Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

SAVE_20191104_192150 SAVE_20191104_192158 SAVE_20191104_192203 dav sdr dig IMG_2315 IMG_2313 IMG_2312 IMG_2311 IMG_2310 IMG_2309

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

Wydarzenia_19/20_I-III

Szkoła do hymnu

8 listopada 2019 r. o godz. 11.11 zabrzmiał w naszym zespole hymn – 4 – zwrotkowy Mazurek Dąbrowskiego. I śpiewali go wszyscy nasi podopieczni, od przedszkolaka po ósmoklasistę. Ważnym aspektem naszego spotkania były również barwy naszego kraju. Wspólnie utworzyliśmy flagę naszej Ojczyzny.
Cel spotkania był bardzo jasny – zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży do udziału we wspólnym przedsięwzięciu dla uczczenia bohaterstwa, waleczności i męstwa naszych przodków dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.


„Śniadanie daje moc” w 3 b

W piątek 8 listopada 2019 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Aby wykonać zdrowe i kolorowe kanapki przynieśliśmy do klasy wiele produktów: wędliny, różne rodzaje serków i całą gamę warzyw. Nie zabrakło też rozmaitych owoców.
Tego dnia każdy z nas był Masterchefem! Spod naszych rąk „wyrosły”: kolorowe kanapki, „stwory ze smakiem”, wesołe szaszłyki warzywno-owocowe, „arktyczne pingwiny” z serków mozzarella oraz faszerowane papryki. Mniam!!!
A na końcu nastąpiła długo oczekiwana degustacja. Było pysznie i bardzo zdrowo! Takie śniadanie dało nam energię na cały dzień!
Arleta Konieczna


Mały Omnibus

Już po raz kolejny nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, panie Elżbieta Goławska i Arleta Konieczna przygotowały zmagania drużynowe pod hasłem „Mały Omnibus” W tym roku konkurs dedykowany był uczniom z klas trzecich. Zgłosiło się aż 14 dwuosobowych zespołów, które zmagały się z ortografią, matematyką, przyrodą. Słowem mówiąc, musiały się wykazać wiedzą bardzo szeroko pojętą. I uwierzcie, dobrze im to wychodziło. Poziom był wyrównany, a zadania nie były łatwe. Zawodnicy nawet wcielili się w rolę nauczyciela języka polskiego. Ich zadaniem był sprawdzić poprawność napisanych wyrazów wg zasad ortografii. Świetnie również poszło im zadanie z tabliczki mnożenia. Tam nie tylko wykazali się znajomością matematycznych działań. Pokazali również sprawność pracy z klawiaturą komputerową.
W tym roku jury nie miało problemów z wyłonieniem zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17, a trzecie – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
red. konopnicka


Świętujemy z Seniorami

Na zaproszenie pana Doriana, w świetlicy szkolnej pojawili się niecodzienni goście. Naszych wychowanków odwiedziła grupa seniorów. Przyszli do nas w konkretnym celu – abyśmy wspólnie obchodzili święto Odzyskania Niepodległości. Były rozmowy, ale przede wszystkim muzyka. Seniorzy wspólnie z dziećmi śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej.
Nasi wychowankowie byli szczęśliwi. Powód bardzo prosty. Ktoś dla nich zrobił niespodziankę i przygotował piękny koncert. Swe podziękowanie wyrazili składając na ręce jednej z seniorek kartkę własnoręcznie wykonana.
red. konopnicka


Przygoda z liściem

23 października 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w Międzyszkolnym konkursie świetlic pod hasłem „Przygoda z liściem”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 15 w Zielonej Górze. Pod bacznym okiem pani Eli Kurjańskiej uczennice reprezentujące naszą świetlicę – Gabriela Grzesik oraz Julia Smoter, rozwiązywały testy i zadania, aby jak najlepiej wypaść na konkursie.
Drużyny biorące udział w konkursie musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą – były pytania o gatunki drzew, rodzaje grzybów oraz mieszkańców lasu. W tym roku bohaterem konkursu był lis pospolity.
W konkursie brało udział 11 drużyn. Nasz zespół zajął 8 miejsce. Gratulujemy.


Ciekawa wizyta w świetlicy

Piątek zapowiadał się jak zwykle, a jednak było inaczej. Pani Danusia i Pani Ela zaprosiły  na zajęcia Panią  intendentkę z przedszkola – Aleksandrę Prokopiuk, która opowiadała nam o swojej pracy, ale przede wszystkim o piramidzie zdrowia i o przestrzeganiu właściwych nawyków żywieniowych i zdrowym stylu życia.  Najważniejsze to: dużo ruchu, dużo warzyw i owoców, ciemne pieczywo, kasze, wartościowe białko i jak najmniej słodyczy i zdrowie zapewnione. Podziękowaliśmy naszemu gościowi  piękną jesienną laurką i piosenką „Witaminy wolę ja”.


