Rozkręcamy wakacje na rowerze!

W piątek 24 czerwca o godzinie 18.00 z Placu Bohaterów Westerplatte wyruszył ulicami Zielonej Góry Rajd Rowerowy. Wzięły w nim udział dzieci z zielonogórskich jednostek oświatowych wraz z rodzicami, nauczycielami, pracownikami oświaty, a także wszyscy zainteresowani aktywną formą wypoczynku. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli Zespołu Edukacyjnego nr 3!
Meta Rajdu dla najmłodszych dzieci znajdowała się przy Filharmonii. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast pracownicy Domu Harcerza przygotowali dla najmłodszych stanowiska plastyczne.
Starsze dzieci wraz z rodzicami i pozostałymi uczestnikami Rajdu, wyruszyli dalej, tzn. do Ogrodu Botanicznego, gdzie również na nich czekały pamiątkowe dyplomy. Dzieci wraz z rodzicami mogli pospacerować po ogrodzie, odpocząć, napić się wody i bezpiecznie wrócić do domu.
Cały przejazd zabezpieczała zielonogórska policja. Wszyscy uczestnicy mogli pobrać darmową aplikację i wesprzeć nasze miasto w rywalizacji AKTYWNYCH MIAST. To już ostatnie dni na kręcenie kilometrów dla wybranych miast oraz poprawianie indywidualnych i grupowych wyników w rankingu.
Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Oczywiście. Zielona Góra, Rowerem do przodu oraz Urząd Miasta Zielona Góra.
Do zobaczenia na następnym Rajdzie Rowerowym.

Oto fotorelacja z przebiegu rajdu.Kadr filmowy

W styczniu na lekcji plastyki uczniowie klasy II a przygotowywali kadr filmowy na dowolny temat. Alan namalował kadr z meczu w piłkę nożną, ponieważ uwielbia sport, a w szczególności tę dyscyplinę sportową.

Brawo Alan!!!


Wychowanie fizyczne w klasie II a