Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

20191108_094718_Burst01_2 20191108_094740_Burst01 20191108_094747_Burst01 20191108_094801_Burst01 20191108_094818_Burst01 20191108_094842_Burst01 20191108_095004_Burst01 20191108_105446_Burst01 IMG_20191115_141212 IMG_20191115_141023 IMG_20191115_102453 IMG_20191115_100539

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

Wydarzenia 2016/17_sp

 „Dla uczniów napisali piosenkę”

Taki tytuły artykułu o naszych śpiewających nauczycielach widnieje w Gazecie Lubuskiej. To już nie pierwszy raz, kiedy „Absolwenty” pojawiają się na łamach prasy.
Redaktor Leszek Kalinowski:
„Nauczycielom zawsze ciężko jest się rozstać z absolwentami. Ci z Gimnazjum nr 8 napisali i nagrali dla uczniów piosenkę. By podkreślić, jak są dla nich ważni.
Uff! No i mamy wakacje. Po roku wczesnego wstawania i kucia dwa miesiące laby. Ale dla nauczycieli i uczniów kończących szkołę to także czas rozstania. A to niełatwe. Zwłaszcza gdy nauczyciele przywiążą się do sympatycznej klasy, a uczniowie do sympatycznych nauczycieli.
Pedagodzy z Zespołu Edukacyjnego nr 3 na. Os. Pomorskim postanowili napisać piosenkę i nagrać ją na płytę. Zadedykowali ją trzecioklasistom, którzy opuścili placówkę… na płycie znajdują się dwie piosenki: „Obyś zawsze dzieckiem był” oraz „Jesteście”, napisane specjalnie dla gimnazjalistów z III a.
– Pomysł zawiązania się zespołu wokalnego od razu podłapałam – mówi Dorota Konopacka. – Lubię śpiewać, więc z chęcią uczestniczyłam w próbach. Na jednej z nich padła propozycja nazwy naszej grupy – „Absolwenty”. Nikt nie protestował.
Wspólna nauka piosenki, uczenie się od siebie dawało pedagogom dużo radości.
– Pamiętam moment, kiedy mieliśmy próbę generalną przed występem. Każda z nas w czarnej pelerynie z kapturem. Efekt – niesamowity – opowiada nauczycielka. – I nagle w oknach naszej szkoły pojawiły się znajome buzie. To uczniowie. Na ich twarzach dominowało zaskoczenie i zaciekawienie. Miny takie obserwowałam podczas występu, a po nim były wielkie brawa. Dla takich chwil warto być nauczycielem. Nagrywanie piosenki w studio też okazało się świetną zabawą. Nerwy i tu się pojawiły. Ale nasze muzyczne guru – pan Dorian – powiedział, że wszystko będzie ok. I było.
– Nigdy nie umiałam śpiewać, nie robię tego dobrze, bycie w zespole jest wychodzeniem z mojej strefy komfortu, a także pokazuje, że w każdym wieku można i warto zaczynać i próbować nowych rzeczy – przyznaje psycholog Karolina Szefler – Serylak.
– Dlaczego śpiewam? A dlaczego ptaki śpiewają? Bo poprzez śpiew przekazują coś ważnego, istotnego dla innych – mówi Elżbieta Goławska.
Do tremy podczas nagrania piosenek przyznaje się Ewa Przykuta, która dodaje:Bardzo lubię śpiewać ale gorzej z umiejętnościami. Myślę jednak, że chęci i okazja do spotkania z koleżeństwem, cel, jaki nam przyświecał, są najważniejsze…
Zdaniem Karolina Kopaczyńskiej niespodzianka dla uczniów pozwoliła zrobić coś  twórczego, tak innego od tego czym zajmuję się na co dzień.
Dla Arlety Koniecznej bycie w „Absolwentach” to wielkie wyzwanie i sprawdzenie samej siebie. To pokonanie lęku i tremy w czasie występów, zwłaszcza przed dziecięcą publicznością.
Elżbieta Fiałkowska śpiewa od najmłodszych lat, gra na instrumentach. Wspólne muzykowanie sprawiło jej wielką radość. Ma też nadzieję, że nauczyciele zarażą swoją pasją uczniów.
Wspólnym nagraniu wzięli też udział Ola Operchał (rodzic, z wykształcenia muzyk), Dorota Głowienka (autor piosenek) i Dorian Zarzycki (autor muzyki).
– To  frajda, że można łamać schemat nauczyciela przywiązanego do procedur i kryteriów – zauważa Dorota Głowienka.
– Praca w studiu to praca nad własnymi błędami i nad akceptacją samego siebie.  To tak naprawdę jest najtrudniejszy element pracy muzyka – przyznaje Dorian Zarzycki.
Absolwenci nie kryją zadowolenia. Dzięki piosenkom będą jeszcze częściej wspominać szkołę. I oczywiście nauczycieli.


