Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

SAVE_20191104_192150 SAVE_20191104_192158 SAVE_20191104_192203 dav sdr dig IMG_2315 IMG_2313 IMG_2312 IMG_2311 IMG_2310 IMG_2309

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

Wydarzenia 2017/2018_sp

Wyjście do Centrum Przyrodniczego klasy IV C

30 stycznia klasa IV C odwiedziła Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze.

 W Planetarium Wenus obejrzeliśmy prezentację dotyczącą ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi. Dowiedzieliśmy się ile trwa każdy z nich i jakie są ich konsekwencje.  Drugi film opowiadał o teorii ewolucji Darwina – jak powstała i na czym polega. Ten animowany film zebrał od uczniów same pochwały J

W Centrum Przyrodniczym czekał na nas mini wykład dotyczący komunikacji. Opiekunka naszej grupy ciekawie opowiadała o różnych sposobach komunikowania się roślin i zwierząt. Pokazywała filmy z komunikacją  osób głuchoniemych. Zapoznała nas z językami powstałymi na potrzeby książki  filmu i serialu oraz z językiem sztucznym „esperanto”.  W Sali wystawowej mogliśmy wypróbować komunikację na odległość, zmienić się w telegrafistę i alfabetem Morsa wystukać swoje imię i nazwisko.  Dużo zabawy było także ze złudzeniami optycznymi . Na koniec mogliśmy skorzystać ze wszystkich atrakcji Centrum.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć J

Karolina Kopaczyńska


Czwartoklasiści poznają biblioteczne ciekawostki

19 stycznia uczniowie klas IV a i IV c po raz kolejny udali się do biblioteki szkolnej. Tym razem temat spotkania brzmiał: „Co znajduje się w bibliotece, jakie informacje odnajdziemy na karcie katalogowej książki oraz jak korzystać ze słowników wyrazów bliskoznacznych?”. Czwartoklasiści poznali wiele ciekawostek z życia biblioteki, m.in. dowiedzieli się, ile książek znajduje się w naszej szkolnej książnicy, gdzie znaleźć księgozbiór podręczny, dlaczego 4 dział wg klasyfikacji UKD jest nadal pusty. Odbyli też wycieczkę między regałami i poznali rozmieszczenie najważniejszych dla nich pozycji bibliograficznych. Duże zainteresowanie i radość wzbudziły ponadto nowe książki, które pewnie już niedługo będą mogły być wypożyczane. Kolejna wizyta już w II semestrze. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Marta Soczek


WYNIKI „PINGWINA” – KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Kolejny Ogólnopolski Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty. W „Pingwinie” wzięło udział 12 uczniów z klas 4 – 7. Zmierzyli się oni z 30 zadaniami o podwyższonym stopniu trudności. Na rozwiązanie ich mieli tylko 45 minut. W konkursie sukces osiągnęło troje uczniów. Michał Urbański z klasy 7d uzyskał tytuł laureata zdobywając 5 miejsce w kraju. Dominika Skarupska z klasy 7b i Adam Babirecki z klasy 7d uplasowali się ex aeguo na 10 miejscu w kraju zdobywając wyróżnienie. Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami uznania. Wszystkim młodym matematykom gratulujemy i życzymy osiągnięć w kolejnych konkursach!

M. Druszcz


Popołudnie w szkole

Kto powiedział, że szkoła jest tylko do nauki. Nikt też nie mówił, że chodzimy do niej tylko rano. O tym, co można robić w szkole, oczywiście poza nauką, przekonali się uczniowie z klasy I b. Otóż ich wychowawczyni pani Arleta Konieczna wraz z rodzicami, zaplanowała wesołe popołudnie w szkole. A że za oknami kalendarzowa zima, to szybko zrobiło się. I to się podobało bardzo. W budynku szkolnym nastała cisza, więc pierwszaki to szybko wykorzystały. Ale jak przystało na uczniów, bawili się znakomicie pamiętając o tym, że można coś ciekawego zrobić, kiedy dorośli nie patrzą.
Spotkanie rozpoczęło się od turnieju gier planszowych. Były bierki, warcaby, memo, owce , wilki, twister, małpki. Ale największa furorę zrobiła gra z kotem i myszami w roli głównej. Po myśleniu przyszedł czas na bajkę. Kiedy na ekranie pojawił się Mikołajek, wybuchło gromkie HUUURRRRA.
Mały relaks zakłócił zapach unoszący się ze szkolnego korytarza. To kolejna niespodzianka dla uczniów. Do klasy wjechała pizza. Tak była pyszna i ciepluta. Zaspokoiła największego łakomczucha. A na koniec spotkania przygotowana była chusta animacyjna. Szaleństwom nie było końca. Piski, krzyki, śmiechy. Takich emocji dawno ta szkoła nie widziała. Radość była ogromna. A jeszcze jak dzieci pokonały dorosłych –  triumf ogromny.
My dorośli, byliśmy szczęśliwi, kiedy widzieliśmy uśmiechnięte buzie naszych dzieci. I one potrafią docenić, to co otrzymali od wychowawcy i rodziców. Jeden z uczniów na koniec zajęć takie słowa skierował do organizatorów: „My chcieliśmy Wam bardzo podziękować za te atrakcje, które dla nas przygotowaliście”. Brawa rozbrzmiały w całej sali.
To popołudnie długo zostanie w pamięci i małych i większych uczestników zabawy.


Scenki z życia klasy I d


Klasa I b w Mediatece  ,,Szklana Pułapka”

Dnia 4 stycznia 2018 r. nasza klasa pojechała na zajęcia do Mediateki, która mieści się w  budynku Palmiarni. Po raz pierwszy mieliśmy okazję być w takiej bibliotece. Oprócz różnorodnych książek jest tam wiele płyt, multimedialnych zestawów bajek i filmów. Obejrzeliśmy bajkę pt.: ,,Krótkowzroczna żyrafa” i graliśmy w kalambury, naśladując różne zwierzęta. Na koniec wykonaliśmy  kukiełkę żyrafy, którą mogliśmy zabrać ze sobą do domu. Zajęcia bardzo nam się podobały. Jeszcze raz chcielibyśmy tam pojechać!


Bóg się rodzi…….

Świąteczne tradycje przetrwają tylko wtedy, gdy będziemy je pielęgnować i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Dlatego tuż przed Świętami Bożego Narodzenia naszą szkołę wypełnia przedświąteczny gwar i ogromna radość, bo wspólne kolędowanie jednoczy w Bożej Miłości…

22 grudnia uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły zebrali się w przystrojonej sali gimnastycznej aby kolędować. Uczniowie znakomicie zaprezentowali się w przygotowanym repertuarze wokalno – instrumentalnym. Usłyszeliśmy pięknie zaśpiewane i zagrane na harfie, saksofonie, skrzypcach kolędy i pastorałki, wiersze. Całość prowadzili zdolni konferansjerzy Julia Widz i Krzysztof Woś .
Spotkanie miało wyjątkowo uroczysty i nastrojowy klimat.

W wielką radością podziwialiśmy również jasełka, które przygotowały dzieci z klasy III c wraz z panią Kasią Zalewską. Młodzi aktorzy pięknie zaprezentowali historię narodzin Jezusa w Betlejem. Choć Józef stukał do wielu drzwi, serce człowieka pozostawało zamknięte. JEZUS jednak przychodzi dziś do każdego Człowieka. Przychodzi ze swoją Miłością, Nadzieją i Wiarą.
Na zakończenie tego wyjątkowego  spotkania pani Dyrektor Anna Baka złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia świąteczno –noworoczne.

 Grupa wokalno- instrumentalna:

Zosia Woźna – wokal

Hania Dżyga – wokal

Halenka Hellwig – wokal
Kiara Harasimiuk – harfa, wokal

Dominika Skarupska – skrzypce

Zosia Jarosławska- saksofon

Recytacja wierszy:

Natalia Skrok

Julia Widz

Grupa pracowała wraz z panią E. Fiałkowską


Spotkanie klasy 1a z „czarodziejem”

W dniu 30 listopada uczniowie klasy Ia spotkali się z magiem, który oczarował wszystkich swoimi niesamowitymi sztuczkami. To wyjątkowe spotkanie pozostanie długo w pamięci wszystkich uczestników pokazu. Dzieci brały czynny udział w prezentacji magika i mogły na własnej skórze spróbować, jak działają czary. Po spotkaniu uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcie z magikiem J


Andrzejki w klasie 1a

Andrzejki to wyjątkowy dzień. W naszej klasie była to okazja do wspaniałej zabawy oraz …. poznania przyszłości. W tym dniu towarzyszyły nam wróżby przepowiadające, co spotka każdego z nas za kilka lub kilkanaście lat. Na początku nasze Panie opowiedziały nam, co to takiego są andrzejki i jakie są andrzejkowe tradycje. Później zaczęliśmy wróżyć. Wszyscy niecierpliwie przekłuwaliśmy papierowe serce z imionami, aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, było przy tym dużo śmiechu. Losowaliśmy bileciki, które pokazały jakie zawody będziemy wykonywać w przyszłości, a wróżba z butami, pozwoliła dowiedzieć się, kto z nas jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. Te i inne przepowiednie dostarczyły wszystkim dużo wrażeń i radości. Szkoda, że andrzejki są tylko raz w roku…. J

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich