Wiosenne prace w ogródku działkowym

27 kwietnia 2021r., we wtorek, korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy IIc wraz w wychowawczyniami, wybrali się na działkę wykonać prace ogrodnicze. Zadaniem uczniów było przygotowanie miejsca do siania nasion, a następnie wykonanie określonych czynności. Dzieciom najbardziej podobała się to, że lekcja odbyła się na świeżym powietrzu oraz to, że mogą samodzielnie wykonać powierzone zadania. Śniadanie tego dnia, w niecodziennych okolicznościach, smakowało wyjątkowo dobrze.


PIKNIK NA SZKOLNEJ DZIAŁCE

29 czerwca w ramach półkolonii letnich uczniowie klas I-III wybrali się na naszą szkolną działkę. Sprawdzili, co urosło i podlali zasadzone warzywa. Spróbowali, jak smakuje marchewka, rzodkiewka i szczypiorek. Wszystkie warzywa na naszej działce uprawiane bez używania chemii i sztucznych nawozów. W tym roku piękny zielony dywan stworzyła pokrzywa. Pokrzywa to nie tylko pospolita roślina, która powoduje nieprzyjemne doznania podczas kontaktu z jej liśćmi. Pokrzywę można bowiem wykorzystać w postaci herbaty lub naparu w celach leczniczych lub kosmetycznych. Herbata pokrzywy wzmacnia organizm i walczy z jego osłabieniem.
Był też czas na piknik, bo piknik to świetny pomysł na spędzenie letniego popołudnia  z kolegami i koleżankami. Każdy przyniósł zdrowe, letnie przekąski oraz dobry nastrój.  I każdy wyniósł z działki swoje niezapomniane wrażenia…

 


Wiosenne prace w ogródku działkowym

27 kwietnia 2021 r., we wtorek, korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy IIc wraz w wychowawczyniami, wybrali się na działkę wykonać prace ogrodnicze. Zadaniem uczniów było przygotowanie miejsca do siania nasion, a następnie wykonanie określonych czynności. Dzieciom najbardziej podobała się to, że lekcja odbyła się na świeżym powietrzu oraz to, że mogą samodzielnie wykonać powierzone zadania. Śniadanie tego dnia, w niecodziennych okolicznościach, smakowało wyjątkowo dobrze.