Zajączki miały przyjemność wziąć udział w zajęciach realizowanych w ramach Matematyki przyszłości. Dodatkowo w zajęciach brali udział również profesorowie z Wietnamu. Bardzo dziękujemy mamie Hani- Pani Paulinie Woźniak-Chojnackiej za możliwość wzięła udziału w tak ciekawiej zabawie. Było super!


Zajączki na swoim ostatnim wspólnym wyjściu w centrum przyrodniczym.


Mrówki na lodach i na placu zabaw w Palmiarni.


Mrówki na wycieczce w wiosce indiańskiej.


Zajączki wybrały się na ścieżkę edukacyjną do leśnictwa w Kisielinie podczas której miały okazję posłuchać wielu ciekawostek o lesie, pospacerować oraz zjeść własnoręcznie przygotowaną kiełbaskę z ogniska. Dziękujemy mamie i tacie Franka za tą niezwykłą przygodę!


W miniony piątek w ramach współpracy grupa Zajączki ciężko pracowała podczas lekcji matematyki, a ich starsi koledzy z klasy 1B mieli okazję troszkę odpocząć i powrócić do przedszkolnej sali pełnej zabawek!

 


Wakacje w Wesołej Żyrafce


Sportowy dzień Dziecka


Wycieczkowy czerwiec


Dzień Dziecka Zajączków w muzeum i na deptaku. Było smacznie i dużo zabawy!!!


Po raz XIX nasze przedszkole zorganizowało Słoneczne Rytmy, które jak co roku przyciągnęły przedszkolaki z zielonogórskich przedszkoli. W tym roku dzieci prezentowały tańce nowoczesne, a tradycyjnie na końcu nasze sześciolatki zapowiedziały przyszłoroczny przegląd tańcem ludowym. Przedszkole nr 24 zaprezentowały tańcem nowoczesnym Kangurki, a tańcem ludowym Zajączki. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, zabawa była znakomita i już teraz zapraszamy za rok! Do zobaczenia!!!


Zajęcia sportowe Zajączków z klasą partnerską 1B!


Zajączki po raz ostatni miały przyjemność odwiedzić seniorów z DDP Retro. Podczas naszych odwiedzin seniorzy wysłuchali piosenek przygotowanych przez dzieci, otrzymali kwiaty przygotowane przez zajączki wraz z rodzicami podczas warsztatów oraz seniorzy otrzymali wiersze przekazane przez nasze przedszkolaki, które otrzymaliśmy od starszych uczniów naszej szkoły. Było wesoło, smacznie i dużą dawką uśmiechu! Dziękujemy!!!


Zajączki zrealizowały ostatni już niestety moduł Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny – Migowy dla dzieci bardzo dziękujemy za to super zadanie dzieci już się nie mogą doczekać aż po raz kolejny będziemy rysować i migać zwierzątka! Super zabawa!  Dziękujemy MiguMig – zabawy z językiem migowym Agata Jakuszko – jak sprytnie rysować?


Zajączkiwybrały się na UZ dzięki zaproszeniu mamy Hani, która pokazała nam całą uczelnię oraz przeprowadziła z nami warsztaty pod tytułem od Piktogramu do druku 3D. Dziękujemy!




Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Dzień Wody. Celebrowaliśmy go także my, podczas zajęć z psycholog Małgorzatą Kałagate oraz logopedą Natalią Nowak. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się:
Jak i dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę? Dlaczego może jej zabraknąć? Do czego ją tak właściwie zużywamy? Czy naprawdę do produkcji czekolady potrzeba więcej wody niż do produkcji mięsa?
Zdobywaliśmy mnóstwo wiedzy a także eksperymentowaliśmy!

Powitanie wiosny


GORĄCZKA ZŁOTA

Dołączamy do SP21 i wspólnie zachęcamy do udziału w akcji – konkursie PCK ,,Gorączka Złota”.

Celem akcji jest pozyskanie funduszy na wypoczynek letni organizowany przez PCK oraz na modernizację domków letniskowych w Ośrodku PCK w Sławie. Akcja polega na zebraniu jak największej wagi ,,złotych” monet o nominałach 1gr, 2 gr i 5 gr. Zbiórka potrwa od marca do końca maja br. Zebrane monety zostaną przekazane do ZM PCK, a dalej z kolei do banku. Najwyższa waga monet zadecyduje o zwycięstwie danej placówki. Osoby chętne do udziału w akcji prosimy o wrzucanie monet w puszkach/ słoikach znajdujących się w budynku przedszkola, w przedszkolu-szkole na dole i górze.

