Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

20191108_094718_Burst01_2 20191108_094740_Burst01 20191108_094747_Burst01 20191108_094801_Burst01 20191108_094818_Burst01 20191108_094842_Burst01 20191108_095004_Burst01 20191108_105446_Burst01 IMG_20191115_141212 IMG_20191115_141023 IMG_20191115_102453 IMG_20191115_100539

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

Wydarzenia_18/19_I-III

Wakacyjny czas

19 czerwca 2019 r. na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Jako pierwsi z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami spotkali się uczniowie klas młodszych. Zaraz po nich, boisko wypełniło się uczniami klas IV – VII. Pani dyrektor Dorota Konopacka podziękowała wszystkim za pracowity rok i zaangażowanie. Odnieśliśmy wiele sukcesów i z każdego ona, jako dyrektor się cieszy.
Słowa podziękowania kierowane były również do naszych Rodziców, którzy z rąk dyrekcji otrzymali tytuł „Przyjaciela Szkoły”.
Dla uczniów klasy trzeciej ten dzień był wyjątkowy. Po raz ostatni uczestniczą w apelu dla klas młodszych. Od przyszłego roku szkolnego zasilą szeregi klas starszych. W tym momencie, panie dyrektor skierowała podziękowania do wychowawców klas III – Pani Agnieszki Wierzchałek oraz Pani Renaty Żok. Podziękowała za opiekę, trud oraz zaangażowanie.
„Odpoczywajcie, nabierajcie siły i wracajcie do szkoły cali i zdrowi”.


W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 na os. Pomorskim w Zielonej Górze brali udział w ogólnopolskiej akcji GROSZ DO GROSZA organizowanej przez Fundację „Być Bardziej”; wydarzenie to odbywało się w ramach akcji „Dzwonek na obiad”.

Celem akcji było ofiarowanie ciepłego posiłku tym uczniom, których rodzice / opiekunowie nie są w stanie zapewnić go swoim pociechom.

W SP 21  został powołany komitet organizacyjny, w którego skład wchodziły uczennice
z klasy 2a: Gabriela Konopska, Amelia Szcześniak i Hanna Wolna oraz nauczycielki Pani Elwira Nawracała i Pani Natalia Piskorz. Wolontariuszki z komitetu organizacyjnego koordynowały zbiórkę pieniędzy w szkole, a następnie ich segregowanie i przeliczanie. W ramach akcji GROSZ DO GROSZA zorganizowany został Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Jemy zdrowo i kolorowo”. W konkursie wyłoniono zwycięzców, a byli to: I miejsce zajęła Bianka Kulczyńska z klasy 2a, II miejsce przypadło Hubertowi Pudelskiemu także z klasy 2a, a na III pozycji uplasowała się Anna Gruca z klasy 1a.

 Uczniowie wraz z nauczycielami założyli w klasach skarbonki, które zapełniali monetami, następnie wytrwale je segregowali i przeliczali. Wszystkie pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji „Być Bardziej”. Akcja odbywała się w dwóch semestrach. W naszej szkole najbardziej zaangażowane w akcję były klasy: 2a, 1a, 2b i 1c, klasy te zostały wyróżnione podczas uroczystego apelu.

 

W dniu 29 maja 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze jury konkursu w składzie mł.insp. Marcin Sapun – Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, Pani Lidia Gryko – Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zielonej Górze, Pani Kinga Krutulska – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” w Zielonej Górze, podinsp. Małgorzata Stanisławska  – ekspert Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, nadkom. Marcin Gurgurewicz – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Zielonej Górze, wyłoniło laureatów konkursu plastycznego z okazji ,,100-lecia Policji” . Miło nam powiadomić, że w kategorii klas I – III laureatem został uczeń naszej szkoły – Hubert Torzecki z klasy I a, a w kategorii klas IV – VI zwyciężyła Matylda Kopczyk z klasy IV e.     III miejsca zajęli też nasi uczniowie, Emil Zawartowski z klasy I a     i Hanna Dżyga z klasy IV e. Wyróżnienia otrzymali  – Anna Gruca i Bartosz Kałużny z klasy I a i Barbara Szczepaniak z IV e. Tym bardziej jesteśmy dumni, bo na konkurs wpłynęło aż 170 prac. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się już w kolejnym roku szkolnym, przy okazji obchodów 100 – lecia Polskiej Policji.

W środę, 29.05.2019r. roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w apelu podsumowującym ich sukcesy w drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody i dyplomy za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych: „Las i jego skarby”,”Jemy zdrowo i kolorowo”, „Grosz do grosza”, „Wiosenna kompozycja” i „Palma wielkanocna”. Podsumowany został konkurs ortograficzny „As ortografii”, konkurs matematyczny „Kangur” oraz udział uczniów w akcjach charytatywnych. Podczas apelu aktorzy ze szkolnego teatrzyku „Trzpioty” pod kierunkiem Pani Natalii Piskorz wystawili przedstawienie pt. „Na jagody” na podstawie bajki M. Konopnickiej pod tym samym tytułem. Cały apel poprowadziły uczennice klasy II a Gabrysia Konopska i Hania Wolna.

Eksperymenty to jest to

W poniedziałek w klasie I b gościły panie z Krainy Eksperymentów. Sala lekcyjna zamieniała się w laboratorium. Co takiego robili uczniowie? Dowiecie się z fotorelacji.

Wioletta Wilińska

Kryspin Sozański – uczeń klasy Ib wyróżniony

Mamy wyróżnienie w konkursie „Mistrza Pięknego Czytania”. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zorganizowała ten wspaniały konkurs. Poziom w nim był bardzo wysoki, ale nasz uczeń  z Ib – Kryspin Sozański– chociaż jest pierwszakiem, dał radę i wywalczył wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni z niego. Życzymy mu dalszych sukcesów.

Wioletta Wilińska

Dnia 16 maja 2019 roku uczniowie klas I – III ze szkolnego teatrzyku „Trzpioty” pod kierunkiem Pani Natalii Piskorz zaprosili grupy przedszkolne z naszego zespołu edukacyjnego na przedstawienie „Na jagody”. Przedstawienie powstało na podstawie bajki Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. To niesamowita opowieść o leśnej przygodzie małego Janka i jego spotkaniu z Jagodowym Królem. Las okazał się dla chłopca miejscem pogodnym i przyjaznym, a spotkane w nim postacie miłe i pomocne. Oto kilka migawek z tego przedstawienia:

Dnia 15 maja 2019 roku klasy 2 a  i 2 d wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze na spotkanie z pierwszym i jedynym jak dotąd, polskim kosmonautą generałem Mirosławem Hermaszewskim. Spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale Marszałka Województwa Pani Elżbiety Polak. Wszyscy uczestnicy spotkania „Jak Lubuskie w kosmos poleciało” mieli okazję wysłuchać wspaniałej opowieści o przygotowaniach do lotu i locie w kosmosie trwającym od 27.06.1978 do 5.07.1978 roku. Na pamiątkę uczniowie klasy 2 a otrzymali autograf generała Mirosława Hermaszewskiego, a klasa 2 d zrobiła sobie piękne zdjęcie.

Poniżej link do gazety z galerią zdjęć na których też jesteśmy.

https://gazetalubuska.pl/jak-lubuskie-w-kosmos-polecialo-pomogl-miroslaw-hermaszewski-zdjecia/ar/c1-14134331

Dnia 4 kwietnia 2019 roku tuż przed świętami wielkanocnymi klasa 2 a  zaprosiła do siebie „Kangurki” pod wodzą pani Cecylii. Nasza klasa przygotowała dla młodszych kolegów i koleżanek wielkanocne jaja – wyklejane techniką decoupage oraz kolorowanie pisanek do doniczek. Przedszkolaki pod wodzą swoich starszych kolegów z zapałem i uśmiechem na twarzy pięknie wykonały swoje świąteczne ozdoby. Na koniec „Kangurki” zatańczyły taniec kurczątek, do którego z zapałem dołączyli uczniowie naszej klasy. Wesołych świąt!

Kreatywni na 101

W dniu 29 marca w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia  w ramach w akcji  „Kreatywni na 101”, których celem było pobudzanie kreatywności i wyobraźni, rozwój umiejętności manualnych oraz zdolności pracy w grupie. Uczniowie wspólnie wykonali i ozdobili tekturową makietę domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz wykonali figurki dalmatyńczyków z plasteliny. Wszyscy starali się aby dalmatyńczyków było dokładnie 101. Czy im się udało ?
Gotową pracę zgłosiliśmy  do konkursu plastycznego, w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody. 
M. Lesicka


Klasa II b leci na księżyc

Klasa II b postanowiła wziąć udział w konkursie organizowanym przez Planetarium ,, Moja klasa leci na Księżyc”. Zbudowaliśmy olbrzymią konstrukcję pojazdu, którym z pomocą wyobraźni mogliśmy wybrać się na Księżyc. Wykorzystaliśmy stare kartony, folię aluminiową, nakrętki czyli tzw. recykling. Swój pojazd nazwaliśmy,,Kosmiczny łazik”, a celem swojej misji uczyniliśmy zbadanie światła Księżyca. I tak oto powstał nasz niezwykle interesujący pojazd! Zresztą oceńcie sami.


Sukces drugoklasistek w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Wierszyki łamiące języki”

W środę, 27 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych  – Szkoła Podstawowa nr 10 po raz pierwszy uczniowie klas II z zielonogórskich szkół zmierzyli się w konkursie recytatorskim „Wierszyki łamiące języki”. Naszą szkołę reprezentowały: Hanna Wolna z klasy 2 a, Alicja Cembrowicz z klasy 2 b oraz Wiktoria Sarnecka z klasy 2 d. Dziewczynki pięknie wyrecytowały swoje wierszyki. Hania przedstawiła „Czarną krowę”, Alicja pięknie wyrecytowała „Pasztet”, a Wiktoria przedstawiła wierszyk „W puszczy”. Po bardzo długich obradach jury ogłosiło, iż nasza koleżanka Hanna Wolna zajęła II miejsce, natomiast Alicja i Wiktoria otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy naszym koleżankom z klas drugich i życzymy powodzenia w następnych konkursach recytatorskich.

Sukces drugoklasistek w międzyszkolnym konkursie wiedzy przyrodniczej „Las i jego skarby”

W piątek, 22 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 7 po raz X uczniowie klas II z zielonogórskich szkół zmierzyli się w konkursie wiedzy przyrodniczej „Las i jego skarby”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt, w skład której wchodziły: Gabriela Konopska z kl. 2a, Gabriela Grzesik z kl. 2b i Julia Smoter z kl. 2d. Uczennice świetnie odpowiadały na pytania dotyczące roślin i zwierząt, rozpoznawały odgłosy mieszkańców lasu i rozwiązywały leśne zagadki. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą, a po emocjonującej dogrywce zajęły III miejsce.

Konkurs wiedzy poprzedził międzyszkolny konkurs plastyczny, w którym uczeń naszej szkoły z klasy 2a Bartosz Niewiedział zajął II miejsce.

Gratulujemy naszym drugoklasistom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły

Wagarowicze z 2a w pizzerii 

Pierwszego dnia wiosny – 21 marca, uczniowie klasy 2a udali się na wagary. Nogi zaprowadziły ich do Pizzerii Dominium w CH Focus Mall. W tym dniu uczniowie mogli obserwować pracę kucharza i kelnerek pracujących w pizzerii oraz przyglądali się wyjątkowemu pokazowi wyrabiania pizzy. Przygotowana pizza wyglądała cudownie, a smakowała jeszcze lepiej. Ten pierwszy wiosenny dzień był bardzo smakowity dla uczniów klasy 2a.

Recytatorski talent

Kryspin Sozański z klasy Ib zdobył I miejsce w Finale Wojewódzkim Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Młody artysta, który wystąpił w kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej brawurowo zaprezentował wiersz Danuty Wawiłow pt.„Daktyle. Swoją interpretacją zwrócił uwagę jurorów, a publiczność zgotowała mu owacje.

Konkurs odbył się 25 marca 2019 r. w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury Był on częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. 

Wszyscy bardzo się cieszymy z sukcesów

Kryspina,  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wioletta Wilińska

Klasa I a z okazji rozpoczęcia wiosny pięknie przystroiła korytarz wiosennymi kwiatami i obsadziła nimi też skrzynkę, która wraz z innymi skrzyneczkami z klas I – III  rozweseliła naszą szkołę. Z tej też okazji rodzice z klasy I a zorganizowali swoim dzieciom Dzień Gofra. Stworzyliśmy więc nową świecką tradycję. Jako, że w tym dniu wiele mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, to i nasze gofry były obłożone zdrowymi owocami i przetworami. Bita śmietana też była własnej roboty. Dzięki gofrom odwiedziło nas sporo pracowników szkoły, albo gofry same ich znalazły. Było smacznie, zdrowo, kolorowo i wesoło.

Klasa I a wzięła udział w konkursie „Moja klasa Leci na księżyc”, zorganizowanym przez Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Konkurs polegał na wykonaniu, konstrukcji przedstawiającej rakietę lub inny pojazd, którym, z pomocą naszej wyobraźni, możemy udać się na Księżyc. Zbudowaliśmy Superrakietę Radość, którą cała klasa I a z Zespołu Edukacyjnego nr 3 wybiera się w podróż. Bardzo pomogli nam w tym rodzice klasowi. Chcemy nie tylko poznać wszelakie tajemnice naszej jedynej naturalnej satelity Ziemi, ale także zadbać o nią. Wysprzątamy Księżyc ze wszelkich kosmicznych śmieci, żeby nam świecił jaśniej. We wszystkich kraterach w ogromnych ekologicznych namiotach zasadzimy zdrowe warzywa i owoce, no i kwiatki, żeby było kolorowo. Piramida żywności będzie naszym drogowskazem, żebyśmy byli zdrowi. Jako, że przez jakiś czas będziemy tam mieszkać, wprowadzimy nasze prawa, głównie te, dotyczące miłości, przyjaźni, tolerancji  i może paru rodziców zabierzemy ze sobą, żeby się do nich od czasu do czasu przytulić. Będziemy z góry obserwować Ziemię i kontrolować, czy mieszkańcy naszej planety, wezmą z nas przykład i w końcu zadbają o to, aby dzieci na całym świecie mogły żyć w zdrowiu, szczęściu, otoczone miłością i czuć się bezpiecznie. Marzenia są po to, aby się spełniały.

Klasa I a udała się na kolejne warsztaty czytelnicze do WiMBP – Biblioteki Pana Kleksa. Poznaliśmy historię małego miłośnika książek, szpaka Kajtka. Kajtek to nie tylko bardzo mądry ptaszek, ale także wielki przyjaciel swojej gromady szpaków, której dzięki swojej wiedzy bardzo pomógł. Dzieci poznały także inne gatunki ptaków i dowiedziały się, jak pomagać im zimową porą. Czym je karmić, jaki dla nich zbudować domek. Następnie uczniowie klasy I a stworzyli całą gromadę szpaków, którą zabrali do szkoły. Już wiedzą, że przyjaźń i zdobyta wiedza mogą wiele zdziałać i choć każdy jest inny, to nie przeszkadza w wzajemnym wspieraniu się, zrozumieniu i koleżeństwie.

Konkurs recytatorski

W sali Hydro(za)gadka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury przez dwa dni odbywały się prezentacje miejskie Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego. Aby tam się dostać, należało przejść szkolne eliminacje. Recytatorzy występowali  w dwóch kategoriach: Recytacja i Wywiedzione ze Słowa. Naszą szkołę reprezentowali:
W kategorii klas I – III – Gabriela Grzesik klasa II b,  Gabriela Konopska klasa II a, Kryspin Sozański klasa I b.
W kategorii klas IV – VI – Hanna Tumala klasa IV e, Kinga Szajnicka klasa V c, Lena Romanowska klasa V b.
W kategorii klas VII – VIII – Wiktoria Stefańska klasa VII a, Julia Jędych klasa VIII c, Ola Pyrgiel klasa VIII d.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, jury nagrodziło i wyróżniło młodych recytatorów oraz nominowało do udziału w finale wojewódzkim. Wśród grona nagrodzonych znalazł się nasz uczeń – Kryspin Sozański i to on będzie reprezentował dalej naszą szkołę.
red. konopnicka


IIa ćwiczy buzię i język

W czwartek, 07.03.2019r klasa IIa uczestniczyła w warsztatach logopedycznych. Była to okazja do poznania pracy logopedy i wspaniała gimnastyka dla buzi i języka. Mimo, że uczniowie wykonywali trudne zadania logopedyczne, zabawy było przy tym co nie miara  najfajniejsze, a zarazem najsmaczniejsze okazało się dmuchanie przez słomkę czekoladowych kuleczek i lizanie pysznych lizaków.

Klasa IIa świętuje Dzień Kobiet

08.03.2019r. był w klasie IIa dniem wyjątkowym, od rana chłopcy obdarowywali dziewczynki laurkami i składali wspaniałe życzenia. Młodzi mężczyźni zorganizowali dla swoich Koleżanek słodką niespodziankę oraz wręczyli piękne i pachnące kwiaty. To był wspaniały dzień, który na długo zostanie w pamięci dziewcząt

Wycieczka klasy IIa do Krainy Słodkości

08.03.2019r uczniowie klasy IIa wraz z Paniami wybrali się do zielonogórskiej Krainy Słodkości. Na miejscu mogli poznać tajniki powstawania smacznych lizaków i bajecznie kolorowych cukierków. Bacznie obserwowali pracę pań, które sprawnie kręciły wielobarwne lizaczki. Panie tworzyły je z gorącego karmelu, który barwiły za pomocą naturalnych wyciągów z owoców i warzyw. Każdy mógł spróbować wyrobów od razu po ich przygotowaniu. Po pokazie produkcji, każdy samodzielnie wykonał swojego wyjątkowego lizaka, którego zabrał do domu. To była bardzo udana wycieczka, a o „Krainie Słodkości” tak szybko nie zapomnimy. 

Klasa I a z okazji Dnia Kobiet udała się do Krainy Słodkości, aby tam, wśród słodkich zapachów i kolorów tęczy świętować ten szczególny dzień. Najpierw dzieci miały możliwość obejrzenia, jak tworzy się słodką, karmelową masę, z której potem wyciągane są wałeczki na cukierki.  Pierwszaki z tych wałeczków mogły skręcić dla siebie pyszne lizaki. Obejrzały, jak robi się ze słodkiej masy cukierki, które potem mogły spróbować. Dziewczynki dodatkowo, oprócz lizaków, miały możliwość zabrania do domu paczuszki cukierków o różnych smakach. Było słodko, kolorowo i smacznie.

VII Edycja Szkolnego Konkursu „IDOL”

Nie mogło być inaczej. Do udziału w kolejnej, już VII edycji szkolnego IDOLA, zapisało się bardzo wielu uczestników. Jak co roku, organizatorzy – Ewa Przykuta, Małgorzata Lesicka, Dorota Konopacka i Dorian Zarzycki – określili temat, a i tym razem, tytuły konkretnych piosenek. Tegoroczny konkurs opierał się na piosenkach z bajek …. naszych rodziców. Pojawiły się piosenki z programów rozrywkowych, ulubionych bajek i filmów. Wykonawcy występowali solo, w duetach i całą klasą.
Nowością w tym roku okazała się oryginalna wersja zapowiedzi naszych wykonawców, czyli urywki z przesłuchań. Publiczność mogła zobaczyć, jak przebiegały wszystkie przesłuchania, i kto tak naprawdę miał tremę.
Późne popołudnie zdominowała świetna zabawa, duża dawka muzyki i chęć bycia razem. Nad całością czuwał pan Dorian, który na scenie, oczywiście obok naszych wykonawców, czuł się jak ryba w wodzie.  
Poziom występów był wysoki. Szacowne jury, w składzie Anna Kalinowska, Grażyna Kaczmarek i Janek, nie miało łatwo. Kiedy komisja konkursowa udała się na długie obrady, nastąpił czas na głosowanie publiczności.
Zanim wyniki zostały ogłoszone, wszyscy uczestnicy muzycznej zabawy zostali zaproszeni na scenę i z rąk dyrekcji otrzymali słodkie, kolorowe, specjalnie na ten konkurs przygotowane … klucze wiolinowe. A potem nadszedł już czas na zwycięzców.
Nagroda Publiczności powędrowała do klasy I b, która zaśpiewała „Kwokę”.
Wyróżnienie otrzymała Hania Maślanka z klasy I a z a wykonanie piosenki pt. „Pippi Langstrump”.
III miejsce zdobyła uczennica klasy IV b Amelia Szczors śpiewając „Witajcie w naszej bajce”.
II miejsce powędrowało do Niny Kopczyk z klasy I a za wykonanie piosenki pt. „Miłość rożnie wokół nas”.  
I miejsce, złoty mikrofon i nagranie piosenki w profesjonalnym studio otrzymała Kiara Harasimiuk z klasy IV e za wykonanie piosenki z bajki „Gumisie”.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.
red. konopnicka


Mamy wielkie serca

Mały Samorząd Uczniowski po raz kolejny przeprowadził akcję charytatywną pod hasłem „Psu na budę”, do której włączyła się cała społeczność szkolna. Zawsze okazujemy nasze wielkie serca i wrażliwość na potrzeby zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych. Pomagając mieszkańcom schroniska, walczyliśmy również o tytuł „Zwierzoluba”. Udało się. Nasz zespół zdobył go.
W tym roku schronisko przyznało również tytuł „Przyjaciel Kota”. Aby go otrzymać, należało przygotować domki dla bezdomnych kotów. W tą formę akcji bardzo mocno zaangażowała się klasa II b wraz z Rodzicami i wychowawcą Panią Arletą Konieczną. I to dzięki ich zapałowi i miłości do kotów, nasza szkoła otrzymała ten tytuł.
„Co roku bierzemy bardzo aktywnie udział w tej akcji.  Co roku w naszej szkole ta akcja się rozrasta. Mamy dużo pomocników – rodzice bardzo chętnie się włączają i zbieramy, pomagamy zwierzętom jak możemy. Zaczynamy już wczesną jesienią, jak tylko pojawiają się informacje, kiedy akcja rusza. Plakatujemy szkołę, przez długi okres zbieramy jedzonko, koce, zabawki dla zwierzaków. W tym roku dołączyliśmy się jeszcze do akcji robienia domków dla kotów. Robiliśmy to w klasach, grupowo” – Małgorzata Lesicka, wychowawczyni w Szkole Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze.
red. konopnicka

https://www.wzielonej.pl/informacje/zielona-gora/uczniowie-maja-gest-4-tony-karmy-koce-i-reczniki-trafily-do-schroniska/?fbclid=IwAR2KUI7g7sr59AJmNaMZkXQym_v5NLZD-ZKNAUa42uAvZij4rdOa59Mf9Tg

Pizza bez tajemnic

21 lutego uczniów klasy I b przywitała załoga zielonogórskiej pizzerii „Dominium”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z tajnikami pracy kucharza i kelnera. Dzieci miały też możliwość przypomnienia sobie o zasadach kulturalnego zachowania się w pizzerii, a także przy stole podczas posiłku.