 Klasa 6d – ponownie SUPER KLASĄ! 😀

 Z prawdziwą przyjemnością informuję, że klasa 6d, której mam szczęście i zaszczyt być wychowawcą, zdobyła po raz drugi tytuł SUPER KLASY w konkursie organizowanym przez Szkolny Samorząd Uczniowski- pod opieką pana Pawła Mierzyńskiego.
Zdobycie tytułu SUPER KLASY wymaga zaangażowania i systematycznej pracy przez cały rok szkolny. To nie konkurs „zbieractwa”, jak myślą niektórzy z naszych uczniów.
W konkursie oceniane są:

 • średnia ocen klasy,
 • zachowanie (średnia klasy z ocen za zachowanie) ,
 • frekwencja ,
 • aktywność w życiu szkoły,
 • czytelnictwo,
 • udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych,
 • działalność charytatywna,
 • zbieranie nakrętek,
 • udział i organizacja imprez,
 • udział w zajęciach pozalekcyjnych
 • rywalizacja w różnych dyscyplinach sportowych.

Z dumą gratuluję moim wychowankom najwyższej średniej ocen w szkole, uzyskaliście  średnią 5,02.
Średnia ocen z zachowania to: 5,43.
Frekwencja klasy: 95,5%.
Klasa 6d w 2 semestrze w sumie brała udział w 47 konkursach. Uczestniczyła w 33 międzyszkolnych konkursach i zawodach sportowych. Osiągała znaczące sukcesy. Brała udział także w 14 konkursach szkolnych.
Drodzy uczniowie, w trakcie całego roku szkolnego ciężko pracowaliście i godnie reprezentowaliście naszą placówkę na licznych konkursach i uroczystościach pozaszkolnych.
Byliście klasą sztandarową i w przyszłym roku szkolnym ponownie będziecie pełnić tą zaszczytną funkcję.
Są wśród Was wspaniale zapowiadający się matematycy, literaci, artyści plastycy. Cieszę się, że rozwijacie swoje zdolności.
Dziękuję Wam za zaangażowanie w życie szkoły.|
Michał Urbański, Julia Widz, Krzysztof Woś prowadzili wiele imprez szkolnych: Ligę Talentów, Szkolny Konkurs Recytatorski, Spotkanie z X Muzą, Rodzinny Festyn Majowy.
Ponadto Michał Urbański  reprezentował naszą społeczność szkolną na Dziecięcej Sesji Rady Miasta. Od dwóch lat przewodniczy także Szkolnemu Samorządowi Uczniowskiemu.
Słowa podziękowania należą się nauczycielom, którzy Was zmotywowali do pracy i przyczynili się do Waszych sukcesów. Dziękuję paniom: Małgorzacie Druszcz , Iwonie Król, Katarzynie Lasik, Karolinie Kopaczyńskiej, Ewie Cebuli, Urszuli Reder. Marzenie Onufrowicz oraz panom: Adamowi Balawajderowi, Pawłowi Mierzyńskiemu i Dorianowi Zarzyckiemu.  Całemu gronu nauczycieli, którzy byli Wam życzliwi i służyli pomocą.
Wasze sukcesy, to także wynik pracy i zaangażowania rodziców. Bez ich wsparcia, nie byłoby to możliwe. Im należą się szczególne podziękowania.
Jestem z Was dumna moi uczniowie, cieszę się , że macie zapał i ambicję, które prowadzą Was do rozwoju i podejmowania wielu wyzwań.
Drodzy wychowankowie, wykazaliście się wielką pracowitością i zasłużyliście na piękne WAKACJE. Odpocznijcie i dobrze się bawcie 😀
Wychowawca: Mira Rowecka
Oto jedynie niektóre z Waszych licznych indywidualnych osiągnięć:

