XVIII EDYCJA PRZEGLĄDU TANECZNEGO SŁONECZNE RYTMY
18 przegląd taneczny Słoneczne rytmy zorganizowany przez nasze przedszkole w ramach 800- lecia miasta Zielona Góra. Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom za przepiękne występy oraz ich opiekunom za przygotowanie. W tym roku przedszkolaki prezentowały tańce ludowe. Zapraszamy na kolejną edycję naszego przeglądu podczas którego zobaczymy tańce nowoczesne, a zapowiedź przyszłorocznej edycji przygotowała dla nas grupa Mrówki z naszego przedszkola. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Grupa Misie w Muzeum Ziemi Lubuskiej „Historia mierzenia czasu”


 Grupa Panterki zwiedziła deptak, ratusz, przeszła śladami Zielonogórskich Bachusików

 


Warsztaty z rodzicami w grupie Misie z okazji Dnia Flagi.


Drodzy Rodzice w sieci pojawiła się postać, która jest używana w różnego rodzaju treściach oglądanych przez nasze dzieci a z pewnością jest to postać drastyczna nieodpowiednia dla wieku dziecięcego! Proszę zwróćmy uwagę i bądźmy czujni na to co widzą nasze pociechy.

W dniu 2 maja tj. poniedziałek dzieci będą przebywać w grupie łączonej. W budynku przedszkola w sali Kotków natomiast w budynku szkoły w sali Mrówek.


Pszczółki odwiedziły Muzeum Ziemi Lubuskiej w którym wzięły udział w zajęciach i warsztatach pt Barwy kolorów i stworzyły pracę plastyczną wiosenne drzewo pełne barw


Obrady jury i wernisaż prac konkursowych ogólnopolskiego konkursu plastycznego Mały fowizm


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO MAŁY FOWIZM


Dzień Ziemi.


Misie i Zajączki uczestniczyły w warsztatach ekologicznych w Cinema City. 


 Grupa Rybki szukała Zajączka na zielonogórskim rynku. 


Szukanie Zajączka w przedszkolu 🙂 


Grupa  Misie odwiedziła Dom Dziennego Pobytu ” Senior- Wigor” z koszem niespodzianek.


Grupa Panterki uczestniczyła w warsztatach plastycznych

w Muzeum Ziemi Lubuskiej.


Pszczółki odwiedziły bibliotekę osiedlową w której mogły same pooglądać i wybrać dla siebie książeczkę oraz wysłuchały bajki o PrzyjaźniNa naszych korytarzach w ostatnim czasie zagościły jajka oraz zające wielkanocne, które w okresie przedświątecznym codziennie witają i żegnają zarówno naszych przedszkolaków jak i ich rodziców, a to wszystko dzięki firmie ROCKWOOL która podarowała nam te piękne ozdoby wielkanocne, dzięki którym nasze przedszkole stało się jeszcze ładniejsze. Bardzo dziękujemy!

 


Drodzy Rodzice informujemy, że od jutra tj. 06.04 przestaje obowiązywać strefa rodzica. Godziny przyprowadzania i odbierania dzieci obowiązują bez zmian. Dzieci przyprowadzamy do godziny 8 (o godzinie 8.15 drzwi przedszkola zostaną zamknięte) natomiast odbieramy od godziny 14.30. Dziecko odbiera jedna osoba- nie wchodzi do sali, pozostaje przed nią. Prosimy przyprowadzać tylko zdrowe dzieci. Dziękujemy


Spotkanie Pszczółek z klasą 3B pod hasłem Woda dla zdrowia, były zawody, zabawa, śpiewanie oraz wspólne jedzenie owoców.


Lekcja teatralna w Teatrze Lubuskim- Rybki.


Grupa Panterki brały udział w dniach otwartych SP 21 organizowane przez partnerską klasę 1B.


Kilka porad i wskazówek logopedycznych dla naszych obecnych i przyszłych podopiecznych.
Zapraszamy do oglądania!

Grupa Pszczółki wybrała się na wycieczkę do Centrum Przyrodniczego w którym wzięła udział w warsztatach wielkanocnych podczas których każdy samodzielnie stworzył zająca wielkanocnego

Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję charytatywną Skomponuj kwiatka dla Klary. Wspólnie udało nam się zebrać aż 1413 zł ❤️ cała suma w tym tygodniu zostanie przekazana na rzecz małej Klary walczącej z niedosłuchem.

Z okazji Światowego Dnia Wody wszystkie grupy z MP nr 24 przygotowały prezentacje artystyczne w ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie.


W ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie grupa Tygryski przedstawiła przedszkolakom inscenizację teatralną pt. „Przygody małej Kropelki”


Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki.


Pierwszy Dzień Wiosny – korowód przez osiedle.


Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji szczegóły przy wejściu


Kampania informacyjna Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego skierowana do dzieci i rodziców pochodzących z Ukrainy mająca na celu zapoznanie z materiałami informacyjnymi na temat: izolacji domowej, zasad bezpiecznego zachowania podczas epidemii koronowirusa, choroby zakaźnej Odry oraz kolorowanki dla dzieci. Zachęcamy do zapoznania się.

 


Nasi najmłodsi Panowie to prawdziwi dżentelmeni… W Dniu Kobiet spisali się na medal


Dzień Kobiet 🙂 


Najmłodsze przedszkolaki z grupy Biedronki w przedstawieniu pt. Pożegnanie Zimy…. Już czujemy Wiosnę


Drodzy Rodzice!

Bardzo dziękujemy za udział w akcji pomocy Ukrainie #solidarnizukraina, pomimo tego, że akcja trwała niespełna tydzień, udało nam się zebrać mnóstwo artykułów, które na pewno pomogą osobom, które teraz tak bardzo potrzebują wsparcia! Bardzo dziękujemy i pamiętajmy razem możemy więcej!

Drodzy Rodzice! Od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka wszystkie przedszkolaki z MP nr 24 uczestniczące w akcji #muremzamundurem otrzymały pisemne podziękowania. Ponadto w przesyłce dla młodych Polaków znalazł się katalog mundurów wojsk polskich, a także flaga naszej ojczyzny, która z dumą będzie wywieszana w przedszkolu podczas wszystkich ważnych świąt narodowych. W świetle ostatnich wydarzeń udział dzieci w akcji oraz szacunek dla służb mundurowych nabiera jeszcze ważniejszego wymiaru.
Dziękujemy Biedronkom, Tygrysom, Żyrafom, Pszczółkom, Jeżykom, Misiom i Zajączkom za udział w akcji.


Zapraszamy!


MP 24 zaprasza na ogólnopolski konkurs plastyczny

W MAGICZNYM ŚWIECIE SZTUKI- PRZEDSZKOLAKI Z PASJĄ


pomoc Ukrainie pomoc Ukrainie


Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy za włączenie się w zbiórkę na rzecz zielonogórskiego hospicjum. W piątek wszystkie zebrane artykuły trafiły do podopiecznych


Ostatnie wydarzenia w Ukrainie budzą w nas wszystkich obawy i lęk. Dzieci są świetnymi obserwatorami i również z tego powodu mogą odczuwać różne emocje.

Proponujemy lekturę ciekawego artykułu, który omawia w jaki sposób poruszyć trudny dla dzieci temat wojny

Artykuł jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie

W razie potrzeby istnieje możliwość skorzystania z pomocy naszego przedszkolnego psychologa.

 

 


„Kangury ” w ” Krainie Słodkości”


Wizyta w Muzeum Ziemi Lubuskiej ” Zajączków”


Grupa „Rybki” była w siedzibie Straży Pożarnej i uczestniczyła w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa pożarowego.


Warsztaty kulinarne w pizzerii Da Grasso – ” Mrówki ” i ” Zajączki”


Wyjście do biblioteki Słonia Elmera – „Mrówki” i „Zajączki”

 


Walentynki w starszych grupach


Grupa Pszczółki z okazji Dnia Kotka podarowała swoim młodszym kolegom mały upominek i złożyła im życzenia

Drodzy Rodzice
Dzieci z grup Żabki, Pszczółki, Tygryski, Mrówki, Misie i Sówki objęte terapią logopedyczną z Panią Ewą Rybczyńską w dniach 21.02-25.02.2022 nie będą miały zajęć z powodu przesiewowych badań logopedycznych prowadzonych w grupach dzieci 3 letnich (Myszki, Słoniki)

WalentynkiBal Karnawałowy starszych Przedszkolaków


Bal Karnawałowy młodszych Przedszkolaków


Lubuskie Spotkania Jasełkowe 2022

We wtorek, 1 lutego 2022 r. w sali widowiskowej Centrum Kreatywnej Kultury odbyło się Lubuskie Spotkanie Jasełkowe 2022. Pani Marta Brzezińska z grupą Kangurki przygotowała przepiękny spektakl, pt. „Słuchaj brzmi aniołów pieśń” i nasze przedszkolaki  zajęły I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast w sobotę, 5 lutego 2022 r. Kangurki zdobyły I miejsce w kategorii „Laureat Nagrody Publiczności”

Fot: Materiały Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze

informacja o balu karnawałowym

Uwaga Rodzice !!!
W piątek 7 stycznia dzieci bawią się w grupach łączonych w salach na górze. Rodzice dzieci z grup dolnych przebierają dzieci w swojej szatni i odprowadzają na 2 piętro do grup:
– sala Kangurków – Kangurki
– sala Sówek – Misie + Pantery + Sówki
-sala Panterek – Mrówki + Rybki + Zajączki

W sylwestra 31.12 ( piątek) przedszkole będzie czynne od godziny 7:00- 13:00.
W budynku szkoły będzie jedna grupa łączona dla wszystkich grup.

W budynku przedszkola będą utworzone dwie grupy łączone.


Podsumowanie zbiórki dla zwierząt z Zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W imieniu zwierzaków ogromnie dziękujemy za przekazane dary.

Spis zebranych darów dla bezdomnych zwierząt. Podziękowanie od schroniska dla bezdomnych zwierząt.


Przepiękna kolęda Cicha noc w wykonaniu grupy Panterki  z elementami Polskiego Języka Migowego

Sówki na świątecznych warsztatach w muzeum.

Sówki. Warsztaty świąteczne w muzeum.


Misie jak co roku przed świętami pamiętają o upieczeniu pierniczków. Ich zapach czuć było w każdym zakątku szkoły.
              Pieczenie pierniczków                          

W naszym przedszkolu zapach świąt! A to wszystko dzięki małym cukiernikom z grupy Pszczółki, które samodzielnie wykonały świąteczne pierniczki 

Bardzo dziękujemy za udział w akcji charytatywnej „ Szlachetna Paczka”. W tym roku wspólnie zebraliśmy:    1690 zł na opał, żywność, produkty do higieny osobistej, koce, blaszki do pieczenia o wartości około 2500 zł kurtkę( bardzo podobała się i rozmiar idealny), buty i plecak, przybory szkolne o wartości około 500 zł, Dodatkowo Panie Dyrektorki, nauczycielki i Panie pomoce, złożyły się na karty podarunkowe o wartości 530 zł, by rodzina mogła dokupić to, czego Im jeszcze brakuje na święta.
Całkowita kwota przekazana rodzinie to 5220 zł. Rodzina jest bardzo szczęśliwa.
W dowód wdzięczności, przekazała Nam podziękowania, kwiaty, czekoladki i życzenia:
Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu. Życzymy, by Św. Mikołaj przyniósł Wam i nam wszystkim najpiękniejszy prezent – dużo miłości! Życzymy wszystkim Dzieciom, Rodzicom i całej „Wesołej Żyrafie” wszystkiego najlepszego. Wesołych Świąt! Dziękujemy!!!
                      Szlachetna paczka

Zimowe zabawy Tygrysków


Spotkanie z Mikołajem

Mikołajki 2021


Nasze Przedszkolaki odwiedziła Pani Porucznik, która odebrała kartki świąteczne dla służb mundurowych w ramach akcji #MuremZaMundurem bardzo dziękujemy grupie Żyrafki, Pszczółki, Jeżyki, Tygryski, Biedronki, Misie oraz Zajączki, które wzięły udział w akcji


W dniu. 09.12.2021r. ( czwartek) odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Prosimy, aby na spotkaniu pojawił się jeden z przedstawicieli ” trójki” grupowej. Zebranie odbędzie się w stołówce w budynku szkoły o godzinie 16:30.


Nasze przedszkolaki uwielbiają migać tym razem swoich sił spróbowały najmłodsze przedszkolaki z grupy Kotki. Piosenka pt. Miś z elementami Polskiego Języka Migowego.


 


Obchody Święta Niepodległości w grupach: Sówki, Misie, Pantery, Kangury, Zajączki, Rybki, Mrówki.


Jak co roku nasze przedszkole wspiera potrzebujące zwierzęta z Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Tegoroczna akcja będzie przebiegała pod hasłem „Człowieku- podaj łapę” i będzie miała na celu wspomóc zwierzęta poprzez zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

Plakat przedstawiający psa i informujący o zbiórce dla zwierząt z zielonogórskiego schroniska. Opisujący potrzeby zwierząt. Wysokomięsna karma dla psów i kotów. Kocei ręczniki. Podkłady higieniczne. Rękawiczki jednorazowe. Środki czysości.


Występ artystyczny grupy Tygrysków z okazji 11 listopada.

11 listopada grupa Tygryski

11 listopada w grupie Tygrysków

 


Właśnie ruszyła! Kolejna edycja programu  Mamo tato wolę wodę, w którym po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w ramach Przedszkola Promującego Zdrowie

Plakat promujący program Mamo tato wolę wodę, przedstawiający misia, wiewiórkę i szklankę wody oraz krótki opis programu.


Podróże kształcą tym razem wycieczka do Janowca i wspólne pieczenie chleba przez Rybki i Panterki.


 Dzień Edukacji Narodowej 2021. W tym dniu dzieci poznały historię i źródło pochodzenia uroczystości. Nie obyło się bez zabaw z tablicą multimedialną, zabaw tanecznych, a także pysznych, zdrowych babeczek. z marchewką i jabłkiem.

 Podsumowanie akcji „Szlachetna Paczka”

Drodzy Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji społecznej : „Szlachetna Paczka”. Dzięki Państwa ofiarności i dobremu sercu udało nam się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy dla rodziny Pani Gabrieli. Wspólnie zebrano 1080 zł w gotówce , za co zakupiony został opał (brykiet drzewny) w sklepie Leroy Merlin. Ponadto zakupiliśmy bon podarunkowy do sklepu CCC (150 zł) oraz bon podarunkowy do sklepu Kik (150 zł). Udało się również zgromadzić bardzo dużą ilość żywności i środków czystości, a także pościel, prześcieradła, ręczniki, dwie wyciskarki do soków, plecak, zeszyty, odzież zimową, telefony (2 sztuki) oraz perfumy.  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i wierzymy, że zebrane artykuły choć trochę pomogą Pani Gabrieli i jej rodzinie spokojnie spędzić święta.


Ze względu na brak możliwości wspólnych występów, grupa Jeżyków, Mrówek i Sówek postanowiła uczcić zbliżające się obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości. Efektem ich ciężkiej pracy jest ten piękny i wzruszający film, który pozwoli nam przypomnieć sobie jak trudną drogę przebył nasz kraj w drodze ku wolności oraz jak ważne jest aby doceniać to co mamy. Ich postawa zasługuje na miano prawdziwych Polaków i Patriotów. Brawo dzieci!

Dzień Niepodległości w MP 24 – Jeżyki
Dzień Niepodległości w MP 24 – Mrówki
Dzień Niepodległości w MP 24 – Sówki


ZAPRASZAMY DO „WESOŁEJ ŻYRAFY”
MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 24
W ZESPOLE EDUKACYJNYM NR 3
W ZIELONEJ GÓRZE

Jesteśmy bardzo dumni, z tego, że nasze przedszkole po czterech latach prowadzenia zajęć i wspierania dzieci w ramach programu  Chronimy Dzieci, zalecanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę otrzymało certyfikat.

Chronimy Dzieci to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Program adresowany jest do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych i innych instytucji, działających na rzecz dzieci. Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów i rodziców dzieci, w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji.

Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu „Chronimy Dzieci” placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Dzień dobry, dzielimy się dobrą nowiną. 
Dziś, nasz projekt
„Każdy inny – wszyscy równi. Uczymy dzieci tolerancji”,
po prawie trzech tygodniach pracy, ma swoją wirtualną premierę.


Życzymy przyjemnego oglądania i wzruszeń.

2019/ 2020

Styczeń
10.01.2020- Koncert LBK „Kto O księżniczce Wiolince i czarodzieju Sol- fa- mi- do”
27- 30.01.2020- Ferie w kinie Cinema- City: „Król lew”, „Toy story”, „Śnieżna paczka”-projekcje dla dzieci 4-6-letnich
27-31.01.2020- Kino w przedszkolu- projekcje dla maluszków
17.01-11.02.2020- Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka
23.01.2020- Urodziny Wesołej Żyrafy

Uwaga !!!
Zapraszamy na bal karnawałowy w dniach: 18- 21.02.2020

18.02– grupy dzieci 6-letnich ( szatnia na 2 piętrze- budynek SP 21)
19.02– grupy dzieci 5- letnich ( szatnia na 2 piętrze- budynek SP 21)
20.02– grupy dzieci 3- letnich
21.02– grupy dzieci 4-letnich