Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Osiągnięcia uczniów_18/19

LAUREACI W KURATORIUM OŚWIATY W GORZOWIE

3 kwietnia 2019 w Gorzowie wręczono nagrody laureatom konkursów przedmiotowych. Agnieszka Warzywoda została laureatką dwóch- z języka polskiego i angielskiego. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia. Jeszcze raz gratuluję! K.Loch

Recytatorski talent

Kryspin Sozański z klasy Ib zdobył I miejsce w Finale Wojewódzkim Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Młody artysta, który wystąpił w kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej brawurowo zaprezentował wiersz Danuty Wawiłow pt.„Daktyle. Swoją interpretacją zwrócił uwagę jurorów, a publiczność zgotowała mu owacje.

Konkurs odbył się 25 marca 2019 r. w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury Był on częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. 

Wszyscy bardzo się cieszymy z sukcesów

Kryspina,  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wioletta Wilińska

OGROMNY SUKCES AGNIESZKI

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Agnieszka Warzywoda ( 7a) została laureatką konkursu z języka angielskiego. Na tym jednak nie koniec. Agnieszka dołączyła również do grona laureatów Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego! W ósmej klasie zostaje tylko matematyka i w czasie egzaminów Agnieszka będzie odpoczywać:) Gratuluję Ci bardzo. I jak zwykle, PĘKAM Z DUMY! K.Loch

Sukces z języka angielskiego

Agnieszka Warzywoda, uczennica klasy 7a, została laureatką
Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.
Konkurs odbył się 14.03.19.
Wielkie gratulacje !
Paweł Mierzyński

SUKCES Z CHEMII

Michał Urbański, uczeń klasy 8D, został laureatem
Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, który odbył
13.03.2019r.
Krystyna Szymanowska

SUKCES Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Agnieszka Warzywoda, uczennica kl. VII A została laureatką Rejonowego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego,
który odbył się 14.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8. Agnieszka będzie reprezentowała naszą
szkołę w konkursie wojewódzkim w dniu 14 marca 2019 r.
Pragnę też zwrócić uwagę, że nasz młody pasjonat angielskiego, uczeń klasy 5C Ksawery Burchard uzyskał bardzo wysoki wynik.
Liczymy, że fascynacja językiem Szekspira nie przeminie, a Ksawery będzie zdobywał laury w kolejnych latach.
Jeszce raz gratulujemy!!
Paweł Mierzyński

SUKCES Z CHEMII

Michał Urbański, uczeń kl. VIII d został laureatem Rejonowego Konkursu Przedmiotowego z chemii,
który odbył się 13.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 13. Michał będzie reprezentował naszą
szkołę w konkursie wojewódzkim w dniu 13.03.2019 r.
Krystyna Szymanowska

WSPANIAŁY SUKCES MŁODYCH MATEMATYKÓW

W Rejonowym Konkursie Przedmiotowym z Matematyki , który odbył się 9. lutego w Szkole Podstawowej nr 14, naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Agnieszka Warzywoda (kl.7a), Michał Bury (kl.8b) oraz Adam Babirecki i Michał Urbański (kl. 8d). Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z trudnymi zadaniami. Laureatami konkursu zostało aż troje z nich: Agnieszka Warzywoda, Adam Babirecki i Michał Bury. Będą oni reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim,  który odbędzie się 9. marca.  Gratulujemy wszystkim dotychczasowych sukcesów i życzymy dalszych!

M. Druszcz

Konkurs MZK rozstrzygnięty

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze rozstrzygnął konkurs plastyczny. Z przyjemnością informujemy, że Pola Bednarczyk z klasy I b otrzymała nagrodę główną za plakat wykonany na konkurs plastyczny pt. „Ekologiczne autobusy”. Nadmieniam, że w konkursie wzięło udział łącznie 162 uczestników z kilku zielonogórskich Szkół Podstawowych.

Wyróżnienie z tej samej klasy otrzymali też: Daniel Dzierwa-Szap i Alicja Łuszczyńska. Konkurs zorganizowany był przez Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze. Nagrody wręczali przedstawiciele zielonogórskiego MZK.

WWW

Klasa I a i II a zostały laureatami wojewódzkiego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski – Świat technologii wczoraj i dziś. W nagrodę dzieci otrzymały drobne upominki oraz zostały zaproszone do udziału w warsztatach -Technologiczne Dzieciaki, które zostały zorganizowane przez Urząd Marszałkowski 12 grudnia. W warsztatach wzięła udział także klasa   I b i przedstawiciele pozostałych klas drugich. Cieszymy się, że nasza szkoła tak licznie mogła skorzystać z bardzo interesujących zajęć. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość udać się w podróż na Marsa własnoręcznie zbudowanym i zaprogramowanym robotem – łazikiem marsjańskim. Dzieci poznały elementy kodowania, programując roboty Dash&Dot na specjalnej macie kodowania.      Mali inżynierowie dowiedzieli się, jak wzbić w powietrze śmigło, spotkać mechaniczną żmiję i mogli zatańczyć z robotem. Wszystkie zajęcia miały za zadanie rozwijać zdolność logicznego myślenia, a także rozbudzić pasję do nauk technicznych.

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Miło nam ogłosić, że do kolejnego etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego zakwalifikowały się następujące osoby:

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Agnieszka Warzywoda VII, Julia Widz VIII, Kinga Koszela VIII Krzysztof Woś VIII, Michał Sikora VIII, Ksawery Burchard V c.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach.

Etap rejonowy odbędzie się 14.02.2019

P. Mierzyński

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

Miło nam ogłosić, że do etapu rejonowego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego zakwalifikowały się następujące osoby: Joanna Wobalis (opiekun p. Marta Soczek) oraz Agnieszka Warzywoda, Julia Widz i Krzysztof Woś ( opiekun K.Loch). Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach. K.Loch

Konkurs „Ojczyzno Ma” na 100 lecie

Diecezjalna Akcja Katolicka już po raz dziewiąty zorganizowała Konkurs wiedzy o Ojczyźnie, Kościele i Regionie ,,Ojczyzno Ma” dla uczniów szkół podstawowych z całej diecezji.

Zmagania odbyły się 9 listopada w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Wzięło w nich udział 51 najlepszych uczniów z terenu diecezji wyłonionych w I etapie konkursu odbywającego się w szkołach i parafiach (  maj 2018 ).

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu.

Krzysztof Woś zajął czwarte miejsce, Michał Urbański dziesiąte. Gratulujemy!!!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody z elementami patriotycznymi m.in. torby podróżne, szaliki, kubki, flagi, książki i śpiewniki patriotyczne wydane przez AK,

Zwycięzcom konkursu oraz wszystkim uczestnikom pogratulował bp Stefan Regmunt. Wśród specjalnych gości byli także: Leszek Kania – dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej, Mieszko Kamiński – prezes Koła Nr 5 Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz Bożena Majchrzak z Federacji Rodzin Katyńskich.

W trakcie konkursu swoim talentem muzycznym podzielili się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Zielonej Góry, którzy zagrali nam utwory Fryderyka Chopina.

Wystąpił także chór Con Spirito z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Podobnie jak w latach poprzednich Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego i lubuskiej kuratora oświaty – Ewy Rawy.

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Dziennik elektroniczny

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20