 1. Adam Babirecki – laureat Nagrody Stypendium Prezydenta Miasta Zielonej Góry dla Najlepszego Ucznia; laureat etapu wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z matematyki Kuratora Oświaty.
 2. Michał Urbański – Laureat ogólnopolskiego konkursu Olimpus (matematyka); wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie matematycznym Panda; 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o PCK , CK i MPH ; 2 miejsce w Rejonowym Konkursie Wiedzy o  PCK , CK i MPH (PCK , CK i MPH ( Międzynarodowym Prawie Humanitarnym); 1 miejsce Międzyszkolnym Konkurs o Wolontariacie ( zespołowo) ) laureat konkursu miejskiego- „Nauka i sport”.
 3. Krzysztof Woś- finalista etapu wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z historii Kuratora Oświaty; finalista etapu rejonowego Konkursu przedmiotowego z j. angielskiego Kuratora Oświaty; 1- miejsce w rejonowym konkursie historycznym„ Ojczyzno ma”; 2- miejsce w miejskim Konkursie o Historii Zielonej Góry;
 4. Kacper Wańtuch- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie z matematyki Kangur;
 5. Wiktoria Wobalis- laureatka ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Magia Teatru -lalka teatralna”; laureatka miejskiego konkursu plastycznego „Jan Paweł II i Matka Boska”; laureatka miejskiego XXIII konkurs plastycznego „ Dbam o piękno mego domu- Ziemi”;
 6. Agatka Rusinowska- laureatka miejskiego XXIII konkurs plastycznego „ Dbam o piękno mego domu- Ziemi”; wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim
 7. Michał Sikora- laureat konkursu miejskiego- „Nauka i sport”; III miejsce w sztafecie 4×100 metrów- w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta Szkół Podstawowych w LA SP chłopców
 8. Julia Widz- wyróżnienie w miejskim konkursie poetyckim- „Turniej Jednego Wiersza”;
 9. Oskar Janczak- III miejsce w sztafecie 4×100 metrów, w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta Szkół Podstawowych w LA SP chłopców
 10. Michał Wojciechowski- laureat konkursu miejskiego- „Nauka i sport”; III miejsce w skoku wzwyż w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta Szkół Podstawowych w LA SP chłopców
 11. Julia Jaroszewska- III miejsce w Czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta Szkół Podstawowych w LA SP;

Piknik kulturowy – czyli śniadanie na trawie

W pikniku udział brały klasy 4 – 6. Miały za zadanie przygotować sobie potrawy piknikowe. Spożywanie posiłku uatrakcyjniała muzyka różnych krajów.  Na boisku więc słychać było dźwięki muzyki : chińskie śpiewy,  francuskie melodie, cantry muzykę i inne.  Ponadto klasy musiały zmierzyć się z różnymi zadaniami z zakresu dobrych manier.

Taki wypoczynek bardzo przydał się klasom po wielkich trudach roku szkolnego 2016/2017.

Organizatorzy : Jolanta Oboleweicz, Beata Fabisiak


Dzień Sportu i Apel podsumowujący II semestr 2016/2017

W dniu 21.06.2017r. w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego przy udziale Samorządu Uczniowskiego zorganizowali Dzień Sportu. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe dla poszczególnych klas oraz dodatkowe konkursy dla wszystkich chcących sprawdzić swoje fizyczne umiejętności.

Wszyscy tego dnia spotkali się na boiskach szkolnych. Przy uśmiechach na buźkach i dźwiękach rozmaitej muzyki zorganizowanej przez pana Doriana szkolny zespół „Nauczyciele Dzieciom” zaprezentował figlarny występ po czym rozpoczęto rozgrywki sportowe.  Dla klas IV – VI  nauczyciele przygotowali wyścigi w skokach dodawanych, strzały na bramkę, skoki na skakance, rzuty piłką do pudła bez pudła, podbijanie piłeczki rakietką, slalom między pachołkami, rzuty woreczkami do celu i inne.

Najlepiej w ten dzień wypadła klasa 6a

Drugie miejsce zajęła klasa 6b

Trzecie klasa 4a

Wszystkim gratulujemy !!!

Kluczowym punktem imprezy było przedstawienie wyników plebiscytu na Super Klasę, a następnie obdarowanie laureatów i uczestników konkursów dyplomami i nagrodami. Wszystkie klasy pracowały niesamowicie w tym roku szkolnym, a zaszczytne miejsce Super Klasy przypadło podopiecznym pani Miry Roweckiej – klasie VI d – której to jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Natomiast za trud i wkład w samorozwój wszystkie klasy otrzymały od Samorządu Uczniowskiego słowa uznania i Certyfikaty Klasy z Klasą.

