Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Osiągnięcia uczniów

ART DARE YOU – projekt artystyczny dla dzieci przedszkolnych

Dzieci z grupy Sówki biorą udział w niezwykłym ogólnopolskim przedsięwzięciu artystycznym “Art dare you”. Pierwszym etapem było nagranie wyzwania dla dzieci z grupy “Mali Artyści” w przedszkolu w Kobierzycach. Oto efekt pracy naszych przedszkolaków.
Sówki także otrzymały wyzwanie od dzieci z grupy “Biedronki” z Warszawy Rembertowa… Muszą teraz wykonać 3 prace plastyczne:
1. inspirowaną twórczością Bridget Riley,
2. opartą o kolor czarny,
3. wykonaną z wełny.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!


Finał konkursu “OJCZYZNO MA” już za nami !

9 listopada 2017 r. odbył się finał konkursu ” Ojczyzno ma”. Konkurs zorganizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej odbył się w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Tematyka konkursu była związana z historią i religią Naszej Ojczyzny. Szkołę reprezentowali : Krzysztof Woś, Mariusz Dera, Natan Bożemski.

Do ścisłego finału przeszedł Krzysztof Woś.

Gratulujemy finaliście! Dziękujemy Mariuszowi i Natanowi za godne reprezentowanie szkoły. Do konkursu naszym uczniom pomogły się przygotować  pani Elżbieta Fiałkowska i pani Iwona Król


Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „Olimpus”

7 listopada rozpoczął się bój o matematyczne sukcesy w roku szkolnym 2017/2018.Miłośnicy matematyki wzięli udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej „Olimpus”. Olimpiada jest testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane są 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. Ciekawe i interesujące zadania sprawiają, że uczniowie z przyjemnością je rozwiązują. Uczestnicy konkursu  rozwijają swoje umiejętności matematyczne, sprawdzają wiedzę i zdolność logicznego myślenia.

W matematycznych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły, a wśród nich sześcioro debiutantów z klasy 4b: Martyna Bania, Helena Helwing, Kacper Kubiak, Hubert Lipiec , Bartosz Warzywoda, Malwina Zając. Klasy piąte reprezentowały: Laura Busse, Natalia Dzierwa, Magdalena Ryba. Najliczniejsza była reprezentacja klas siódmych. Uczniowie:

– 7b: Dominika Skarupska i Michał Hochenzy,

– 7c: Julia Jędrych, Weronika Struj i Joanna Wobalis,

– 7d: Adam Babirecki, Michał Sikora, Michał Urbański i Kacper Wańtuch.

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki, które zostaną przekazane do szkoły do 3 stycznia 2018 roku.

Małgorzata Druszcz


Konkurs: „Jan Paweł II autorytetem  w drodze ku przyszłości”

Kornelia Kołłątaj została laureatką konkursu: „Jan Paweł II autorytetem  w drodze ku przyszłości” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 im. J. Brzechwy w Zielonej Górze.

Przepiękną racą plastyczną zdobyła wyróżnienie! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


MIKOŁAJ BISZCZANIK UCZESTNIK FINAŁU POLSKI W TENISIE STOŁOWYM DZIECI

8 pażdziernika 2017 r.w Częstochowie odbył się FINAŁ POLSKI W TENISIE STOŁOWYM DZIECI.

W hali sportowej rywalizowało ze sobą wielu bardzo dobrych zawodników.

Naszą szkołę godnie reprezentował MIKOŁAJ BISZCZANIK.

Jedyny zawodnik turnieju nie trenujący tenisa stołowego w klubie sportowym.

Dziękujemy i gorąco gratulujemy Mikołajowi tak wysokich osiągnięć sportowych ???? ???? ????


Mikołaj Biszczanik awansował do finału Polski w tenisie stołowym.

30.09.2017 r. (w sobotę) na hali sportowej WOSiR w Drzonkowie odbył się Ogólnopolski Eliminacyjny Turniej dzieci i młodzieży w tenisie stołowym.

Naszą szkołę reprezentował Mikołaj Biszczanik.

W trudnych pojedynkach pokonał wielu swoich rywali. Efektem jest awans do wielkiego finału Ogólnopolskiego Turnieju w tenisie stołowym z udziałem 64 dziewcząt i chłopców (po 16 dziewcząt i chłopców z każdego turnieju eliminacyjnego).

Finał Polski odbędzie się 8.10.2017 r. podczas 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open w hali sportowej w Częstochowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia ????


Międzyszkolna liga tenisa stołowego 2017/2018

30.09.2017 r. na hali sportowej WOSiR w Drzonkowie odbył się pierwszy Turniej Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego 2017/2018.

Naszą szkołę z sukcesami reprezentował Mikołaj Biszczanik.

Gratulujemy ????


Plastyczne i kaligraficzne sukcesy!

Uczennica klasy 6c – Joanna Wobalis – zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Róże – Fiolety – Turkusy”  organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze. Komisja konkursowa składająca się m.in. z artystów – pracowników Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego – doceniła walory artystyczne pracy Joanny.                                                                   Gimnazjum nr 1 było również organizatorem Konkursu Kaligraficznego pt. „Mistrz Kaligrafii”. Pracę na ten konkurs przygotował Mikołaj Walczak. Jego dzieło z kolei to samo jury  zakwalifikowało do wojewódzkiej wystawy. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów – wychowawczyni Marta Soczek


W naszej szkole odbył się konkurs o tematyce historycznej pt. „Życie w PRLu”. Konkurs zorganizowały : pani Agnieszka Nowicka i pani Iwona Król”. Uczniowie przeprowadzili wywiady ze swoimi bliskimi starszymi osobami, które miały wiele do powiedzenia na temat życia w tamtych czasach.  Iwona Król

Oto wyniki konkursu :

Wyniki konkursu                        „Życie w PRLu”:

1 miejsce – Wiktoria Wobalis 6d

2 miejsce – Mikołaj Walczak 6c

3 miejsce – Kaja Hryńczuk 6a

Wyróżnienie:

Dominika Kamzelewska 6c

Julia Jaroszewska 6d

Anna Maciąga 6c

Julia Ścisła 6c

Joanna Wobalis 6c

Weronika Struj 6c

Amelia Maślak 6d

Dziękujemy za udział:

Kindze Koszeli 6a

Wojtkowi Koszeli 6a

Aleksandrowi Lyscov 6c

Maksymilianowi Rajterowi 6c

Kacprowi Zawadzkiemu 6c

Kamilowi Stefanowi 6c


Uczeń klasy 6d Krzysztof Woś zajął II miejsce w konkursie międzyszkolnym o tematyce historycznej  “Wiem wszystko o Zielonej Górze”.

Gratulujemy!


SUKCESY MŁODYCH MATEMATYKÓW

     Koniec roku szkolnego to nie tylko czas „walki” o najlepsze świadectwo i oczekiwanie na wakacje. To również czas oczekiwania na wyniki konkursów, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Dziś nadszedł czas podsumowania konkursów matematycznych.

      Zacznijmy od „Kangura” – Międzynarodowego Konkursu Matematycznego, konkursu który w naszej szkole ma wieloletnią tradycję. Wzięło w nim udział 72 uczniów. Najwięcej,  bo aż 42 uczniów klas drugich (kategoria Żaczek).  Osiągnęli też oni najwięcej sukcesów. Wynik „bardzo dobry” uzyskał ANTONI SZELOCH, a wyróżnienia zdobyło ośmioro uczniów: MACIEJ BAGAN, JEREMI LEPECKI, WIKTOR DĘBOSKI, HANNA DZYGA, MATEUSZ WASIK, MAJA ŚLIWIŃSKA, WOJCIECH ZAWADZKI, DOMINIKA KUBIAK.         W kategorii „Maluch” (klasy trzecie) wyróżnienie osiągnęli : MALWINA ZAJAC, BARTOSZ WARZYWODA, JULIA DROBNIEWSKA, HUBERT KRAKOWIAK. W kategorii „Beniamin” wśród uczniów klas piątych sukces odniosła AGNIESZKA WARZYWODA zdobywając nagrodę z wynikiem bardzo dobrym, a w  klasach szóstych wyróżnienie zdobył KACPER WAŃTUCH.

      Kolejnym konkursem matematycznym, który odbył się w naszej szkole po raz pierwszy, była Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „OLIMPUS”. Wzięło w niej udział 18 uczniów klas IV – VI, a tytuł laureata uzyskał uczeń klasy VId MICHAŁ URBAŃSKI.

      W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki „Panda” wzięło udział 24 uczniów. Klasy czwarte reprezentowało 5 uczniów, klasy piąte 3 uczniów, a klasy szóste 16 uczniów. Wyróżnienie uzyskali: uczennica klasy Va AGNIESZKA WARZYWODA i uczeń klasy VId MICHAŁ URBAŃSKI.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, którzy pokochali „KRÓLOWĄ NAUK”. Życzymy wytrwałości w zgłębianiu jej tajemnic i wielu sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Małgorzata Druszcz


29 maja w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu

wiedzy o Ojczyźnie, Kościele i Regionie

,,Ojczyzno Ma”

Maj – Listopad 2017

Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

W pracach komisji konkursowej w etapie rejonowym przedstawicielem Akcji Katolickiej była Bożena Stępniewska.

I miejsce – Krzysztof Woś 6d

II miejsce – Natan Bożemski 6a

III miejsce- Mariusz Dera 6a

Konkurs zorganizowały pani Elżbieta Fiałkowska i pani Iwona Król.

Gratulujemy zwycięzcom pierwszego etapu, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.


Konkurs poetycki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie laureatów konkursu poetyckiego pn. „JA I CZTERY PORY ROKU„. Jego laureatką została uczennica III a, Anna Janczak. Ania odbierze nagrodę z rąk organizatora, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, 1 czerwca w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Oto nagrodzony wiersz

Odkrywanie

Przyroda to siła.

Czy wiesz, że ona cię wspiera?

Nie nakazuje – po prostu trwa.

Patrzę w niebo i widzę życie.

Lubię słuchać szelestu liści.

Odkrywam, że są dobre.

Nikomu nie szkodzą.

Gratulujemy!

Opiekun: Dorota Głowienka

Strony: 1 2 3 4

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Dziennik elektroniczny