Święto Rodziny w 1a – zdrowo i sportowo!


Gra terenowa  „Skarb Czarownicy” i piknik z witaminami w lesie

W czerwcu klasa 1a wzięła udział w grze terenowej. Przygotowane zadania polegały m.in. na wykonaniu przysiadów czy trafieniu szyszką do celu. Dzieci przytulały drzewa, wymieniały znane gatunki drzew, ale przede wszystkim oddychały świeżym powietrzem. Ważnym elementem tej przygody było przypomnienie dzieciom o konieczności dbania o przyrodę i niezostawiania w lesie śmieci. Bo w czystym lesie przyjemnie było usiąść i zjeść owocowo-warzywne witaminki!

Punktem kulminacyjnym tej leśnej przygody było … spotkanie w lesie czarownicy i jej pupila niedźwiedzia!


Aerobik na świeżym powietrzu

Klasa 1a i grupa przedszkolna Jeżyki podczas aerobiku na świeżym powietrzu.


Czerwcowe zabawy na świeżym powietrzu


Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Słubicach na historycznym stadionie olimpijskim


Mistrzostwa Miasta Zielona Góra w pływaniu

13 czerwca na basenie MOSiR w Zielonej Górze przy ulicy Wyspiańskiego, odbyły się Mistrzostwa Miasta Zielona Góra klas II szkół podstawowych w pływaniu w ramach Miejskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali:

– w stylu dowolnym dziewcząt: Hanna Mikłuszka
– w stylu dowolnym chłopców: Norbert Łazaruk, Bruno Niewiadomski, Fabian Maciejewski, Jan Michalak
– w stylu grzbietowym chłopców: Szymon Konopka, Wojciech Drożan, Szymon Zawiślak Olaf Fijołek, Emil Michalak, Nikodem Kożuchowski
– w sztafecie 8x25m stylem dowolnym seriami na czas: W. Drożan, O. Fijołek, N. Kożuchowski, F. Maciejewski, E. Michalak, H. Mikłuszka, B. Niewiadomski, Sz. Zawiślak

Nasi reprezentanci zaprezentowali się jak najlepiej potrafili. Ostatecznie III miejsce zajął Wojtek Drożan, który pokonał dystans 25m stylem grzbietowym w czasie 24.40.

Wojtek, gratulujemy sukcesu!

Serdecznie dziękuję Pani Lidii Łazaruk za pomoc w opiece nad dziećmi podczas zawodów.

Marta Muszyńska


Tak w maju spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu!


26 maja odbyły się Igrzyska Sportowe dzieci starszych oraz 29 maja Lubuska Olimpiada Młodzieży – zawody miejskie


Zdrowo i sportowo

Akcja Zdrowo i Sportowo to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (klasy 1-3). Jej celem jest zwiększanie świadomości dorosłych opiekunów dzieci na temat roli i wagi aktywności fizycznej (również odpowiedniego odżywiania i odpoczynku, tzn. właściwej dawki i jakości snu) w prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym dziecka, a także przeciwdziałaniu pandemii chorób cywilizacyjnych (w tym nadwagi i otyłości, cukrzycy typu 2, wad postawy).
W tym roku szkolnym w tej akcji wzięły udział wszystkie klasy I.


Zielonogórska Olimpiada Sportowa Klas Trzecich

18 maja odbyła się XIX Zielonogórska Olimpiada Sportowa Klas Trzecich. Jak co roku składała się ona z części plastycznej oraz części sportowej.

W części plastycznej „Logo olimpiady sportowej klas trzecich” zaprojektowane przez Julkę Krężel zajęło III miejsce, natomiast logo zaproponowane przez Bartka Kusaka otrzymało wyróżnienie.

W części sportowej reprezentanci klas III naszej szkoły ostatecznie zajęli V miejsce. Gratulujemy!!!


Lubuska Olimpiada Młodzieży (zawody miejskie) – III miejskie sztafeta szwedzka chłopców kl. VIII


Zdrowo, bo sportowo

Pod koniec marca wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zdrowo, bo sportowo”, którego organizatorem była świetlica Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

Prace konkursowe wykonały: Kinga Szonda oraz Katarzyna Jarosławska.

W maju otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość! Kinga zajęła II miejsce, a Kasia III miejsce.

Gratulujemy!!!


Czwórbój Lekkoatletyczny Chłopców


Lubuska Olimpiada Młodzieży

W Turnieju Miejskim wzięło udział 17 szkól podstawowych.


Indywidualne Biegi Przełajowe

Sukces J. Pompy, W. Widńskiego, K. Harasimiuk, którzy znaleźli się w I dziesiątce zawodów.

Gratulacje!!!Lekcja z pasją

14 marca Antoni Stankiewicz oraz Filip Siatkowski w ramach „Lekcji z pasją” zaprezentowali trening piłki nożnej. Uczniowie klasy 1a bardzo sumiennie wykonywali pokazywane ćwiczenia.


Lutowe zabawy na świeżym powietrzu


Lekcja wychowania fizycznego w klasie 3d


Promujemy zdrowie!

W ramach akcji Zdrowo i Sportowo oraz programu Szkoła/Przedszkole Promujące Zdrowie, 16 stycznia przedszkolaki z grupy JEŻE i uczniowie klasy 1a, spotkali się na zajęciach aerobiku. Zajęcia przy muzyce polegały na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń, które angażują wiele grup mięśniowych i które wpływają zdrowotnie na układ oddechowy i krążeniowy. Oto zdjęcia z tego wydarzenia.


Piłkarska zadyma w środku zimy” za nami.

21 stycznia sala gimnastyczna Zespołu Edukacyjnego nr 3 stała otworem dla młodziutkich adeptów piłki nożnej. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 21 wzięli udział w kolejnej edycji Turnieju Piłki Nożnej „Piłkarska zadyma w środku zimy”. Zawody otworzyła dyrektor zespołu Dorota Konopacka życzyła sukcesów i zdrowej rywalizacji. W imprezie wzięło udział wiele dzieci, które podzielone zostały na 4 drużyny. A te z kolei były wybierane przez losowo wybranych kapitanów, dlatego też w każdej z nich znaleźli się uczniowie z różnych klas. Dodatkowo każdy zespół wybrał sobie nazwę – taką, jaką chciał.

Wszystkie mecze rozgrywano wg. systemu każdy z każdym. Piłkarze grali bardzo zacięcie, ale w duchu fair play.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna „MANCHESTER CITY”, drugie miejsce zajęły dzieci z drużyny „MANCHESTER UNITED”, trzecie miejsce przypadło drużynie „PORTUGALIA”, a na czwartym uplasował się zespół „REAL MADRYT”.

Najlepszym piłkarzem turnieju został Antoni Miśków, a najlepszym bramkarzem okazał się Zachary Krzyżyński.

W przerwie atrakcją dla wszystkich był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy rodzicami, a uczniami starszych klas. Zawodnicy popisali się świetną techniką gry i widać było, że gra sprawiała im olbrzymia przyjemność.

W organizacji przebiegu turnieju niekwestionowaną pomocą wykazali się wolontariusze: Aleksander Machciński, Jakub Urbanowski, Wojciech Widański, Jeremi Łepecki, Yelyzaweta Hachczyk, Tomasz Ścisły oraz rodzice: Pani Monika Struzik i Pan Grzegorz Kujanek.

Całości towarzyszyła wspaniała, pełna radości atmosfera. Wyczyny młodych adeptów piłki nożnej były oklaskiwane przez ich rodziny i kolegów. Organizatorami imprezy byli: Robert Krzyżyński, Paweł Mierzyński – nauczyciele i opiekunowie samorządów uczniowskich oraz Wioletta Wilińska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

Z rozmów przeprowadzonych wśród rodziców i uczniów wynika, że taka forma spędzania czasu wolnego przypadła im do gustu i chętnie wzięliby udział w podobnych tego typu imprezach. Sponsorem nagród dla sportowców był Pan Jacek Budziński – radny w mieście Zielona Góra.

Wioletta Wilińska


Pokaz treningu akrobatycznego

W grudniu uczniowie klasy 1A uczestniczyli w kolejnej lekcji z pasją, którą tym razem zaprezentowała Pola Peśla. Pola przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów pokaz treningu akrobatycznego. Dzieci z chęcią i z zaangażowaniem próbowały swoich sił w wykonaniu prezentowanych przez Polę ćwiczeń i figur. Brawa dla naszych wszystkich akrobatów oraz gorące podziękowania dla Poli, która bardzo profesjonalnie poprowadziła trening i podzieliła się z nami swoimi zainteresowaniami. Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich talentów.


7 grudnia uczniowie klasy 6b aktywnie spędzili czas wolny uczestnicząc w treningu squasha


Spotkanie grupy „Rybek” z partnerską klasą 1a

Wszystkie dzieci w ramach Szkoły Promującej Zdrowie mogły sprawdzić swoją zwinność, sprawność i siłę. BRAWO!!

Sportowy listopad

Sportowo i dyniowo

Z okazji Dnia Dyni uczniowie klasy 1a wzięli udział w dyniowych zabawach sportowych: toczyli slalomem dynię, podawali ją w tunelu oraz doskonalili swoją szybkość.


Sportowy Dzień Nauczyciela

W październiku z okazji Dnia Nauczyciela odbył się mecz koszykówki: uczniowie kontra nauczyciele. I choć wszyscy walczyli o zwycięstwo, to nie wynik był tu najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa i uśmiech na twarzach uczniów i nauczycieli!

Zdrowy, kolorowy październik

Piękna, październikowa pogoda zachęciła dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej do zabaw na ścieżce zdrowia. W trakcie spaceru dzieci zebrały kolorowe liście tworząc z nich niepowtarzalne bukiety.


Ruch to zdrowie

Uczniowie klas 3a i 3b doskonale wiedzą, że ruch to najlepsze lekarstwo, które każdy z nas może sobie sam „przepisać” i aktywnie ćwiczą podczas zajęć wychowania fizycznego.


Zabawy i gry zespołowe na sali gimnastycznej


Zabawy na świeżym powietrzu we wrześniu