Ponad trzygodzinne zmagania w pełnym słońcu i przy lekkim wietrze dostarczyły uczestnikom przyjemnych wrażeń rekreacyjno-ruchowych, sporą dawkę adrenaliny i pozwoliły przede wszystkim w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień roku szkolnego. Jako Samorząd Uczniowski  jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy.

SU


Czerwcowy  „Dzień sportu” w ZE3

21 czerwca, jak co roku w naszej szkole odbył się „Dzień sportu”.

W programie wysęp nauczycieli „Dorośli dzieciom”, zabawy i rozgrywki sportowe klas I – III oraz IV – VI.

Imprezę zakończył apel, na którym uczniowie otrzymali dyplomy i  nagrody za świetne wyniki w licznych konkursach.

Organizatorzy „Dnia sportu”: Ewa Cebula, Krystyna Szymanowska i Jolanta Obolewicz

Oto migawki z imprezy:

 


Klasa II e w TVP

19 czerwca klasa II e odwiedziła Redakcję Zamiejscową Telewizji Polskiej w Zielonej Górze. Kierownik redakcji pani Magdalena Szczecina oprowadziła nas po kolejnych stanowiskach pracy i pokazała sprzęt potrzebny do pracy w terenie, jak i w studio. Dzieci mogły w prawdziwym studio telewizyjnym nagrać swoje wypowiedzi, a następnie po odpowiednim montażu zobaczyć siebie w telewizji. Uczniowie byli bardzo stremowani, ale znaleźli się chętni, którzy pokazali się przed kamerą. Okazało się, że nie było to takie straszne, a zabawa była świetna.


W naszej szkole odbył się konkurs o tematyce historycznej pt. „Życie w PRLu”. Konkurs zorganizowały : pani Agnieszka Nowicka i pani Iwona Król”. Uczniowie przeprowadzili wywiady ze swoimi bliskimi starszymi osobami, które miały wiele do powiedzenia na temat życia w tamtych czasach.  Iwona Król

Oto wyniki konkursu :

Wyniki konkursu                        „Życie w PRLu”:

1 miejsce – Wiktoria Wobalis 6d

2 miejsce – Mikołaj Walczak 6c

3 miejsce – Kaja Hryńczuk 6a

Wyróżnienie:

Dominika Kamzelewska 6c

Julia Jaroszewska 6d

Anna Maciąga 6c

Julia Ścisła 6c

Joanna Wobalis 6c

Weronika Struj 6c

Amelia Maślak 6d

Dziękujemy za udział:

Kindze Koszeli 6a

Wojtkowi Koszeli 6a

Aleksandrowi Lyscov 6c

Maksymilianowi Rajterowi 6c

Kacprowi Zawadzkiemu 6c

Kamilowi Stefanowi 6c

 


Uczniowie naszej szkoły rozegrali mecz: „Reprezentacja świetlicy szkolnej kontra reszta świata, czyli 4a”.

Bawiliśmy się super! Mecz zorganizował pan Robert Krzyżyński, który wystąpił jako trener jednej drużyny, a pani Iwona Król była trenerem drużyny przeciwnej. Wygrała reprezentacja świetlicy. Jaki był wynik? A czy to ważne! Najważniejsze, że była super zabawa i mogliśmy poczuć się jak zawodnicy.

 Image0001

Uczeń klasy 6d Krzysztof Woś zajął II miejsce w konkursie międzyszkolnym o tematyce historycznej  „Wiem wszystko o Zielonej Górze”.

  Gratulujemy!


Dzień Dziecka 4a

 Ten dzień nasza klasa spędziła w gospodarstwie agroturystycznym w Droszkowie. Było wiele atrakcji. Czekał na nas prawdziwy klaun, zwierzęta, piękne rośliny, ognisko i zabawy na świeżym powietrzu. Fajnie się razem bawiliśmy! wychowawczyni Iwona Król


6b i 6c świętują Dzień Dziecka

1 czerwca – to dla każdej szkoły ważna data. Wszyscy starają się szczególnie celebrować ten dzień, a wychowawcy spędzać miłe chwile ze swoimi podopiecznymi. Tak też było w przypadku uczniów klas szóstych, którzy w towarzystwie wychowawczyń udali się do pobliskiej Fabryki Lodów Naturalnych. Młodzież umiliła sobie dzień wspólnym zajadaniem lodów.  Takie działania są warte grzechu! J

Oprac. M. Soczek, fot. A. Balawajder


IX Majowy Festyn Rodziny w ZE3

Więcej zdjęć na facebooku.


