Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Dzień Wody. Celebrowaliśmy go także my, podczas zajęć z psycholog Małgorzatą Kałagate oraz logopedą Natalią Nowak. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się:
Jak i dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę? Dlaczego może jej zabraknąć? Do czego ją tak właściwie zużywamy? Czy naprawdę do produkcji czekolady potrzeba więcej wody niż do produkcji mięsa?
Zdobywaliśmy mnóstwo wiedzy a także eksperymentowaliśmy!
Zajęcia odbyły w ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie

W ramach Przedszkola Promującego Zdrowie grupa Słoniki zorganizowała dzień zdrowego śniadania. Dzieci same komponowały kanapki ze swoich ulubionych składników.


Program Mamo, tato wolę wodę!

Miejskie Przedszkole nr 24 w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiło do realizacji XII edycji programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”. Z końcem roku szkolnego nasze starania zostały docenione i uzyskaliśmy certyfikat. Przypominamy, że cele programu to:
• popularyzacja picia wody jako podstawowego napoju, który jest niezbędny dla organizmu żywego.
• popularyzacja dobrych nawyków i odpowiedzialności społecznej dotyczących ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych oraz zasad ekologii.
W ramach programu w dzieci z grup Tygrysy, Kotki, Biedronki, Pszczółki, Jeżyki, Żyrafki, Żabki, Rybki, Zajączki, Mróweczki brały udział w zajęciach, których głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz uczestniczyły w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. Wykonywały prace plastyczne z materiałów recyklingowych, obserwowały wpływ wody na organizmy żywe np. rośliny samodzielnie je podlewając, obserwując ich wzrost. Podczas zajęć z dziećmi omawiane były zjawiska przyrodnicze, obieg wody, ale także rola czystego powietrza i źródła jego zanieczyszczeń. Dzieci przez cały rok uczyły się segregowania odpadów. W marcu dzieci z grupy Tygryski zaprezentowały przedszkolakom inscenizację teatralną pt. „Przygody małej Kropelki”. Z okazji Światowego Dnia Wody wszystkie grupy przedszkolne przygotowały prezentacje artystyczne, promujące picie wody. Powstał z nich film, który został udostępniony na stronie internetowej ZE nr 3 oraz na przedszkolnym FB. Także do rodziców za pośrednictwem strony oraz mediów społecznościowych została skierowane prezentacje „Woda i odżywianie – fakty i mity” oraz „Jak zachęcić dzieci do picia wody?”. Podczas Majowego Festynu Rodzinnego dzieci korzystały ze ścieżki sensorycznej przygotowanej z darów natury i skarbów lasu.
We wszystkich grupach przedszkolnych dzieci miały stały dostęp do wody i mogły korzystać z niej zarówno po wysiłku fizycznym, jak i w każdej dowolnej chwili. Dzieci poznały znaczenie picia wody dla organizmu oraz utrwalały nawyk częstego jej picia. Dzieci zobaczyły również w jaki sposób można oczyścić wodę oraz poznały różne stany skupienia wody, poznały sposoby oszczędzania wody w życiu codziennym w domu, w szkole oraz poznały jak ważne jest znaczenie jej oszczędzania dla naszego środowiska.
Przedszkole Promujące Zdrowie

Z okazji Światowego Dnia Wody wszystkie grupy z MP nr 24 przygotowały prezentacje artystyczne w ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie


W ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie grupa Tygryski przedstawiła przedszkolakom inscenizację teatralną pt. „Przygody małej Kropelki”


„Jak zachęcić dzieci do picia wody?

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z krótkim poradnikiem w ramach programu „Mamo, Tato wolę wodę!” i Przedszkole Promujące Zdrowie


Skąd się bierze woda w naszych domach? Jak ją uzdatnić do picia?
Jakie ma właściwości? Na te oraz wiele innych pytań przedszkolaki poznają odpowiedzi podczas
realizacji programu Mamo, Tato wolę wodę!


„Fakty i mity nt. picia wody” w ramach programu Mamo, tato, wolę wodę! opracowanie M. Izowit źródło: Strona internetowa Programu Mamo, Tato, Wolę WodęPowitanie Wiosny

Pani Wiosna odwiedziła dzieci ze swoim przyjacielem Kwiatkiem. Uświadomiła dzieciom, jak ważną rolę w życiu ludzi, roślin i zwierząt odgrywa woda. Aby dzieci się o tym przekonały – zaprosiła je do wykonania eksperymentu!


„Jak odżywiać się zdrowo?” – szkolenie dla przedszkolaków


Zabawy badawcze – woda


Warzywna sałatka


Szaszłyki owocowe


Pieczenie domowych pierniczków


Warsztaty kulinarne – „Od ziarenka do bochenka”


Sami robimy sobie zdrowe kanapki!