Spotkanie z lekarzem

12 kwietnia w świetlicy szkolnej kolejny już raz, odwiedziła nas Pani Anita Woźniak-Mocna, lekarz rodzinny. Pani doktor pokazywała dzieciom sprzęt medyczny, który na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Mówiła o nowoczesnych metodach leczenia – szczególnie zainteresował dzieci Robot da Vinci. Przypomniała też dzieciom o konieczności przestrzegania zasad higieny.

Z okazji obchodzonego niedawno Światowego Dnia Zdrowia oraz Dnia Pracowników Służby Zdrowia, dzieci złożyły Pani doktor życzenia, a Sandra wręczyła pamiątkową laurkę.

Dziękujemy Pani Doktor za poświęcony nam czas i miłą atmosferę spotkania!


Spotkanie z pielęgniarką

11 kwietnia w świetlicy odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Barbarą Kotowicz. Okazją do spotkania był obchodzony 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o pracy pielęgniarek pracujących w szpitalach, domach pomocy społecznej, w przychodniach, a także w żłobkach. Pokazała dzieciom urządzenia medyczne, z których korzysta w codziennej pracy. Odpowiedziała też na pytania zadawane przez dzieci.

Dzieci podziękowały Pani Barbarze wręczając podziękowanie oraz okolicznościową laurkę.


Światowy Dzień Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Pracowników Służby Zdrowia przez cały tydzień w świetlicy szkolnej odbywały się tematyczne zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania oraz higieny osobistej.

Dzieci samodzielnie uzupełniały poszczególne piętra piramidy zdrowia, pracowały w zespołach rozwiązując krzyżówki i łamigłówki, poznały historię higieny osobistej oraz obejrzały przygotowaną prezentację HIGIENA TO PODSTAWA! Uczestniczyły też w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu.


Fluoryzacja w klasie 3b


Spotkanie z pielęgniarką

12 października odwiedziła na w świetlicy pielęgniarka, pani Barbara Kosowicz. Okazją był Światowy Dzień Mycia Rąk, który przypada 15 października.

Pani pielęgniarka przypomniała nam o podstawowych zasadach higieny oraz opowiedziała o groźnych chorobach brudnych rąk.


Fluoryzacja w klasie 2a

W klasie 2a dbamy o piękne uśmiechy z naszą wspaniałą pielęgniarką panią Barbarą Kosowicz podczas zabiegu fluoryzacji.


Rozpoczynamy fluoryzację

We wrześniu uczniowie klasy 2b przystąpili do fluoryzacji zębów.

Fluor jest pierwiastkiem, który zapobiega pojawianiu się próchnicy, przez to, że zwiększa odporność zębów na działanie kwaśnego środowiska w jamie ustnej. Fluoryzacja zębów jest prowadzona u uczniów szkół podstawowych na obszarach, na których poziom fluorków w wodzie nie przekracza 1 mg/l. Przeprowadza się go 6 razy w roku, w odstępach co 6 tygodni.

W naszej szkole fluoryzację przeprowadza szkolna pielęgniarka Pani Barbara Kosowicz.


Wszystko o wszawicy

Jak co roku, na pierwszych zajęciach w ramach promocji zdrowia, przypomniano dzieciom o wszawicy – chorobie, która nie zawsze wynika z zaniedbań higieny czy długości włosów. Problem wszawicy częściej dotyka dzieci, które przebywają w dużych skupiskach, gdzie nie zachowują dystansu, podczas zabawy stykają się głowami, pożyczają sobie szczotki czy gumki do włosów, zakładają nie swoje czapki.

Tylko dobre nawyki higieniczne i wiedza na temat wszawicy pozwolą na wczesne wykrycie obecności pasożytów i ich szybką eliminację.