Na początek dowiedzieliśmy się, z jakiego kraju pochodzi  danie. Uczniowie rozmawiali o tym, w jaki sposób robi się ciasto na włoski przysmak, a także jakie składniki używane do jego zrobienia. Ponadto miały okazję zobaczyć piec, w którym piecze się pizzę. Następnie wzięły udział w profesjonalnym pokazie robienia pizzy. Dzieci wybierając ulubione dodatki tworzyły własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na wspólną konsumpcję. Na koniec samorząd klasy wręczył pracownikom pizzerii podziękowanie i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę.  Wycieczka była bardzo udana.

WWW

Szkolny konkurs recytatorski

Dnia 14 lutego odbyło się w naszej szkole popołudnie z poezją i prozą. Do konkursu zgłosiło się blisko 40 uczestników. Każdy z nich starał się recytować wyraźnie, głośno, powoli i odpowiednio oddać nastrój wiersza lub fragmentu prozy. Wykonania młodych recytatorów oceniało jury w składzie: przewodnicząca – pani Halina Jerulank, członkowie – panie: Lucyna Brzezińska i Elżbieta Kurjańska. Panie nie miały łatwo, poziom przygotowania uczestników był wysoki.

W kategorii klas I – III nagrodzeni zostali:
I miejsce – Kryspin Sozański z klasy I b,
II miejsce – Gabriela Grzesik z klasy II b
III miejsce – Gabriela Konopska z klasy II a

W kategorii klas IV – VI zwycięzcami zostali:
I miejsce – Hanna Tumala – z klasy IV e,
II miejsce – Kinga Szajnicka z klasy IV c,
III miejsce – Lena Romanowska z klasy V b

W kategorii klas VII – VIII zwycięzcami zostały:
I miejsce – Wiktoria Stefańska z klasy VII a,
II miejsce – Julia Jędrych z klasy VIII c
III miejsce – Aleksandra Pyrgiel z klasy VIII d

Ci uczniowie zakwalifikowali się do dalszego etapu konkursu, który odbędzie się w ZOK -u. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.


Klasowy konkurs recytatorski w klasie 2a

W dniu 29.01.2019r. w klasie 2a odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. Uczniowie klasy przygotowali piękne wiersze i prezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, a klasa wspierała się ogromnymi brawami. Ujawniły się nowe zdolności recytatorskie. I miejsce zajęły Hania Wolna i Gabrysia Konopska, II miejsce przyznano Ewie Tyrcz i Michałowi Przybyle, a na III miejscu uplasowali się Bianka Kulczyńska, Wiktor Sinica i Bartosz Niewiedział. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Bal karnawałowy klas I-III

Karnawał to szalona i pełna wrażeń oraz zabaw tradycja, a bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkie dzieci. Tak też było u nas, w dniu 5 lutego 2019 roku. W pięknie udekorowanym holu pojawiły się kolorowe postaci w pięknych strojach. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo zmęczenia. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Spotkanie uczniów klasy 2a z policjantem

W dniu 06.02.2019 uczniowie klasy 2a udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, tam uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Prowadzący spotkanie policjant omówił reguły bezpieczeństwa, które należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz przypominał zasady poruszania się po ulicy i chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi osobami i na zagrożenia wynikające z kontaktów z nieznanymi zwierzętami. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę, ale też przypomnieli sobie ważne zasady zachowania, których należy przestrzegać każdego dnia.

 

Klasowy konkurs ortograficzny

13 lutego 2019r. odbył się Klasowy Konkurs Ortograficzny uczniów kl. IIa, w konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy. Zadania, z którymi zmagali się uczniowie nie należały do łatwych. Po precyzyjnym sprawdzeniu testu okazało się, że najlepiej poradziła sobie Ewa Tyrcz, II miejsce zajęła Amelia Szcześniak, a III miejsce Hanna Wolna. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

Walentynki w 2a

14 lutego 2019r. jak co roku obchodziliśmy Walentynki.  Święty Walenty odwiedził klasę 2a, wręczając wszystkim uczniom słodką niespodziankę, a dziewczynki dostały wspaniałe laurki z życzeniami. Wszyscy uczniowie wykonali samodzielnie smakowite, walentynkowe serduszka. Walentynkowy dzień był bardzo miły, jednak musimy pamiętać, że nie tylko w tym dniu powinniśmy być dla siebie uprzejmi J

Światowy Dzień Kota w klasie IIa

W dniu 18.02.2019 uczniowie klasy kl. IIa świętowali Międzynarodowy Dzień Kota. Wszystkie dzieci są wielkimi miłośnikami kotów, dlatego też postanowiliśmy uczcić ten dzień. Celem tego dnia było pogłębienie wiedzy na temat naszych pupili i niesienie pomocy bezdomnym kotom. W tym wyjątkowym dniu dzieci z klasy IIa zebrały ogromną ilość karmy, która została przekazana do zielonogórskiego schroniska dla zwierząt. Ten dzień był świetną okazją do podzielenia się historiami o swoich pupilach. Mieliśmy również okazję pogłębić swoją wiedzę na temat ras kotów i przypomnieć sobie jak należy opiekować się kotkami i jak je pielęgnować.

IIa  z wizytą u strażaków

W dniu 21.02.2019 uczniowie klasy IIa udali się na wycieczkę do Strazy Pożarnej przy ul. Kożuchowskiej. Tam w sali edukacyjnej, uczyły się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Dzieci uczyły się zachowania w przypadku porażenia prądem, zaczadzenia przez piecyk gazowy, zapalenia się tostera, piekarnika czy garnka z olejem. Dzieci dowiedziały się też, jak zachować się podczas burzy, pożaru lasu czy zlokalizować swoje położenie, jeśli się w nim zgubimy. Na końcu atrakcją był samochód strażacki, w którym można było włączyć sygnały i obejrzeć go od środka.

 
Klasa II b na wycieczce u strażaków

Dnia 6 lutego br., wybraliśmy się na wycieczkę do Straży Pożarnej. W przebraniu za strażaków- w kamizelki i kaski – wzięliśmy udział w programie ,,Ognik”. W trakcie zajęć uczyliśmy się, jak wzywać pomocy w razie pożaru, jak zachować się, gdy włącza się czujnik gazu, jak używać gaśnicy. Braliśmy też udział w próbnej ewakuacji. Oglądaliśmy również krótkie filmiki o numerach alarmowych i pożarach w lesie. Na koniec mogliśmy wsiąść do wozu strażackiego – to była prawdziwa frajda!
Spisaliśmy się na medal i otrzymaliśmy Certyfikat Bezpieczeństwa.


Uczniowie klas I – III reprezentowali naszą  szkołę podczas finału Turnieju Jednego Wiersza, który odbył się 6 lutego 2019 w Hydrozagadce. Z wielu prac, jakie nadesłały zielonogórskie szkoły wyłoniono 50 wierszy i wśród tej pięćdziesiątki znalazły się utwory naszych uczniów. Podczas finału młodzi poeci musieli osobiście zaprezentować swoje wiersze. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy uczestnictwa i maskotki oraz zaproszenie na słodki (bardzo słodki) poczęstunek, po którym nastąpiło ogłoszenie werdyktu – rozdanie wyróżnień i nagród. Jedna z jurorek pięknie stwierdziła, że niezależnie od ostatecznego wyniku cała pięćdziesiątka finalistów zaprezentowała bardzo wysoki poziom i może zaliczyć się już do elit młodych zielonogórskich poetów. Z radością przyjęliśmy fakt, że wśród nagrodzonych osób znalazł się Michał Tomczyk z klasy II c i  Hania Maślanka z klasy I a. Gratulujemy!

5 lutego w Zespole Edukacyjnym nr 3 odbył się bal karnawałowy      klas I – III. Tematem przewodnim były zwierzęta, więc w tym dniu w naszej szkole powstało bardzo ciekawe zoo. Oprócz kotków, krówek, jeży, misiów, piesków, biedronek, motylków i innych sympatycznych stworzonek, po korytarzu biegał jednorożec i nawet smerf. Pan Dorian i nasze panie ze świetlicy porwali nasze zwierzątka do tańca, podskoków, a nawet czołgania. Panie z klas I – III pilnowały, aby żadne stworzonko nie doznało krzywdy, w postaci utraty ogona, ucha czy kopytka. Zabawa się udała, a nasze zoo znowu stało się szkołą.

„Wieczór kolęd”

8 stycznia przed zebraniami z rodzicami o godz.17.00 średnia sala gimnastyczna zamieniła się w szczególnie uroczyste miejsce. W pięknej scenerii, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zaprezentowały przygotowany wcześniej repertuar kolęd i piosenek świątecznych przed rodzicami i nauczycielami. Występy wokalne uświetniły grą na skrzypcach: Maja Rożnowska i Gabrysia Ko-nopska, a na organach Julia Świetlik. Była to uroczysta chwila i doskonały moment do złożenia szczególnych życzeń noworocznych ro-dzicom, które przekazała Pani Dyrektor Dorota Konopacka.

Rodzice i uczniowie klasy I a zorganizowali wigilię klasową. Kolorowy stół był pełen słodyczy i owoców, nie zabrakło też pierogów i sałatki owocowej. Było tyle smakołyków, że mogliśmy się nimi podzielić ze świetlicą i przedszkolakami. Odwiedziliśmy też z życzeniami Mrówki, naszą zaprzyjaźnioną grupę sześciolatków. Nasi młodsi koledzy zaprezentowali nam jasełka, które bardzo nam się podobały. Potem kolędowaliśmy z całym I – III, nie tylko po polsku ale i po angielsku. Dzień był pełen wrażeń i radości.

20 grudnia klasa I a odwiedziła w przedszkolu grupę Myszek. Pierwszaki              z radością spotkały się ze swoimi ulubionymi paniami. Pani Lidka „ostro” przepytała pierwszaki i pochwaliła uczniów za postępy w nauce. Potem już było tylko lepiej. Wspólne śpiewanie piosenek świątecznych, zabawy i malowanki. Oczywiście były też słodkie niespodziani. Następnym razem pierwszaki będą czytały bajki przedszkolakom, ale to już w drugim semestrze.

 
Bezpieczne ferie – uroczysty apel podsumowujący I semestr nauki  

W trosce o bezpieczeństwo, w dniu 10.01.2019r. uczniowie klas 2a i 2d wraz
z wychowawczyniami przygotowali wspaniały występ, podczas którego przypomnieli
o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz poinformowali jak powinny odbywać się bezpieczne ferie i jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Po występie przyszedł czas na nagrody, dyplomy i pochwały dla wyróżniających się uczniów i aktywnie działających klas. Apel zakończyły życzenia bezpiecznych ferii dla wszystkich uczniów J

Spotkanie opłatkowe w klasie 2 a 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w klasie IIa odbyło się klasowe spotkanie wigilijne. W tym wyjątkowym dniu nasza klasa była świątecznie przystrojona, a wszyscy uczniowie ślicznie i odświętnie ubrani. Dzieląc się opłatkiem wszyscy złożyli sobie życzenia. Następnie wspólnie śpiewaliśmy kolędy i smakowaliśmy smakołyków przygotowanych przez rodziców
i wychowawczynie.  Był to dzień pełen radości J

Wycieczka klasy 2a i 2d do Karczmy Taberskiej w Janowcu 

Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 2a i 2d pojechali do Karczmy Taberskiej w Janowcu, gdzie uczestniczyli we wspaniałych warsztatach bożonarodzeniowych. Po przyjeździe przywitała ich Ciocia Jola i ciocia Beatka, które towarzyszyły dzieciom podczas całodziennych warsztatów. Podczas kilkugodzinnych zajęć dzieci poznały historię karczmy oraz regionu, w którym ona się znajduje, ale także przypomniały sobie jakie są zwyczaje
i symbole bożonarodzeniowe. Gwoździem programu było wspólne przygotowywanie świątecznych pierniczków. Wszyscy uwijali się w pracy jak mrówki, a efekt pracy był pyyyyyszny J Na zakończenie karczmę odwiedził Św. Mikołaj, który przyniósł upominek dla każdego dziecka. Z Janowca dzieci zabrały wspaniałe wspomnienia i smakowite pierniczki. Warsztaty w karczmie zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Mikołajki w klasie 2a 

6 grudnia to miły i pełen niespodzianek dzień dla wszystkich dzieci. Uczniowie klasy 2a zastali w swojej sali wspaniałe niespodzianki, które zostawił dla nich Św. Mikołaj. Radości oraz zachwytom nie było końca. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy Święty Mikołaju J

Spotkanie z Mistrzem Świata w Kartingu p. D. Zającem 

Uczniowie klas 2a i 2c spotkali się z mistrzem świata gokartów Panem Danielem Zającem, który opowiadał o wyścigach gokartów, które rozgrywane są na specjalnych torach o nawierzchni bitumicznej, w różnych klasach w zależności od wieku kierowcy i pojemności skokowej silnika. Ciekawostką było, że w Polsce, jak i w większości krajów Europy karting można uprawiać wyczynowo już po ukończeniu ośmiu lat. Warto wspomnieć, że swoją przygodę z wyścigami na gokartach zaczynał sam Robert Kubica J

„Śniadanie daje moc” uczniom klasy 2 a 

Uczniowie klasy IIa wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc” i  przygotowali zdrowe śniadanie. W tym dniu dzieci dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. Była to cenna nauka i świetna zabawa J

Świąteczny Anioł

11 grudnia 2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Plastycznego Konkursu Świetlic „Świąteczna Kartka z Aniołkiem” organizowanym przez świetlicę szkolną SP 8. W konkursie wzięły udział: Matylda Kopczyk i Zosia Woźna a przygotowane zostały pod okiem pani Małgorzaty Lesickiej     i Ewy Przykuty. Zosia Woźna zajęła III miejsce a Matylda Kopczyk została wyróżniona.
Serdecznie gratulujemy.


„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Mały Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnych, których był koordynatorem.
Pomagaliśmy bezdomnym zwierzakom z zielonogórskiego schroniska w zbiórce pod hasłem „Psu na budę”. W sumie zebraliśmy 168 kg suchej i mokrej karmy dla psów i kotów oraz około 60 sztuk koców, kołder, smyczy, zabawek.
Dzięki Waszej pomocy wspieraliśmy akcję zorganizowaną przez Fundację Falubaz Pomaga  i przekazaliśmy zebrane słodycze, które powędrowały do dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczo – wychowawczych i szpitali.
Jeszcze raz dziękujemy.  MSU


Konkurs MZK rozstrzygnięty

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze rozstrzygnął konkurs plastyczny. Z przyjemnością informujemy, że Pola Bednarczyk z klasy I b otrzymała nagrodę główną za plakat wykonany na konkurs plastyczny pt. „Ekologiczne autobusy”. Nadmieniam, że w konkursie wzięło udział łącznie 162 uczestników z kilku zielonogórskich Szkół Podstawowych.

Wyróżnienie z tej samej klasy otrzymali też: Daniel Dzierwa-Szap i Alicja Łuszczyńska. Konkurs zorganizowany był przez Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze. Nagrody wręczali przedstawiciele zielonogórskiego MZK.

WWW

Klasa I a i II a zostały laureatami wojewódzkiego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski – Świat technologii wczoraj i dziś. W nagrodę dzieci otrzymały drobne upominki oraz zostały zaproszone do udziału w warsztatach -Technologiczne Dzieciaki, które zostały zorganizowane przez Urząd Marszałkowski 12 grudnia. W warsztatach wzięła udział także klasa   I b i przedstawiciele pozostałych klas drugich. Cieszymy się, że nasza szkoła tak licznie mogła skorzystać z bardzo interesujących zajęć. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość udać się w podróż na Marsa własnoręcznie zbudowanym i zaprogramowanym robotem – łazikiem marsjańskim. Dzieci poznały elementy kodowania, programując roboty Dash&Dot na specjalnej macie kodowania.      Mali inżynierowie dowiedzieli się, jak wzbić w powietrze śmigło, spotkać mechaniczną żmiję i mogli zatańczyć z robotem. Wszystkie zajęcia miały za zadanie rozwijać zdolność logicznego myślenia, a także rozbudzić pasję do nauk technicznych.

Pracowite mikołajki w II b 

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Wypatrywaliśmy go i czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Aż w końcu przyszedł i przyniósł nam prezenty. Było wiele radości i wspólne zdjęcie z Mikołajem. Ale tego dnia mieliśmy również wiele pracy. Robiliśmy ozdoby na świąteczny kiermasz z okazji ,,Biegu Dobrych Mikołajów”. Pomagali nam nasi rodzice i dziadkowie. Każdy miał pełne ręce roboty i tak w rezultacie powstały piękne ,,Mikołajkowe pędzle”, które bardzo nam się spodobały. Zresztą, popatrzcie na zdjęcia i oceńcie sami.


Klasę I a 6 grudnia odwiedził  w szkole Mikołaj. A jako, że wszystkie dzieci były grzeczne, a jak nie były, to nie zauważył, obdarował je paczkami. Dzieci „zamęczyły” Mikołaja pytaniami, obdarowały  piosenką i pozwoliły mu wyruszyć dalej, bo nie tylko w tej klasie dzieci na niego czekały.

Worek niespodzianek.

5 grudnia  klasy Ia i Ib udały się na wycieczkę do Karczmy Taberska w Janowcu. W trakcie jej trwania uczestnicy  dowiedzieli się o zwyczajach dotyczących świąt, śpiewali kolędy, uczestniczyli w wypiekaniu tradycyjnych pierników. W czasie warsztatów poznali region Kozła wraz z jego obyczajami, zabawami, przyśpiewkami, pląsami i tańcami oraz zwyczajami charakterystycznymi dla tego obszaru. Jedną z atrakcji był spacer ścieżką przyrodniczą, gdzie poznały najcenniejsze okazy drzew pomnikowych. Przez cały czas uczniowie poszukiwali św. Mikołaja, który ku ich zdziwieniu przyjechał do nich na chwilę, by obdarować ich prezentami. Na koniec wpadliśmy na chwilę do leśniczych, którzy w leśniczówce przy ognisku opowiadali nam ciekawe historie o zwierzętach.   

WWW    

  ,, Budkowe cuda wykonane”!

Uczniowie klasy II b postanowili pomóc przetrwać zimę bezdomnym kotkom. Wspólnie w klasie, zrobiliśmy domki dla mruczków i  w ten sposób zadbaliśmy, aby zimą miały ciepły kąt. Niektórzy z nas, zrobili też takie domki wspólnie z rodzicami. Razem przekazaliśmy zielonogórskiemu schronisku aż osiem kocich budek. Mamy nadzieję, że kociaki znajdą w nich schronienie i w czasie zimy nie będą marzły.


ANDRZEJKOWA PRZERWA

30 listopada Mały Samorząd Uczniowski postanowił zabawić się w przepowiadanie przyszłości wszystkim chętnym uczniom i nauczycielom. Dowiedzieć się można było między innymi jak będzie miał na imię przyszły mąż lub żona, czego unikać w najbliższym czasie, poznać swój kolor. Andrzejkowa przerwa okazała się być świetną zabawą zarówno dla chcących poznać przyszłość jak i dla samych wróżących.
MSU


W Zespole Edukacyjnym nr 1 im. Jeana de La Fontaine`a na Chynowie odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Zielona Góra – historia, pomniki i miejsca niezwykłe”. Miło nam zawiadomić, że laureatem tego konkursu zastał uczeń naszej szkoły, Franciszek Maślanka, uczeń klasy I a. Zaś czworo uczniów tej samej klasy, Hanna Maślanka, Amelia Myśliwska, Oliwia Nienadowska , Franciszek Kuczera, otrzymało wyróżnienie. Gratulujemy!

Z Kleksem za pan brat

Dnia 28 listopada uczniowie z klasy Ib  gościli w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia Cypriana Norwida w Oddziale dla dzieci „Pana Kleksa”. Dzieci zwiedziły bibliotekę i zapoznały się z księgozbiorem o różnorodnej tematyce przeznaczonej dla najmłodszych i starszych czytelników.

Uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek, dowiedzieli się jak należy o nie dbać. Młodzi czytelnicy byli zachwyceni  zbiorami z medioteki „Góry mediów”. Tam można było oglądać i wypożyczyć  różnego rodzaju, e-booki, filmy itp. Z przyjemnością oglądały też książki prezentowane w dziale dla najmłodszych. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali obdarowani balonami z logo biblioteki .

Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką i uświadomienie im, jak ważną rolę w ich życiu pełni książka.

Miejmy nadzieję, że ta wizyta zainspiruje dzieci do sięgnięcia po książki pełne fascynujących przygód, a rodziców do zapisania swoich pociech do biblioteki i wspólnego rodzinnego czytania.

WWW


Moja jesienna kartka

W tym roku w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Świetlic organizowanym przez świetlicę szkolną  SP 17 pod hasłem „Moja jesienna kartka” wzięło udział 4 uczniów z naszej świetlicy: Kalina Jerzy,  Bartek Konopacki, Nina Kopczyk i Julian Lesicki  pod opieką pań: Małgorzaty Lesickiej i Ewy Przykuty. Rozstrzygnięcie odbyło się 16 listopada 2018 r. o godz. 9.00. Podczas uroczystego wręczenia nagród uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych i własnoręcznie wykonywali sowy, które były piękną pamiątką pokonkursową.
Serdecznie gratulujemy.


Klasa I a odwiedziła WiMBP im. Cypriana Norwida. Uczniowie uczestniczyli  w warsztatach czytelniczych, na których dowiedzieli się, jak korzystać ze zbiorów biblioteki, poznali historię książki „Od glinianej tabliczki do e-booka”, a także mieli możliwość zrobienia własnej zakładki do książki. Potem zwiedzili bibliotekę, jej najważniejsze działy. Najbardziej podobała się dzieciom Mediateka, gdzie nie tylko mogli obejrzeć jej zbiory, ale także uczestniczyć      w zajęciach z robotyki. Już umówiliśmy się na następne warsztaty.

Klasa II b spieszy na pomoc bezdomnym mruczkom

Kiedy dowiedzieliśmy się o akcji schroniska, które zwróciło się z prośbą o pomoc w wykonaniu budek dla kotków, nie zawahaliśmy się ani chwili. Większość z nas ma kotki i wiemy, jak ważny dla nich zimą, jest ciepły kąt. Przy pomocy rodziców zgromadziliśmy w klasie materiały do wykonania ,, kocich budek”: skrzynki po owocach, styropian, ręczniki, folię i taśmę pakową. Na lekcji techniki podzieliliśmy się na grupy i zabraliśmy się do pracy. Chyba jeszcze nigdy nie uwijaliśmy się tak szybko, bo pracy było wiele! Wszyscy mocno zaangażowaliśmy  się i wspólnie ,,skleciliśmy” dwa ,,budkowe cuda”. Mamy nadzieję, że tym sposobem pomożemy dziko żyjącym w naszym mieście kotkom przetrwać zimę, dając im ciepły kąt. Swoją pracę uwieczniliśmy na zdjęciach. Popatrzcie sami ile w nas determinacji!


,,Śniadanie daje moc” w klasie II b

8 listopada br., już po raz kolejny, wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Śniadanie daje moc”. Tego dnia przynieśliśmy do klasy produkty potrzebne do wykonania zdrowych kanapek. Nie zabrakło świeżego pieczywa, warzyw, pomidorów, papryki, ogórków, szczypiorku, rzodkiewek, a także sera, wędlin i jajek. ,,Wyczarowaliśmy” z nich kolorowe i zdrowe kanapki. A na deser były owoce i smaczne jogurty. Takie zdrowe i obfite śniadanie smakowało wybornie i ,,dało nam moc” na cały dzień!

Pobierz:

Śniadanie daje moc

Konkurs ,,Honorowe Krwiodawstwo” rozstrzygnięty

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym PCK ,,Honorowe Krwiodawstwo”. Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac z całego naszego województwa. 31 października w sali BWA w Zielonej Górze nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie i  podsumowanie konkursu. Wśród laureatów i nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy II b Gabriela Stokłuska i Bartosz Konopacki. Laureatom serdecznie gratulujemy! 
Nagrodzone prace można obejrzeć w sali BWA w Zielonej Górze. 


Wycieczka klasy 2a po Zielonej Górze

Uczniowie klasy 2a z wychowawczyniami Panią Elwirą Nawracałą i Panią Natalią Piskorz wybrali się na winobraniowy spacer po Zielonej Górze. Tego dnia zobaczyli odnowione Winne Wzgórze przy Palmiarni, gdzie mogli podziwiać miasto przez lunety oraz relaksować się przy nowych, pięknych fontannach. Następnie przeszli na zielonogórski deptak, gdzie poznali wybrane zielonogórskie pomniki m.in. pomnik poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, Bachusa, Dobosza i Św. Urbana. Miłym zakończeniem dnia był wspólny wypoczynek w lodziarni, gdzie wszyscy zajadali pyszne desery. Zielona Góra jest pięknym miastem i na pewno nie raz będziemy jeszcze wspólnie spacerować.

[envira-gallery id=”74801″]

Udział klasy 2a w pokazie tańca Centrum Hajdasz 14.09.2018

Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji pokazowej zorganizowanej przez Centrum Hajdasz. W tym dniu wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Instruktorki z Centrum Hajdasz przedstawiły jak można aktywnie spędzać czas. Uczniowie chętnie brali udział we wspólnych tańcach, śpiewach i pląsach. To było miłe przeżycie.

[rl_gallery id=”74827″]

Dzień Chłopaka w 2a 28.09.2018

28 września dziewczynki z klasy 2a przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów. Chłopcy otrzymali piękne i kolorowe laurki wykonane własnoręcznie przez koleżanki z klasy. W tym dniu na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Było pysznie  Z okazji Dnia Chłopaka na dzieci czekała niesamowita i pełna wrażeń wycieczka do sali zabaw. Zabawa była wyśmienita, a humory dopisywały wszystkim uczestnikom wyjścia. Zjeżdżalnie, drabinki i basen z kulkami to tylko część atrakcji, z których korzystały dzieci w tym wyjątkowym dniu. To był wspaniały dzień 

2a na warsztatach z robotyki 1.10.2018

Podczas warsztatów uczniowie konstruowali i wprawiali w ruch roboty, które budowali z klocków. Zajęcia wymagały zdolności manualnych, kreatywności i umiejętności technicznych. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z zadaniem. Samodzielne wykonanie robota sprawiło zarówno dziewczynkom jak i chłopcom wiele satysfakcji.

Robotyka z Bricks 4 Kidz w klasie 2a 10.10.2018

Podczas zajęć z klockami uczniowie klasy 2a uczyli się, budowali i jednocześnie bawili. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i zaciekawieni zajęciami. Budowa modeli i wprawianie ich w ruch sprawiało wszystkim wiele radości. To były bardzo ciekawe warsztaty.

Klasa IIa świętuje 30-lecie szkoły 12.10.2018

W tym roku nasza szkoła obchodzi swoje 30 urodziny i z tej okazji uczniowie klas I-III przygotowali uroczysty apel, podczas którego zaprezentowali bogatą i barwną część artystyczną. Każda klasa przygotowała wspaniały występ. Klasa IIa przygotowała piękny plakat z wizerunkiem szkoły, a w niej umieścili swoje uśmiechnięte zdjęcia. Wychowankowie tej klasy wykonali też tęczowy parasol z kolorowymi proporczykami, na których każdy z uczniów zapisał kilka słów o sobie. To był wyjątkowy dzień. Wiersze, piosenki, piękne dekoracje i galowe stroje podkreślały jak ważne jest to święto dla naszej społeczności szkolnej. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę. Razem z klaunem Bodzio wszystkie dzieci bawiły się, tańczyły i śpiewały. Zabaw i śmiechów było co niemiara.

W poszukiwaniu zdrowia

W październiku klasa Ib  wybrała się do Media Markt w Zielonej Górze, aby uczestniczyć w ciekawych warsztatach pt. „Zdrowie”. Nasze dzieci sporo już wiedziały o tym jak dbać o zdrowie, jak się zdrowo odżywiać i jak dbać o zęby, Niemniej w czasie spotkania dowiedziały się wielu nowych rzeczy. Warsztaty wspaniale prowadziła Pani Ewa Linder -Zastępca Kierownika Działu Obsługi Klienta. Dzieci podczas zajęć buszowały po sklepie poszukując ukrytych kopert, po otwarciu których uczniowie brawurowo odpowiadali na zawarte w nich pytania. Dodatkowo dzieci degustowały przepyszne soki jabłkowo-marchwiowe, które przygotowała jedna z pracownic marketu. Nie zabrakło też ruchu, o który zadbał wirtualny Kubuś proponując bardzo żywiołowy taniec. Z wielką radością zrobiliśmy wspólne zdjęcie, które zawiesimy w naszej sali lekcyjnej. Potem Pani Ewa w bardzo ciekawy sposób opowiedziała jak dbać o zęby, by cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki, a my podziękowaliśmy prowadzącej warsztaty i wręczyliśmy specjalnie przygotowane podziękowanie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty i poszerzyli swoją wiedzę w zakresie dbałości o swoje zdrowie. Pracownikom Media Markt Zielona Góra bardzo dziękujemy za wspaniałe warsztaty.

WWW

Pierwsza pomoc nie taka trudna

26 października uczniowie klasy Ib gościli ratowniczkę medyczną, którą okazała się mamą Szymona. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowaną ratowniczkę było przygotowanie pierwszaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Na samym początku Pani Ratownik wyjaśniła na czym polega jej praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy podczas zasłabnięć. Uczniowie uczyli się na fantomie jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwalili sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi uczniowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Naszemu Gościowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

WWW

Klasa I a w nagrodę, ufundowaną przez Urząd Marszałkowski za uzyskanie I miejsca w konkursie wojewódzkim „Mój jeden dzień na wsi”,  pojechała do Drągowiny, gdzie znajduje się mała, stara poniemiecka leśniczówka „Malinówka”. Pogoda, która była typowo jesienna, nie przeszkodziła nam we wspaniałej zabawie. Po gorącej „pomidorówce” odwiedziliśmy z marchewkami  kozy i owieczki. Potem wybraliśmy się do lasu, po różne dary lasu, które pomóc miały nam      w budowie hotelu dla zapylaczy – domku dla murarek i innych pożytecznych owadów zapylających. Ten domek teraz stoi w naszej klasie i czeka na wiosnę, bo wtedy udostępnimy hotelik owadom.       Po powrocie z lasu naszym głównym tematem stały się pszczoły, ich zwyczaje, produkcja miodu. Mogliśmy dotknąć, oglądać, przestawiać, otwierać i zamykać (ramki, plastry węzy, podkurzacze, różny rodzaje pustych uli). Zostaliśmy także poczęstowani  domowym chlebem żytnim na miodzie i prawdziwym zakwasie, oczywiście słodkim miodem, serem, owocami i pysznym masełkiem. Nie zabrakło domowej kiełbasy z ogniska i gorącej herbaty na rozgrzewkę. Na pamiątkę naszej wyprawy każdy dostał nabierak do miodu i od organizatora konkursu przytulasa – misia. Drągowina zostanie nam długo w pamięci.

 

Klasa I a osiągnęła ogromny sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym „Mój jeden dzień na wsi”– praca zbiorowa – zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski. Prace wpłynęły z całego województwa, a poziom był bardzo wysoki. Zdobyliśmy I miejsce i w nagrodę pojedziemy na warsztaty edukacyjne do Gospodarstwa „MALINÓWKA” w Drągowinie. Już nie możemy się doczekać. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, tym bardziej, że cała klasa uczestniczyła w tym projekcie.

Ciekawe warsztaty

Aktywizacja rodziców to bardzo ciekawa i przyjemna część działalności szkoły. Dlatego też 5 października po południu rodzice wraz  ze swoimi pociechami przybyli na warsztaty pod nazwą „Zrób dziecku pomoc edukacyjną” Rodzice z zapałem zabrali się do pracy, natomiast dzieci w tym czasie dostały inne zadanie stosowne do ich umiejętności i malowały prace plastyczne z pomocą farb. Ponadto wychowawczyni Ib zadbała o to, żeby dzieci nie za długo siedziały w krzesełkach i zaprosiła ich do wspólnej zabawy i śpiewu. Najciekawsza dla pierwszaków okazała się wycieczka po opustoszałej szkole, która późnym popołudniem – zdaniem dzieci – inaczej wyglądała niż wtedy, kiedy są wszyscy w szkole. Pomoc edukacyjna wykonane przez rodziców z to połączenie zabawy z nauką. Pozwoli uczniom zrozumieć tajniki matematyki. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie.

WW

Klasa I a z pomocą pani Marty i pana Sebastiana przystroiła  przyniesionymi jesiennymi darami  ozdobne skrzynki. Efekt zrobił na nas ogromne wrażenie. Cieszymy się, że będą przystrajać naszą szkołę.

Klasa I a z okazji Dnia Przedszkolaka odwiedziła „Mrówki”

Klasa I a z okazji Dnia Przedszkolaka odwiedziła „Mrówki”, grupę 5-latków. Uczniowie mieli okazję powspominać czasy „przedszkolne” i opowiedzieć, jak to jest w szkole…troszkę inaczej. Grupa przedszkolna i szkolna zaprezentowały, czego już zdążyły się nauczyć po wakacjach. Piosenki, wierszyki, a potem wspólne zabawy z „nutką” rywalizacji. Okazało się, że można miło spędzić czas, mimo różnicy wieku. Na szczęście żaden uczeń nie chciał zostać w przedszkolu, ale na pewno pierwszaki tęsknią za swoimi paniami z przedszkola. Zostały przekupione cukierkami i obietnicą, że znowu wrócą do przedszkola

Świętowaliśmy Dzień Chłopaka

W dniu 28 września kasa Ib wraz z wychowawcą i przedstawicielami rodziców  świętowali „Dzień chłopaka w sali zabaw.

 Zabawa była wspaniała. Wpinając się po drabinkach, skacząc na dmuchanym zamku, zjeżdżając krętymi zjeżdżalniami i „kąpiąc” w basenie z piłeczkami można było w bezpieczny sposób wyszaleć się do woli. Humory dopisały.  Po powrocie do szkoły na uczniów czekała niespodzianka. Pani wręczyła chłopcom drobne upominki. Nie zapomniano też o dziewczętach, one też załapały się na małe co nieco.

28 września klasa I a uroczyście obchodziła Dzień Chłopca, a jest ich 13-tu w klasie. Najpierw było „prezentowo” i na słodko, a potem wspólnie wybraliśmy się do miasta i był to pierwszy wyjazd w karierze szkolnej w tak szanownym gronie poza nasze osiedle. Bezpiecznie dotarliśmy do sali zabaw Bubuland i tam spędziliśmy dwie godziny na bardzo aktywnych „dzikich” zabawach. Ogołociliśmy automaty z gumowych kaczek, wylizaliśmy sporo lizaków i wybiegaliśmy dziesiątki kilometrów. Niektórzy stracili głos, inni pewnie słuch, ale ogólnie zabawa się udała. Wróciliśmy na szkoły na obiad i do świetlicy i tam zabaw był ciąg dalszy. Jesteśmy nie do zdarcia.

D.D.


25 września odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów.

Podczas tej uroczystości uczniowie klasy I a, I b i I c zostali przyjęci do grona uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 3.Oczywiście warunkiem pasowania ich na pełnoprawnych uczniów było zaprezentowanie tego, co już potrafią. Odbył się pokaz wiedzy i umiejętności pierwszoklasistów. Dzieci prezentowały się, a zgromadzona publiczność oceniała to, co pokazały. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności, a zaproszeni goście wyrazili swoje uznanie gromkimi brawami. Pierwszaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały, znały zasady zachowania się w szkole i bezpiecznego zachowania na drodze. Popisały się dużą wiedzą na temat swojej Ojczyzny i szkoły. Wiedzą już, jak zostać dobrym uczniem. Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor Dorota Konopacka pasowała wszystkie dzieci na pierwszoklasistów. Z tej okazji uczniowie otrzymali prezenty od rodziców i od szkoły, dyplomy,  piękne zakładki od Małego Samorządu oraz swoje pierwsze legitymacje szkolne. Witamy nowych uczniów w progach naszej szkoły!

D.D.


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO w ZE3 2018/2019

Uroczystości inauguracyjne rozpoczęły się w naszej szkole o godz. 8.30. Na apelu pojawili się najmłodsi, czyli uczniowie klas 1 – 3 wraz z rodzicami i wychowawcami. Kolejne uroczyste spotkanie skierowany było do uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej. Nowym Dyrektorem Zespołu Edukacyjnego nr 3 została pani Dorota Konopacka i to ona kierowała słowa powitania do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Po powitaniu pani dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli zatrudnionych w naszej szkole oraz wymieniła przedmioty jakich będą uczyć. Po uroczystym apelu, każda klasa udała się do swojej sali.

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich