy”.

Zosia:” sprzedawanie naleśników mi się tak podobały, że na każdej przerwie(oprócz przerwy obiadowej) szłam sprzedawać naleśniki i nie ukrywam, że byłam brudna!”

Krystian:”Dzień naleśnika był super fajny. Najbardziej podobało mi się sprzedawanie, a do tego były bardzo pyszne”

Lena:” Dzień naleśnika to dzień w którym byliśmy gospodarzami i mogliśmy czuć się wyjątkowo. Miło było sprzedawać uczniom coś smacznego czego nie ma na co dzień w szkole i widzieć ze im bardzo smakuje. Bardzo miły smaczny i pozytywny dzień”.

Piotrek L: „naleśniki były bardzo dobre”.

Amelka: „dzień naleśnika na pewno trzeba powtórzyć :)”

K.Sadłowska

U. Czerniak

I.Kania

28 lutego klasa 4b wzięła udział w ciekawych warsztatach krawieckich zorganizowanych przez pracownię Mini Bambini. Uczniowie nauczyli się obsługi maszyn do szycia i uszyli sobie wspaniałe i oryginalne wiosenne czapki. Wszyscy byli z siebie bardzo zadowoleni i dumnie chodzili po szkolnych korytarzach w nowych nakryciach głowy. Wiosenny wietrzyk już im niestraszny:-)

Krystian: „Szycie czapek to genialny pomysł. Uszyliśmy czapki takie, jakie chcieliśmy. Uszytą czapkę noszę codziennie do szkoły”.

Lena: „Dzień w którym były warsztaty przekonał mnie do szycia, którego wcześniej nie lubiłam, a teraz szyje sobie sama poduszkę . Świetna sprawa”.

Maja:„ Uszyłam najładniejszą czapkę na świecie i wcale nie było to takie trudne:)”

Kuba U.: „Bardzo podobały mi się warsztaty krawieckie. Uszyłem sobie bardzo fajną czapkę- jedyną w swoim rodzaju”.

Rafał: „Cieszyłem się z samodzielnego uszycia czapki”

Zosia: „Bardzo mi się podobały te warsztaty krawieckie, bo pierwszy raz miałam do czynienia z maszyną do szycia”.

Piotrek L.: „Czapki wyszły super. Bardzo mi się podobało”.

Amelka: „Warsztaty krawieckie to był najfajniejszy dzień szkoły w tym roku”.

K.Sadłowska

VII A NA KONCERCIE W HALI CRS

6 marca klasa uczestniczyła w koncercie, który został zorganizowany w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wyjście zostało poprzedzone lekcją dotyczącą tego tematu. Na scenie zobaczyliśmy m.in. Marka Piekarczyka oraz charyzmatyczną Marcelinę. Usłyszeliśmy wykonania utworów, które przeszły do klasyki- ” Dziwny jest ten świat”, ” Zegarmistrz światła”, ” Nic dwa razy…”, ” Testament” … Była to doskonała okazja na tzw. poszerzenie uczniowskich horyzontów, z czego ja, jako wychowawca, jestem niezwykle zadowolona:) K.Loch

 

KOLEJNE WARSZTATY TEATRALNE W VIIA

Nasza klasa uczestniczyła już w dwóch kolejnych warsztatach teatralnych. W ramach przygotowania projektu mieliśmy przezabawne spotkanie z aktorem Teatru Lubuskiego, Panem Robertem Kurasiem , który uczył nas gry aktorskiej. Kolejne zajęcia były poświęcone planom i ujęciom filmowym, które będziemy mogli wykorzystać podczas realizacji naszych zadań. Niedługo kolejne spotkanie. Ciekawe czego nauczymy się tym razem?….

W pierwszej połowie grudnia klasy 4-8 wybrały się na szkolną wycieczkę do Niemiec, na wyspę Tropikalną oraz do Cottbus.

Oto relacje z wyprawy dwóch uczniów z klasy 4b, Kuby i Filipa:

Kuba U:

W dniu 11.12.2018 odbyła się bardzo fajna wycieczka do Tropical Island w Niemczech dla klas 4-8.

Wyjazd z Zielonej Góry był o 5.00. Byliśmy na wyspie ok. 8. Spędziliśmy na niej 4 godziny. Na wyspie byliśmy najpierw na dużym basenie, a później poszliśmy  na  trzy zjeżdżalnie.  Na końcu odwiedziliśmy strefę Amazonia. W tej strefie wypływaliśmy na zewnątrz wyspy.

Potem poszliśmy się przebrać.

Gdy się przebraliśmy, poszliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Zoo w Cottbus. W zoo widzieliśmy dużo zwierząt, takich jak: tygrysy, lamparta, węża, małpy i 2 słonie, które karmiliśmy. Słonie karmiliśmy bananami, jabłkami, marchewkami i bułkami. Jeden słoń chciał mi urwać palca.

Na końcu pojechaliśmy na jarmark w Cottbus. Na jarmarku było bardzo dużo jedzenia. Wyjechaliśmy z Cottbus ok. 15-16.

Filip W.:

W Tropical Island było ciekawie.

Najpierw jechaliśmy na basen. To był największy basen w Europie.

Byliśmy na zwykłym basenie, potem zjeżdżaliśmy z zjeżdżalń, które były w różnych kolorach. Ja byłem na czerwonej i zielonej. Zjeżdżalnia podziemna była krótka i długa.

A najlepsza była Amazonia .Tam pływaliśmy pod prąd. Ale się bałem, bo to było na dworze, a na końcu się topiliśmy.

Potem jechaliśmy do Zoo w Cottbus. Karmiliśmy tam słonie.

W grupach zwiedzaliśmy zwierzęta i mogliśmy iść do baru. Pojechaliśmy też na jarmark,a tam kupowaliśmy różne pamiątki.

I po dniu pełnych wrażeń wróciliśmy do domu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Kuby U. i Rafała R.:

W ramach Mikołajek klasy 4b i 4c wybrały się do Lubuskiego Teatru na spektakl ‚Wyprawa’.

Uczniom bardzo się spodobały przygody Renifera Ojo i Elfa Toto, którzy w muzykalny i wesoły sposób pokazali, że nie warto się kłócić i że trzeba dbać o przyjaźń.

Kasia Sadłowska

WYGRALIŚMY!

Klasa 7a zajęła I miejsce na najciekawszą gazetkę świąteczną w konkursie, który zorganizowała klasa 8b. Razem z nami na podium stanęła też 4e, której serdecznie gratulujemy. Nasza gazetka była pracą zespołową- znów wszyscy kulali bibułowe ( tym razem zielone) kulki. Chinka ozdobiona została niezwykłymi bombkami- z naszymi zdjęciami- taka BOMB(K)OWA KLASA:) Nasza choinka również była niezwykła. Wszyscy wiedzą, że choinka jest kobietą, dlatego postanowiliśmy wystroić ją w sukienkę…. Gratulujemy pozostałym wyróżnionym i dziękujemy komisji za docenienie naszych starań. K.Loch

SPOTKANIE WIGILIJNE W 7A

Tradycja to rzecz święta- był opłatek, życzenia, prezenty, szkolne kolędowanie i ” Opowieść wigilijna” ( tak przy okazji: powtórzenie treści lektury obowiązkowej :)) Bardzo dziękuję  Panu Tomaszowi- tacie Emilki, za cały karton gadżetów świątecznych. Dzięki temu każdy wychowanek wrócił do domu z podarunkiem. Podziękowania również dla Rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku ( mniam…) Życzę wszystkim radosnych i spokojnych świąt. Do zobaczenia w nowym roku:) K. Loch

WYSTĘP VII A NA 30-LECIU SZKOŁY

Minął już prawie miesiąc od uroczystych obchodów 30-lecia szkoły, ale lepiej późno niż wcale…Z dumą prezentuję zdjęcia z naszego występu w auli UZ. Emilka, Agnieszka, Małgosia, Oliwka i Dominik ( z moim skromnym udziałem) zaprezentowali fantastyczny układ taneczny, wywołując burzę oklasków. To zaszczyt mieć takich utalentowanych wychowanków i jeszcze większy występować z nimi przed tak liczną i szacowną publicznością. BRAWO! K.Loch

 
WIZYTA WOJSKOWEGO W 7A

Opiekunki grudnia w ramach programu ” Samodzielność i odpowiedzialność” zaprosiły przedstawiciela arcyciekawego zawodu- żołnierza. Gość opowiedział nam o swojej pracy, pokazał filmy o 11 Lubuskiej Kawalerii Pancernej oraz przygotował fantastyczną niespodziankę- mieliśmy możliwość założenia prawdziwego żołnierskiego munduru! Odważyłam się ja ( upss… nie dopięłam się w pasie ;( ) i Oliwka M. ( dopięła się bez problemu :)). Bardzo dziękujemy- i gościowi i opiekunkom grudnia 🙂 K.Loch

MIKOŁAJKI W 7A

W tym roku szkolnym postanowiliśmy zrezygnować z tradycyjnych upominków mikołajkowych. Opiekunki grudnia zaproponowały wspólne wyjście na kręgle. Pomysł wszystkim się spodobał, więc Mikołaj przyniósł w prezencie…dobrą zabawę. Dominik znów spotkał swojego sobowtóra, a Emilka jako Mikołaj po mistrzowsku strącała kręgle:) K.Loch

 Pracowite mikołajki w II b 

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Wypatrywaliśmy go i czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Aż w końcu przyszedł i przyniósł nam prezenty. Było wiele radości i wspólne zdjęcie z Mikołajem. Ale tego dnia mieliśmy również wiele pracy. Robiliśmy ozdoby na świąteczny kiermasz z okazji ,,Biegu Dobrych Mikołajów”. Pomagali nam nasi rodzice i dziadkowie. Każdy miał pełne ręce roboty i tak w rezultacie powstały piękne ,,Mikołajkowe pędzle”, które bardzo nam się spodobały. Zresztą, popatrzcie na zdjęcia i oceńcie sami.


,, Budkowe cuda wykonane”!

Uczniowie klasy II b postanowili pomóc przetrwać zimę bezdomnym kotkom. Wspólnie w klasie, zrobiliśmy domki dla mruczków i  w ten sposób zadbaliśmy, aby zimą miały ciepły kąt. Niektórzy z nas, zrobili też takie domki wspólnie z rodzicami. Razem przekazaliśmy zielonogórskiemu schronisku aż osiem kocich budek. Mamy nadzieję, że kociaki znajdą w nich schronienie i w czasie zimy nie będą marzły.


100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na gazetkę związaną z tym tematem. Miło nam poinformować, że klasa VIIa zajęła II miejsce. Pracę wykonywaliśmy zbiorowo- wszyscy robili kuleczki z bibuły, Maja i Oliwka P. wykazały się cierpliwością podczas ich  przyklejania. Kamil P. zaprojektował własną grafikę. Okazało się, że zespołowość to przepis na sukces 🙂 Gratulujemy pozostałym wyróżnionym. K. Loch

Nietypowe prezenty

W te mikołajki uczniowie V b wręczą sobie własnoręcznie wykonane prezenty. Będą to bombki ozdobione metodą dekupażu. Nad ich powstaniem czuwała pani Aleksandra Browarczyk, wizażystka,  mama naszego Sergiusza, która podkreślała, że warsztaty plastyczne służą do rozwijania kreatywności dziecka, poprawiają umiejętności plastyczne i trenują zręczność. Panią Aleksandrę wspierali inni „klasowi” rodzice, a także pani dyrektor, Dorota Konopacka. Radości było co niemiara! Sami się przekonajcie – zdjęcia nie kłamią.

Dorota Głowienka

MISTRZOSTAW ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM DZIECI, LITWA 2018

25 listopada na Litwie odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Dzieci. Polskę reprezentowali między innymi uczniowie naszej szkoły- Kryspin Sozański (1b) oraz Marek Brandyk (5b). Na co dzień trenują karate w klubie Nidan pod okiem senseia Dariusza Hejduka. W zawodach wzięło udział ponad 600 dzieci z dziesięciu krajów.

Złoty medal w konkurencji kata zdobył 7-letni Kryspin Sozański. Dobry występ zaliczył również Marek Brandyk, startujący w konkurencji kata i kumite.

Gratulujemy.

Dorota Głowienka

CO SŁYCHAĆ W 7A?

Dawno się nie odzywaliśmy, ale szybciutko nadrabiamy zaległości. Jak zwykle dużo się dzieje: byliśmy na kolejnych warsztatach w Teatrze Lubuskim, mieliśmy dyskotekę andrzejkową oraz braliśmy udział w projekcie ” Świat Nauki”. Fotorelacja poniżej 🙂 K.Loch

Klasa II b spieszy na pomoc bezdomnym mruczkom

Kiedy dowiedzieliśmy się o akcji schroniska, które zwróciło się z prośbą o pomoc w wykonaniu budek dla kotków, nie zawahaliśmy się ani chwili. Większość z nas ma kotki i wiemy, jak ważny dla nich zimą, jest ciepły kąt. Przy pomocy rodziców zgromadziliśmy w klasie materiały do wykonania ,, kocich budek”: skrzynki po owocach, styropian, ręczniki, folię i taśmę pakową. Na lekcji techniki podzieliliśmy się na grupy i zabraliśmy się do pracy. Chyba jeszcze nigdy nie uwijaliśmy się tak szybko, bo pracy było wiele! Wszyscy mocno zaangażowaliśmy  się i wspólnie ,,skleciliśmy” dwa ,,budkowe cuda”. Mamy nadzieję, że tym sposobem pomożemy dziko żyjącym w naszym mieście kotkom przetrwać zimę, dając im ciepły kąt. Swoją pracę uwieczniliśmy na zdjęciach. Popatrzcie sami ile w nas determinacji!


,,Śniadanie daje moc” w klasie II b

8 listopada br., już po raz kolejny, wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Śniadanie daje moc”. Tego dnia przynieśliśmy do klasy produkty potrzebne do wykonania zdrowych kanapek. Nie zabrakło świeżego pieczywa, warzyw, pomidorów, papryki, ogórków, szczypiorku, rzodkiewek, a także sera, wędlin i jajek. ,,Wyczarowaliśmy” z nich kolorowe i zdrowe kanapki. A na deser były owoce i smaczne jogurty. Takie zdrowe i obfite śniadanie smakowało wybornie i ,,dało nam moc” na cały dzień!


Wycieczka do Energylandii oczami uczniów z klasy 4b:

 W dniu 11.10.2018r odbyła się wycieczka do Energylandii w Zatorze, organizowana przez Pana Doriana. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas 4-8 naszej szkoły. Wyjazd z Zielonej Góry był o godzinie 5.00, na miejscu byliśmy ok.11.00. Jechaliśmy 6 godzin. Pierwszy rollercoster, którym zjeżdżaliśmy to Speed Water Coaster. Adrenalina, szybkość, a na mecie ostudzenie emocji wodą. To był najlepszy rollercoster jak dla mnie w Energylandi. Później poszliśmy na RMF Dragon, który jechał 130km/h. W Energylandii zjedliśmy pyszny obiad. Po posiłku poszliśmy na fire show. Po ognistych występach mogliśmy nadal korzystać z wielu atrakcji. Mimo że byliśmy aż do zamknięcia parku nie korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji. O godz 21.00 wyjechaliśmy z Zatoru, a o godzinie 3.00 byliśmy w Zielonej Górze. Wycieczka była bardzo fajna, wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, już nie mogę doczekać się kolejnej. Kuba z 4b

Spotkaliśmy się przed Biedronką o 4.45. Razem z nauczycielami i dziećmi naszej szkoły wyruszyliśmy autobusem do Energylandii. Jechaliśmy bardzo długo. Kiedy dotarliśmy na miejsce poszliśmy na kolejki. Byłam na bardzo wysokiej kolejce. Bardzo się bałam, ale było super! Nie mogłam iść jednak na największą kolejkę w Europie, bo byłam za niska, ale i tak było super. Potem jedliśmy frytki i mieliśmy czas wolny. Chodziłam z Leną i Zuzią. Zwiedzałyśmy sklepy z pamiątkami. Nic jednak nie kupiłyśmy, bo było drogo. Poszłam także z Leną na Dragon’a- aż 10 razy!, na filiżanki oraz na młyńskie koło. Byłam w domu o 3.49. Nigdy tej wycieczki na zapomnę. To była jak na razie najlepsza wycieczka, na której byłam! Tosia z 4b

Pojechałam ze szkołą do Energylandii, która mieści się w Zatorze. Było bardzo dużo kolejek- szybkie i wolne. Było super! Kolejki były przeznaczone dla dzieci o wzroście min. 120cm. Były też sklepy, w których można było kupić jedzenie i picie oraz pamiątki. Były także kolejki, które podczas jazdy robiły zdjęcie (kosztowało 10zł). Wspaniale spędziłam czas z kolegami i koleżankami. Mimo iż droga była bardzo długa, to świetnie się bawiłam. To cudowne miejsce polecam każdemu!! Lena z 4b

VII A NA WARSZTATACH ” LUBUSKIE KODUJE”

Urząd Marszałkowski jest organizatorem warsztatów ph. ” Lubuskie koduje”. Udało się nam wziąć w nich udział. Było wszystko, co lubi współczesna młodzież: interesujące zadania, komputery, programowanie, robociki….Wykonywaliśmy też własnoręcznie kartki ze świecącymi diodami:) Trzeba również wspomnieć o świetnej atmosferze i bardzo sympatycznych i profesjonalnych prowadzących. Polecamy! K.Loch

VII A NA WARSZTATACH W TEATRZE LUBUSKIM

W ubiegłym roku szkolnym byliśmy na warsztatach zorganizowanych przez Teatr Lubuski. Było tak miło, że postanowiliśmy podjąć współpracę z Panią Emilką w ramach projektu ” Klasa+ Teatr”. Polega ona na comiesięcznych spotkaniach, których finałem ma być nasz występ na deskach teatru. Dziś ćwiczyliśmy współpracę, rozmawialiśmy o współczesnych SUPERBOHATERACH, bo taki będzie temat przewodni naszych spotkań. To doskonały pomysł w czasach, kiedy tak trudno znaleźć autorytet. K.Loch

PANI DIETETYK W VIIA

Urząd Miasta Zielona Góra zorganizował konkurs na realizację zadania publicznego pn.” Zdrowe żywienie w kontekście nadwagi i otyłości”. Jest ono przeprowadzane wśród młodzieży klas 7 szkół podstawowych w formie szkoleń i prezentacji multimedialnej. Jesteśmy jedyną klasą siódmą w naszej szkole, więc to nam przypadł zaszczyt goszczenia dietetyk Magdaleny Golińczak. Pani Magda przedstawiła nam nową piramidę żywienia. Mieliśmy również okazję nauczyć się, jak obliczyć BMI i co robić, by zdrowo się rozwijać. Dziękujemy za pouczające spotkanie. Oby było owocne! K.Loch

ROZMOWA Z PRZEDSTAWICIELKĄ ZAWODU
W ramach orientacji zawodowej opiekunowie każdego miesiąca mają obowiązek zaprosić przedstawiciela jakiegoś zawodu. Sebastian przyprowadził siostrę- Panią Karinę, która opowiedziała o plusach i minusach zawodu kosmetyczki, stylistki i kierowniczki. Gość zauroczył słuchaczy opowieścią pełną pasji, ale też konkretów. Dziękujemy, Pani Karino i życzymy sukcesów tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. K.Loch

DZIEŃ CHŁOPAKA W VIIA

W ubiegłą niedzielę przypadał Dzień Chłopaka. Nasi pewnie pomyśleli, że o nich zapomniałyśmy, ale nie….Dziewczyny przygotowały słodką niespodziankę- własnoręcznie przygotowane przez Wiktorię Stefańską i Oliwkę Madej babeczki. Wszystkiego najlepszego, Panowie!

 

WIZYTA 7A U PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUPY ” PANTERY”
29 września to Ogólnopolski Dzień Czytania na Głos. W związku z tym postanowiliśmy odwiedzić naszych młodszych kolegów z MP 24. Wybraliśmy się do grupy ” Pantery”, aby poczytać im na głos o przygodach superbohatera SamSama. Natomiast 28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, dlatego zabraliśmy ze sobą skrzyneczkę jabłek imiennie dedykowanych wychowankom Pań Weroniki i Małgorzaty. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i zapraszamy na rewizytę:) K.Loch

DZIEŃ  W KAPCIACH W VIIA
Zaczynamy kolejny rok z nowymi pomysłami:)” Opiekunowie września”- Julka Rz. i Sebastian zaproponowali, abyśmy przyszli do szkoły w kapciach. Przyszliśmy i jak zwykle wyróżnialiśmy się w szkole. Czekam na Wasze kolejne pomysły! K.Loch

 
NARODOWE CZYTANIE ” PRZEDWIOŚNIA” W 7A
W związku z akcją ” Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej, klasa 7a wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez Panią Jolantę Stachurską w szkolnej bibliotece. Mieliśmy możliwość zapoznania się z historią akcji, życiorysem Stefana Żeromskiego oraz fragmentami ww. utworu. Dziękujemy za zaproszenie i prosimy o więcej takich spotkań 🙂 K.Loch

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich