LAURKI DLA MEDYKÓW

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Obchody święta odbywają się corocznie od 1950 roku w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Celem Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W tym roku, już po raz drugi święto miało szczególny charakter, z uwagi na pandemię COVID-19, z którą mierzy się świat i która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego.
Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej postanowiły własnoręcznie przygotować LAURKI DLA MEDYKÓW, a następnie wręczyli je pani Anicie Woźniak- Mocnej – lekarzowi rodzinnemu, mamie Oli, która jest farmaceutą oraz mamie Mai, która jest pielęgniarką i pracuje w naszym szpitalu wojewódzkim.
Dzieci w ten sposób wyraziły swoje podziękowania za Ich ciężką pracę w czasie pandemii.


Kartka z podziękowaniami

Uczniowie klasy I b postanowili podziękować medykom za ich pracę w trudnym czasie pandemii. Każdy z uczniów zrobił ozdobną kartkę z podziękowaniami i słowami wdzięczności dla pracowników szpitala. Z pięknych, kolorowych kartek, wspólnie zrobiliśmy plakat, który za pośrednictwem naszej klasowej mamy (pielęgniarki) przekazaliśmy pracownikom zielonogórskiego szpitala.