Dziękujemy!

gorączka złota


Konkurs plastyczny „Kim zostanę, gdy dorosnę” w budynku szkoły potrwa do 24 marca a na piękne prace czekamy w grupie Zajączki


Zajączki w ramach III Modułu Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny – Migowy dla dzieci zamigały piosenkę „A ja lubię luty” przygotowaną przez Jazzowanki . To była super zabawa!!! Dziękujemy organizatorowi MiguMig – zabawy z językiem migowym

Dzień Dinozaura


Rozpoczynamy 5 edycję naszego konkursu!!!



BALOWO-KARNAWAŁOWO


UWAGA, UWAGA!!! TO JUŻ DZISIAJ!!!

Ruszył kiermasz rękodzieł zrobionych przez Państwa pociechy (bardzo ciężko się napracowały, żeby pomóc swojemu koledze).

Dzieci przygotowały od siebie serca, ciasteczka, mydełka, lampiony itp., które WY drodzy Państwo będziecie mogli zakupić i podarować na walentynki komuś bliskiemu!!!
Liczymy na Państwa otwarte serca i zachęcamy do włączenia się w naszą akcje.
Cały dochód zostanie przekazany na operację Dawidka.

Bardzo dziękujemy za udział w akcji Herbatka dla seniora.

Wspólnie zebraliśmy mnóstwo herbat i nie tylko, które sprawiły wiele radości seniorom na terenie naszego miasta! Dziękujemy!

Już w najbliższą sobotę 11.02.2023 w godzinach od 10:00 do 14:00 odbędzie się w Chynowie specjalny kiermasz dla naszego Dawidka.

W programie imprezy, dużo atrakcji dla starszych i młodszych. Liczymy na Waszą obecności, proszę o przekazanie informacji rodzinie i znajomym.
Natomiast od dnia 14.02 w naszym przedszkolu odbędzie się kiermasz rękodzieł zrobionych przez Wasze pociechy (bardzo ciężko się napracowały, żeby pomóc swojemu koledze).
Dzieci przygotowały od siebie serca, ciasteczka, mydełka lampiony itp., które WY będziecie mogli zakupić i podarować na walentynki komuś bliskiemu. Liczymy na Państwa otwarte serca i zachęcamy do włączenia się w naszą akcje.
Cały dochód zostanie przekazany na operację Dawidka.

Wspólnie się uczymy i bawimy -spotkanie grup Zajączki i IB 


Gramy dla naszego Dawidka!!!

gramy dla dawidka- turniej charytatywny

Dawidek jest wspaniałym i energicznym chłopcem, który od niemal trzech lat uczęszcza do naszego przedszkola.

Pomóżmy Dawidkowi!!! Bardzo prosimy o wsparcie!!!

Link do zbiórki na Portalu siepomaga.pl

plakat do zbiórki


Zajączki zrealizowały Moduł II Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny – Migowy dla dzieci zamigały świateczne słowa, liczyły bombki na choince, były Mikołajkami oraz bałwanami 🎄☃️🎅😃💪

Organizator: MiguMig – zabawy z językiem migowym

Ekspert: Agnieszka Kaproń- terapia dzieci z wadą słuchu


Organizacja pracy w okresie świątecznym przedszkola w budynku szkoły

Świąteczne przygotowania w „małym” przedszkolu


Zajączki własnoręcznie wykonały i ozdobiły pierniczki świąteczne!

Warsztaty świąteczne Zajączków!


Rybki upiekły i ozdabiały pierniczki!


Warsztaty świąteczne Rybek!


 Rybki wybrały się na warsztaty świąteczne do Centrum Przyrodniczego

W miniony weekend zakończyła się akcja Szlachetna Paczka. Podczas tzw. Weekendu Cudów przedstawiciele naszego przedszkola wraz z wolontariuszami przekazali rodzinie Pani Elżbiety 18 paczek z najpotrzebniejszymi artykułami, które z pewnością pomogą im przetrwać ten trudny zimowy czas. Było mnóstwo wzruszeń i emocji, a to wszystko dzięki Państwu, serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję. Pamiętajmy, dobro wraca…

Ulepimy dziś bałwana! Śnieżne zabawy starszych przedszkolaków.


