Zbiórka żywności dla osób potrzebujących 😊

W lutym, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną w związku z Dniem Osób Potrzebujących, który przypada na 23 lutego. Celem akcji była zbiórka artykułów żywnościowych. Produkty mogli przekazać uczniowie z całej szkoły. Akcja zakończyła się dużym sukcesem! Dzieci oraz rodzice przekazali bardzo dużo darów, w związku z tym zostały one podzielone ☺️ Część żywności trafiła do pobliskiej jadłodzielni a pozostałe dary zostały przekazane do Caritasu, gdzie trafią następnie do rodzin potrzebujących. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę! Fajnie jest pomagać! 😊🧡
Michalina Grinig i Małgorzata Kasprzak


Honorowe Krwiodawstwo

8 marca klasa IC uczestniczyła w promocji Honorowego Krwiodawstwa.  Było to spotkanie z Wiewiórką oraz przedstawicielem ZO PCK w Zielonej Górze.
Dla dobra wszystkich: dużych i małych wspólnie będziemy promować szlachetną akcję Honorowe Krwiodawstwo.


❤️❤️❤️Zbiórka żywności „Tak, pomagam!”❤️❤️❤️

Nasi wolontariusze w dniach 8-9 grudnia wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności Tak, pomagam!🍎🧀🥫 Organizatorem zbiórki była #Caritas #Diecezji #Zielonogórsko-#Gorzowskiej. W akcję włączyło się niemal 28 wolontariuszy z naszej szkoły✊👏💪 Dziękujemy za pomoc oraz zaangażowanie‼


Zbiórka herbat

Szkolne Koło Caritas wraz ze Szkolnym Wolontariatem zakończyło jesienną zbiórkę herbat dla zielonogórskich seniorów. W ramach akcji zebrano niemal 400 herbat rożnego rodzaju. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło oraz naszym wolontariuszom za spakowanie herbat, które w najbliższym czasie trafią do seniorów. Warto pomagać!


Honorowe Krwiodawstwo

Dnia 7 listopada br., w Sali BWA odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Honorowe Krwiodawstwo. Na konkurs wpłynęło ponad 800 prac z całego województwa lubuskiego.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Liwia Tomkiewicz, Julia Świerszko, Iwo Kackieło i Bartosz Konopacki.

Laureatom gratulujemy sukcesu!

Koordynatorem konkursu na terenie naszej szkoły była Pani Arleta Konieczna.


Pola Nadziei

Uczniowie naszej szkoły, rodzice oraz pracownicy wzięli udział w 14. edycji „Zielonogórskich Pól Nadziei”, organizowanej przez hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze.

Celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na działalność stowarzyszenia, kształtowanie moralnych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwianie ludzi na los starszych osób.

Zakupione cebulki żonkili klasa 4b posadziła na terenie szkoły.


Wojewódzki konkurs PCK o tematyce honorowego krwiodawstwa

Od wielu lat Polski Czerwony Krzyż zachęca dzieci i młodzież do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce honorowego krwiodawstwa. I od wielu już lat uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w tym konkursie przygotowując ciekawe prace plastyczne. Oto one…