Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

71844291_461696427813717_5310480710769836032_n 72545672_780183542422364_9034591645621813248_n 72551741_2197430507224329_7409239088668082176_n 72620588_3289630791054968_8803229703075790848_n 8 7 10 6 4-2 3 2 1

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

Wydarzenia 2017/2018_sp


 Pierwsza pomoc w klasie I b

O tym, że każdy powinien znać podstawy udzielania pierwszej pomocy, dobrze wie pani Arletka – wychowawczyni klasy I b. W tym też celu zaprosiła klasową mamę – nauczycielkę na lekcję. Cel  klasowa mama miała jasno określony – przekazać to co najważniejsze o pierwszej pomocy. Kiedy zajęcia się rozpoczęły okazało się, że uczniowie dużo a nawet bardzo dużo wiedzą. Nie zdziwił ich widok fantom. Wiedzieli, po co należy udrożnić drogi oddechowe i jakie informacje należy przekazać zgłaszając wypadek do odpowiednich służb ratunkowych. Do tego wszystkiego doszło jeszcze sprawdzenie przytomności u poszkodowanego,  pozycja boczna oraz uciski i wdechy ratownicze. Po teorii nadszedł czas na zadanie praktyczne. Proszę mi wierzyć, każdy uczeń z zapałem uciskał fantom i wszystkim udało się to zrobić poprawnie.
Kochani, w ręce tak przeszkolonych uczniów można się oddać. Oni na pewno w razie potrzeby pomogą.


W poniedziałek 13 listopada 2017 roku zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów klas I-III za udział w konkursie na najciekawszą pracę plastyczną prezentującą dynię. W konkursie zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego (Agnieszką Grzesik, Annę Frankowską i Pawła Mierzyńskiego) wzięło udział 17  uczniów klas młodszych. Prace zostały wykonane z wykorzystaniem różnych technik plastycznych i materiałów a pomysłowość uczniów sprawiła, że angliści postanowili wyróżnić i nagrodzić twórców wszystkich wyjątkowych prac. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie, wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
Agnieszka Grzesik


13 listopada został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez mały samorząd uczniowski pt. „Śmieszna dynia”. Dzieci chętnie wzięły w nim udział. Dynie były śmieszne i zabawne, a podziwiać je można było na wystawie w holu szkoły w ostatnim tygodniu października. Trudno było wybrać najśmieszniejszą dynię  z ponad 40, każda była wyjątkowa. Dlatego  JURY postanowiło przyznać  ex aequo I miejsce: Ewie Tyrcz z kl.1a, Kornelii Mielnickiej z 1c i Erykowi Quta z 3e. Nagrody za I miejsce ufundowała
firma SKOKOLOKO. Dzieci, które zajęły miejsca II i III nagrodzone zostały karnetami do sali zabaw „Bubuland”. Dziękujemy za piękne prace, a sponsorom za ufundowanie dzieciom miłej i przyjemnej zabawy.


Uczniowie klasy Ia uczcili Święto Niepodległości

         Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu, w którym z zainteresowaniem uczestniczyli pierwszoklasiści. Podczas uroczystości przygotowanej przez starszych uczniów, pierwszaki mogli poznać istotne wydarzenia historyczne. Była to dla nich wyjątkowo ważna lekcja patriotyzmu.


 Moja jesienna kartka

Już po raz 5 wychowawcy świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 17 zaprosili wychowanków uczęszczających do świetlic innych szkół podstawowych do wspólnej zabawy plastycznej pod hasłem „Moja jesienna kartka”. Z naszej świetlicy na konkurs wychowawcy – panie Ewa Przykuta, Małgorzata Lesicka oraz Dorota Konopacka – zgłosiły 6 prac. I jakież miłe było zaskoczenie, kiedy trójka z uczniów została zaproszona na spotkanie podsumowujące konkurs.
Przed podaniem wyników i wręczeniem nagród, wszyscy zaproszeni uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Każdy uczeń wykonał swojego, kolorowego kota. Prace wyszły przepiękne. Tak jak i te konkursowe.
W Międzyszkolnym Konkursie Świetlic wzięło udział 112 wychowanków z 18 zielonogórskich szkół. Z naszej szkoły nagrodzone I miejscem zostały prace: Ewy Tyrcz, Matyldy Kopczyk oraz Bartosza Konopackiego.
red. konopnicka