Zajączki odwiedziły Centrum Przyrodnicze i wzięły udział w warsztatach świątecznych


Warsztaty świąteczne Zajączków w Muzeum Ziemi Lubuskiej


Mikołajki Mrówek, Rybek i Zajączków


Spotkanie z górnikiem Mrówki i Misie!

Drodzy Rodzice,

Poniżej prezentujemy plan przerw urlopowych w roku 2023!

Dzień Pluszowego Misia Rybek, Mrówek i Zajączków!


Po raz VI nasze Przedszkole miało przyjemność zorganizować Konkurs matematyczny Łamigłówki małej główki”, czyli matematyczne potyczki zielonogórskich przedszkolaków w 800 urodziny naszego miasta.” Wszystkie drużyny poradziły sobie z zadaniami znakomicie!!! Wygrali wszyscy uczestnicy dziękujemy za udział i dobrą zabawę i zapraszamy za rok!

Dziś dzieci z grupy Rybki wzięły udział w warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso było przepysznie

W ramach projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury odwiedziła nas i przeczytała bajki mama Cypriana z grupy Rybki

Po raz kolejny nasze Przedszkole włącza się do akcji Szlachetna Paczka.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, która potrwa do 9 grudnia.
Razem możemy więcej!!!

Zaproszenie do akcji „Psu na Budę”

Drodzy Rodzice i Dzieci!!!
Zachęcamy i prosimy Was do wzięcia udziału w zbiórce „Psu na budę”. Ruszyła w naszym przedszkolu zbiórka dla Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze „Psu na Budę 2022”, podczas której będziemy zbierać najpotrzebniejsze rzeczy dla bezdomnych zwierząt (karma sucha i mokra, koce i ręczniki, środki czystości). Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału! Dzięki Wam zwierzaki otrzymają potężne wsparcie na zimowe chłody!!!

Nasze Mróweczki 

Patriotyczny koncert przedszkolaków z MP 24 dla pensjonariuszy z Dziennego Domu „Senior – „Wigor” – Link do artykułu na temat występu


Grupa Zajączki zrealizowała zadania z I Modułu Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny – Migowy dla dzieci (link do grupy na Facebooku) samodzielnie ułożyliśmy historyjkę o kolorach, migaliśmy kolory i emocje, graliśmy w miganie kalambury oraz obejrzeliśmy świetny dzięki któremu nasza wiedza się powiększyła. Czekamy na więcej. Dziękujemy MiguMig – zabawy z językiem migowym oraz Paluszkowe Rozśpiewanki


GrupaRybki, Zajączki i Mrówki otrzymały dziś dyplomy i nagrody za tegoroczną zbiórkę kasztanów. Bardzo dziękujemy Rodzicom za wielkie zaangażowanie w zbiórkę!!!


Rybki dziś obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek


Konkurs plastyczny „Zielona Góra – moje miasto”. Nasze przedszkole również brało udział.

W tym roku odbył się II Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej Twórczości Miganej „Migać każdy może”. Aż siedem grup z naszego przedszkola wzięło w nim udział: Kotki, Słoniki, Jeżyki, Pszczoły, Zajączki, Mrówki i Sówki. Brawa dla wszystkich migających przedszkolaków.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z tegorocznego przeglądu.

Dziś „Dzień Dyni”, dzieci z grupy Rybki poznały cykl rozwoju i budowę dyni zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori


W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” grupa Zajączki gościła tatę Tobiasza, który przeczytał dzieciom piękną baśń o Alibabie i czterdziestu rozbójnikach. Bardzo dziękujemy!


Mróweczki na Przeglądzie Twórczości Dziecięcej „Wiwat Zielona Góra” w Domu Harcerza


W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” mama Stasia z grupy Rybek przeczytała nam bajeczki. Bardzo dziękujemy!


Drodzy Rodzice!

Dzieci z przedszkola w budynku szkoły 31.10.2022- zadeklarowane dzieci bawią się wspólnie w grupie łączonej w sali Mrówek na dole. Dzieci z grup górnych przebierają się w swojej szatni i rodzice zaprowadzają je na dół.