Ślubowanie uczniów klas pierwszych

22 października 2019 r. do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 im. Karola Wojtyły w Zielonej Górze zostali przejęci uczniowie klas pierwszych. Jednak nie tak łatwo było przejść przez zadnia, które przygotowały swoim podopiecznym wychowawczynie.
Jednak zanim nadszedł czas sprawdzenia umiejętności i zdolności, pani dyrektor Dorota Konopacka, przywitała wszystkich zgromadzonych słowami: „Witam nauczycieli, rodziców a przede wszystkim bohaterów dzisiejszej uroczystości – uczniów klas pierwszych. Podczas tej uroczystości pierwszaki zostaną przyjęte do grona uczniów szkoły. Jednak warunkiem pasowania ich na pełnoprawnych uczniów będzie zaprezentowanie tego, co już potrafią. Za chwile odbędzie się pokaz wiedzy i umiejętności. Prezentować się będą dzieci, a zgromadzona publiczność będzie oceniać to, co pokażą.
I rozpoczął się sprawdzian. Wierzcie mi, pierwszaki spisały się na medal i to złoty. Piosenki, wiersze, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, dodawanie, czytanie – to wszystko nie jest już obce naszym pierwszakom. Zgromadzeni goście wysoko, a raczej głośno, ocenili naszych bohaterów dnia.
Wówczas nadszedł moment na uroczyste ślubowanie.
„Jestem małym Polakiem.
Kocham moją Ojczyznę.
Pragnę dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Przyrzekam być dobrym kolegą.
Przyrzekam być przyjacielem roślin i zwierząt.
Będę starał się swą nauką i zachowaniem
Sprawić radość dzieciom i nauczycielom.
ŚLUBUJĘ!!!”
Pani dyrektor przyjęła każde dziecko do społeczności pasując na ucznia.
Potem nadszedł czas na zdjęcia i wielka radość.
red. konopnicka


Wizyta w gabinecie weterynaryjnym

18 października 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką Pani Danusi Piwońskiej odwiedziły Panią weterynarz Hannę Koźmińską w gabinecie na Osiedlu Pomorskim.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt, który służy do diagnozowania zwierząt. Zobaczyły salę operacyjną. Rozmawiały o zwyczajach zwierząt. Dowiedziały się, a właściwie przypomniały sobie, że trzeba bardzo dbać o higienę zwierząt, które mają w domu, a także
o własną higienę i myć ręce po zabawach ze zwierzętami, aby nie zarazić się pasożytami. „Opieka nad zwierzętami to przyjemność, ale też duży obowiązek dla całej rodziny, więc rozważnie podejmujcie decyzję o posiadaniu zwierzątka w domu” – powiedziała na koniec Pani Doktor.
Dzieci podziękowały Pani weterynarz za wizytę i wręczyły własnoręcznie wykonaną kolorową laurkę.


Energylandia

Przywitało nas słonko, czyli na 100 % to będzie wspaniały dzień. Po pierwsze – wybraliśmy się na wycieczkę do magicznego miejsca, po drugie – przyświecało nam jesienne słoneczko. Można by rzec, że mocno letnie to słoneczko. Nie ważne, że wstać trzeba było mocno wcześnie. Dla nas najważniejsze było, że jedziemy do…. Energylandio – Witaj. Nadchodzimy.
To był wspaniale spędzony czas. Raj dla tych co lubią trochę się …. Pobawić. Góra – dół, do góry nogami. Świat kręcił nam się w każdą stronę. Wszyscy zachwyceni, po kilka razy na tej samej atrakcji.
Wycieczka – wspaniała, czas doskonale spędzony z przyjaciółmi, kolegami i koleżankami ze szkoły. I nawet wychowawcy, którzy mieli nad nami baczne oko, byli grzeczni. Czyżby im też udzielił się nasz nastrój. Widzieliśmy, nasi nauczyciele też się dobrze bawili. To dla nich byliśmy grzeczni. I obiecaliśmy sobie jedno – Energylandio – za rok tu wrócimy.
red. konopnicka


Zachowaj Trzeźwy Umysł

W czwartek, 17 października 2019 r. w auli „Ekonomika” uczniowie klas I-IV naszej szkoły wraz z Paniami Jolantą Obolewicz i Natalią Piskorz uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Na wstępie serdeczne powitanie wygłosił Pan Piotr Adamski, koordynator tej ogólnopolskiej akcji, który złożył gratulacje dla wszystkich laureatów i podziękował za zaangażowanie w akcję. Jednak bohaterami dnia byli uczniowie, którym podczas gali zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach plastycznych: ogólnopolskim: „Ja za 20 lat…” oraz regionalnym: „Mój sposób na nudę…” Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę, który to umilał wszystkim uczestnikom gali iluzjonista– Pan Damian Kość. Pan Damian zaprezentował m.in. znikające w dłoniach „Gąbczaki”, triki z białymi i kolorowymi chusteczkami oraz sztuczki z kartami. Bardzo interesujący okazał się lewitujący stół. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!


Życzenia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

16 października 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się mini koncert z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, przedstawicielka  pracowników obsługi oraz wychowawcy świetlicy. Dzieci zaśpiewały pięknie kilka piosenek przygotowanych pod kierunkiem Pani Eli Kurjańskiej oraz recytowały wiersze. Na koniec obecnym Paniom i Panom wręczyły  własnoręcznie wykonane laurki. Był to czas spędzony  w miłej i przyjaznej atmosferze.


Dzień Nauczyciela

Jak to dobrze mieć takich nauczycieli. Są zawsze, kiedy powinny być. Pojadą na wycieczkę, zostaną i wytłumaczą. Pomogą rozwinąć pasje. Dlatego my, w ten dzień chcemy podziękować. Za serce, cierpliwość, wyrozumiałość.
15 października samorządy uczniowskie – Mały i Duży – przygotowali dla nauczycieli niespodziankę. Od progu czekaliśmy na każdego „Belfra” z gorącą kawa czy herbatą – wybór dokonywali sami zainteresowani. A potem – dla Pani Nauczycielki – piękny tulipan ze słodką niespodzianką a dla Pana Nauczyciela przepiękne jabłuszko.
Dziękujemy Wam, drodzy Nauczyciele.
MSU i SM


Jesienny Festyn Rodzinny

Odchodzące lato ustępuje miejsca jesieni. Dlaczegóż tego nie mamy świętować. Jesień mieni się cudownymi kolorami. To, że czasami jest smutna i szara, to nie oznacza, że jej nie lubimy. Piękna, złota jesień przynosi wiele ze sobą i oddaje nam to wszystko w darze. Dlatego Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne zaprosiło wszystkich do wspólnego świętowania podczas festynu. „Witamy Jesień – z sadu i ogrodu” to przewodnie hasło wspólnej zabawy.
Dominowało jabłko i dynia, czyli na stoiskach kulinarnych pojawiły się przetwory, ciastka, placki z bohaterami wieczoru w roli głównej. Nie zbrakło również zupy dyniowej. Muzyka, tańce, zajęcia sportowe i plastyczne – bez tego nie byłoby takiej zabawy. Każdy znalazł dla siebie coś dobrego.
Oczywiście, były i pokazy. Pani Ela ze świetlicy szkolnej przygotowała swoich wychowanków muzycznie. A zaprzyjaźniona grupa taneczna z „Lest Dance” uatrakcyjniła czas swoim występem.
Dobrze tak wspólnie spędzić czas.
red. konopnicka


Bajka o koźle – teatr kamishibai

Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie klas I-III w piątek, 4 października 2019 r. obejrzeli „Bajkę o Koźle”. Teatr ilustracji Kamishibai przybliżył nam tradycyjny instrument Regionu Kozła. Pani Kalina Patek w formie teatru ilustracji opowiedziała dzieciom, jak wspaniałym i wyjątkowym instrumentem jest „kozioł”. Od nazwy tego instrumentu ludowego pochodzi nazwa regionu – Regionu Kozła, który znajduje się na pograniczu woj. wielkopolskiego i woj. lubuskiego.


Wielka niespodzianka

Klasę II a odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji. Klasa nie mogła uczestniczyć w gali rozdania nagród w miejskim konkursie „100-lecie policji”, która odbyła się w Domu Harcerza, gdyż była na wycieczce. Dziś policjanci zrobili nam niespodziankę i przywieźli do naszej klasy nagrody dla naszych zwycięzców i wyróżnionych. Brawo dla Huberta, Emila, Ani, Bartka, Antka, Hani i Franka!


Dzień w Krainie Eksperymentów

W dniu, 2 października 2019 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczyniami wybrali się do Krainy Eksperymentów. Pod czujnym okiem Pani Eksperymentatorki uczniowie zamienili się na chwilę w chemików i przeprowadzili doświadczenia, których nie powstydziłoby się najznamienitsze laboratorium. Uczniowie samodzielnie wykonali kolorowe i błyszczące „gluty”, z tabletek musujących stworzyli mini tornado oraz podczas zabawnej jazdy pociągiem tworzyli wyjątkową parę. To był dla wszystkich wspaniały i niezapomniany dzień.


Czytusie z 3a

W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 3a biorą udział w ogólnopolskim projekt edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród uczniów. W trakcie trwania projektu uczniowie będą czytali wskazane lektury, do których następnie wykonają różnorodne zadania. Jednym z pierwszych zadań było przygotowanie kącika czytelniczego w klasie oraz wykonanie swojego Lekturnika, a kolejnym ulepienie z plasteliny „Czytusiów”, które będą nam towarzyszyć podczas czytania kolejnych lektur.


Dzień Chłopaka w 3a

30 września klasa 3a uroczyście świętowała Dzień Chłopaka. Na tę okoliczność dziewczynki przygotowały przepiękne laurki, a mamy wyśmienite słodkości. Na stole królowały kolorowe babeczki i słodkie ptysie. To był dzień pełen wspaniałych życzeń i miłych słów. Wszystkim Chłopcom jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego!


Święto Chłopaka w III b

30 września zorganizowaliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Były okazjonalne kartki, życzenia i wierszyki dla naszych kolegów. Wraz z rodzicami przygotowaliśmy wiele atrakcji: tańce, gry planszowe, zagadki, zabawy z chustą i poczęstunek. Było to bardzo udane popołudnie. Wszyscy świetnie się bawili!
A. Konieczna


Dzień Chłopaka w II b

30 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy II b udali się do pracowni Krainy Eksperymentów. W tym szczególnym dniu uczniowie dowiedzieli się jak spreparować żabie glutki, co jest do tego potrzebne i jakie proporcje składników trzeba zachować, by glutek się udał. Wszyscy z uwagą pracowali na koniec zadania dmuchali w masę i wychodziły im piękne balony.  Potem chłopcy wykonali start tzw. rakiet, gdzie „paliwem” była musująca tabletka multiwitaminy. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Po powrocie do szkoły na uczniów czekały niespodzianki. Dziewczęta wręczyły  chłopcom upominki – lizaki. A to nie koniec atrakcji, albowiem za sprawą pani Oli – mamy Grzesia, chłopcy dostali piękne muffinki ozdobione masą przypominającą trawę na boisku z piką nożną i chorągiewką. Pani Ola pomyślała też o dziewczętach, aby nie było im smutno, to dostały też muffiki, ale ozdobione kwiatkiem. Co by nie mówić ciasto wyglądało i smakowało wybornie. Nie zbrakło też piosenki: ”Sto lat!”, którą dziewczęta wraz z panią wychowawczynią gromko zaśpiewały świętującym.
Wioletta Wilińska


U KOWALA

W dniu 26 września 2019 r. uczniowie klasy II a i II b wybrali się na wycieczkę do Starej Chaty u Kowala. W gospodarstwie agroturystycznym, przywitał dzieci wujek Krzysiu.
W trakcie wizyty w gospodarstwie wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści na temat  życia na wsi. Dzieci bawiły się zabawkami, takimi jak ich dziadkowie. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wyrabia się masło, zobaczyli kuźnię, w której pokazano jak pracuje  kowal. Każdy z wypiekami na twarzy obserwował jak powstaje z kawałka metalu podkowa. Dużym entuzjazmem  dzieci zostało przyjęte spotkane ze zwierzętami gospodarskimi (m.in. królik, świnia, krowa, owca), które można było pogłaskać i nakarmić. W trakcie wycieczki nie zabrakło przygotowanych przez gospodarzy smakołyków w postaci ciasta drożdżowego i rogalików oraz ciepłej miętowej herbatki.
Jedną z atrakcji w Kluczewie było ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. 
Wycieczka była udana. Atrakcje przygotowane  przez gospodarza były czasem świetnej  zabawy na świeżym powietrzu. Wróciliśmy z wycieczki bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi, z nowym bagażem doświadczeń.
Wioletta Wilińska


Wycieczka klasy III b

25 września uczniowie klasy III b wybrali się na wycieczkę po Zielonej Górze. Pani przewodnik z biura PTTK pokazała nam wiele ciekawych miejsc, min.: stare kamieniczki, Kościół św. Jadwigi, Palmiarnię i Domek Winiarza.
Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli pomnik św. Urbana – patrona Zielonej Góry. Ciekawostką okazało się najstarsze drzewo w naszym mieście, ponad 800 – letni cis. Wszystkim podobały się małe Bachusiki, rozmieszczone w różnych miejscach naszego miasta.
Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i dostarczyła wielu wrażeń!
A. Konieczna

