Fluoryzacja w klasie 3b


Spotkanie z pielęgniarką

12 października odwiedziła na w świetlicy pielęgniarka, pani Barbara Kosowicz. Okazją był Światowy Dzień Mycia Rąk, który przypada 15 października.

Pani pielęgniarka przypomniała nam o podstawowych zasadach higieny oraz opowiedziała o groźnych chorobach brudnych rąk.


Fluoryzacja w klasie 2a

W klasie 2a dbamy o piękne uśmiechy z naszą wspaniałą pielęgniarką panią Barbarą Kosowicz podczas zabiegu fluoryzacji.


Rozpoczynamy fluoryzację

We wrześniu uczniowie klasy 2b przystąpili do fluoryzacji zębów.

Fluor jest pierwiastkiem, który zapobiega pojawianiu się próchnicy, przez to, że zwiększa odporność zębów na działanie kwaśnego środowiska w jamie ustnej. Fluoryzacja zębów jest prowadzona u uczniów szkół podstawowych na obszarach, na których poziom fluorków w wodzie nie przekracza 1 mg/l. Przeprowadza się go 6 razy w roku, w odstępach co 6 tygodni.

W naszej szkole fluoryzację przeprowadza szkolna pielęgniarka Pani Barbara Kosowicz.


Wszystko o wszawicy

Jak co roku, na pierwszych zajęciach w ramach promocji zdrowia, przypomniano dzieciom o wszawicy – chorobie, która nie zawsze wynika z zaniedbań higieny czy długości włosów. Problem wszawicy częściej dotyka dzieci, które przebywają w dużych skupiskach, gdzie nie zachowują dystansu, podczas zabawy stykają się głowami, pożyczają sobie szczotki czy gumki do włosów, zakładają nie swoje czapki.

Tylko dobre nawyki higieniczne i wiedza na temat wszawicy pozwolą na wczesne wykrycie obecności pasożytów i ich szybką eliminację.