Światowy Dzień Wody w świetlicy szkolnej


Światowy Dzień Wody w klasie 2a


Dzień Marchewki w klasie 1c


Dzień Marchewki

4 kwietnia obchodzimy Święto Marchewki. Dzień ten ma na celu popularyzację tego pomarańczowego warzywa. Marchewka to nie tylko smaczny dodatek do obiadu, ale i prawdziwy superbohater wśród warzyw.
W Polsce Dzień Marchewki świętujemy od 2003 roku. Ale nie tylko w Polsce – również w innych krajach, np. we Francji, w Szwecji, we Włoszech, w Japonii, w Australii oraz w Wielkiej Brytanii.
W diecie stanowi główne źródło beta karotenu. Warto podkreślać, że marchewka zawiera cenne witaminy – najwięcej witaminy A oraz składniki mineralne.
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej obejrzały przygotowaną prezentację oraz pokolorowały marchewkę XXL. Delektowały się również jej smakiem!


Uczniowie klasy 1c przygotowują zdrowe kanapki podczas zajęć w pałacu w Starym Kisielinie


Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody to wydarzenie obchodzone co roku 22 marca. Jest to międzynarodowy dzień ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1993 roku. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie czystej wody  oraz zwiększenie świadomości na temat braku wody pitnej w wielu regionach świata.

W świetlicy szkolnej dzieci obejrzały animacje edukacyjne Polskiej Akcji Humanitarnej związane z koniecznością oszczędzania wody i dbania o jej czystość. Rozmawiały na temat sposobów oszczędzania wody oraz przygotowały elementy tematycznej gazetki.


W klasie 1c nowalijki już posadzone!


Uczniowie klasy 3b sadzą rzeżuchę