 

3a i 3d na warsztatach robotyki

W dniu 17 września 2019 r. uczniowie klasy 3a i 3d uczestniczyli w warsztatach robotyki prowadzonych przez Panie z Bricks 4 Kidz. Na warsztatach wykorzystywane były uwielbiane przez dzieci klocki LEGO, które oferują dzieciom doskonałą zabawę, a jednocześnie naukę
w tym samym czasie. Uczniowie mieli za zadanie zbudowanie wskazanego modelu wg instrukcji. Zadanie nie było łatwe, ponieważ wymagało skupienia, koncentracji i współpracy, ale efekt końcowy sprawił wszystkim wiele radości i uśmiechu.


Spacer 3a po Zielonej Górze

13 września 2019 r. uczniowie klasy 3a z wychowawczynią oraz rodzicami wybrali się na winobraniowy spacer po Zielonej Górze. Pierwszym punktem wycieczki była Zielonogórska Palmiarnia, gdzie uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia przy rzeźbie „Chłopca z konikiem” oraz wesoło bawili się w „żywym” labiryncie – gdzie ganiali się, chowali się i wzajemnie szukali. Następnie odnaleźli Bachusika przy drzwiach wejściowych do Palmiarni i również zrobili sobie z nim zdjęcie. Kolejnym etapem był spacer wokół Ratusza i tutaj czekała na uczniów niespodzianka – na deptaku, przy Ratuszu dzieci spotkały „prawdziwego” Bachusa, co było dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Dzieci mogły zmienić z Bachusem kilka słów i zrobić pamiątkową fotografię. Tuż obok na stoisku Polskiego Związku Łowieckiego uczniowie mogli pooglądać leśne zwierzęta i zagrać w „Leśną Ruletkę” z ciekawostkami przyrodniczymi. Na zakończenie wycieczki na wszystkich czekała miła i smaczna niespodzianka. To był wspaniały dzień, pełen przygód!


„Hajdasz” – z tańcem na co dzień

Wiadomo, że taniec to świetna zabawa. Nas długo do tego nie trzeba przekonywać. 10 września 2019 r. w naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w otwartych zajęciach, które zorganizowały panie z Centrum „Hajdasz”. Zabawa była przednia, ruchu mieliśmy wiele a i uśmiech nie schodził z naszych twarzy. Była okazja do sprawdzenia swoich nie tylko tanecznych umiejętności.
red. konopnicka


Witamy nowy rok szkolny

I wakacyjny czas dobiegł końca. Przed nami kolejny nowy rok szkolny, który otwiera nowe drzwi z doświadczeniem, z przygodami, z przyjaźniami i oczywiście z wielkim bagażem wiedzy.
Pani dyrektor Dorota Konopacka przywitała wszystkich na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny. Kierowała do nas słowa, które zapadły na naszych sercach. „Mam nadzieję, że wszyscy skorzystaliście z pięknego, tegorocznego  lata i wypoczęliście, a tym samym nabraliście siły i zapału do pracy. Dobrze widzieć Wasze opalone i uśmiechnięte buzie. Szczególnie ciepłe słowa kieruję do uczniów klas pierwszych, którzy dziś rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w naszej szkole. Życzę Wam, abyście poczuli się tu  dobrze i bezpiecznie, a starsi koledzy niech otoczą Was przyjaźnią i opieką”.
Dla uczniów klas starszych miała przygotowane inne przesłanie. „Chciałabym, aby ten rok był dla Was rokiem najlepiej spędzonych chwil w szkole. Jaki on będzie w największej mierze zależy od Was. To Wy, pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość, ta najbliższa, ale i ta dalsza. My, nauczyciele, będziemy wspierać Was w tym zadaniu, pokazywać odpowiednią drogę. Życzę Wam najwyższych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów, jak i na sprawdzianie po klasie ósmej, osiągnięcie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy z was posiada”.
Pani dyrektor przywitała wszystkich rodziców, przedstawiła nowych nauczycieli i takimi słowami zaprosiła do…. nauki. „Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. Niech dominują uśmiech, przyjazny gest  oraz pogodne słowo. Nauczycielom – pomysłów, cierpliwości i wielu powodów do satysfakcji,  Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich pociech oraz dobrej współpracy z pracownikami szkoły”.
red. konopnicka

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich