Promujemy zdrowie!

W ramach akcji Zdrowo i Sportowo oraz programu Szkoła/Przedszkole Promujące Zdrowie, 16 stycznia przedszkolaki z grupy JEŻE i uczniowie klasy 1a, spotkali się na zajęciach aerobiku. Zajęcia przy muzyce polegały na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń, które angażują wiele grup mięśniowych i które wpływają zdrowotnie na układ oddechowy i krążeniowy. Oto zdjęcia z tego wydarzenia.


Piłkarska zadyma w środku zimy” za nami.

21 stycznia sala gimnastyczna Zespołu Edukacyjnego nr 3 stała otworem dla młodziutkich adeptów piłki nożnej. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 21 wzięli udział w kolejnej edycji Turnieju Piłki Nożnej „Piłkarska zadyma w środku zimy”. Zawody otworzyła dyrektor zespołu Dorota Konopacka życzyła sukcesów i zdrowej rywalizacji. W imprezie wzięło udział wiele dzieci, które podzielone zostały na 4 drużyny. A te z kolei były wybierane przez losowo wybranych kapitanów, dlatego też w każdej z nich znaleźli się uczniowie z różnych klas. Dodatkowo każdy zespół wybrał sobie nazwę – taką, jaką chciał.

Wszystkie mecze rozgrywano wg. systemu każdy z każdym. Piłkarze grali bardzo zacięcie, ale w duchu fair play.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna „MANCHESTER CITY”, drugie miejsce zajęły dzieci z drużyny „MANCHESTER UNITED”, trzecie miejsce przypadło drużynie „PORTUGALIA”, a na czwartym uplasował się zespół „REAL MADRYT”.

Najlepszym piłkarzem turnieju został Antoni Miśków, a najlepszym bramkarzem okazał się Zachary Krzyżyński.

W przerwie atrakcją dla wszystkich był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy rodzicami, a uczniami starszych klas. Zawodnicy popisali się świetną techniką gry i widać było, że gra sprawiała im olbrzymia przyjemność.

W organizacji przebiegu turnieju niekwestionowaną pomocą wykazali się wolontariusze: Aleksander Machciński, Jakub Urbanowski, Wojciech Widański, Jeremi Łepecki, Yelyzaweta Hachczyk, Tomasz Ścisły oraz rodzice: Pani Monika Struzik i Pan Grzegorz Kujanek.

Całości towarzyszyła wspaniała, pełna radości atmosfera. Wyczyny młodych adeptów piłki nożnej były oklaskiwane przez ich rodziny i kolegów. Organizatorami imprezy byli: Robert Krzyżyński, Paweł Mierzyński – nauczyciele i opiekunowie samorządów uczniowskich oraz Wioletta Wilińska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

Z rozmów przeprowadzonych wśród rodziców i uczniów wynika, że taka forma spędzania czasu wolnego przypadła im do gustu i chętnie wzięliby udział w podobnych tego typu imprezach. Sponsorem nagród dla sportowców był Pan Jacek Budziński – radny w mieście Zielona Góra.

Wioletta Wilińska


Pokaz treningu akrobatycznego

W grudniu uczniowie klasy 1A uczestniczyli w kolejnej lekcji z pasją, którą tym razem zaprezentowała Pola Peśla. Pola przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów pokaz treningu akrobatycznego. Dzieci z chęcią i z zaangażowaniem próbowały swoich sił w wykonaniu prezentowanych przez Polę ćwiczeń i figur. Brawa dla naszych wszystkich akrobatów oraz gorące podziękowania dla Poli, która bardzo profesjonalnie poprowadziła trening i podzieliła się z nami swoimi zainteresowaniami. Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich talentów.


7 grudnia uczniowie klasy 6b aktywnie spędzili czas wolny uczestnicząc w treningu squasha


Spotkanie grupy „Rybek” z partnerską klasą 1a

Wszystkie dzieci w ramach Szkoły Promującej Zdrowie mogły sprawdzić swoją zwinność, sprawność i siłę. BRAWO!!

Sportowy listopad

Sportowo i dyniowo

Z okazji Dnia Dyni uczniowie klasy 1a wzięli udział w dyniowych zabawach sportowych: toczyli slalomem dynię, podawali ją w tunelu oraz doskonalili swoją szybkość.


Sportowy Dzień Nauczyciela

W październiku z okazji Dnia Nauczyciela odbył się mecz koszykówki: uczniowie kontra nauczyciele. I choć wszyscy walczyli o zwycięstwo, to nie wynik był tu najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa i uśmiech na twarzach uczniów i nauczycieli!

Zdrowy, kolorowy październik

Piękna, październikowa pogoda zachęciła dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej do zabaw na ścieżce zdrowia. W trakcie spaceru dzieci zebrały kolorowe liście tworząc z nich niepowtarzalne bukiety.


Ruch to zdrowie

Uczniowie klas 3a i 3b doskonale wiedzą, że ruch to najlepsze lekarstwo, które każdy z nas może sobie sam „przepisać” i aktywnie ćwiczą podczas zajęć wychowania fizycznego.


Zabawy i gry zespołowe na sali gimnastycznej


Zabawy na świeżym powietrzu we wrześniu