SUKCESY MŁODYCH MATEMATYKÓW

      Koniec roku szkolnego to nie tylko czas „walki” o najlepsze świadectwo i oczekiwanie na wakacje. To również czas oczekiwania na wyniki konkursów, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Dziś nadszedł czas podsumowania konkursów matematycznych.

    Zacznijmy od „Kangura” – Międzynarodowego Konkursu Matematycznego, konkursu który w naszej szkole ma wieloletnią tradycję. Wzięło w nim udział 72 uczniów. Najwięcej,  bo aż 42 uczniów klas drugich (kategoria Żaczek).  Osiągnęli też oni najwięcej sukcesów. Wynik „bardzo dobry” uzyskał ANTONI SZELOCH, a wyróżnienia zdobyło ośmioro uczniów: MACIEJ BAGAN, JEREMI LEPECKI, WIKTOR DĘBOSKI, HANNA DZYGA, MATEUSZ WASIK, MAJA ŚLIWIŃSKA, WOJCIECH ZAWADZKI, DOMINIKA KUBIAK.      W kategorii „Maluch” (klasy trzecie) wyróżnienie osiągnęli : MALWINA ZAJAC, BARTOSZ WARZYWODA, JULIA DROBNIEWSKA, HUBERT KRAKOWIAK. W kategorii „Beniamin” wśród uczniów klas piątych sukces odniosła AGNIESZKA WARZYWODA zdobywając nagrodę z wynikiem bardzo dobrym, a w  klasach szóstych wyróżnienie zdobył KACPER WAŃTUCH.

     Kolejnym konkursem matematycznym, który odbył się w naszej szkole po raz pierwszy, była Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „OLIMPUS”. Wzięło w niej udział 18 uczniów klas IV – VI, a tytuł laureata uzyskał uczeń klasy VId MICHAŁ URBAŃSKI.

    W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki „Panda” wzięło udział 24 uczniów. Klasy czwarte reprezentowało 5 uczniów, klasy piąte 3 uczniów, a klasy szóste 16 uczniów. Wyróżnienie uzyskali: uczennica klasy Va AGNIESZKA WARZYWODA i uczeń klasy VId MICHAŁ URBAŃSKI.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, którzy pokochali „KRÓLOWĄ NAUK”. Życzymy wytrwałości w zgłębianiu jej tajemnic i wielu sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Małgorzata Druszcz

 


29 maja w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu

wiedzy o Ojczyźnie, Kościele i Regionie

,,Ojczyzno Ma”

Maj – Listopad 2017

Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

W pracach komisji konkursowej w etapie rejonowym przedstawicielem Akcji Katolickiej była Bożena Stępniewska.

I miejsce – Krzysztof Woś 6d

II miejsce – Natan Bożemski 6a

III miejsce- Mariusz Dera 6a

Konkurs zorganizowały pani Elżbieta Fiałkowska i pani Iwona Król.

Gratulujemy zwycięzcom pierwszego etapu, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.


Czytanie na szóstkę

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece im. C. Norwida po raz XVIII odbył  się  Miejski Przegląd ,, Mistrz Pięknego Czytania”. Do konkursu zgłosiło się ponad 400 uczestników w kategorii klas I – III oraz IV – VI i gimnazjum. W tym roku przegląd odbywał się pod hasłem ,, A to ci historia!”. Uczestnicy losowali  fragment tekstu dotyczący opisu wydarzeń historycznych i w ciągu 10 minut przygotowywali się do pięknego przeczytania. Konkurencja była ogromna, a i emocji nie zabrakło! W gronie 25 laureatów znalazł się uczeń klasy III b Bartosz Warzywoda.
Brawo Bartek! Jesteśmy z ciebie dumni – koleżanki i koledzy z klasy z wychowawczynią.


Niezwykła lekcja

 Ważnym wydarzeniem z życia IV a okazała się lekcja, podczas której zaproszone babcie naszych uczniów opowiadały, jak wyglądała szkoła, gdy One były uczennicami. Pani Maryla Kwiecień i Pani Iwona Kowalska, babcie Michała Rutki i Filipa Kowalskiego,  wspominały szkolne mundurki, tarcze, lekcje w soboty i dyscyplinę, jaka panowała w szkole.  Z kolei ciocia Mikołaja Biszczanika, która na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych, mówiła o różnicach między polską a amerykańską szkołą. Podkreślała, że uczniowie zaczynają edukację, gdy mają 6 lat, są dowożeni na zajęcia szkolnymi autobusami, a nauczycielki obowiązuje urzędowy strój.

