Nasze przedszkolaki uwielbiają migać tym razem swoich sił spróbowały najmłodsze przedszkolaki z grupy Kotki. Piosenka pt. Miś z elementami Polskiego Języka Migowego.


 


Obchody Święta Niepodległości w grupach: Sówki, Misie, Pantery, Kangury, Zajączki, Rybki, Mrówki.


Jak co roku nasze przedszkole wspiera potrzebujące zwierzęta z Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Tegoroczna akcja będzie przebiegała pod hasłem „Człowieku- podaj łapę” i będzie miała na celu wspomóc zwierzęta poprzez zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

Plakat przedstawiający psa i informujący o zbiórce dla zwierząt z zielonogórskiego schroniska. Opisujący potrzeby zwierząt. Wysokomięsna karma dla psów i kotów. Kocei ręczniki. Podkłady higieniczne. Rękawiczki jednorazowe. Środki czysości.


Występ artystyczny grupy Tygrysków z okazji 11 listopada.

11 listopada grupa Tygryski

11 listopada w grupie Tygrysków

 


Właśnie ruszyła! Kolejna edycja programu  Mamo tato wolę wodę, w którym po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w ramach Przedszkola Promującego Zdrowie

Plakat promujący program Mamo tato wolę wodę, przedstawiający misia, wiewiórkę i szklankę wody oraz krótki opis programu.


Podróże kształcą tym razem wycieczka do Janowca i wspólne pieczenie chleba przez Rybki i Panterki.


 Dzień Edukacji Narodowej 2021. W tym dniu dzieci poznały historię i źródło pochodzenia uroczystości. Nie obyło się bez zabaw z tablicą multimedialną, zabaw tanecznych, a także pysznych, zdrowych babeczek. z marchewką i jabłkiem.

 Podsumowanie akcji „Szlachetna Paczka”

Drodzy Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji społecznej : „Szlachetna Paczka”. Dzięki Państwa ofiarności i dobremu sercu udało nam się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy dla rodziny Pani Gabrieli. Wspólnie zebrano 1080 zł w gotówce , za co zakupiony został opał (brykiet drzewny) w sklepie Leroy Merlin. Ponadto zakupiliśmy bon podarunkowy do sklepu CCC (150 zł) oraz bon podarunkowy do sklepu Kik (150 zł). Udało się również zgromadzić bardzo dużą ilość żywności i środków czystości, a także pościel, prześcieradła, ręczniki, dwie wyciskarki do soków, plecak, zeszyty, odzież zimową, telefony (2 sztuki) oraz perfumy.  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i wierzymy, że zebrane artykuły choć trochę pomogą Pani Gabrieli i jej rodzinie spokojnie spędzić święta.


Ze względu na brak możliwości wspólnych występów, grupa Jeżyków, Mrówek i Sówek postanowiła uczcić zbliżające się obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości. Efektem ich ciężkiej pracy jest ten piękny i wzruszający film, który pozwoli nam przypomnieć sobie jak trudną drogę przebył nasz kraj w drodze ku wolności oraz jak ważne jest aby doceniać to co mamy. Ich postawa zasługuje na miano prawdziwych Polaków i Patriotów. Brawo dzieci!

Dzień Niepodległości w MP 24 – Jeżyki
Dzień Niepodległości w MP 24 – Mrówki
Dzień Niepodległości w MP 24 – Sówki


ZAPRASZAMY DO „WESOŁEJ ŻYRAFY”
MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 24
W ZESPOLE EDUKACYJNYM NR 3
W ZIELONEJ GÓRZE

Jesteśmy bardzo dumni, z tego, że nasze przedszkole po czterech latach prowadzenia zajęć i wspierania dzieci w ramach programu  Chronimy Dzieci, zalecanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę otrzymało certyfikat.

Chronimy Dzieci to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Program adresowany jest do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych i innych instytucji, działających na rzecz dzieci. Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów i rodziców dzieci, w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji.

Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu „Chronimy Dzieci” placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Dzień dobry, dzielimy się dobrą nowiną. 
Dziś, nasz projekt
„Każdy inny – wszyscy równi. Uczymy dzieci tolerancji”,
po prawie trzech tygodniach pracy, ma swoją wirtualną premierę.


Życzymy przyjemnego oglądania i wzruszeń.

2019/ 2020

Styczeń
10.01.2020- Koncert LBK „Kto O księżniczce Wiolince i czarodzieju Sol- fa- mi- do”
27- 30.01.2020- Ferie w kinie Cinema- City: „Król lew”, „Toy story”, „Śnieżna paczka”-projekcje dla dzieci 4-6-letnich
27-31.01.2020- Kino w przedszkolu- projekcje dla maluszków
17.01-11.02.2020- Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka
23.01.2020- Urodziny Wesołej Żyrafy

Uwaga !!!
Zapraszamy na bal karnawałowy w dniach: 18- 21.02.2020

18.02– grupy dzieci 6-letnich ( szatnia na 2 piętrze- budynek SP 21)
19.02– grupy dzieci 5- letnich ( szatnia na 2 piętrze- budynek SP 21)
20.02– grupy dzieci 3- letnich
21.02– grupy dzieci 4-letnich