Spotkanie klasy 5A z Zajączkami w ramach Dnia Origami. Bardzo dziękujemy za zaproszenie,

Zajączki bawiły się świetnie!


We wtorek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Genowefą Matczak, która przedstawiła nam swoją książkę dla dzieci Biedronka Mania. Nasze najstarsze przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały jak powstawała książka i co było inspiracją dla autorki. Teraz ze swoimi Paniami poznają przygody Biedronki Mani!


Sadzenie cebulek w ramach akcji Pola Nadziei przez Mrówki, Rybki i Zajączki.


Wycieczka do Kina Mrówek i Misiaków 🙂


Rybki wzięły udział w warsztatach plastycznych „Barwy Przyrody” w Muzeum Ziemi Lubuskiej!


Z wielką przyjemnością informujemy, że grupy Kotki, Myszki, Słonie, Jeże, Żabki, Żyrafki, Pszczółki, Zajączki, Mrówki, Sówki i Pantery w tym roku mają przyjemność brać udział w Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny – Migowy dla dzieci podczas którego czeka nas mnóstwo wspaniałej zabawy i nauki. Dziękujemy MiguMig – zabawy z językiem migowym


Dzieci z grupy Kotki wspólnie z Seniorami z DD Wigor uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Efektem tych zajęć był pyszny placek ze śliwkami. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji produktów do ciasta.


Grupa Rybki bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ” Świecie Montessori”. Temat październikowy półka tematyczna „Jesień”.


Drodzy Rodzice! Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję charytatywną „Pola Nadziei” . Z Państwa pomocą udało się zebrać aż 1372,50 zł . Środki zostały już przekazane na rzecz podopiecznych Zielonogórskiego Hospicjum . Dobro wraca! Dziękujemy!


Spotkanie klasy 1B i Zajączków z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Zajączki miały przyjemność gościć mamę Hani i Kuby które w ramach projektu Mały Miś w świecie Wielkiej literatury przeczytały dzieciom bajkę. Bardzo dziękujemy!


Uwaga! Konkurs plastyczny!


Grupa Rybki odwiedziła firmę budowlaną
rodziców Marcela Mati-Bud. Bardzo dziękujemy!


Drodzy Rodzice,

od PONIEDZIAŁKU w naszym przedszkolu rozpoczyna się ostatni etap prac remontowych klatki schodowej związany z przepisami PPOŻ.
Prosimy, aby dzieci z grup Słoniki, Biedronki, Jeżyki, Tygryski, Pszczółki, Żabki i Żyrafki wprowadzać do budynku przedszkola boczną klatką schodową, która znajduje się za Dziennym Domem Pobytu „Senior-Wigor”.
Przy salach będą ustawione stojaki na odzież wierzchnią (prosimy o przyniesienie w poniedziałek wieszaczka).
Przepraszamy za utrudnienia, termin prac jest niezależny od nas.
Dziękujemy!

Drodzy Rodzice zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Pola Nadziei


Starszaki i ich Dzień Przedszkolaka!

Zajączki odwiedziły Straż Pożarną-Ognik. Podczas niesamowitej wizyty uczyły się poprzez zabawę. Od dziś każdy Zajączek wie jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia, na czym polega praca strażaka oraz przede wszystkim jak wezwać pomoc.


Zajączki podczas wizyty w BWA miały okazję samodzielnie tworzyć unikatowe obrazy oraz nauczyć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących sztuki. Każdy Zajączek dał z siebie wszystko!


Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się w ten czwartek tj. 15.09 o godzinie 17.30 w stołówce szkolnej

Zapraszamy


Szanowni Rodzice!

Zespół ds. Promocji Zdrowia zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety online dotyczącej promocji zdrowia wśród naszych przedszkolaków. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki pozwolą nam poznać Państwa opinię. Można ją wypełnić do niedzieli do godz. 20.00.

Z poważaniem Zespół ds. Promocji Zdrowia


Dzieci z grupy Rybki i Zajączki wybrały się na wycieczkę do zielonogórskiej Palmiarni


Harmonogram zebrań z rodzicami:

6 września (wtorek)
3-latki 16.30

4-latki 17.30
5-latki 16.30
6-latki 16.00 (Zajączki 17.30)

8 września (czwartek)
grupa Jeżyki 16.30

Zebrania odbywają się w salach poszczególnych grup.