1A podczas ostatniego już w tym roku szkolnym zabiegu fluoryzacji


Spotkanie z lekarzem

21 kwietnia odwiedziła nas w świetlicy pani doktor Anita Woźniak-Mocna. Pani doktor przypomniała dzieciom o konieczności pamiętania o podstawowych zasadach higieny osobistej. Nawiązała również do zdrowego odżywiania oraz konieczności ograniczenia w codziennej diecie cukru oraz soli. Z przygotowanej przez panią doktor prezentacji dzieci dowiedziały się do czego służą różne narzędzia medyczne, utrwaliły również wiedzę na temat specjalności lekarskich.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem przez Karolinkę laurki wykonanej przez dzieci z okazji obchodzonego 7 kwietnia Światowego Dnia Służby Zdrowia oraz pamiątkowym zdjęciem.


Światowy Dzień Służby Zdrowia

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Służby Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji w świetlicy szkolnej dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których poznały różne specjalności lekarskie, dzieliły się też swoimi wrażeniami związanym z pobytem u lekarza lub w szpitalu. Wysłuchały opowiadania pt. „W szpitalu” R. Jędrzejewskiej-Wróbel.

Wspólnie przygotowały również laurkę, którą wręczyli naszej szkolnej pielęgniarce, Pani Barbarze Kosowicz.


Utrwalamy zasady higieny osobistej

Uczniowie klasy 2b na lekcji języka angielskiego utrwalali podstawowe zasady higieny osobistej. Przygotowali piękne plakaty, a także poszerzyli zasób słownictwa w języku angielskim.

Oto efekt pracy uczniów klasy 2b!


Dziel się Uśmiechem

Uczniowie klasy 2b biorą udział w Ogólnopolskim programie „Dziel się Uśmiechem” realizowanym od 2013 roku przez Polski Czerwony Krzyż oraz firmę Mars Polska. To projekt edukacyjny wspierający walkę z problemem próchnicy wśród dzieci.


Fluoryzacja

W listopadzie uczniowie klasy 1a ponownie wzięli udział we fluoryzacji zębów.

Higiena osobista – czy powinnyśmy o nią dbać?

W trzecim tygodniu października, w świetlicy szkolnej przeprowadzono cykl zajęć związanych z higieną osobistą. Dzieci obejrzały przygotowaną prezentację „Higiena osobista to podstawa” , dowiedziały się dlaczego należy o nią dbać i do jakich chorób prowadzi brak higieny. Obejrzały również film edukacyjny „Co by było, gdybyś nie mył rąk przez 6 miesięcy” oraz rozwiązywały wykreślanki na platformie LerningApps.

Wspólnie śpiewały tematyczne piosenki oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych, przygotowując prace, np. przedstawiające groźne bakterie, które prezentowane były na szkolnym korytarzu.


Światowy Dzień Mycia Rąk

Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk, przypadającego na 15 października, w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką – Barbarą Kosowicz. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom dlaczego muszą często myć ręce oraz opowiedziała o chorobach „brudnych rąk” . Zwróciła również uwagę na prawidłową technikę mycia rąk.
Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.


Klasa 3a dba o zęby

We wrześniu po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie klasy 3a uczestniczyli we fluoryzacji zębów, która została poprzedzona zajęciami z pielęgniarką szkolną na temat konieczności i zasad higieny jamy ustnej.


Gdy o zęby dbamy – pięknie się uśmiechamy!

30 września w klasie 1a w trosce o piękne uśmiechy dzieci, pod czujnym okiem pielęgniarki szkolnej, odbyła się fluoryzacja. Jest to zupełnie bezbolesny zabieg, polegający na smarowaniu zębów specjalnym preparatem zawierającym fluor w wysokim stężeniu. Substancja przykleja się do zębów. W tym czasie w ślinie następuje wzrost fluoru, który wbudowany jest do szkliwa, wzmacnia je i uodparnia na ataki kwasów. Dzieciom pasta nie przypadła do gustu, ale jak na uczniów Szkoły Promującej Zdrowie, zabieg zniosły dzielnie.
Pamiętajmy jednak, że dla pięknego uśmiechu dzieci, konieczna jest systematyczna, codzienna higiena jamy ustnej.


Przypominamy zasady profilaktyki wszawicy

We wrześniu w świetlicy szkolnej przypomniano zasady profilaktyki wszawicy.