Gorączka Złota

Z końcem maja zakończyła się akcja PCK Gorączka Złota. Nasz zespół zebrał 95,15 kg monet! To piękny wynik. Pieniądze zostały zważone i odebrane przez pracowników ZM PCK w Zielonej Górze.

Zostaną przekazane na remont ośrodka wypoczynkowego PCK w Sławie. Wszystkim, którzy brali udział w tej szlachetnej zbiórce – dzieciom i nauczycielom, serdecznie dziękujemy!:-)

Koordynatorzy akcji: Arleta Konieczna, Elżbieta Goławska


Jadłodzielnia

Dzisiaj, tj. 4 marca, uroczyste otwarcie Jadłodzielni.😃

To już trzecia jadłodzielnia‼️

Znajduje się na Osiedlu Pomorskim 13, przy wejściu do Biblioteki – filia nr 2.

Dziękujemy przybyłym Gościom, Osobom, Firmom, które mają swój udział w powstaniu jadłodzielni ❤️

zdjęcia Sebastian Cielecki Fotografia


Herbatka dla Seniora

25 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas oraz Szkolnego Wolontariatu odwiedzili zielonogórskich Seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Wigor”. Był to czas wspólnego śpiewu ponadczasowych piosenek Czesława Niemena i Marka Grechuty oraz wsłuchiwania się w poezję Adama Mickiewicza. Na koniec spotkania, uczniowie wręczyli Seniorom prezenty – paczki pełne herbat, które zostały zebrane w trakcie szkolnej akcji „Herbatka dla Seniora”.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy zapakowali paczki oraz przygotowali przebieg spotkania w Domu Seniora. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w akcję i przyniesienie tak dużej ilości herbat. JESTEŚCIE WIELCY!


Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Corocznie 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat mózgowego porażenia dziecięcego. Symbolem tego dnia jest kolor zielony.


Zielonogórskie Pola Nadziei

Kolejny raz nasza szkoła włączyła się w akcję „Zielonogórskie Pola Nadziei”, chcąc w ten sposób przypomnieć o ludziach chorych, cierpiących, którzy oczekują naszej pomocy.
Do akcji przyłączyli się uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły.