Szkoła Podstawowa nr 21 _ Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze

Wydarzenia w ZE3

SAVE_20191104_192150 SAVE_20191104_192158 SAVE_20191104_192203 dav sdr dig IMG_2315 IMG_2313 IMG_2312 IMG_2311 IMG_2310 IMG_2309

“PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”

Zespół Edukacyjny Nr 3 w Zielonej Górze wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Podróże z książką”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów w różnym przedziale wiekowym, podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły. Kampania rozpoczęła się już we wrześniu br. i będzie cyklicznie powtarzana do czerwca 2019 r. Podarowane przez Państwa książki będą rozłożone na siedzeniach w autobusach w wyznaczonych liniach. Książki będą oznaczone specjalnym stemplem, dedykowanym kampanii. Pasażerowie będą mogli poczytać, wykorzystując wolny czas w trakcie przejazdu lub zabrać książkę do domu. Po przeczytaniu książki należy pozostawić w dowolnym autobusie MZK lub w punktach sprzedaży biletów przy ul. Bema lub ul. Kupieckiej. Prosimy osoby chcące wesprzeć kampanię i mające w domu przeczytane albo niepotrzebne książki, o przyniesienie i pozostawienie ich w autobusach, w punktach sprzedaży biletów lub w bibliotece szkolnej, w sali 107 i na półce przed świetlicą w Zespole Edukacyjnym nr 3, ul. os. Pomorskie 13.
Osoby koordynujące akcję:
Wioletta Wilińska, Jolanta Stachurska i Danuta Piwońska.

Certyfikaty

Wydarzenia_19/20_IV-VIII

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2019 r. o godz. 11.00 została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele konkatedralnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej. Po uroczystej mszy odbył się przemarsz orkiestry, kampanii honorowej, pocztów sztandarowych na Plac Matejki, gdzie odbyła się dalsza uroczystość. Nasz sztandar szkoły również był obecny. Oliwia, Emilka oraz Olek – uczniowie z klasy sztandarowej pod bacznym okiem pana Doriana, doskonale wywiązali się ze swojego zadania.
Dziękujemy!


Szkoła do hymnu

8 listopada 2019 r. o godz. 11.11 zabrzmiał w naszym zespole hymn – 4 – zwrotkowy Mazurek Dąbrowskiego. I śpiewali go wszyscy nasi podopieczni, od przedszkolaka po ósmoklasistę. Ważnym aspektem naszego spotkania były również barwy naszego kraju. Wspólnie utworzyliśmy flagę naszej Ojczyzny.
Cel spotkania był bardzo jasny – zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży do udziału we wspólnym przedsięwzięciu dla uczczenia bohaterstwa, waleczności i męstwa naszych przodków dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
red. konopnicka


Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej

5 listopada 2019 r. w naszej szkole zrobiło się bardzo muzycznie. A to za przyczyną kilku nauczycieli, którzy byli odpowiedzialni za zorganizowanie Festiwalu poezji i pieśni patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych z Zielonej Góry.
Tego dni miał miejsce pierwszy etap przeglądu. Uczestnicy śpiewali i recytowali, a jury oceniało. Ale jak tu ocenić wyraz miłości i troskę o nasz kraj. Zaangażowanie i wyraz artystyczny młodych Polaków słychać było w każdym słowie, widać było w każdym geście. Po każdym występie brawom nie było końca.
Zanim jury ogłosiło werdykt, na uczestników czekały jeszcze warsztaty muzyczne. Pan Dorian przygotował dla nich małą niespodziankę, którą zaprezentują wszyscy podczas drugiego etapu festiwalu.     
Nie tylko organizatorzy mieli niespodziankę. Z pięknym prezentem przyjechali również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15. Dla wszystkich zebranych uczennice wykonały cudowny taniec z flagami. Był to występ poza konkursowy. Może organizatorzy w następnym roku włączą do festiwalu również taniec?
Jury nie miało łatwego wyboru. Dlatego ich decyzja była jednogłośna i wszystkim uczestnikom się spodobała. Każdy solista, każdy zespół pojawi się w drugim etapie festiwalu.
red. konopnicka


Olimpus z języka polskiego – sesja jesienna

4 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs z języka polskiego „Olimpus”. Olimpiada z języka polskiego sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, nauki o języku i literatury. Konkurs „Olimpus” to świetne zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Przystępują do niego regularnie. W jesiennej odsłonie olimpiady wzięło udział 33 naszych podopiecznych z kl. V – VIII. Do 7 stycznia 2020 r. organizator ma udostępnić szkole wyniki, a tymczasem mocno trzymamy kciuki za osiągnięcia i jak najwyższe lokaty naszych reprezentantów.
Marta Soczek, Małgorzata Pieniążek


Akcja BohaterON w naszej szkole!

Od września do października w naszej szkole, pod czujnym okiem pani Małgosi  Pieniążek, była realizowana akcja BohaterON. Kampania ta daje szansę stworzenia wspólnoty pamiętającej o historii Polski i jej bohaterach. Głównym jej celem jest upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego, ale także zbliżenie, zintegrowanie dwóch jakże odległych pokoleń. Polega ona między innymi na redagowaniu korespondencji do powstańców.
Uczniowie naszej szkoły napisali 87 kartek (większość z nich wykonali własnoręcznie), więc prawdopodobnie na twarzach właśnie tylu powstańców pojawi się uśmiech, a być może łza wzruszenia…
Działania prowadzone w ramach akcji BohaterON były dla wszystkich wspaniałą lekcją historii.
Małgorzata Pieniążek


Mobilna lekcja z pierwszej pomocy

Karetka pogotowia równa się ratowanie życia i zdrowia. Ale ta, co pojawiła się pod nasza szkoła, nie przyjechała ratować życia. Przyjechała, no właśnie po co… Pan Robert Krzyżyński, wychowawca klasy 6 a zaprosił swoich wychowanków na mobilną lekcję z udzielania pierwszej pomocy. Po to właśnie przyjechali ratownicy. Wiadomo przecież, że uczymy się więcej i szybciej, kiedy widzimy, doświadczamy i angażujemy się praktycznie.
Pomysł wychowawcy – znakomity, a uczniowie – szczęśliwi.


Aktywnie w 6a i 6c

Czy można powtórzyć elementy opisu postaci w niebanalnej formie? Oczywiście, że tak. Przekonali się o tym szóstoklasiści na jednej z październikowych lekcji języka polskiego. Ich zadaniem było stworzenie profilów facebookowych głównych bohaterów lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Postacie znamy z zamiłowania do nowoczesnych technologii, informatyki czy sposobów komunikacji, a więc niewiele różnią się od obecnej młodzieży. Zadanie spotkało się z dużą aprobatą uczniów, więc i prezentacje projektów wypadły doskonale. Cel osiągnięty! Prace można oglądać na II piętrze – przy gabinetach polonistycznych, a poniżej kilka fotografii z naszych twórczych działań literacko-plastycznych.
Marta Soczek


„Lubuskie koduje”

W dniu 18.10.2019 r. uczniowie klasy 5a kolejny już raz uczestniczyli w warsztatach w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zorganizowanych w ramach globalnej inicjatywy, jaką jest „Europejski Tydzień Kodowania” pod nazwą „Lubuskie koduje”.
Celem wydarzenia było zachęcenie młodzieży do nauki kreatywnego programowania, niezależnie od wieku oraz przedstawienie, że programowanie staje się trzecim językiem świata.  Ponadto pokazanie, że kodowanie nie jest zarezerwowane tylko dla programistów oraz że każdy może być programistą, rozwijając swoją wyobraźnię, logiczne i abstrakcyjne myślenie, a także zdolność planowania. Tym razem uczestnicy warsztatów pod opieką trenerów z Krakowa mogli zaprogramować robota, zapoznać się z podstawami tworzenia kodu JavaScrpit. Zadaniem uczniów było stworzenie programu przy użyciu bloków zawierających polecenia w języku angielskim, a następnie edycja kodu JavaScript naniesionego programu.
Wszyscy świetnie się bawili, co bardzo dobrze widać na zdjęciach.
Urszula Czerniak


Co słychać w 5b i 5d?

Na pewno jest twórczo i pracowicie. Na październikowych zajęciach języka polskiego poświęconych powieści C.S. Lewisa uczniowie przygotowywali pomoce dydaktyczne – karty ze swoimi ulubionymi bohaterami książki „Opowieści z Narnii”, a następnie opowiadali o wybranych postaciach. Lektura bardzo się dzieciom podobała – dzięki niej mogliśmy zrealizować wiele kreatywnych działań i pomysłów. Piątoklasiści wcielili się m.in. w rolę przedstawicieli biura podróży i planowali wycieczkę po Narnii – w pamięci mając jeszcze tę do Energylandii (uśmiech), a także integrowali się podczas powtórzeniowego quizu wiedzy o książce.
Marta Soczek


Zachowaj Trzeźwy Umysł

W czwartek, 17 października 2019 r. w auli „Ekonomika” uczniowie klas I-IV naszej szkoły wraz z Paniami Jolantą Obolewicz i Natalią Piskorz uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Na wstępie serdeczne powitanie wygłosił Pan Piotr Adamski, koordynator tej ogólnopolskiej akcji, który złożył gratulacje dla wszystkich laureatów i podziękował za zaangażowanie w akcję. Jednak bohaterami dnia byli uczniowie, którym podczas gali zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach plastycznych: ogólnopolskim: „Ja za 20 lat…” oraz regionalnym: „Mój sposób na nudę…” Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę, który to umilał wszystkim uczestnikom gali iluzjonista– Pan Damian Kość. Pan Damian zaprezentował m.in. znikające w dłoniach „Gąbczaki”, triki z białymi i kolorowymi chusteczkami oraz sztuczki z kartami. Bardzo interesujący okazał się lewitujący stół. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!


Energylandia

Przywitało nas słonko, czyli na 100 % to będzie wspaniały dzień. Po pierwsze – wybraliśmy się na wycieczkę do magicznego miejsca, po drugie – przyświecało nam jesienne słoneczko. Można by rzec, że mocno letnie to słoneczko. Nie ważne, że wstać trzeba było mocno wcześnie. Dla nas najważniejsze było, że jedziemy do…. Energylandio – Witaj. Nadchodzimy.
To był wspaniale spędzony czas. Raj dla tych co lubią trochę się …. Pobawić. Góra – dół, do góry nogami. Świat kręcił nam się w każdą stronę. Wszyscy zachwyceni, po kilka razy na tej samej atrakcji.
Wycieczka – wspaniała, czas – doskonale spędzony z przyjaciółmi, kolegami i koleżankami ze szkoły. I nawet wychowawcy, którzy mieli nad nami baczne oko, byli grzeczni. Czyżby im też udzielił się nasz nastrój. Widzieliśmy, nasi nauczyciele też się dobrze bawili. To dla nich byliśmy grzeczni. I obiecaliśmy sobie jedno – Energylandio – za rok tu wrócimy.
red. konopnicka


Życzenia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

16 października 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się mini koncert z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, przedstawicielka  pracowników obsługi oraz wychowawcy świetlicy. Dzieci zaśpiewały pięknie kilka piosenek przygotowanych pod kierunkiem Pani Eli Kurjańskiej oraz recytowały wiersze. Na koniec obecnym Paniom i Panom wręczyły  własnoręcznie wykonane laurki. Był to czas spędzony  w miłej i przyjaznej atmosferze.


Dzień Nauczyciela

Jak to dobrze mieć takich nauczycieli. Są zawsze, kiedy powinny być. Pojadą na wycieczkę, zostaną i wytłumaczą. Pomogą rozwinąć pasje. Dlatego my, w ten dzień chcemy podziękować. Za serce, cierpliwość, wyrozumiałość.
15 października samorządy uczniowskie – Mały i Duży – przygotowali dla nauczycieli niespodziankę. Od progu czekaliśmy na każdego „Belfra” z gorącą kawa czy herbatą – wybór dokonywali sami zainteresowani. A potem – dla Pani Nauczycielki – piękny tulipan ze słodką niespodzianką a dla Pana Nauczyciela przepiękne jabłuszko.
Dziękujemy Wam, drodzy Nauczyciele.
MSU i SM


Narodowe Czytanie 2019

W październiku klasy 5b, 5d oraz 6a i 6c włączyły się do akcji „Narodowe Czytanie 2019”.
Narodowe Czytanie to przedsięwzięcie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcję zainicjowano wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W roku 2018 czytaliśmy „Przedwiośnie” Żeromskiego, natomiast podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zaproponowali do czytania  Nowele polskie.
Nasi uczniowie zapoznali się z fragmentami jednej z nowel, a mianowicie „Katarynki”, którą czytała para prezydencka, dowiedzieli się, jak brzmi i wygląda tytułowy instrument, zmierzyli się również z tekstem utworu, starając się pięknie go zaprezentować kolegom i koleżankom.
Uczniowie dostrzegli istotę i cele tak ważnego przedsięwzięcia, jakimi są między innymi: popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Dziękujemy pani Ilonie Kani za zaproszenie i poświęcony czas – już zastanawiamy się, co wspólnie będziemy czytać w przyszłym roku.
Marta Soczek


Klasa 6 a w Skokoloco

9 października 2019 r. klasa 6 a w towarzystwie wychowawcy – pana Roberta Krzyżyńskiego oraz mojej skromnej osoby – udała się do Parku Trampolin – Skokoloco na wyjątkowe zajęcia wychowania fizycznego. Szóstoklasiści z uśmiechem na twarzach mogli połączyć ze sobą sport i rozrywkę. Pod okiem trenerów integrowali się, grali w zbijaka, bawili się w chowanego, korzystali z areny z przeszkodami, toru przeszkód „ninja”, robili wsady do kosza, no i oczywiście oddawali akrobatyczne skoki do basenu z gąbkami. Wyjście zwieńczył wspólny obiad w restauracji „Da Grasso”. Wszystkim polecamy Skokoloco – to świetne miejsce dla mających ochotę na aktywną zabawę!
Marta Soczek


Jesienny Festyn Rodzinny

Odchodzące lato ustępuje miejsca jesieni. Dlaczegóż tego nie mamy świętować. Jesień mieni się cudownymi kolorami. To, że czasami jest smutna i szara, to nie oznacza, że jej nie lubimy. Piękna, złota jesień przynosi wiele ze sobą i oddaje nam to wszystko w darze. Dlatego Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne zaprosiło wszystkich do wspólnego świętowania podczas festynu. „Witamy Jesień – z sadu i ogrodu” to przewodnie hasło wspólnej zabawy.
Dominowało jabłko i dynia, czyli na stoiskach kulinarnych pojawiły się przetwory, ciastka, placki z bohaterami wieczoru w roli głównej. Nie zbrakło również zupy dyniowej. Muzyka, tańce, zajęcia sportowe i plastyczne – bez tego nie byłoby takiej zabawy. Każdy znalazł dla siebie coś dobrego.
Oczywiście, były i pokazy. Pani Ela ze świetlicy szkolnej przygotowała swoich wychowanków muzycznie. A zaprzyjaźniona grupa taneczna z „Lest Dance” uatrakcyjniła czas swoim występem.
Dobrze tak wspólnie spędzić czas.
red. konopnicka


IX Światowe Dni Tabliczki Mnożenia
„Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

4 października 2019r. po raz kolejny nasz szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Przez cały tydzień trwały przygotowania do udziału w tej akcji. Dekorowano szkołę plakatami zachęcającymi do wyćwiczenia znajomości tabliczki mnożenia. Zarówno na zajęciach lekcyjnych jak i na przerwach uczniowie mieli okazję do powtarzania tabliczki mnożenia.
W piątek z samego rana Komisja Egzaminacyjna przystąpiła do pracy. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy 7B i 5A. W tym dniu role trochę się odwróciły i to uczniowie mogli odpytywać nauczycieli. Komisja sprawdzała również znajomość tabliczki mnożenia wśród rodziców, jak i pracowników administracji i obsługi. Prawie wszyscy egzaminowani pomyślnie zdali egzamin, uzyskując tytuł i odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Na tym nie koniec naszych działań. Wiele emocji wywołały egzaminy przeprowadzane przez Patrol Egzaminacyjny w którego skład wchodzili następujący uczniowie Martyna Taciak (7a), Amelia Bardelas (7a) oraz Bartek Nowczyk (6a)  pod czujnym okiem pani Małgorzaty Druszcz. Uczniowie – egzaminatorzy wyszli na ulice naszego osiedla jak również odwiedzili pobliską kwiaciarnię.
Większość zaproszonych do zabawy dorosłych chętnie przystępowała do egzaminu, wyrażając pozytywną opinię o samej idei propagowania tabliczki mnożenia. Choć byli i tacy, którzy przyspieszali kroku, gdy widzieli zbliżający się patrol – czyżby bali się, że nie umieją tabliczki mnożenia?
Akcja była udana, sprawiła wiele radości tym, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i  wszystkim uczestnikom.
Koordynatorzy wydarzenia: Malwina Popek, Urszula Czerniak, Małgorzata Druszcz 


Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

W naszej szkole rozpoczęły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie klas 4-8 mają możliwość zapoznania się z podstawami udzielania pierwszej pomocy oraz uczestniczenia w ćwiczeniach praktycznych przywracających czynności życiowe  na fantomach, z wykorzystaniem AED szkoleniowego.
Warsztaty w sposób bardzo ciekawy prowadzi Pan Andrzej Gedrange – ratownik medyczny.
Każda klasa po zakończonych zajęciach otrzymuje niespodziankę 🙂
8 października 2019 r. w warsztatach uczestniczyła kl. 5 e oraz 5 d. 10 października 2019 r. klasy : 5 a, 5 b , 5 c.
Kolejne klasy spróbują swoich sił 24 października 2019 r.


Debata, czyli tuż przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 26 września 2019 roku odbyła się debata mająca na celu przedstawienie trójkom klasowym plany wyborcze kandydatów na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Debata trwała godzinę, podczas której każdy kandydat miła możliwość zabrania głosu.  Kandydaci przedstawili swoje plany wyborcze. A potem padły pytania: „Czy zorganizujecie sklepik szkolny w naszej szkole?”, „Dlaczego chcecie się dostać do samorządu?”, „Co byście chcieli zmienić w naszej szkole?”, „Dlaczego mamy na Was głosować?”. Kandydaci udzielali bardzo szczegółowych odpowiedzi.
Stwierdzając po wynikach wyborów, ta debata miała nawet większy wpływ na wybory niż plakaty! Dlaczego? Przewodniczącą została Wiktoria Stefańska, a do samorządu dostał się Alan Borodziej – osoby, które nie przygotowały plakatów wyborczych. To pokazuje, że ważniejsze od plakatów są inne działania! Gratulujemy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu i życzymy spełnienia wszystkich obietnic!


Witamy nowy rok szkolny

I wakacyjny czas dobiegł końca. Przed nami kolejny nowy rok szkolny, który otwiera nowe drzwi z doświadczeniem, z przygodami, z przyjaźniami i oczywiście z wielkim bagażem wiedzy.
Pani dyrektor Dorota Konopacka przywitała wszystkich na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny. Kierowała do nas słowa, które zapadły na naszych sercach. „Mam nadzieję, że wszyscy skorzystaliście z pięknego, tegorocznego  lata i wypoczęliście, a tym samym nabraliście siły i zapału do pracy. Dobrze widzieć Wasze opalone i uśmiechnięte buzie. Szczególnie ciepłe słowa kieruję do uczniów klas pierwszych, którzy dziś rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w naszej szkole. Życzę Wam, abyście poczuli się tu  dobrze i bezpiecznie, a starsi koledzy niech otoczą Was przyjaźnią i opieką”.
Dla uczniów klas starszych miała przygotowane inne przesłanie. „Chciałabym, aby ten rok był dla Was rokiem najlepiej spędzonych chwil w szkole. Jaki on będzie w największej mierze zależy od Was. To Wy, pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość, ta najbliższa, ale i ta dalsza. My, nauczyciele, będziemy wspierać Was w tym zadaniu, pokazywać odpowiednią drogę. Życzę Wam najwyższych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów, jak i na sprawdzianie po klasie ósmej, osiągnięcie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy z was posiada”.
Pani dyrektor przywitała wszystkich rodziców, przedstawiła nowych nauczycieli i takimi słowami zaprosiła do…. nauki. „Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. Niech dominują uśmiech, przyjazny gest  oraz pogodne słowo. Nauczycielom – pomysłów, cierpliwości i wielu powodów do satysfakcji,  Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich pociech oraz dobrej współpracy z pracownikami szkoły”.
red. konopnicka

Plan lekcji


Plan lekcji ważny od 02-09-2019 r.

Szkoła Podstawowa

Sukcesy uczniów

Dzwonki

1    8.00-8.45

2    8.55-9.40

3    9.50-10.35

4    10.45-11.30

5    11.45-12.30

6    12.45-13.30

7    13.40-14.25

8    14.35-15.20

Wieloletni przyjaciel szkoły


 

Firma SWISSKRONO udziela szkole wsparcia

poprzez przekazywanie paneli podłogowych

oraz blatów do stołów uczniowskich