Pamiętnik Chrumasa – Wizyta w szklarni

W kolejnym odcinku „Pamiętnika Chrumasa”, pani Sowa zabiera klasę na zwiedzanie „szklanych domów”, czyli szklarni. Uchol nie lubi wycieczek, ponieważ na jednej z nich zgubił swój ulubiony koralik. Przyjaciele doradzają mu, jak poradzić sobie z tym faktem. Tłumaczą Ucholowi, że pozytywne myślenie wpływa na przebieg wydarzeń i zależy to tylko od nas samych.

Ten odcinek „Pamiętnika Chrumasa” był dobrym wprowadzeniem do poznania właściwości zdrowotnych POMIDORÓW. Dzieci dowiedziały się skąd i kiedy do Europy dotarły pomidory oraz dlaczego warto włączać je do codziennej diety.

Dzieci obejrzały również film edukacyjny: „Pomidory – fakty i mity” oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych.

Pamiętnik Chrumasa – Rodzeństwo

Co może być bardziej uciążliwie niż wysypka czy odcisk? Zdaniem Uchola – rodzeństwo. W czwartym odcinku szóstej serii „Pamiętnika Chrumasa”, Uchol ponownie zaczyna podjadać rogaliki z nadzieniem pseudokakaowym. Chrumas proponuje, aby zapisać Uchola do Klubu Anonimowych Słodyczożerców. Do tego Uchol nie wysypia się, ponieważ w domu pojawiły się bilźniaki – Bili i Boli….
W trakcie zajęć przypomniano uczniom o negatywnych skutkach jedzenia słodyczy oraz o tym, że słodycze zawierają cukry proste, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie, na pracę narządów i układów, w szczególności układu trawiennego.
Drugim problemem poruszonym w tym odcinku, był zdrowy sen, który jest niezbędny dla naszego organizmu. W czasie pogadanki rozmawiano na temat tego, co daje organizmowi sen oraz jak niedobór snu wpływa na zdrowie człowieka. Dzieci obejrzały również film edukacyjny pt. „25 niezwykłych faktów na temat snu”.


Pamiętnik Chrumasa – Lekcja WF-u

Trzeci odcinek szóstej serii „Pamiętnika Chrumasa”, to lekcja wf-u. Ekipa Chrumasa wie, że sport to zdrowie, dlatego pełni energii, po zjedzeniu drugiego śniadania, grają w piłkę nożną…

Uczniowie dowiedzieli się, że współpraca w zespole jest podstawą powodzenia, a zasada fair play jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.

W trakcie zajęć poruszono również problem słodkich napojów. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację „Woda – to podstawowy napój każdego dziecka”.


Poznajemy kolejnych bohaterów PAMIĘTNIKA CHRUMASA

„Pamiętnik Chrumasa” to serial, który opowiada o trzech uczniach: Chrumasie, Mee oraz Ucholu, którzy uczą się w jednej ze szkół. W każdym odcinku bohaterowie wspominają o owocach, warzywach i o mleku. Głównym bohaterom towarzyszy kotka Miau, ich wychowawczyni Pani Sowa, Lis Fris oraz Pies Raptus.


Pamiętnik Chrumasa – W magicznym śnie

W drugim odcinku szóstej serii „Pamiętnika Chrumasa”, Chrumas wraz z przyjaciółmi wybrał się na wycieczkę rowerową. Zmęczeni podróżą zasypiają pod drzewem… Śni im się magiczna warzywno-owocowo-mleczna kraina, w której są dobrymi piratami walczącymi ze złą mocą cukru i próbującymi pokonać batonowy okręt kierowany przez Raptusa.

W trakcie zajęć dzieci wymieniały skutki jedzenia zbyt dużych ilości cukru, a następnie w grupach wiekowych przygotowywały zdrowe owocowo-warzywne posiłki.


Pamiętnik Chrumasa – Pole kukurydzy

W pierwszym odcinku szóstej serii „Pamiętnika Chrumasa”, Chrumas z okazji swoich urodzin, zaprosił przyjaciół do labiryntu na polu kukurydzy. Aktywność ta wymagała dobrej orientacji w terenie i współpracy pomiędzy przyjaciółmi.

Była to okazja do poznania właściwości prozdrowotnych kukurydzy i przygotowania własnego pola kukurydzianego na zajęciach plastycznych.