Dzień Dobra

W niedzielę 24 kwietnia wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej „Dzień Dobra”. Na placu przy zielonogórskiej filharmonii odbyło się spotkanie wielkanocne z uchodźcami z Ukrainy, któremu towarzyszył event charytatywno-społeczny. Nasi wolontariusze prowadzili zbiórkę na rzecz uchodźców, częstowali przechodniów krówkami oraz babeczkami wielkanocnymi. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie, poświęcony czas oraz ogromne serce! Warto jest pomagać! Jesteście wielcy


Zbiórka na rzecz zielonogórskiego hospicjum


Szkolne koło wolontariuszy pod opieką p. Jarka Łapuchy i zespół nauczycieli do spraw wolontariatu wyszli z inicjatywą zebrania darów dla zielonogórskiego hospicjum z okazji obchodzonego 11 lutego Światowego Dnia Chorego. Wolontariusze przygotowali paczki z artykułami higienicznymi (ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, różne środki czystości). Do akcji włączyło się (jak zawsze) nasze Przedszkole i oprócz darów przygotowali laurkę z życzeniami zdrowia i pozdrowieniami dla chorych. Efekt tej akcji serca widoczny jest na zdjęciach. Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych uczniów i rodziców gotowych włączać się do pomagania innym. Dziękujemy!


Akcja charytatywna na rzecz zielonogórskiego schroniska
dla bezdomnych psów i kotów
Daj psu w kość!

W październiku opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zachęcali uczniów szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt. Przygotowali plakat zachęcający do zbiórki karmy oraz potrzebnych artykułów higienicznych.
Przed bezdomnymi psami najcięższy czas – mroźne noce i dni. Nie pozwól zimie rozejść się po ich starych, obolałych, zmęczonych kościach. Podaruj opakowanie suplementów na stawy. Niech wiosną znów będą mogły cieszyć się spacerami bez bólu i cierpienia. Suplementy możesz kupić: w gabinecie weterynaryjnym, w sklepie zoologicznym lub w sklepie internetowym.
Prosimy, podaruj karmę weterynaryjną oraz suplementy dla najbardziej schorowanych psiaków i kociaków z zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Mały Samorząd Uczniowski

Akcja trwała do końca grudnia. Udało się uzbierać 21kg 195g karmy dla kotów (w tym 7kg 360g karmy mokrej i 13kg 835g karmy suchej) oraz 49kg 645g karmy dla psów (w tym 12kg 795g karmy mokrej i 36kg 850g karmy suchej), a także koce, poduszki i artykuły higieniczne. Wszystkie zebrane dary przekazaliśmy do schroniska.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się do tej akcji i okazaną pomoc.

Małgorzata Lesicka, Marta Muszyńska

 


Wszyscy jesteśmy św. Mikołajami!

Po raz kolejny udało nam się wspólnie przygotować „Szlachetną Paczkę” i uszczęśliwić człowieka. Pan Tomasz otrzymał od nas prezenty o wartości ok. 6000 zł. Ponad 3000 przeznaczyliśmy na zakup węgla! Podarowaliśmy również mnóstwo trwałej żywności, środków czystości i tego, co niezbędne do godnego funkcjonowania. Ponownie udowodniliśmy, że jesteśmy zespołem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, że jesteśmy ludźmi o wielkich sercach!

Jeszcze raz dziękujemy za wspólne działanie!


Uczniowie Zespołu Edukacyjnego nr 3 podarowali misie zielonogórskim strażakom
czwartek, 25/11/2021

600 nowych pasażerów zyskały zielonogórskie wozy strażackie. To maskotki, które pochodzą z prywatnych zbiorów dzieci. Mają pomóc złagodzić traumę u młodych osób poszkodowanych w wypadkach.
Koniec lipca 2017 roku. 8-letni Rafał wraca z obozu sportowego z siedmiorgiem innych dzieci. Kierowca busa prawdopodobnie przysypia, dochodzi do czołowego zderzenia z osobówką. Na miejsce przyjeżdża kilka jednostek straży pożarnej i karetki pogotowia, przylatuje śmigłowiec. Rafała bierze pod opiekę jego imiennik – strażak Rafał.
– Jego obecność miała dla syna ogromne znaczenie. Poczuł się choć trochę bezpieczniej – pisze w liście do zielonogórskiej PSP pani Agnieszka, mama poszkodowanego w wypadku Rafała. – Otrzymał wtedy od niego maskotkę, którą miał w szpitalu i ma do dziś.
Rafał, dziś już nastolatek, od tamtego zdarzenia zbiera maskotki. Zdecydował przekazać je strażakom. Doskonale wie jak mogą pomóc. Postanowił oddać wszystkie. Oczywiście oprócz misia, którego dostał tamtego feralnego dnia od strażaka.
Jego przypadek zainspirował również dzieci z Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze. Opróżniły półki, szafki i regały. Uzbierały 600 maskotek! – Wrażliwość i szacunek dla drugiego człowieka to wartości, które staramy się wpajać naszym uczniom – mówi Dorota Konopacka, dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 3. – Jesteśmy pod wrażeniem wsparcia, jakie akcja otrzymała ze strony rodziców i nauczycieli.
Teraz maskotki zasilą ekipy zawodowych i ochotniczych straży pożarnych. – Uprane i zdezynfekowane trafią do tych, którym są naprawdę pomocne. Okazuje się, że miś potrafi złagodzić traumę u dzieci, które brały udział w wypadku – komentuje Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.
Pluszaki trafiły do strażaków w Dzień Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada. To jedna z najpopularniejszych zabawek już od XIX wieku! Pierwsze pluszowe misie powstały w Europie, później były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzę, kazał je wypuścić. Historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili ją i nazwali pluszowego misia „Teddy Bear”.


Pola Nadziei

Klasa I a przyłączyła się w roku szkolnym 2021/2022 do akcji zbierania funduszy na utrzymanie hospicjów – Pola Nadziei i zakupiła 67 sztuk cebulek żonkila oraz tulipana. Na zakończenie akcji zasadziliśmy wspólnie cebulki przed budynkiem szkoły. Teraz pozostaje nam czekać do wiosny, żeby zobaczyć jak zakwita dobro.

Również uczniowie z klasy II a posadzili na szkolnej rabacie cebulki żonkili. Żonkil jest symbolem nadziei. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Ten kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

 


Herbatka dla Seniora

W czwartek 28.10.2021 r. grupa szkolnych wolontariuszy udała się do zielonogórskiego Domu Dziennego Pobytu „Wigor”. W trakcie spotkania uczniowie naszej placówki złożyli Seniorom życzenia oraz przekazali paczki z herbatami, które zostały zebrane zarówno w przedszkolu, jak i w szkole w ramach akcji „Herbatka dla Seniora”. Herbaty trafiły także do innych miejsc związanych z zielonogórskimi Seniorami, m. in. do Domu Kombatanta, Domu Księży Emerytów czy Domu Dziennej Opieki Alternatywy. Wcześniej nasi uczniowie oraz wychowawcy przedszkolni spakowali zebrane herbaty w ozdobne paczki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Warto jest pomagać!