Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20.11.2022 UNICEF

 

Już niedługo 20 listopada 2022 r. przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jako szkoła członkowska UNICEF dołączamy w tym roku również do obchodów!!! W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka chcielibyśmy przesunąć na dzień 21 listopada (poniedziałek). Bardzo prosimy, aby uczniowie tego dnia ubrali się na niebiesko lub mieli chociaż niebieskie dodatki. W holu będzie specjalne miejsce – „fotobudka”, w którym klasy będą mogły zrobić sobie zdjęcie. Być może zechcecie przystroić w tym dniu klasę na niebiesko (balonami, dekoracjami, girlandami, serduszkami, niebieskimi odciskami dłoni…).

 

UNICEF Polska – Konwencja o prawach dziecka
UNICEF Polska – Plakat – konwencja o prawach dziecka
UNICEF Polska – Książeczka o prawach dziecka dla najmłodszych
Prezentacja o prawach dziecka
Wszyscy mamy prawa – Zeszyt ćwiczeń do animacji

Link do materiałów edukacyjnych o prawach dziecka


RELACJE Z INNYMI A ZDROWIE PSYCHICZNE

Dojrzewanie to dobry czas, aby opanować sztukę nawiązywania zdrowych relacji, komunikowania swoich potrzeb, a także rozpoznawania emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

Dlaczego relacje są ważne
Jak być dla siebie lepszym?

MŁODZI LUDZIE PYTAJĄ O ZDROWIE PSYCHICZNE


AKCJA UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” VI EDYCJA – PODSUMOWANIE

Zespół Edukacyjny nr 3 Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze po raz pierwszy uczestniczyła w akcji „Wszystkie Kolory świata – VI edycja”. W organizacji akcji pomagali wychowawcy klas, nauczyciele świetlicy oraz bibliotekarki. Chętni uczniowie z pomocą rodzeństwa, rodziców, dziadków wykonali 107 laleczek: uczniowie klas 1-3 wykonali 54 laleczki, uczniowie klas 4-8 wykonali 53 laleczki. Najwięcej laleczek w szkole wykonali uczniowie klasy 2 B – przekazali 13 laleczek!!! Laleczki były sprzedawane podczas kiermaszy szkolnych – zebrano kwotę 1720 zł, która 31.03.2022 została wpłacona na wskazane konto UNICEF Polska. Szkolna komisja konkursowa wyłoniła laleczkę Anabellę, która została zgłoszona do konkursu na najbardziej oryginalną laleczkę w ramach projektu „Wszystkie Kolory świata – VI edycja”. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w głosowanie na naszą szkolną laleczkę, która znalazła się w pierwszej 15 głosowania. Informacje o akcji i konkursie były regularnie umieszczane na Facebooku i stronie internetowej szkoły. O przyłączeniu się do akcji i udziale w konkursie informowały także lokalne media.

Za udział w akcji i zaangażowanie na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT od UNICEF Polska.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

Dyplom UNICEF dla Szkoły Podstawowej nr 21


UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

KONKURS NA „NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ”

Każda placówka realizująca projekt UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”, mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej – Ambasador Dobrej Woli UNICEF dla zwycięskiej placówki.

W poniedziałek 7 marca 2022 szkolna komisja konkursowa w składzie: pan Cezary Bednarczyk, pani Karolina Kopaczyńska, pani Agnieszka Bardelas, pani Ilona Kania, pani Malwina Popek, pani Małgorzata Lesicka, pani Halina Tokarczyk wybrała laleczkę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie. Wybór był bardzo trudny ponieważ wszystkie z ponad 100 laleczek były piękne i oryginalne. Jury zdecydowało, ze w konkursie będzie nas reprezentowała laleczka Anabella wykonana przez uczennicę klasy 2 D. Serdecznie gratulujemy!!! Zwycięską laleczkę prezentujemy na załączonym zdjęciu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wszystkich zgłoszonych do konkursu lalek i do głosowania na NASZĄ REPREZENTANTKĘ  w Etapie II, który rozpocznie się 10.03.2022 r. (godz. 11:00), a zakończy 18.03.2022 r. (godz. 11:00).

wszystkiekoloryswiata.unicef.pl


UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

Nasza szkoła bierze udział w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF – akcji  WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Ile kolorów ma świat? Jak wiele radości doświadczamy pomagając najbardziej potrzebującym? Odpowiedź na te pytania wydaje się oczywista! Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu szmacianych laleczek, uczestnicy projektu przyczyniają się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie.

Zaangażowanie uczniów i całej społeczności szkolnej przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Dzieci z klas 1-3 oraz młodzież z klas 4-8 przekazała ponad 100 laleczek!!! Wszystkie są piękne, oryginalne i w wykonaniu każdej  z nich widać włożone serce oraz ogrom pracy. Bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji.

Już wkrótce poinformujemy o terminie i szczegółach organizacji kiermaszu podczas, którego będzie można zakupić szmaciane laleczki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany do UNICEF Polska w ramach wsparcia akcji pomocowej szczepień dzieci w Afryce.


Szanowni Państwo

Zespół Edukacyjny nr 3 w Zielonej Górze jako szkoła partnerska UNICEF POLSKA w tych trudnych chwilach solidaryzuje się z Ukrainą i jej mieszkańcami. Zespół do spraw współpracy z zagranicą oraz organizacjami UNICEF, UNESCO przesyła Państwu informacje, jak można pomóc dzieciom na Ukrainie. UNICEF jest organizacją humanitarną działającą na rzecz dzieci na całym świecie, która teraz włączyła się w pomoc dzieciom na Ukrainie. Liczymy na Państwa pomoc i wsparcie dla dzieci w kraju ogarniętym wojną.

Z wyrazami szacunku
przewodnicząca zespołu
Agnieszka Grzesik

http://unicef.pl/ukraina


Dyplom UNICEF

UNICEF dyplom

Dyplom UNICEF – Prawa Dziecka


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20.11.2021 UNICEF

Już niedługo 20 listopada 2021 r. przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jako szkoła członkowska UNICEF dołączamy w tym roku również do obchodów!!! Nie możemy jednak w tym roku przeprowadzić obchodów zbiorowo jak to miało miejsce 2 lata temu, ale zaakcentowanie tego dnia w trochę zmienionej formie chcielibyśmy przeprowadzić 19 listopada (piątek). Bardzo prosimy, aby uczniowie by tego dnia ubrali się na niebiesko lub mieli chociaż niebieskie dodatki. W holu będzie specjalne miejsce, w którym klasy będą mogły zrobić sobie zdjęcie. Być może klasy zechcą przystroić w tym dniu swoją salę lekcyjną na niebiesko (balonami, dekoracjami, girlandami, serduszkami, niebieskimi odciskami dłoni…).

UNICEF Polska – Konwencja o prawach dziecka
UNICEF Polska – Plakat – konwencja o prawach dziecka
UNICEF Polska – Książeczka o prawach dziecka dla najmłodszych
Prezentacja o prawach dziecka