Akcja UNICEF – podsumowanie

AKCJA UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” VI EDYCJA – PODSUMOWANIE

Zespół Edukacyjny nr 3 Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze po raz pierwszy uczestniczyła w akcji „Wszystkie Kolory świata – VI edycja”.

W organizacji akcji pomagali wychowawcy klas, nauczyciele świetlicy oraz bibliotekarki. Chętni uczniowie z pomocą rodzeństwa, rodziców, dziadków wykonali 107 laleczek: uczniowie klas 1-3 wykonali 54 laleczki, uczniowie klas 4-8 wykonali 53 laleczki. Najwięcej laleczek w szkole wykonali uczniowie klasy 2 B – przekazali 13 laleczek!!! Laleczki były sprzedawane podczas kiermaszy szkolnych – zebrano kwotę 1720 zł, która 31.03.2022 r. została wpłacona na wskazane konto UNICEF Polska.

Szkolna komisja konkursowa wyłoniła laleczkę Anabellę, która została zgłoszona do konkursu na najbardziej oryginalną laleczkę w ramach projektu „Wszystkie Kolory świata – VI edycja”. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w głosowanie na naszą szkolną laleczkę, która znalazła się w pierwszej 15 głosowania. Informacje o akcji i konkursie były regularnie umieszczane na Facebooku i stronie internetowej szkoły. O przyłączeniu się do akcji i udziale w konkursie informowały także lokalne media.

Za udział w akcji i zaangażowanie na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT od UNICEF Polska.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

Dyplom UNICEF dla Szkoły Podstawowej nr 21