TURNIEJ GIER … PLANSZOWYCH W VI a

Uczniowie klasy VI a postanowili spędzić popołudnie w sposób dość nietypowy jak na nasze czasy….Większość z nas spędza wolny czas przed monitorem telewizora lub telefonu. Wydawałoby się, że gry planszowe odeszły w niepamięć. Nic bardziej mylnego- okazuje się, że w wielu rodzinach są ciągle popularne 🙂 ” Gorący kartofel”, ” 5 sekund”, ” Cztery w linii”, ” Dobble”, ” Czarne historie” – te i inne  gry  zajęły nam cały wieczór. Śmiechu było co niemiara. Najważniejsze jednak jest to, że świetnie spędziliśmy razem czas. O tym ,że było ciekawie, może świadczyć to, że młodszy brat mojego wychowanka nie chciał iść do domu:) Dziękuję bardzo Paniom Agnieszce, Ani i Anicie za to, że były z nami. K. Loch


Sukces uczniów kl. 7c

Mimo mi poinformować, że uczniowie 7c w składzie: Julia Jędrych, Dominika Kamzelewska, Anna Maciąga oraz Maciej Krynicki zdobyli wyróżnienia w konkursie „Na skrzydłach przyjaźni” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Podsumowanie konkursu odbyło się 7 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze. Siódmoklasiści wraz z innymi uczniami oraz p. pedagog Agnieszką Nowicką – uczestniczyli w gali, odebrali dyplomy, nagrody książkowe, a także inne miłe upominki. Gratuluję Wam i życzę dalszych literacko-plastycznych sukcesów!

Opiekun: M. Soczek


Szkolna impreza integracyjna

9 listopada na parterze naszej szkoły odbyła się pierwsza w tym roku impreza pod hasłem „Janusz party”. Chętne dzieci i młodzież z klas IV-VII SP po godzinie 16:00 zaczęli powoli ponownie witać mury naszej szkoły, by wspólnie się pobawić i potańczyć, a także wziąć udział w plebiscycie na … najlepszego „Janusza” i „Januszową” zabawy. Dla niewtajemniczonych – przypomnijmy, że „Januszami” zwykło nazywać się ludzi niezaznajomionych z trendami mody, nieprzywiązującą wagi nie tylko do ubioru, ale także do innych spraw. Ponadto, jak podaje Słownik slangu i mowy potocznej,  tzw. „janusze” myślą, że wiedzą wszystko na każdy temat, wypowiadają się w każdej dziedzinie, a tak naprawdę o niczym nie mają bladego pojęcia. Pod koniec zabawy przedstawiciele SU w składzie: Michał Urbański, Oliwia Ratajczyk, Zuzanna Cieślak i Nicola Jerzy ogłosili wyniki i… najlepiej ucharakteryzowaną „królową” imprezy została Maja Witkiewicz z kl. 7B, natomiast „królem” Norbert Szulc, uczeń 7d. W nagrodę za czynny udział w przedsięwzięciu i wsparcie inicjatywy SU –  wszyscy uczestnicy zabawy następnego dnia byli „niepytani”. Wspólnie z uczniami bawili się opiekunowie SU – p. Marta Soczek, p. Dorian Zarzycki, a także p. Adam Balawajder, który jest ponadto autorem zdjęć. Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Oprac. Marta Soczek


Finał konkursu „OJCZYZNO MA” już za nami !

9 listopada 2017 r. odbył się finał konkursu ” Ojczyzno ma”. Konkurs zorganizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej odbył się w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Tematyka konkursu była związana z historią i religią Naszej Ojczyzny. Szkołę reprezentowali : Krzysztof Woś, Mariusz Dera, Natan Bożemski.

Do ścisłego finału przeszedł Krzysztof Woś.

Gratulujemy finaliście! Dziękujemy Mariuszowi i Natanowi za godne reprezentowanie szkoły. Do konkursu naszym uczniom pomogły się przygotować  pani Elżbieta Fiałkowska i pani Iwona Król


Klasa I b sadzi żonkile

Nasza klasa aktywnie włączyła się do akcji ,,Pola nadziei”. W ten sposób daliśmy wyraz naszej solidarności z ludźmi  nieuleczalni chorymi, przebywającymi w hospicjum.  Z myślą o nich zakupiliśmy cebulki żonkili. Pomogli  nam w tym nasi kochani rodzice. Dnia 9  listopada br., posadziliśmy je przed naszą szkołą. Mamy nadzieję, że posadzone przez nas kwiaty pięknie zakwitną na wiosnę przyszłego roku.


Śniadanie daje moc w klasie 1a

         W środę, 8 listopada 2017r. uczniowie klasy Ia wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc” i wspólnie z wychowawczyniami p. Elwirą Nawracałą i p. Natalią Piskorz przygotowali zdrowe śniadanie. W tym dniu dzieci dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. Była to cenna nauka i świetna zabawa, a wspólne śniadanie smakowało pyyyyyysznie J


Pyszne śniadanie w klasie I b

Dnia 8 listopada 2017 r. nasza klasa wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Tego dnia przynieśliśmy do klasy wszystko co jest potrzebnego zrobienia pożywnych i zdrowych kanapek: pieczywo, ser, wędlinę i warzywa, a na deser owoce. Po umyciu rąk i omówieniu piramidy zdrowego żywienia , przystąpiliśmy do pracy. Towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji, a w rezultacie „wyczarowaliśmy” piękne, kolorowe i zdrowe kanapki.
Śniadanie dało nam moc na cały dzień!


Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „Olimpus”

7 listopada rozpoczął się bój o matematyczne sukcesy w roku szkolnym 2017/2018. Miłośnicy matematyki wzięli udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej „Olimpus”. Olimpiada jest testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane są 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. Ciekawe i interesujące zadania sprawiają, że uczniowie z przyjemnością je rozwiązują. Uczestnicy konkursu  rozwijają swoje umiejętności matematyczne, sprawdzają wiedzę i zdolność logicznego myślenia.

            W matematycznych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły, a wśród nich sześcioro debiutantów z klasy 4b: Martyna Bania, Helena Helwing, Kacper Kubiak, Hubert Lipiec , Bartosz Warzywoda, Malwina Zając. Klasy piąte reprezentowały: Laura Busse, Natalia Dzierwa, Magdalena Ryba. Najliczniejsza była reprezentacja klas siódmych. Uczniowie:

– 7b: Dominika Skarupska i Michał Hochenzy,

– 7c: Julia Jędrych, Weronika Struj i Joanna Wobalis,

– 7d: Adam Babirecki, Michał Sikora, Michał Urbański i Kacper Wańtuch.

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki, które zostaną przekazane do szkoły do 3 stycznia 2018 roku.

Małgorzata Druszcz


NIEZWYKŁA LEKCJA W Vb

W fantastyczny sposób ( występowanie elementów fantastycznych to cecha mitów) podczas lekcji polskiego przenieśliśmy się na Olimp. Miała tam miejsce konferencja prasowa z bogami i innymi postaciami z mitologii. Poznaliśmy mnóstwo szczegółów z życia Zeusa ( Bartek), Hery ( Ania), Posejdona ( Kajetan), Hadesa ( Jakub Ł.), Hestii ( Martyna), Ateny ( Natalka), Apolla
( Jakub Ch.), Artemidy ( Magda), Demeter ( Wiktoria), Pandory ( Julka), Syzyfa ( Oskar), Herkulesa ( Kamil), Antygony ( Nikola) i Syreny Laury. Uczniowie przygotowali się fenomenalnie. Brawo! Chciałam również serdecznie podziękować Rodzicom, którzy przybyli na spotkanie. Zarówno dla dzieci jak i dla mnie bardzo dużo to znaczy. Dziękujemy za poświęcony czas, bo nie ma nic cenniejszego do zaoferowania drugiej osobie:) K. Loch

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich