Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

20191108_094718_Burst01_2 20191108_094740_Burst01 20191108_094747_Burst01 20191108_094801_Burst01 20191108_094818_Burst01 20191108_094842_Burst01 20191108_095004_Burst01 20191108_105446_Burst01 IMG_20191115_141212 IMG_20191115_141023 IMG_20191115_102453 IMG_20191115_100539

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

2014/2015_sam

Czerwono, mikołajkowo i bardzo zdrowo

6 grudnia o godzinie punkt 9.00 ruszył czerwony, gwarny  pociąg mikołajkowy. Wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani, jak na ten dzień przystało, bawili się doskonale.

Pan Robert jako największy Mikołaj, oprowadził nas w po wszystkich zakątkach szkoły. Zabraliśmy wszystkich podróżnych   i docelowo zatrzymaliśmy się w  sali gimnastycznej, gdzie Panie Dyrektor czekały na nas z koszami prezentów. Przełamaliśmy dotychczasowy zwyczaj raczenia się słodyczami w postaci niezdrowych  cukierków i słodyczy. Z przesłaniem „Żyj zdrowo” z rąk władz szkoły nasi uczniowie z okazji święta Mikołaja otrzymali …rumiane jabłka.


Wieczór wróżb, czarów i doskonałej zabawy przy muzyce,
czyli andrzejki w naszej szkole.

    Z okazji andrzejek SU klas IV – VI zorganizował naszym uczniom moc zabaw. W tym roku głównymi odpowiedzialnymi za organizację zabawy byli uczniowie klasy V a. Dziewczyny przygotowały wiele atrakcji. Oglądając ciekawe odlewy z gorącego wosku można było poznać swoja przyszłość. Można było wylosować imię swojej przyszłej żony lub męża  albo dowiedzieć się jaka to cecha charakteru wyróżnia  nas z tłumu. Mama Wiktorii upiekła nam pyszne ciasteczka, Róża zadbała o wykwintne napoje. Oczywiście, tradycyjnie
o muzykę zadbali panowie z gimnazjum. Gimnazjalistka,  Oliwka z III klasy rozbawiała wszystkich wesoło. Tańczyliśmy na gazetach, był turniej tańca z balonami no i oczywiście zabawa w krzesła.  Młodzi artyści na okoliczność wieczoru w rysunkach węglem przywołali najstraszniejsze wiedźmy i czarownice. Malowaliśmy sobie twarze – każdy znalazł cos dla siebie. Były nagrody i dyplomy dla zwycięzców. Wybraliśmy tez honorowego gościa. Honorowym gościem została Pani Dyrektor Beata Fabisiak . Otrzymała od nas  słodkie lizakowe  berło. Dziękujemy!


 Kiermasz zdrowej żywności

21 listopada , zgodnie z planem SU oraz wypracowaną tradycją  odbył się w naszej szkole kiermasz zdrowej żywności.

Każda z klas przygotowała stoisko prezentując to, co powinniśmy spożywać. Było  zdrowo i kolorowo. Bardzo trudne zadanie miała komisja konkursowa w składzie: Pani Katarzyna Gil( nasza dietetyk) oraz Pani Ewa Przykuta. Każda z klas stanęła na wysokości zadania dbając o jakość prezentowanych dań a także formę prezentacji. Na holu roiło się od degustatorów. Każdy chciał spróbować wszystkiego.

Jednym z elementów oceny klasy był również turniej wiedzy na temat zdrowego żywienia. W tym roku pytania były znacznie trudniejsze i  wygląda że  wszystkie klasy  do tego zadania tez przygotowały się należycie.

Decyzją Komisji konkursowej wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa IV A

II miejsce – klasa V A

III miejsce – Klasa IV D

GRATULUJEMY!


Halloween Pumpinks

Głowy naszych samorządowych  przedstawicieli zawsze są pełne ciekawych i zaskakujących pomysłów. Mały Samorząd Uczniowski  zadbał o to, aby w szkole nie tylko była nauka. Akcja spodobała się Samorządowi klas IV – VI i dołączyli do maluchów. Pytanie – do czego? Żeby nie było, że tak całkowicie bez nauki, to wszystko odbyło się w języku angielskim. Główne hasło zabawy to „Halloween Pumpinks”.  Każdy uczeń, mały i czy duży, jeżeli chciał się pobawić, musiał przynieść do szkoły 27 października dynię albo dwie albo trzy. Po prostu – ile chciał. Ale nie miała to być taka zwykła dynia, prosto z ogrodu albo …. co tu dużo mówić – z targu. Dynia miał być wyjątkowa. Miała stać się wesołym i szalonym, pełnym twórczości lampionem. Każdy zamieniał dynie w co chciał.
W poniedziałek wszystkie dynie zagościły na szkolnym korytarzu. Już od rana uczniowie klasy IV c podpisywali prace a opiekunowie samorządów zliczali, która klas przyniosła najwięcej lampionów. Nie było osoby, która nie zatrzymałaby się przy tym pięknym stoisku. A było na co patrzeć. Na kolorowych stołach, wśród czarnych nietoperzy, gipsowych figurek dyń i duchów stało ponad 100 dyniowych lampionów. Było mocno dyniowo.
Ale to nie koniec całej akcji. Teraz do pracy ruszyły głowy starszych samorządowców. Otóż wymyślili, że ten kto nie chce być wezwany do odpowiedzi 30 października, przebiera się. Pomysł kolejny raz spodobał się szkolnej społeczności. W czwartkowy dzionek, w szkole pojawiły się różne osoby: duchy, czarownice, czarne koty. Czy było strasznie? Oczywiście, że nie.
Kolejny raz udowodniliście, że chętnie bierzecie udział w tym, co wam samorządy proponują. Czyli nie na darmo ich wybraliście.


  Halloween w IV-VI

       Zabawy było moc. Każda z klas IV – VI  przygotowała się wspaniale. W wielu klasach uczniowie byli przebrani w 100%. Bardzo śmiesznie wyglądały sytuacje, kiedy do klasy w równiutkim szeregu wchodziło  aż 22 potworów! Kogo tam nie było? Hm. Były  mumie, czarownice, pobratymcy Frankensteina, kościotrupy, wampiry, zoombi, tajemnicze postaci z zaświatów .Nasi nauczyciele tez stanęli na wysokości zadania. Pani Małgosia Druszcz i Pani Marzenka Onufrowicz były nierozpoznawalne. Piękne i straszne.  Już wkrótce poznamy werdykt jurorów. Kto otrzyma nagrodę za najciekawszą przebranie?


Wielkie słodkie żarcie

O odpowiednią ilość kalorii w naszej szkole dba pani intendentka. Ale są takie chwile, że tych kalorii musi być nieco więcej. Kiedy słonko świeci krócej a za oknami robi się szaro, buro i przede wszystkim ponuro, nikomu nic się nie chce. Wiadomo – uczyć się trzeba, ale jak, kiedy na dworze tak smutno. W takich sytuacjach receptą na dobre samopoczucie jest ZAWSZE szkolna akcja „Wielkiego, słodkiego żarcia”. Wiadomo, że po kostce czekolady poprawia nam się nie tylko humor. Ale przede wszystkim zaczyna nam się chcieć coś chcieć.
Nie musi to być zawsze czekolada. Ważne, żeby było dużo, słodko a i zdrowo. 24 października tego wszystkiego na 100 % nie zabrakło. Galaretki, babeczki, ciasteczka, placuszki, rogaliki, ciasta, pierniki… Nie wiem czy wyliczyłam wszystko. To, co mogliście skosztować, było przygotowane w domach waszych kolegów. W takich akcjach nigdy nas nie zawiedziecie.
Za chęć przyłączenia się do akcji dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom. Każdy przecież od czasu do czasu ma ochotę na małe co nieco.


Dla naszych nauczycieli

Obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole rozpoczęły się już w piątek, 10 października. Tego dnia Samorządy Uczniowskie zaprosiły nauczycieli na słodki poczęstunek. Pyszne ciasta, upieczone przez mamy naszych uczniów „rozeszły się migiem”.
W poniedziałek (13 października) przyszedł czas na składanie życzeń. Zadania tego,w imieniu całej społeczności szkolnej, podjęły się uczennice klasy 5a. Dziewczęta przygotowały krótkie, humorystyczne przedstawienie uświetnione koncertem skrzypcowym uczennicy klasy III b Magdy Łazowskiej i piosenką „Profesor Robert” wykonaną przez Różę Michońską i Wiktorię Szmagier. Uroczystość zakończyła Julka Bartosik słowami: „Dziękujemy za trud, zaangażowanie i poświęcenie. Za przyjaźń i serce. Za wszystkie wolne chwile nam poświęcone, za uśmiech, za reprymendę, za ciekawą lekcję i atrakcyjne wycieczki, za pokazywanie nam, jak żyć i radzić sobie w dorosłym życiu…Za to wszystko chcemy naszym Nauczycielom jeszcze raz dziś podziękować.”
W czasie przerw, przedstawiciele Samorządów Uczniowskich rozdawali małe niespodzianki. W tym roku szyje wszystkich pań dekorowały filcowe, kolorowe korale. Zaś panowie otrzymali breloki do kluczy. Żadne teraz na pewno się nie zgubią.
W środę nauczycieli usłyszeli kolejne życzenia. Tym razem uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali uroczysty apel dla młodszej czeladzi naszej szkoły i ich nauczycieli. Pod kierunkiem pani Eli i pani Gosi, najmłodsi uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Bardzo dynamiczne spotkanie zakończone zostało burzą oklasków. Pani dyrektor, w imieniu swoim i nauczycieli,  podziękowała za życzenia. Miała dla artystów słodką niespodziankę.


Mały Samorząd Uczniowski

   Kadencja poprzednie Małego Samorządu Uczniowskiego dobiegła końca. Nadszedł czas na nowe pomysły i nowych przedstawicieli. Od 17 września na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty wyborcze tych osób, które chciał znaleźć się w szeregach samorządowych. Mimo, iż praca w samorządnie nie należy do łatwych, chętnych było wielu. Wybory odbyły się 1 października. Uczniowie klas II – III mieli możliwość zagłosowania na swojego kandydata. A wybierali spośród siedmiu osób. Po zliczeniu głosów przez szanowną komisję, okazało się, że wszyscy prawidłowo zagłosowali. Nie było żadnego nieważnego głosu.
Oto skład Małego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015:

Przewodnicząca:  Klaudia Kulikowska
Z – cy przewodniczącej:
Małgorzata Zuber, Wiktoria Stefańska, Oliwia Pisarska
Opiekunowie: Dorota Konopacka, Ewa Przykuta, Katarzyna Sadłowska

   Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na realizację programów wyborczych.


Samorząd Uczniowski klas IV – VI

   Z przyjemnością informujemy, że dnia 28 września 2014 roku odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego  klas IV – VI. Do wyborów przystąpiło 111 uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń wybierał spośród 23 kandydatów, którzy zaprezentowali swoje osoby podczas kampanii przedwyborczej.
Komisja w składzie:  Nikodem Piekuta, Gabryś   Kaszkowiak oraz Patryk Kupnicki pilnowali, aby wybory przebiegały w sposób demokratyczny.
Ustalono następujący skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca  SU – Róża Michońska
Członkowie – Klaudia Tomasiewicz, Michał Urbański, Natalia Korus, Julia Bartosik, Wiktoria Wobalis, Patrycja Hornung, Zuzanna Cieślak, Malwina Stańczyk.
Opiekun – pani mgr Katarzyna Lasik
Rzecznik Praw ucznia:
Nauczyciel
– pani mgr Małgorzata Druszcz
Uczeń – Wiktoria Nagieło klasa VI b
Wybranym gratulujemy!

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich