Uzależnienia behawioralne

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z materiałami Fundacji Nie Widać Po Mnie na temat uzależnień behawioralnych. Z poradników można dowiedzieć się czym są uzależnienia behawioralne, jakie są ich rodzaje oraz na czym polega profilaktyka uzależnień.

Uzależnienia behawioralne – Dla uczniów

Uzależnienia behawioralne – Dla rodziców

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Telefon Zaufania801-889-880, adresowany do osób mających problemy z uzależnieniami behawioralnymi oraz ich bliskich. Konsultanci udzielają informacji na temat placówek oferujących profesjonalną pomoc psychologiczną tej grupie osób.
Telefon czynny jest codziennie w godz. 17.00–22.00.

Pomoc on-line znajdziesz w poradni internetowej na stronie ➡ www.uzaleznieniabehawioralne.pl Tam też znajdziesz wszystkie informacje – możesz sprawdzić, czy jesteś zagrożony, którymś z uzależnień behawioralnych, wykonać test diagnostyczny.

Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116-111. Dyżurują w nim konsultanci (psycholodzy, pedagodzy), z którymi można podzielić się swoimi trudnościami, otrzymać wsparcie i porady, które pomogą radzić sobie w trudnych sytuacjach. Możesz porozmawiać o wszystkim. Telefon czynny jest codziennie przez całą dobę. Działaniu telefonu towarzyszy strona internetowa ➡ www.116111.pl, która umożliwia zadawanie anonimowych pytań on-line przez całą dobę – poszukaj ikonki „napisz wiadomość”.


Głównym partnerem w pracy pedagoga jest uczeń.

GDZIE MOGĘ ZADZWONIĆ?

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

 

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 12 12 12


8 lutego 2022 r. będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Załączamy plik pdf- broszurę: Poradnik dla rodziców „Szkodliwe treści w internecie. Nie akceptuję, reaguję!”
oraz link do e-booka:  SZKODLIWE TREŚCI W INTERNECIE. Nie akceptuję, reaguję!