Na koniec wszyscy obejrzeli wywiad z uczniami z Ukrainy i z Malezji, uczęszczającymi do zielonogórskich gimnazjów. Wywiad nagrali: Pani Dorota Głowienka i Pan Dorian Zarzycki.

Zdjęcia wykonała Martyna Majorek


Konkurs poetycki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie laureatów konkursu poetyckiego pn. „JA I CZTERY PORY ROKU„. Jego laureatką została uczennica III a, Anna Janczak. Ania odbierze nagrodę z rąk organizatora, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, 1 czerwca w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Oto nagrodzony wiersz

Odkrywanie

Przyroda to siła.

Czy wiesz, że ona cię wspiera?

Nie nakazuje – po prostu trwa.

Patrzę w niebo i widzę życie.

Lubię słuchać szelestu liści.

Odkrywam, że są dobre.

Nikomu nie szkodzą.

Gratulujemy!

Opiekun: Dorota Głowienka

 


Klasa 6b w Centrum Przyrodniczym i Planetarium Wenus.

Dużo wrażeń, sporo nowej wiedzy !!!


SPRZĄTANIE ŚWIATA – Z KLASĄ 6B

Szanujemy nasze środowisko, dlatego wzięliśmy udział w akcji Sprzątaniu Świata – mówią uczniowie klasy 6b.

Sprzątanie śmieci to nie wszystko – rozmawialiśmy również o segregacji śmieci, którą propagujemy               w domu.

Jesteśmy częścią największej akcji ekologicznej w Polsce.


 „Trzpioty” na medal!

Już po raz kolejny szkolny Teatrzyk ,,TRZPIOTY” wziął udział w XXIV Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Teatralnej ,,O Złote Pióro Koszałka Opałka”. W tym roku  przygotowaliśmy i zaprezentowaliśmy przedstawienie pt.,, Dobry uczynek skrzatów”. Wcieliliśmy się w różne postaci: skrzatów, dzieci, księcia, no i nieznośnej Kasi, która jest główną bohaterką  naszej opowieści. Wspólnie, wraz z naszą panią, tworzyliśmy scenariusz, układaliśmy dialogi postaci, ćwiczyliśmy dykcję i ruch sceniczny.  W tegorocznym przeglądzie wzięło udział aż 37 zielonogórskich teatrów dziecięcych. Nasza praca została nagrodzona przez profesjonalne jury konkursu – aktorów z zielonogórskiego i wrocławskiego teatru. Zdobyliśmy III miejsce i Brązowe Pióro Koszałka Opałka. Brawo Mali Aktorzy! To nasz kolejny teatralny sukces!


Uczniowie klasy 6d walczą o tytuł Mistrza Pięknego Czytania

 19 maja 2017 r. po południu w piątek – w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece publicznej w Zielonej Górze spotkali się chętni uczniowie, by spróbować swoich umiejętności w czytaniu – w kolejnej edycji konkursu Mistrza Pięknego Czytania.
W tym roku dzieci czytały teksty dotyczące historii.
Z klasy 6 d do konkursu przystąpiło sześcioro dzieci – Oliwia Torzecka, Daria Jankowiak, Krzysztof Woś, Agata Rusinowska, Julia Widz, Amelia Maślak.
Uczniowie losowali teksty  spośród literatury dziecięcej, dotyczącej historii. Następnie przygotowywali się do prezentacji, czytając i ćwicząc interpretację tekstu.
Później uczniowie prezentowali tekst przed publicznością i jury na deskach Sali Dębowej biblioteki.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 maja, choć wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie mogą już dziś czuć się zwycięzcami.
Każdy, poświęcił swój wolny czas, kto miał odwagę i chęć czytać najpiękniej jak potrafi, jest zwycięzcą!
Oprac. M. Rowecka


Wystawa prac Jacka Malczewskiego w Muzeum Ziemi Lubuskiej

         Uczniowie z naszej szkoły z klas 4 b i 6 dodwiedzili Muzeum Ziemi Lubuskiej, by podziwiać obrazy słynnego malarza Jacka Malczewskiego. Malowidła zostały przywiezione z Krakowa. Na zajęciach plastyki Pani Katarzyna Lasik przygotowała uczniów do świadomego odbioru prezentowanych dzieł sztuki. Była to niezwykła okazja obejrzenia oryginalnych prac malarza.
W muzeum uczniowie także oglądali sale poświęcone historii naszego miasta, poznawali jego historię opowiadaną przez przewodnika. Podziwiali makiety winnego grodu z różnych epok.
Wycieczkę uatrakcyjniły pyszne lody, którymi obdarował nas Pan Dorian Zarzycki, jeden z opiekunów uczniów. Zrobiło się nam słodko i radośnie. Była strawa dla ducha i ciała. Dziękujemy ….
Oprac. M. Rowecka


Wizyta strażaków

19 maja strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raculi odwiedzili uczniów klasy II b i II e. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom – w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto ratownicy w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomnieli dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. Ostatnim elementem spotkania było oglądanie wozu strażackiego i jego wyposażenia. Uczniowie byli zachwyceni możliwością przebywanie w kabinie samochodu strażackiego i uruchamiania sygnałów alarmowych. Wszystkim strażakom składamy serdeczne podziękowania.


Spacerkiem po Zielonej Górze

18 maja klasa II b udała się na wycieczkę po Zielonej Górze. Dzieci poznały historię winnego miasta. Zwiedziły okolice Palmiarni i deptaka w kierunku ratusza.  Pani przewodniczka opowiedziała dzieciom legendę o „Łukaszu i jego źrebaku”. Mówiła też o powstaniu palmiarni i domku winiarza. Po drodze dzieci odwiedzały bahusiki i poznawały ciekawostki o małych stworkach, które od jakiegoś czasu zamieszkują nasze miasto. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia przy pomniku Bachusa. Wycieczka bardzo podobała się uczniom tym bardziej, że sprzyjała jej słoneczna pogoda.


Poznajemy nasze rodzinne miasto – wycieczka klasy 6d

Zaraz po lekcji teatralnej – 17 maja-uczniowie klasy 6 d wyruszyli na spacer po Zielonej Górze.
Odwiedzili Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się w zielonogórskim ratuszu.
Mieli okazję zobaczyć, jak promowana jest turystycznie Zielona Góra. Wszyscy uczniowie otrzymali piękne, kolorowe mapki przedstawiające najciekawsze turystycznie miejsca do zwiedzania w Zielonej Górze. Pracownik CIT-u ciekawie opowiadał o zadaniach placówki.
Następnie uczniowie odwiedzili galerię Pro Art, gdzie oglądali współczesne prace lubuskich artystów plastyków. Ich wrażenia były bardzo zróżnicowane. Jedni z uczniów doceniali prace, inni krytycznym okiem niepochlebnie wypowiadali się o oglądanych obrazach. Cóż, prawdziwa sztuka ma budzić emocje i tak właśnie było…
Wracając do szkoły uczniowie odpoczywali w Parku Tysiąclecia. Z zainteresowaniem oglądali drzewo obwieszone butami. Bawili się na placu zabaw i na rampach skateparku.
Nasze rodzinne miasto, to wiele pięknych, ciekawych miejsc godnych poznania. Jeszcze nie raz będziemy odkrywać zielonogórskie miejsca,  historie, tajemnice.
Oprac. M. Rowecka


Lekcja teatralna w Teatrze Lubuskim

17 maja 2017 r. klasa 6d miała prawdziwą przyjemność brać udział w lekcji teatralnej  w Teatrze Lubuskim. Poznała kulisy (dosłownie i w przenośni ) teatru oraz pracy aktora.
Prowadząca zajęcia aktorka zaprezentowała teatr, odsłaniając jego tajemnice. Przedstawiła  różne rodzaje lalek, mówiła o rodzajach teatru i wyjaśniała zasady budowy sceny. Każdy z uczniów miał możliwość dotknięcia lalek, zajrzenia za kulisy. Mógł stanąć na scenie i poczuć magię teatru.
Wielkie zainteresowanie wzbudziła lalka Tygryska Pietrka. Podobała się także kukiełka z przedstawienia „Kopciuszek”. Szalony różowy ptak oraz czapla.
Z uwagą, pasją i kulturą uczniowie słuchali wykładu prowadzącej. Zadawali ciekawe pytania i próbowali swych sił w teatrze.
Oprac. M. Rowecka


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich